Výběr secesního nábytku

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Pohledy
 3. Výrobci
 4. Jak si vybrat?
 5. Příklady v interiéru

Secesní styl vznikl koncem 19. – začátkem 20. století a dnes je považován za jeden z nejoblíbenějších. Mezi charakteristické rysy tohoto směru lze vyzdvihnout úspěšnou kombinaci starých tradic s pokročilými schopnostmi. Secesi se podařilo shromáždit vše nejlepší z jiných stylů, a proto ji preferují bohatí lidé a celebrity.

Zvláštnosti

Secesní nábytek je velmi žádaný a oblíbený. Charakteristickými rysy směru je použití drahých materiálů ve výrobním procesu a také absence jakékoli symetrie. V designu takových interiérových předmětů můžete vidět přírodní motivy, díky nimž nábytek vypadá mimořádně harmonicky.

  Čalouněný nábytek vyrobený v tomto stylu podporuje ukolébání a poskytuje maximální komfort.

  Mezi hlavní kritéria modernity patří:

  • textilie v interiéru se dobře hodí k čalounění nábytku vyrobenému v popsaném stylu;
  • nábytek se vyznačuje zakřivením forem, díky čemuž vypadá jedinečně a bohatě;
  • kromě vzhledu se tento styl zaměřuje také na funkčnost;
  • ve výrobním procesu se obvykle používají pouze hodnotné druhy dřeva, nejoblíbenější je dub (dnes mohou výrobci použít plast nebo MDF).

  Zvláštností secesního stylu při výrobě nábytku je, že je povoleno používat několik druhů materiálů. Označme ty nejoblíbenější.

  1. Dřevo. Přírodní dřevo bylo vždy základem secesního stylu. Může to být dřevo, prkno, různé druhy překližky a mnoho dalšího. Kromě toho není zakázána kombinace různých materiálů, což vypadá velmi působivě, protože každé plemeno má svůj vlastní jedinečný odstín. Tmavé tóny jsou požadovány pro dekoraci a vytváření vložek.
  2. Kov. Používá se výhradně jako dekorativní prvek. Mohou to být květinové ornamenty a různé rostlinné motivy. Velmi často jsou takové díly potaženy zlacením a stříbrem. Tmavé odstíny jsou skvělé pro zvýšení kontrastu.
  3. Sklenka. Lze z něj vytvořit stoly a konferenční stolky, vložky do dvířek příborníku nebo kuchyňské skříňky. Může být průhledný i bezbarvý a barevný.

  Tento styl preferuje hladké povrchy, které jsou ručně leštěné a vypadají velmi krásně.

  Pohledy

  Secesní nábytek je prezentován pro každou místnost ve velkém sortimentu, takže si každý může vybrat tu nejlepší možnost. Pro výrobu kuchyňského nábytku se obvykle používá MDF, stejně jako laminované dřevotřískové desky. V poslední době jsou navíc přírodní materiály extrémně oblíbené, ale taková kuchyně je dost drahá.

  Zvláštností takových interiérových předmětů je, že mají ozdobné vložky vyrobené z plastu nebo skla. Pro výrobu armatur lze použít všechny druhy oceli. Pokud je kuchyňský prostor velký, může být náhlavní souprava ostrovní. Podstatou tohoto uspořádání je, že uprostřed je řezací stůl a podél stěn jsou umístěny skříně.

  Nejčastěji se při výběru nábytku do ložnice preferuje secesní styl. Postele v tomto stylu vypadají velmi šik a jsou schopny úspěšně zapadnout do jakéhokoli interiéru.Povinným atributem by mělo být čelo postele, které má hladké tvary a může být s čalouněním nebo bez něj. Zároveň je třeba při výběrovém řízení dávat maximální pozor na barvu čalounění, která by měla ladit se stěnami.

  Noční stolky a komody v secesním stylu se nijak výrazně neliší. Bývají do půl metru a působí velmi skromně. Šatní skříň je vyrobena ve stejném stylu jako samotná postel.

  Obvykle mají stejnou barvu a obsahují podobné prvky.

  Výrobní společnosti věnují nábytku do obývacího pokoje velkou pozornost. Moderní umožňuje vytvořit pohodlné domácí prostředí, ve kterém si můžete odpočinout po náročném dni v práci. Mezi charakteristické rysy stylu patří měkká čela postele. Při použití takového nábytku lze obývací pokoj rozdělit na zóny pomocí různého osvětlení v různých oblastech místnosti.

  Jedním ze středobodů každého obývacího pokoje je jídelní stůl, jehož součástí mohou být skleněné prvky s nohami. Velmi populární je dnes modulový nábytek, což je sada šatních skříní standardních velikostí. K jejich výrobě se používá laminovaná dřevotříska, takže můžete sestavovat různé skladby nábytku.

  Fasády pro modulový nábytek mohou být různých tvarů a stylů, nejen moderní. To je hlavní výhoda tohoto stylistického směru - je kompatibilní s téměř jakýmkoli jiným.

  Dětský nábytek v secesním stylu není tolik žádaný, ale určité poptávce se také těší.

  Pro koupelnu je tento nábytek nabízen jen zřídka, protože přírodní dřevo není známé svou schopností odolávat účinkům vlhkosti.

  Výrobci

  Vzhledem k obrovské poptávce po secesním nábytku najdete podobné možnosti v katalogu téměř každého výrobce. Nejoblíbenější je běloruský a italský nábytek. První možnost je považována za dostupnou a vhodnou pro napjatý rozpočet.

  Co se týče italských výrobků, mají řadu významných výhod.

  • Atraktivní design. Pokud potřebujete zařídit byt či dům tak, aby vše vypadalo jedinečně a bohatě, je lepší dát přednost právě italskému nábytku v secesním stylu.
  • Spolehlivost. Při výrobě jsou použity pouze kvalitní materiály, takže ani po mnoha letech po používání neztrácí takový nábytek svůj původní vzhled.
  • Odolnost proti mechanickému namáhání, což má pozitivní vliv na životnost.

  Mezi nejoblíbenější a nejžádanější společnosti dnes patří Angello Cappellini, Asnaghi Interiors, BM Style a další.

  Jak si vybrat?

  Při výběru nábytku v secesním stylu si musíte pamatovat, že takové interiérové ​​předměty by měly být užitečné a vytvářet nejpohodlnější životní podmínky. Nejdůležitější zásadou je maximální využitelnost.

  Nejlepší je dát přednost možnostem, které nevyžadují neustálou péči. Optimálním řešením by byl nábytek vyrobený z přírodních materiálů, protože se nebojí vlhkosti a dokáže se vyrovnat s horkými předměty.

  Důležitý je také povrch. Pokud se třpytí a dům je na slunné straně, rychle to unavuje oči a dodává místnosti nádech úzkosti. Kromě toho bude paní domu muset neustále otírat povrchy, aby se nezdály špinavé.

  Při výběru sedacích souprav, postelí a křesel je třeba věnovat velkou pozornost čalounění. Mělo by být co nejpohodlnější a nejpraktičtější, jinak si na takovém nábytku neodpočinete. Designéři radí vybrat materiály, které odpovídají celkovému barevnému schématu interiéru místnosti. A také stojí za to připomenout, že péče o nábytek by neměla trvat příliš mnoho času a úsilí.

  Nejlepší je zvolit tlumené barvy čalounění. V secesním stylu neexistují žádné otevřené barvy, ale paleta soumraku je extrémně běžná. Hlavní výhodou této řady je, že neodvádí pozornost od ostatních interiérových předmětů.

  Tím pádem, Secesní nábytek je velmi žádaný pro svůj atraktivní vzhled, spolehlivost a jedinečnost. Takové nastavení vám umožní zcela přeměnit interiér, čímž zdůrazní vkus majitele.

  Starožitnosti z masivu budou zároveň výbornou volbou do každé místnosti.

  Příklady v interiéru

  Podívejme se, jak můžete organicky umístit takový zajímavý nábytek do interiéru.

  • Bílá ložnicová sestava v secesním stylu. Všechny prvky jsou vyrobeny s převahou moderních not, což dělá stavebnici ještě zajímavější.
  • Čalouněný nábytek představuje stejný stylový směr. Rám je vyroben z přírodního dřeva, čalounění je vyrobeno z měkkých materiálů, které zajišťují vysoký komfort.
  • Kuchyňský nábytek v secesním stylu vyznačuje se zvláštní přitažlivostí a stylovým vzhledem.

  Pro rysy secesního stylu se podívejte na video.

  bez komentáře

  Komentář byl úspěšně odeslán.

  Kuchyně

  Ložnice

  Nábytek