Popis a výběr polic ve stylu loft

Obsah
  1. Zvláštnosti
  2. Co jsou?
  3. Recenze materiálů
  4. Kam umístit?
  5. Jak to udělat sám?
  6. Stylové příklady v interiéru

Přestože mnoha občanům, zvyklým na klasický komfort, připadá loftový styl chladný a nehostinný, ve skutečnosti vypadá pokoj v industriálním stylu velmi pohodlně. Další věcí je, že i ty nejmenší detaily vybavení musí být vybrány tak, aby nezacházely příliš daleko s „přehnaným“ komfortem a zachovaly typické požadavky na styl, ale zároveň zachovaly funkčnost i estetickou přitažlivost. Vzhledem k tomu, že podkrovní skříně vypadají příliš slušně a pevně, stojí za to je vyměnit za police.

Zvláštnosti

Policový díl ve stylu podkroví se poněkud liší od stejných kusů nábytku používaných v jiných stylech. V první řadě jiné styly naznačují omezené použití polic – převážně na knihy a suvenýry. Brutální loft nepřijímá alternativy v podobě skříní, komod, komod - přesněji řečeno jsou možné, ale nelze se s nimi unést. V souladu s tím je jejich absence kompenzována policemi, které najdeme v celém domově - na chodbě, v kuchyni, v jídelně.

V čem občané, kteří ve své době nedobrovolně vytvářeli loftový styl, se nevyznačovali svou důsledností, proto byli nuceni dbát na maximální funkčnost jednoduchých věcí. Z tohoto důvodu již regál v tomto stylu nemá jednoduchý popis jako jen kus nábytku pro ukládání různého nádobí - je zodpovědný za funkce jak zónového rozdělení místnosti, tak i dekorace.

Toho je dosaženo zcela jednoduše - na policích nejsou vystaveny nejtypičtější věci, včetně květin v květináčích.

Taková „stěna“ nebrání pronikání světla a pachů, ale výrazně rozmělňuje původně nevzhledný design průmyslového prostoru a činí jej překvapivě útulným. Současně vysoké, ale úzké modely vyžadují povinné dodatečné upevnění na kapitálové struktury, jinak bude produkt nestabilní, což může skončit špatně.

Co jsou?

Jak již bylo zmíněno výše, regály ve stylu loft jsou velmi široký pojem, takže byste neměli být překvapeni, že existuje obrovská rozmanitost takového nábytku. Jednotlivé exempláře se někdy vůbec nehodí k žádné klasifikaci, takže si uděláme jen malý přehled možných možností.aniž by předstíral, že pokrývá všechny odrůdy bez výjimky.

Za prvé, poznamenejte si to existují sklopné police, které vyžadují povinnou přítomnost stěny pro jejich upevnění, a růstové police - ty, které jsou samy o sobě jakousi "stěnou". Růstové modely mohou mít různé výšky - od jednoho metru nebo jednoho a půl až po celou výšku místnosti. Vepředu jsou téměř vždy otevřené, ale mohou být i bez zadní stěny.

Roli posledně jmenovaného může hrát přímo stěna, pokud je k ní připevněn nábytek, nebo regálová příčka propouští světlo a pachy téměř volně, ale umožňuje prohlížet a brát obsah ze dvou stran, v různých místnostech.

V tomto případě není stojan obvykle úzký - hloubka by měla být dostatečná, aby část světla byla stále prosévána do stínu a předměty mohly bezpečně stát na policích bez rizika vypadnutí ze zadní strany.

Obecně existuje koncept "pohodlné" hloubky regálu - pohybuje se od 30-50 cm. Je to do značné míry dáno účelem, ke kterému se daný kus nábytku používá.Pokud je tedy potřeba věci jen uložit, bude to vyžadovat hodně místa a je lepší se zaměřit na modely s výraznou hloubkou polic. Zcela jinou záležitostí je záměrné předvedení jejich obsahu, pak by měly být věci blíže k okraji, aby byly dobře vidět, a nemá smysl zabírat prostor navíc hlubokým regálem.

Na rozdíl od maloobchodních regálů, které jsou vždy jen nudné dlouhé regály, může být produkt pro loftový styl funkční, proto nemá ani tak police, jako buňky různých tvarů a velikostí, které tvoří nepravidelný rastr.

V moderních domácnostech musí mít taková sestava nutně velkou přihrádku na televizi a kolem ní jsou umístěny menší buňky, které lze použít na knihy nebo květiny.

Moderní regály jsou někdy vybaveny malým počtem uzamykatelných přihrádek. - buď se jedná o dvířka, nebo je sestava vybavena malými zásuvkami. Uzavřené části lze využít k uložení dokumentů a jakéhokoli dalšího nádobí, které nepodléhá kontrole každého hosta.

Jakýkoli stojan je stejně vhodný pro zónování místností. - použití tohoto přístupu vám umožní lstivě zavést styl podkroví do studiového bytu.

I když se jedná o růstovou knihovnu, ve formě příčky zabere méně místa, než kdyby byla jednoduše připevněna ke zdi.

Relativně nízké police se aktivně používají pro zónování, protože jejich horní polici lze použít jako desku stolu a poskytuje velké množství míst současně v kuchyni a v obývacím pokoji.

Taková praktičnost v rozložení volného prostoru umožňuje ubytovat i v malém bytě poměrně velký počet lidí, aniž by se cítili omezováni.

Recenze materiálů

Při rozhodování o materiálu je třeba vzít v úvahu dva body: plánovaný účel nábytku a skutečnost, že loft není styl o bohatství, ale o schopnosti vytvořit pohodlí bez významných investic. Tím pádem, spolehlivý a odolný regál může být klidně i z masivního dřeva, ale dřevěná sestava by měla vypadat staře a umělecky ošuntělá, například mít „záplaty“ z materiálu jiného odstínu.

Dnes se jedná o designový nábytek, který může být ve skutečnosti docela drahý, ale zvenčí by se mělo zdát, že se vám právě podařilo najít levnou starožitnou sestavu, která, jak se říká, ještě poslouží.

Jako levnější alternativu stojí za zvážení regály z MDF nebo dřevotřísky. Toto provedení je již o něco méně pevné a odolné, ale i tak bude majitelům sloužit déle než jeden rok.

Je důležité, aby to ve většině případů stejně nebylo vnímáno jako velmi drahé. Skvěle se proto hodí do skromného a dokonce i trochu asketického podkroví.

První prostory ve stylu loftu nebyly zařízeny z rozmaru jejich majitelů, ale jednoduše proto, že se nacházely ve skutečných prostorách bývalých továren. Pronajímali je chudí lidé, kteří si z pochopitelných důvodů nemohli dovolit dobrý nábytek, ale chtěli pohodlí a spoustu věcí uměli dělat vlastníma rukama. Navrhli něco přímo z odpadových materiálů nalezených na troskách stejných továren, takže kovový regál není skloňováním ke steampunku, ale skutečným odkazem na kořeny.

V podstatě, kovový nábytek není v dnešní době nic neobvyklého, vzhledem k pevnosti a odolnosti tohoto materiálu. Můžete proto zajít do extrémů a zvolit řešení z vodovodních trubek. Takový předmět stejně nebude příliš veselý, proto je obvykle namalován v přísné černé barvě.

Kolečka u takového výrobku nejsou nijak zvlášť potřeba, ale jejich přítomnost zdůrazní fakt, že si majitel údajně vyrobil nábytek sám z toho, co bylo po ruce.

Zanechává zcela nesmazatelný dojem betonové regály - přesněji řečeno model, který tento materiál napodobuje.

Takové rozhodnutí prokáže, že jste se dokázali zabydlet v tom nejdrsnějším skladišti, ale pozor – to už může být pro domácí pohodu přehnané.

Kam umístit?

V loftovém stylu je policový díl základním prvkem veškerého nábytku – bez něj si byt prostě jen těžko dokážeme představit. Majitelé obytných prostor prý na všechny tyto typy skříní a nočních stolků nemají peníze, a tak vše, co se dá, nahrazují jednoduchými a levnými poličkami, z nichž mnohé vypadají jako domácí.

Rozměry jsou určeny v závislosti na účelu a rozměrech místnosti, ale ve skutečnosti jsou stojany všude.

Obývací pokoj je místem, kde regály v bytě v loftovém stylu prostě nemohou chybět. V bytovém designu dodnes prakticky neexistují styly, které by zpochybňovaly fakt, že obývací pokoj je výstavní místností, kam jsou hosté zváni nejen k odpočinku, ale kde se také chlubí různými rodinnými památkami.

Vezmeme-li v úvahu, že Klasický loftový regál je všestranný a můžete do něj umístit suvenýry, šperky, květiny a knihy. Televizor lze dát i na jednu z polic regálu, protože údajně nebylo dost peněz na plnohodnotný noční stolek. Stejné zarámované fotografie mohou doplnit obrázek.

Vzhledem k tomu, že majitelé mohou mít spoustu "exponátů", je možné v obývacím pokoji několik takových kusů nábytku najednou a pokud je prostor omezený, můžete použít kompaktní rohový regál.

Dalším místem, kde se bez police neobejdete, je samozřejmě kuchyně. V každém bytě je tato místnost určena nejen k vaření, ale také k ukládání různého kuchyňského náčiní - především nádobí k jídlu a kulinářských zážitků, ale i příborů a podobně. Plnohodnotná šatní skříň s dveřmi by z pochopitelných důvodů byla pro rodinu dražší, proto by pro nenáročné podkroví byl barevný regál velmi zajímavým řešením.

V kuchyni může nabýt skutečně gigantických rozměrů, aby pojal veškerý potřebný majetek.

Stojan je vhodný také do předsíně, kde může být vyroben ve formě otevřené šatní skříně. Představte si kus nábytku s přihrádkami na svrchní oděvy a několika policemi nebo zásuvkami ve spodní části, ale bez dveří, které by bránily výhledu. Nemyslete si, že to výrazně ovlivní bezpečnost oblečení, protože v mnoha bytech se místo skříní na chodbě stále používají obyčejné otevřené věšáky - a nic.

Navíc může takový stojan vypadat velmi stylově, pokud je natřen bílou barvou, a také dodá světlé tóny místnosti, která není zkažená přirozeným světlem. Pro uložení obuvi lze vyčlenit několik spodních polic.

Jak to udělat sám?

Typický policový díl ve stylu podkroví lze vyrobit vlastníma rukama – a to je o to jednodušší, že industriální styl nevyžaduje žádný ohromující design a dokonce i naopak – umožňuje a vítá viditelnou ruční práci, lehkou nedbalost produkt. Rám je mírně zkosený – no a co, kdyby výrobek jen sebevědomě stál a předměty nepadaly z polic! A skutečnost, že konstrukce je sestavena ze dřeva nebo kovu, pouze zjednodušuje úkol - to jsou právě materiály, které lze snadno najít a zpracovat.

V každém případě výroba domácího regálu začíná měřením místa, kde se plánuje instalace budoucí náhlavní soupravy. Tvůrce si musí být jistý dvěma věcmi: že nábytek zvládne funkce, které mu byly přiděleny, a že se do bytu vejde, aniž by opustil malé volné zóny, kam nic nedáte.

Z tohoto důvodu musíte přemýšlet o tom, které sekce skutečně potřebujete, a změřit místo pro instalaci.

Přestože se návrh stojanu zdá jako jednoduchý úkol, neměli byste přeskočit fázi kreslení.To platí zejména v případě, že sekce mají různé velikosti a tvary - bez přesných výpočtů se nutně ukáže, že některé části prostě nesedí, samotný stojan se ukázal být větší nebo menší než očekávaná velikost, některé jeho sekce ano neodpovídají stanoveným úkolům.

Na výkresu je bezpodmínečně nutné uvést všechny rozměry bez výjimky - obecné, parametry jednotlivých řezů, tloušťky příček. Po vytvoření plánu několikrát zkontrolujte správnost všech výpočtů a znovu se zamyslete nad tím, zda je každý úsek dostatečně velký, aby byl produktivní. Teprve poté můžete přistoupit přímo k vyřezávání dílů a montáži.

Způsob zpracování a spojování dílů závisí do značné míry na tom, jaký materiál zvolíte.

  • Dřevo se obvykle sbíjí hřebíky - problém by se sice teoreticky dal vyřešit lepidlem, ale potřebujeme maximální spolehlivost a doporučuje se také použití "starých dobrých" metod montáže nábytku.
  • Pokud vyrábíte regál z MDF nebo dřevotřísky, pak bude materiál s největší pravděpodobností obklad a ten byste měli volit tak, aby rozměry plechů logicky odpovídaly proporcím budoucího nábytku. Navíc jsou takové panely často již laminované nebo natřené, takže po montáži nebudete muset řešit další design.
  • Obyčejné desky bude vyžadovat větší pozornost úpravě rozměrů a měly by být alespoň formálně obroušeny a natřeny.
  • Kovové zpracování vypadá trochu komplikovaněji, ale v tomto případě může osoba s přístupem do dílny sestavit rám z trubek nebo profilu. Teoreticky by ze stejného materiálu mohly být i samotné police, ale nábytek se ukáže být příliš „zvonivý“, proto se nejčastěji vyrábí s dřevěnými vložkami. Výhoda tohoto řešení spočívá ve zvýšené odolnosti výrobku a méně odolné dřevěné police lze bez vysokých nákladů periodicky vyměňovat za nové.

Stylové příklady v interiéru

Někteří z příznivců městského designu si nejvíce lámou hlavu s maximální věrohodností, plným ponořením se do industriální atmosféry. Pro takové lidi by byl ideálním řešením regál, který by najednou mohl sloužit pro potřeby továrny nebo skladu a neměl absolutně žádný estetický význam.

Vyplatí se experimentovat, pouze pokud některé další detaily interiéru přinášejí pohodlí, ale první fotografie dokazuje, že obecně je to možné.

Druhý příklad ukazuje, jak může vypadat minimalistický regál. Na předložený vzorek bylo vynaloženo tak málo materiálů, že se jednoduše divíte, jak může plnit tolik různých funkcí. Tvůrce se neobtěžoval zdůrazňovat rozdíl ve funkcích sekcí, ale jednoduše je všechny srovnal. Není zde jen zadní stěna, ale dokonce i boční, a přesto je to také obdoba stěny zónující prostor.

S designovým přístupem lze téma útulných věcí vyrobených z nepohodlných materiálů rozvíjet téměř donekonečna. Regál ze třetího příkladu je stejný primitivní rám vyrobený z kovových profilů, ale vložky v podobě dřevěných krabic a živé zeleně dodávají nábytku nádech nepopsatelného tepla.

Informace o tom, jak vyrobit policovou jednotku ve stylu podkroví vlastníma rukama, naleznete v dalším videu.

1 komentář

Ahoj všichni. Bezva článek.

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek