Nábytkové úchytky IKEA

Obsah
 1. Rukojeti-tlačítka
 2. Sešívačky
 3. Rukojeti ve formě kroužků a smyček
 4. Jiné možnosti
 5. Jak si vybrat?

Nábytkové kování by mělo být nejen funkční, ale také krásné. V tomto případě se snadno vejde do interiéru moderních domů a bytů. Takové stylové a pohodlné madla najdete v sortimentu společnosti IKEA.

Rukojeti-tlačítka

Moderní nábytkové „knoflíky“ jsou považovány za nejoblíbenější. Vypadají jako malé čepice na krátkém stonku. Takové rukojeti jsou zpravidla malé velikosti. Připevňují se ke skříňkám a čelům zásuvek pouze jedním šroubem. Po zakoupení je může nainstalovat kdokoli.

V sortimentu společnosti IKEA najdete jak klasické kulaté či hranaté úchytky, tak modely vyrobené v podobě různých figurek. Skvěle ladí jak s kuchyňským nábytkem, tak s šatními skříněmi v ložnici nebo obývacím pokoji.

Malé "knoflíky" snadno padnou do dlaně. Proto je velmi pohodlné je používat.

Kromě toho, pokud má majitel domu touhu, může výrobky, které se mu líbí, vždy dodatečně ozdobit nějakými drobnostmi. Díky tomu budou standardní „tlačítka“ jedinečná.

Sešívačky

Takové nábytkové rukojeti svým vzhledem připomínají půlkruhové nebo obdélníkové sponky. Díky tomu dostali své jméno. Produkty jsou připevněny na dvou protilehlých bodech.

Mezi výhody rukojetí-sponky patří následující body.

 1. Ergonomický Výrobky tohoto typu jsou velmi pohodlné. Dobře padnou do ruky. Proto je otevírání zásuvek nebo dvířek mnohem jednodušší.

 2. Jednoduchost. Laconické výrobky vypadají dobře na pozadí velkých i malých nábytkových dveří. Doplňky od skandinávské značky jsou extrémně jednoduché. Skříně se proto po instalaci nezdají být přetížené.

 3. Všestrannost. Sortiment společnosti zahrnuje rukojeti různých velikostí. Liší se také svým vzhledem. Proto lze perfektní sestavu sladit s jakýmkoliv nábytkem. Kromě toho se takové výrobky dobře hodí k kulatým, čtvercovým a vícestranným rukojetím.

 4. Trvanlivost. Bezpečně upevněné kování slouží svým majitelům mnoho let. Nevyžadují však zvláštní péči. Zvláště pokud si člověk vybral pro sebe jednoduchý model bez dalších skleněných nebo keramických vložek.

Tyto úchyty se nejlépe instalují na široká čela nábytku. V malé kuchyni se sestavou složenou z mnoha malých zásuvek a dvířek budou vypadat k světu.

Rukojeti ve formě kroužků a smyček

Závěsné rukojeti, vyrobené ve formě kroužků nebo smyček, jsou obvykle připevněny k dekorativní základně. Někdy jsou navíc zdobeny kůží nebo kovovými prvky. Tento typ nábytkových úchytek není příliš praktický. Nejčastěji se používají jako dekorace na nábytek.

Hlavní výhodou takových výrobků je jejich atraktivní vzhled. Snadno se hodí do každého interiéru. Tyto modely vypadají obzvláště dobře v pokojích klasického stylu.

Je třeba mít na paměti, že se s nimi musí zacházet opatrně. Za prvé, pokud za rukojeti příliš zatáhnete, lze je jednoduše utrhnout.

Pohyblivý prvek může také náhodně poškrábat fasádu. To platí pro dřevěný i kovový nábytek. Proto se takové produkty obvykle nekupují do domácností, kde žijí děti nebo aktivní domácí mazlíčci.

Jiné možnosti

Kromě těchto oblíbených modelů existují v sortimentu IKEA další příklady kování.

 • Zábradlí. Tyto rukojeti vypadají jako malé válcové trámy se dvěma nohami, které jsou připevněny k základně nábytku.Mohou být instalovány jak vertikálně, tak horizontálně. Vše závisí pouze na vlastnostech nábytku a preferencích majitele domu. Obvykle se takové kliky kupují pro masivní fasády, protože jsou poměrně velké a těžké. Dobře se hodí do interiéru kuchyně. Velmi výhodné je použití střešních lišt. Pro dospělé i děti bude vhodné používat nábytek s takovým kováním. Proto je docela možné je nainstalovat do školky. Hlavní věcí je vybrat produkty s hladkými okraji.

 • Konec. Jak název napovídá, takové kliky jsou instalovány na konci dveří. Díky tomu není čelo dveří přetěžováno dalšími detaily. Koncové modely jsou nadzemní nebo zadlabací. První z nich se snadno připevní pomocí samořezných šroubů. Jejich instalace je dostatečně snadná. S tímto úkolem se můžete vyrovnat sami. Pro instalaci zářezových rukojetí je konec předem zpracován. Teprve poté se do drážky instalují madla. Velkou výhodou takových výrobků je, že je lze nainstalovat na jakékoli dveře. Navíc prakticky splývají s fasádou. Díky tomu vypadá pěkně a úhledně. Takové kování lze použít v kuchyních, chodbách, šatnách a koupelnách.
 • Dřezy. Toto je název pro úhledné, hezké rukojeti, které svým tvarem připomínají mušle. Jejich tvar je velmi pohodlný. Dokonale se přizpůsobí tvaru rukou. Proto je velmi snadné otevřít zásuvky nebo skříňky s takovými úchyty. Při použití takového kování člověk neznečistí základnu skořápky a nezanechá na ní skvrny. Umyvadla jsou méně populární než sponky nebo knoflíky. Určitě ale osloví milovníky krásných jedinečných produktů. Nejlepší ze všeho je, že tyto rukojeti se hodí do interiéru kuchyně nebo koupelny, vyrobené v klasickém stylu.

Všechny navrhované možnosti jsou téměř vždy v prodeji. Proto bude nalezení dokonalé dekorace do vaší kuchyně, obývacího pokoje nebo jakékoli jiné místnosti velmi snadné.

Jak si vybrat?

Při výběru stylových nábytkových úchytek byste měli věnovat pozornost následujícím bodům.

 1. Materiál. Většina per skandinávské značky používá k tvorbě materiály jako nikl a nerezová ocel. Jsou odolné a snadno se čistí od nečistot.

 2. Barva. Důležitou roli hraje také barva klik dveří. Obvykle jsou černé, bílé nebo šedé. Méně časté jsou světlé produkty vyrobené v odstínech zelené, modré, hnědé nebo červené. Povrch kování může být buď matný nebo lesklý. Kvalita nátěru také velmi ovlivňuje jeho vzhled.

 3. Rozměry. Jak pohodlné bude jejich použití, závisí na velikosti klik dveří. Do koupelny nebo kuchyně stojí za to vybrat ne příliš velké modely, které nezasahují do vaření nebo mytí. V obývacím pokoji nebo na chodbě můžete použít volumetrické kování. Kromě toho je třeba si uvědomit, že pro úzké fasády by měly být vybrány krátké rukojeti a naopak.

 4. Kompatibilita. Ve stejné místnosti lze použít stejné i různé rukojeti. Hlavní věc je, že jsou vzájemně harmonicky kombinovány. Nepřehánějte to. V jedné místnosti se nepoužívají více než dva výrobky různých tvarů nebo velikostí.

 5. Vlastnosti přílohy. Čím častěji se rukojeti používají, tím bezpečněji je třeba je zajistit.

Při výběru vzácných modelů, které se v prodeji příliš často neobjevují, stojí za to je koupit s marží. V tomto případě, pokud se jeden produkt rozbije nebo ztratí svou atraktivitu, lze jej rychle vyměnit.

Moderní nábytkové úchytky z IKEA jsou lakonické a všestranné. To je důvod, proč jsou tak oblíbené mezi velkým počtem kupujících s širokou škálou chuťových preferencí.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek