Moderní nápady na design bytu

Obsah
  1. Hlavní módní trendy
  2. Výběr stylu
  3. Barevná řešení
  4. Dekorace pokoje
  5. Varianty a příklady v interiéru
  6. Studio apartmán
  7. Jednopokojový byt

Módní trendy sahají za hranice oblečení a obuvi, osobních doplňků, aut, cestovních destinací a kariérních možností. Regulují také styl dekorace bytového prostoru. Po vyzdobení obydlí v souladu s nejnovějšími trendy se nemůžete bát zastarávání jeho vzhledu po několik let. Proto je třeba zjistit, jaké přístupy jsou nyní oblíbené, jak se mohou projevit v jednotlivých místnostech, jak skloubit designové požadavky s vytvořením komfortního prostředí.

Hlavní módní trendy

Italský design bytu je stejně vhodný do velkých i malých prostor. Výrazem tohoto přístupu je použití obloukových konstrukcí, sloupů; je vhodné instalovat dřevěný nábytek, nikoli výrobky z jiných materiálů. Bez ohledu na to, jak moc se snažíte zavést další dekorace, neměly by popírat stručnost a eleganci. Prostor je prosycen různými detaily navrženými tak, aby zlepšily vnímání a učinily ho svěžejším.

Moderní styl není něco jednotného, ​​monolitického, jako většina ostatních formátů. V něm najdete poznámky minimalismu a country, loft a klasiku, pop art.

Bezpodmínečnou prioritu mají ta řešení, která jsou navenek jedinečná, demonstrují jak pohodu, tak estetický vkus obyvatel a vypadají krásně a prakticky. Stále častěji návrháři používají k dekoraci kovové části, které mají velmi odlišný praktický účel. V módě jsou také matné povrchy.

Povinnou vlastností moderního stylu v bytě, bez ohledu na to, jaké dekorační výrobky se používají, je lehkost a nenápadnost vytvořeného prostředí. Chcete-li to udělat méně homogenní, stačí představit detail vyrobený ve formátu pop art nebo v jakémkoli etnickém stylu. Stejně jako dříve by měly být použity čisté rovné čáry.

Zaoblení rohů, úhlopříčky zcela odporují modernímu stylu.

Byty o malé nebo standardní výměře zůstanou na dlouhou dobu převládajícím typem městského bydlení, a proto spojení různých prostor do jednoho zůstane charakteristickým znakem moderní módy. Při přeplánování jsou odstraněny příčky a dokonce i jednotlivé stěny, což pomáhá rozšířit dostupný prostor. Po takovém postupu se ukazuje, že pro projektanty a samotné obyvatele je jednodušší nápady realizovat.

Aby bylo možné racionálně využít oblast, která je již k dispozici, a zřídka se uchýlit k přestavbě, mnoho lidí používá lehký nábytek a transformační produkty. Místo velkého psacího stolu ve většině bytů stačí lehká konzole, přesto množství písemné práce pravděpodobně nebude velké. Moderní tendence využívat možnosti skládacího nábytku je dána nejen snahou ušetřit místo, ale také upřednostňováním minimalistického designu.

Pokud potřebujete nejen skutečný, ale také vizuální efekt zmenšení obsazené plochy, měli byste dát přednost nábytku, který je do té či oné míry vyroben z odolného skla, průhledných druhů akrylu nebo plastu.

Nové položky domácích spotřebičů, vyrobené ve futuristickém duchu, zaujmou své právoplatné místo uprostřed místnosti zařízené v high-tech stylu, v tomto ohledu se design roku 2017 nezměnil.Aktuálním trendem odcházejícího roku v high-tech stylu bylo zabudování technologií do nábytku, zejména při výběru nestandardních designových prvků.

Dekoratéři doporučují nepoužívat příliš husté barvy, koncentrované barvy.

Módní jsou interiéry, kde jsou všechny nápady ztělesněny manipulací s bílou, černou, šedou a modrou. Ale geometrie nemusí být stejná jako obvykle. Bude to dokonce vypadat skvěle.

Výběr stylu

Při opravách v novém bytě nebo ve starém domě je vhodné upřednostňovat přírodní dokončovací materiály. V zásadě nevycházejí z módy a ani po desetiletích nebudete muset své volby litovat. Rozmanitost vhodných materiálů a vzorů je poměrně velká, umožňují vám ztělesnit jakýkoli, i ten nejnestandardnější nápad.

Nejlepší návrhy moderních designérů se jen zřídka obejdou bez použití dřeva.

Jeho použití přináší krásu a jedinečnou texturu, usnadňuje přístup k harmonii. Dřevité povrchy lze navíc při správném použití kontrastního efektu snadno kombinovat do jedné kompozice s detaily světlých i tmavých barev.

Chcete-li zdůraznit řešení různých barev, krásné detaily interiéru, je vhodné přidat víceúrovňové osvětlení, zejména ve velkých a multifunkčních místnostech. Při výběru designového přístupu se vždy dívejte na jeho alternativy, na stylistická řešení, která dosahují požadovaného cíle jinými prostředky.

Pro vaši informaci: design všech místností by měl být zvolen víceméně jednotně, pouze světoví designéři je dokážou navrhnout rozporuplné a zároveň útulné.

Stylový design avantgarda jistě osloví ty, kteří mají rádi originální designová řešení, chytlavé akcenty, jedinečné tvary a manipulace se světlem a stínem. Kreativní lidé - experimentátoři ve svých srdcích si mohou bezpečně vybrat expresionismus, s jeho pomocí je dosaženo nádherného výsledku, pokud je vše provedeno správně.

Moderní vydání tohoto stylu se vyznačuje kombinací převládajících přísných prvků s jasnými a šťavnatými částmi místnosti zaměřenými na rozvoj pozitivních emocí.

Při použití v interiéru moderní styl, syté barvy by se měly používat velmi omezeně a pouze v hlavní funkční oblasti. Nezapomeňte na propracovanost a propracovanost, které musí odpovídat každý současný pokoj. Ujistěte se, že používáte textilie, ujistěte se, že na různých místech mezi odstíny je zachována harmonie.

Instalujte pouze nejnutnější nábytek, vyřaďte veškeré příslušenství, které nemá přímou praktickou hodnotu.

Loft - jakýsi hybrid domova a venkovního prostoru a množství nábytku zde na rozdíl od secese není omezeno. Měl by být přísný a jednoduchý, neměl by mít jediný přehnaný důraz. V módě je nástěnná dekorace pomocí různých druhů omítek, zrcadlových panelů, imitace přírodního kamene a cihel. Ale obydlí vytvořená metodami velkopanelové bytové výstavby by měla být zdobena jinak.

Byty v panelovém domě se doporučuje zařídit v duchu venkova nebo ve výraznějších etnických stylech.

Chodby, stejně jako dříve, jsou vybaveny přihrádkovými skříněmi a podél stěn jsou umístěny noční stolky, na stěnách jsou zavěšeny police. Díky tomuto kroku není potřeba zvětšovat plochu chodby na 20 m2. m, radikálně snižuje obytný prostor, aby byl pohodlný a funkční.

V kombinovaných koupelnách jsou poměrně módní rohové vany, naopak je třeba se vyhnout příliš tmavým barvám. Konstrukční řešení, která věnují maximální pozornost úložným systémům, pomohou zvýšit návratnost užitné plochy, proměnit i byt o velikosti 53 m2 a méně v dostatečně prostorné bydlení.

Barevná řešení

Bílá barva a její různé odstíny zůstanou navždy jednou z klíčových možností pro interiérový design. Umožňují vám předvést eleganci nábytku a dekorativní detaily jakékoli jiné barvy.

Kromě toho světlé barvy v interiéru:

  • Externě ji zvyšuje;

  • Poskytuje skrytí architektonických nedostatků a chyb ve výzdobě;

  • Vytváří pocit svěžesti a beztíže.

Sněhově bílý interiér by se podle odborníků měl ředit maximálně dvěma dalšími barvami, včetně jejich odstínů. Módním a elegantním řešením je použití imitace dřeva jako doplňkových nátěrů (zda bude světlý nebo tmavý - to je vaše osobní rozhodnutí). Takový krok pomůže vytvořit svěží a neokázalé prostředí, pro lidi maximálně klidné a přátelské.

Pokud se nebojíte rozhodnějších experimentů, vyplatí se vyměnit šedé tóny za světlé a zároveň bílou barvu zředit výskytem dřevitých ploch.

Ale mějte na paměti, že nebude snadné udržet harmonii, nezavádějte příliš chytlavých tónů, nechte je dotknout se pouze některého detailu akcentu nebo části místnosti.

Ve středních až velkých místnostech stojí za to použít kontrastní barvy, které zdůrazní geometrické vlastnosti místností a vizuálně rozdělí oblast na zóny.

Pamatujte: zdobení v béžových tónech nebo v jiných klidných barvách je vrčením módy roku 2017.

K ní můžete bez obav použít azurově-tyrkysové, sytě modré, karmínové nebo fialové tóny. Hasící emoce káva, smetanové, krémové barvy by měly být doplněny barvou na čokoládu. Podle některých odborníků bude v blízké budoucnosti oblíbená tzv. bylinková zeleň, jejímž smyslem je nejen náznak svěžesti, ale také navození letní atmosféry.

Dekorace pokoje

Kromě obecných požadavků charakteristických pro dům jako celek a každou jeho část je třeba vzít v úvahu i ty módní trendy, které se týkají pouze jednotlivých místností. Pojďme se na ně podívat blíže.

Obývací pokoj a kuchyň

Obývací pokoje moderního vzhledu mohou být velmi rozmanité; klasický přístup - když vznikne samostatná místnost, kde se shromažďují lidé v domě a hosté, nevyžaduje její jiné využití.

S jiným schématem jsou hranice mezi obývacím pokojem a jídelnou vymazány; takový krok je vhodný, pokud nemůžete kombinovat kuchyň a jídelní kout.

Poměrně oblíbené je uspořádání ateliéru, ve kterém mizí linie mezi rodinným sálem, jídelnou a kuchyňským koutem.

Poslední jmenovaný má také řadu formátů, které plně vyhovují aktuální módě. V malých místnostech je často organizován jeden pracovní prostor a umístění jídelní skupiny je odmítnuto. Když je trochu více místa, vyplatí se do kuchyně samotné dát jídelní stůl a židle k němu.

Koncem 10. let 20. století dochází k přeměně kuchyňského prostoru: místo horního patra skříněk, které dlouho neměly alternativu, se staly módou otevřené police. Umožňují externě "vyložit" místnost, aby byla poněkud lehčí a volnější.

Návrháři vůbec nenabádají, aby se skříní vzdali, pouze poznamenali, že je lepší používat relativně malé závěsné výrobky.

Kuchyňský set, stejně jako na začátku desetiletí, je nejlepší brát hladký a monochromatický. Čím jednodušší koncept a méně zdobení, tím lépe.

Ložnice

Spací prostory si zaslouží neméně pozornosti než kuchyňský prostor a prostor pro přijímání hostů. Většina designérů se domnívá, že prostor na spaní by již neměl být součástí studia. Současně ani velmi skromná plocha vyhrazená pro ložnici neslouží jako překážka pro vytvoření pohodlného a docela praktického interiéru.

Všechny funkční části, kromě místa na spaní, by měly působit co nejneutrálněji, aby na sebe neupozorňovaly.

Při vytváření pracoviště je vhodné jej vybavit konzolou připevněnou ke stěně a drženou v rozloženém stavu na jedné podpěře. Při zakládání domácí knihovny je vhodné umístit nikoli těžké skříně, ale otevřené police s policemi světlých barev.

V omezeném prostoru je vhodné instalovat rozkládací pohovku.

Na stěnách se doporučuje lepit tapety s geometrickými ornamenty nebo s diskrétními kresbami v teplých barvách. Pokud tímto způsobem vytvoříte pocit starého, romantického interiéru, získáte zcela elegantní prostředí; efekt umocní pečlivě vybrané stropní světlo nebo sluneční paprsky pronikající zatemňovacími závěsy. Obecně se do ložnic v roce 2017 doporučuje retro styl.

Použití přírodního dřeva pomůže dodat nádech pohodlí, bez ohledu na velikost ložnice. Někteří odborníci se domnívají, že samet bude brzy velmi žádaný a oblíbený. I když vám tyto nápady nevyhovují, můžete vyzkoušet další možnosti inspirované 60. a 70. léty.

Skříň

Nezáleží na tom, zda pracovna vznikne jako samostatný pokoj nebo jako součást ložnice, velmi důležité je přizpůsobit ji budoucímu majiteli. Oblíbená jsou řešení s dlouhými, relativně úzkými stoly umístěnými podél prosklené stěny. Vlevo od okna na této stěně můžete zavěsit jednu nebo více prostorných polic a pod desku stolu na stejné straně umístit mobilní noční stolek.

Když se ukáže, že používáte pouze velmi malou pracovní plochu, má smysl instalovat stolní lampu s proměnnou polohou stínidla, nastavitelnou podpěrou.

Skříně v klasickém stylu jsou nábytek vyrobený z drahého dřeva, masivního vzhledu, povinné používání pilastrů. Přidáním zlacených prvků, lustrů s kovovými svícny, závěsů připomínajících divadelní zákulisí, můžete vytvořit velmi bujnou atmosféru.

Pokud vám nelichotí představa paláce nebo luxusního sídla šlechtice předminulého století jako ideálního místa pro práci, chcete něco modernějšího, kancelář může být zařízena ve stylu Art Deco.

Tento směr je nekonečně vzdálen od standardních kanceláří, jak jsou zvyklí si představovat. Nebude těžké vytvořit atypickou konfiguraci místnosti, dokonce i vytvoření klenutého stropu je docela vhodné.

Moderní domácí kancelář je zároveň strohým, minimalistickým a exkluzivním místem. Profesionálové se snaží rozpor mezi těmito požadavky vyřešit zavedením neobvykle vypadajícího detailu a posílením dekorativní role svítidel.

Balkón

Pokud však design pracovního prostoru za poslední rok neprošel významnými změnami, nelze totéž říci o designu balkonů.

Nesnažte se tam dát ledničku, je to nepraktické a pouze ztlumí osvětlení v obytných místnostech.

Při organizování miniaturního skleníku na balkoně návrháři stále častěji navrhují kombinovat jej s jídelním koutem; vše, co je potřeba, je postavit malý stůl a židle.

Nicméně, i když se vám myšlenka skleníku absolutně nelíbí, měli byste použít alespoň jednu rostlinu pro dekorativní účely. Zeleň se používá ve všech nejpokročilejších příkladech moderního balkonového designu. Milovníci zeleně a přírody by si měli zařídit nejen skleník, ale celou zimní zahradu. Místo pevných plotů se často umisťují mřížové ploty, na podlahu se umisťují diagonálně ladné nátěry a pás přiléhající ke zdi může být vyplněn atraktivními oblázky.

Originální řešení - při instalaci prosklené příčky, pokoj je zcela izolovaný od ulice. Zároveň je uvnitř umístěno LED osvětlení v podobě dlouhých trubic, stěny jsou vymalovány v jemných světle růžových tónech, na jedné z nich je zavěšen obraz s černobílým obrázkem.

Mezi materiály, které by měly být použity při zdobení balkonů a lodžií, jsou nyní nejoblíbenější plasty a dřevo.V tomto případě je žádoucí vyrobit všechny povrchy stejné barvy. Balkon klasického formátu bude vypadat dobře, pokud jej obložíte přírodním kamenem nebo cihlou. Středomořský styl v této místnosti prozrazuje aktivním použitím bílé, modré a zelené barvy; je možné použít kovaný dekor nebo šperky spojené s vodou.

Co se týče funkčního využití, lodžie a balkony jsou nyní aktivně přestavovány nejen na kanceláře, ale také na miniaturní tělocvičny.

Ať už zvolíte jakýkoli způsob zdobení, zvažte, zda spojovací materiál odolá vzniklému namáhání.

O designových možnostech balkonu bychom mohli mluvit dlouho, vraťme se tedy do interiéru bytu a podívejme se, co si designéři pro děti v roce 2017 připravili.

Nástěnná dekorace v dětském pokoji by měla být co nejjednodušší a nejstručnější, zcela bezpečná z hlediska životního prostředí a hygieny. Jako výrazné akcenty se doporučují samolepky a nástěnné malby, kontrastní spoje. Zkušení dekoratéři nebudou zanedbávat použití akcentního povrchu.

Nezáleží na tom, zda jsou v domě děti nebo ne - koupelna tam bude stejně. A s největší pravděpodobností bude jeho plocha relativně malá, někdy ne více než 4 metry čtvereční. m. Proto bude jakýkoli pohyb zaměřený na rozšíření prostoru nepopiratelným módním řešením. Vyplatí se použít světlé odstíny, přidat lesk, uspořádat zrcadlové povrchy. Diagonální dlaždice, dobře navržené lemování a potisk umístěný tak, aby místnost vypadala vyšší, jsou některé zajímavější triky.

Design bytů se v posledních několika letech stal stylovějším., je stále méně pokojů, které by byly jednoznačně interpretovány jako klasické nebo moderní. V podstatě se snaží kombinovat akcenty a jednotlivé prvky různých stylů, aby na jejich základě vytvořily originální kompozice. Na druhé straně se zvyšuje pozornost zónování vnitřního prostoru bytů a jeho vymezování podle funkčního kritéria. Na druhou stranu se postupně objevila tendence překrývání, kdy jedna místnost plní dva nebo více úkolů současně.

Často můžete vidět šatnu umístěnou v ložnici, herní koutek v dětském pokoji.

Když má místnost více než jednu funkční oblast, snaží se co nejjasněji demonstrovat jednotu stylu. Tapeta stejné barvy je velmi dobrý způsob, jak toho dosáhnout.

Sádrokartonový strop se nyní stal anachronismem. V zásadě se snaží, stejně jako v designu stěn, dosáhnout maximální jednoduchosti. V některých případech se zavádějí pouze prvky navržené v duchu moderní klasiky. Nejoblíbenější řešení jsou založena na PVC panelech, kazetových systémech. Fanoušci originálního designu se mohou bezpečně pokusit aplikovat tekuté tapety na strop a používat dřevěné konstrukce. Stejně jako dříve "plovoucí" produkty odpovídají módě, zejména pokud jsou umístěny po obvodu světelných zdrojů.

Pokud jde o barvu stropu, může být buď přísně monochromatický nebo vícebarevný, osvětlený LED žárovkami a doplněný elegantními dekorativními předměty. Lesklé povrchy splňují požadavky sezóny 2017 lépe než ostatní; v mnoha verzích se používá nízký geometrický reliéf a vestavěné lampy.

Varianty a příklady v interiéru

Zvažte několik příkladů toho, jak designéři zdobí obytné prostory v bytech v roce 2017.

Dekoratéři nevzdávali pokusy krásně prezentovat dětské pokoje. Módní v uplynulém roce jsou dekorativní prvky nejvíce fantazie, báječný vzhled. Romantickou náladu navozují kompozice v duchu „začarovaného lesa“. To je ale možné pouze při dostatku místa a při nedostatku místa jsou designové rešerše zaměřeny především na kompenzaci chybějícího místa.

Řešením jsou často dvoupatrové konstrukce s povinným plotem pro větší bezpečnost. Nahoře je obvykle místo na spaní a bezprostředně pod ním je šatna se všemi potřebnými atributy - malé skříně, zrcadlo, háčky.

Slušní majitelé se často snaží nejen vylepšit chodbu, ale také ji co nejelegantněji vyzdobit. K tomuto účelu se často používá středně tmavé lamino a o něco světlejší nábytek.

Obecně platí, že čím vyšší strop, tím světlejší místnost.

Dekoratéři nemají příliš v oblibě doplňky, ale zcela jasně s jejich pomocí plní úkol zdobení. Zde můžete vidět, jak se kombinace jasných barev příznivě hraje na průměrné ploše chodby. Sytě žluté stěny jsou v souladu s jasně červeným věšákem původní podoby. Jedná se o podlahovou konstrukci, jejíž spodní část umožňuje umístit deštníky.

Otevření perspektivy do obývacího pokoje demontáží dveří, stejně jako jediná barva podlahy, která se příliš neliší od barvy závěsů, radikálně rozšiřuje prostor, ničí samotnou myšlenku stísněnosti.

Ale pokud chodba potěší především hosty, pak je ložnice místností speciálně pro majitele. A zde je prostor pro fantazii prostě nevyčerpatelný. Tady před námi je místnost plná světlých barev, udržovaných co možná symetricky. Je zdůrazněn stejným typem lamp instalovaných podél okrajů čela postele a stejnými úložnými systémy těsně pod nimi. Ale květiny vlevo a vpravo jsou poněkud odlišné, stejně jako vázy, ve kterých jsou umístěny.

Autoři tohoto projektu také počítali s myšlenkou symetrie, ale do popředí se pro ně dostala romantická nálada a přirozená atmosféra. Tyto motivy zdůrazňuje stěna v pozadí zdobená obrazem podzimního lesa zahaleného v husté mlze. Stojany po stranách pohovky jsou schválně jiné.

Přeměna balkonu či lodžie na součást zastavěného prostoru je poměrně starým trendem. Na fotografii je kancelář zřízená na bývalém balkoně. Mezi libovolnými dvěma místnostmi se nyní snaží použít průhledné posuvné dveře s diagonálním uspořádáním. Umožňují, aby prostory zůstaly jednotné, ale v případě potřeby okamžitě rozdělily prostor na dvě autonomní zóny.

Pokud jsou místnosti kombinovány a příčky jsou demontovány, pak tato cesta není vhodná. V kuchyních-jídelnách je oblíbené zónování s rohovou sadou, barovými pulty a "ostrovy". Pokud ale prostory nejsou vzájemně propojené, často vystupuje do popředí problém volného prostoru.

Návrháři navrhují zvýšit efektivitu využití prostoru díky výklenkům, které mohou pojmout otevřené police s dekorem a dokonce i nábytek.

Studio apartmán

Jedná se o zvláštní typ bydlení a není vždy moudré na něj aplikovat obecná schémata. V roce 2017 se v ateliérech doporučuje použít co nejvíce příček, které nejen opticky rozdělí prostor, ale také například zamezí pronikání cizích pachů z kuchyně do obytné části.

V jedné z možností je hlavní důraz kladen na bílou a co nejsvětlejší tóny - strop je sněhově bílý, stěny jsou neurčitě šedé, podlaha je v ušlechtilé barvě s některými prokládanými tmavými pruhy. Středně tmavá řada kuchyňských závěsných skříněk může hrát v kontrastu se světlým prostředím, zatímco jídelní sestava je mnohem světlejší než ona.

V ateliérech, stejně jako v každém malém bytě, se dnes doporučuje používat více zrcadel.

Jsou zabudovány do stěn v různých úrovních, z nichž některé lze umístit vodorovně a jiné svisle. Toto řešení dodává místnosti světlo, a proto jej lze snadno kombinovat i se spíše tmavým nábytkem, který by v jiné situaci působil příliš ponuře.

Odborníci doporučují používat zdroje rozptýleného světlaaby se zabránilo efektu „nemocničního oddělení“.Na krátké stěny je lepší instalovat reflektory, které vám pomohou, když potřebujete zajistit maximální osvětlení. Další zajímavou možností jsou lineární LED lustry, které jsou umístěny paralelně k sobě podél protilehlých stěn. Umožňují vizuálně roztáhnout prostor, čímž se místnost zdá mnohem větší a prostornější.

Jednopokojový byt

Zde, stejně jako ve studiu, je vyžadována maximální funkčnost. Designéři přišli s řadou způsobů, jak to zajistit, aniž by to ubralo na vnější milosti. Často je sál zcela utilitární a chodba je alespoň částečně přeměněna na prostor pro experimenty. Atraktivně zde budou vypadat mozaikové panely, dekorace s textilem nebo štukové prvky.

Trendem v navrhování jednopokojových bytů je nyní zmenšování prostoru pro spaní, ale zároveň musí být zachována přísnost a stručnost.

Zcela opouštějí těžké skříně: buď vůbec neexistují, nebo se používají možnosti skryté ve výklencích.

Přehled dokončeného projektového projektu bytu můžete vidět v následujícím videu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek