Plastový nábytek pro letní sídlo: nuance výběru a umístění

Obsah
 1. Vlastnosti a typy
 2. Výhody a nevýhody
 3. Barevná řešení
 4. Modelky
 5. Jak vybrat a zařídit?

Aby byl váš pobyt v zemi co nejpohodlnější, měli byste důkladně přistupovat k výběru nábytku. S rozvojem technologií a používáním nových materiálů zaujímá plastový nábytek pro letní chaty zvláštní místo mezi bohatým sortimentem. Má řadu nesporných výhod, díky kterým je mezi kupujícími žádaný. Zvažte jeho vlastnosti a nuance umístění.

Vlastnosti a typy

Plast se týká velké skupiny různých materiálů. Jedná se o polymery na bázi přírodních nebo umělých sloučenin. Jejich nejznámějšími představiteli jsou polypropylen, pěna, polyuretan a organické sklo. Pohodlná křesla, lenošky, markýzy, police, stolky, lavice a židle jsou vyrobeny z plastu.

Podle výrobní technologie lze plastový venkovský nábytek rozdělit do dvou typů:

 • obsazení;
 • rotační.

  První se vyrábí zahřátím pod tlakem, poté se nalije do speciálních forem a ochladí. Druhý typ je vyroben z ohřívaného materiálu technologií rotace ve dvou rovinách. Ze dvou typů výrobků jsou odlévané odrůdy odolnější.

  Navíc má takový nábytek delší životnost. Je však také dražší než rotační modely. Poznáte to podle charakteristické lesklé textury povrchu.

  Výhody a nevýhody

  Všimněme si hlavních výhod plastového nábytku.

  • Je lehký. Díky tomu je mobilní a umožňuje vám jej v případě potřeby přenést na jakékoli místo v zahradě.
  • Plastový nábytek se vyznačuje rozmanitostí tvarů a barev. Pokud si přejete, můžete si vždy vybrat libovolnou možnost s ohledem na vaše chuťové preference.
  • Je odolný vůči změnám teplot a je mrazuvzdorný. Díky tomu jej lze skladovat i venku.
  • Plastové výrobky nejsou ovlivněny negativními environmentálními faktory. Nebojí se deště a sněhu, vlastnosti produktů se tím nemění.
  • Plastový nábytek se snadno čistí. V případě znečištění jej stačí otřít vlhkým hadříkem nebo jednoduše opláchnout vodou z hadice.
  • Tento nábytek umožňuje použití textilních potahů. To vám umožní diverzifikovat design, prodloužit atraktivitu vzhledu a bezpečnost materiálu.
  • Takové kusy nábytku lze koupit samostatně nebo jako hotovou sadu. Pokud se výrobek během provozu porouchá, můžete chybějící položku dokoupit.
  • Plastový nábytek pro letní sídlo je cenově dostupný. Nákup sady nebo jednotlivé položky se vejde do jakéhokoli rozpočtu. Navíc ve většině případů je tento nábytek velmi skladný.
  • Pomocí plastového nábytku můžete vybavit útulný koutek v různých částech zahradního prostoru.
  • Tyto kusy nábytku harmonicky zapadají do designu krajiny v kombinaci s fasádou domu.

   Pozoruhodným faktem je možnost zdobení plastového nábytku. Pro ni jsou k dispozici polštáře na opěradlo a sedadlo. To zvyšuje estetickou přitažlivost produktů a zároveň komfort umístění.

   Se spoustou výhod má plastový nábytek i nevýhody.

   • Během provozu se na něm objevují škrábance, které nelze odstranit. To snižuje estetiku plastového nábytku.
   • Je lepší používat takový nábytek ve stínu stromů nebo v altánech, na verandě, na terase.Není odolný vůči slunečnímu záření a časem ztrácí sytost barev.
   • Nelze to nazvat trvanlivým. Ve většině případů takový nábytek neslouží déle než několik let.
   • Plastový nábytek není určen na výrazné mechanické poškození. Z toho se porouchá a nelze jej opravit.
   • Chcete-li prodloužit životnost, musíte jej pokaždé přinést do domu a chránit jej před deštěm. Znečištění musí být okamžitě odstraněno.

   Barevná řešení

   Barevná paleta plastového nábytku pro letní chaty je mnohostranná. Kupujícím je nabízena široká škála produktů v klasických i mimořádných barvách.

   Nejoblíbenější odstíny sad dnes jsou následující:

   • zelené tóny (barva čerstvé zeleně, bažina, oliva, khaki, smaragd, šedozelená);
   • šedá stupnice (světle šedá, kámen, šedo-modrá, šedo-hnědá);
   • modré odstíny (indigo, černo-modrá, modro-šedá, mix modré a zelené, modro-modrá);
   • přírodní barvy (béžová, hnědá, hnědošedá, čokoládová, odstíny dřeva).

    Na seznamu oblíbených barev je navíc bílá, pískově žlutá, vínová, fialová a vínová. Chcete-li vyzdobit rekreační oblast neobvyklými řešeními, můžete si koupit nábytek ve dvou odstínech.

    Kombinace vypadají dobře:

    • bílá a olivová;
    • béžová a bažina;
    • světle šedá a bílá;
    • bílá s modrou;
    • fuchsie se světle šedou;
    • bílá a písek;
    • růžová šedá a zelená;
    • pomeranč a čokoláda.

    Neobvyklou designovou technikou je kombinace dvou kontrastů a vzoru. Může jít například o kombinaci bílých a červených odstínů s dominancí světlých tónů. Na bílém pozadí může být kresba řekněme ovoce.

    Takový nábytek přinese pohodlí do jakékoli oblasti webu. Ta osloví všechny členy domácnosti, nemluvě o hostech. Navíc právě kresba v tomto případě vytváří pohostinnou atmosféru.

    Modelky

    Sortiment plastového nábytku pro letní chaty je pestrý. Pokud si přejete, můžete si vyzvednout klasické nebo kreativní vzorky. Každý si vybere, co má nejraději. Modely se liší velikostí, přičemž sada se může skládat ze 3-7 položek (například stůl + 6 židlí, 2 židle a stůl).

    Tvar modelů může být absolutně jakýkoli. Navíc se vyznačuje absencí ostrých rohů a ostrých ohybů. To je důležité, protože takový nábytek se často musí přesouvat z místa na místo. Stejně pohodlně se bude pohybovat jak běžná židle, tak model ve tvaru lidské hlavy.

    Tvar stolu může být kulatý, oválný, čtvercový a obdélníkový. V tomto případě může mít konstrukce lemování podél okraje desky stolu, jednu nebo 4 nohy. Tvar nohou může být klasický nebo zakřivený (konkávní a konvexní uspořádání). Barva pracovní desky se může lišit od hlavní části.

    Židle vyrobené z plastu se dnes blíží klasické podobě. Někdy je obtížné je okamžitě odlišit od dřevěných protějšků, které jsou umístěny v pracovnách. Záda mohou být nízká, vysoká, mřížkovaná, síťovaná nebo litá bez vzoru.

    Někdy jsou ozdobným prvkem plastické krajkové motivy. Někdy je opěradlo spojeno s područkami v hladké linii. Nejjednodušší návrhy je vůbec nemají.

    Zajímavějším řešením jsou plastové zahradní židle. Díky svému tvaru jsou vhodné pro umístění osoby, nepoškozují páteř. Když se pod opěradlo a sedadlo přidají měkké podložky, zcela připomínají čalouněný nábytek. Jejich záda jsou často široká a hluchá.

    Područky jsou vyráběny převážně z jednoho kusu s hlavním tělem. Mohou být hluší nebo oddělené. Sedačka se někdy liší barvou.

    V katalozích výrobců najdete ergonomický nábytek. Sada může například sestávat ze stolu a dvou lavic jednoduchého tvaru. Pozoruhodnou nuancí takových výrobků je možnost transformace, která se provádí díky kovovým částem. Kov se používá i v klasických verzích, dodává nábytku pevnost a spolehlivost.Mohou to být nohy židlí, stolů, lavic.

    Kromě stolu, židlí a křesel stojí za pozornost i lavice, které jsou často díly moderního umění. Mohou připomínat výrobky z masivu, lišit se krajkovým dekorem. Zajímavé jsou modely s mřížkovým opěradlem, područkami a prostorným boxem umístěným pod sedákem. Pro snadné otevírání jsou takové výrobky opatřeny smyčkou.

    Sedák lze doplnit měkkou vložkou. Takové lavičky vypadají obzvláště krásně, pokud jsou vyrobeny v béžové a hnědé barvě. Takže je možné úspěšně začlenit plast do designu zahradního pozemku.

    Přírodní odstíny jsou harmonicky kombinovány s barvou svěží zeleně zahrady.

    Jak vybrat a zařídit?

    Aby produkt mohl sloužit po dlouhou dobu, je nutné přistupovat k výběru se vší odpovědností. Při výběru plastového nábytku pro letní sídlo se snaží vzít v úvahu zvláštnosti domu.

    • Zahradní nábytek se umísťuje převážně do stínu stromů, aby světlo nerušilo při jídle a odpočinku na čerstvém vzduchu. Pro vytvoření maximálního pohodlí je v blízkosti domu vyčleněno místo pro nábytek.
    • Pokud má pozemek terasu s markýzou nebo verandou, můžete tam výrobky umístit. V tomto případě je důležité ponechat prostor pro svobodu průchodu. Nábytek není umístěn před vstupními dveřmi, aby nepřekážel při vstupu do domu pro nádobí, čaj, sušenky, sladkosti. Židle jsou umístěny tak, aby světlo slunce nebilo domácnost do očí. Zároveň by mělo být pohodlné vstát, aniž byste rušili ostatní.
    • Výběr produktů se provádí na základě možností rozpočtu. Abyste se přizpůsobili, může vám stačit obyčejná sada na 4 židle (křesla) a stůl. Přívětivější set se skládá ze 6 židlí a oválného stolu. Má smysl kupovat výrobky s tlustými nohami a větší tloušťkou: jsou spolehlivější.
    • Při výběru značky byste měli upřednostňovat známé společnosti, prověřené časem a poznamenané pozitivními recenzemi zákazníků. Například italské firmy vyrábějí dobrý zahradní nábytek. Italský nábytek se vyznačuje lehkostí, klasickými tvary a funkčností. Bude vyčnívat z ulice a zdobí místní oblast.
    • Vyberte barvu tak, aby byla v souladu s designem krajiny. Pokud chcete sadu instalovat na otevřeném prostranství, pořiďte si speciální deštník, který ochrání vaši domácnost před horkým sluncem. Jedna ze stran pracovní desky by měla být rovnoběžná s fasádní stěnou se vstupními dveřmi.

    Informace o tom, jak vyrobit plastový nábytek, naleznete v dalším videu.

    bez komentáře

    Komentář byl úspěšně odeslán.

    Kuchyně

    Ložnice

    Nábytek