Balkonový nábytek z IKEA

Obsah
 1. Recenze úložného nábytku
 2. Nábytek pro uspořádání rekreační oblasti
 3. Krásné příklady

Mnoho obyvatel města má ve svém vlastnictví malý balkon nebo lodžii. Dříve nebo později přijde na mysl myšlenka na jejich uspořádání a vytvoření pohodlí tam. Nyní je k dispozici velké množství nábytku na balkon a hotová designová řešení pomohou s výzdobou a uspořádáním.

IKEA je globální značka, která má miliony pozitivních recenzí po celé planetě. Zvláštní pozornost v tomto obchodě by měla být věnována nábytku na balkon. Každý si najde to své.

Recenze úložného nábytku

Velmi často je balkon využíván jako sklad. IKEA může nabídnout mnoho možností.

 • Úložný systém Ophus. Ideální pro malý balkon, protože se jedná o modulární nábytek, který lze naplánovat podle speciálního programu na oficiálních stránkách.
 • Pokud chcete na balkon instalovat otevřené skříně a skříně, pak to bude stačit série nábytku "Trisil", "Eket"... Jsou vyrobeny z dřevotřísky, proto mají relativně nízkou cenu.
 • Otevřené skladovací systémy jsou ideální pro ty, kteří mají rádi zimní sklizeň. IKEA nabízí série "Ivar", "Hillis"... Jsou vyrobeny ze dřeva a mají estetický vzhled.
 • Krabice Knugglig jsou vhodné jak pro úplné skladování věcí, tak pro zdobení rekreační oblasti (můžete do nich dát rychlovarnou konvici, cukřenku a sladkosti). Boxy působí velmi esteticky a ekologicky, takže se budou hodit do každého interiéru.
 • Šatní skříně ze série Pax jsou ideální na studený balkon nebo lodžii. Podle hodnocení zákazníků je takový nábytek obzvláště odolný a vždy vypadá jako nový. Pořídit si můžete jak malé skříňky, tak plnohodnotné šatní skříně.

Nábytek pro uspořádání rekreační oblasti

Majitel malého bytu chce velmi často vybavit balkon jako rekreační oblast, protože neustále chce měnit nastavení. IKEA má mnoho možností pro nábytek na balkon a lodžii a také obrovské množství dekorativních prvků.

Pokud balkon není zasklený, pak by bylo nejlepším řešením nejprve plochu ozelenit. K tomu se používají různé květiny, keře, malé stromy, jasná a pestrá zeleň. Zelená dodá více barev a i bez nového nábytku bude balkon zářit novými barvami.

Chcete-li zakoupit kvalitní sazenice nebo hotové rostliny, musíte se obrátit na obchod IKEA. Nabízí různé rostliny k dekoraci, každý kupující najde to, co se mu líbí.

Pokud chcete na balkon přidat dřevěné prvky, pak stojí za to připomenout, že v létě a na podzim často prší. Strom bohužel není pokryt dalšími ochrannými prostředky. Návrháři radí, abyste to udělali sami, což nejen ochrání dřevěné židle, krabice, stoly před škůdci a hnilobou, ale také dodá neobvyklý vzhled.

Pro malý balkon je vhodný minimalistický styl. Pokud chcete přidat malý počet polic, je lepší je namontovat na stěnu - zaberou tak méně místa. Na police můžete umístit knihy, lahodný čaj a sladkosti, dekorativní figurky nebo čerstvé květiny.

Při zahájení oprav byste měli pochopit, v jakém ročním období bude balkon používán. Chcete-li, aby rekreační oblast fungovala po celý rok, musíte zasklít balkon, provést vytápění a položit teplou podlahu. Můžete se obejít bez zasklení, pokud je to v jižních oblastech země - tam teplota v zimě klesne na 10 stupňů se znaménkem plus. Navíc bude velmi pohodlné přikrýt se dekou, pít horký čaj a cítit se trochu v pohodě.

Po zpracování stěn na balkoně, malování stropu a položení teplé podlahy můžete začít zdobit a aranžovat. V katalogu IKEA je mnoho kolekcí zahradního nábytku, které dokonale zapadnou do interiéru balkónové místnosti.

 • "Applaro". Nábytek pro volný čas z akátového dřeva je ideální jak na balkón, tak do zahrady. V této sérii jsou nejen skládací židle, ale také křesla, pohovky, lavice s měkkým sedákem, taburety pro pohodlnou polohu nohou. Samostatně si můžete zakoupit jak hotovou sestavu, tak kusy nábytku.
 • Pokud nechcete instalovat dřevěný nábytek z důvodu nedostatečné pevnosti, IKEA nabízí nábytek s kovovým rámem, např. série "Sheland"... Má pohodlné židle a malé stolky. Set lze pořídit jak pro zamilovaný pár, tak pro velkou společnost.
 • "Kungsholmen" - unikátní série nábytku, neboť disponuje velkým množstvím sedacích souprav s kovovým rámem na balkón či zahradu. Ideální pro velkou společnost.
 • V poslední době si proutěný nábytek získal zvláštní oblibu a v tomto případě IKEA opět přijde na záchranu. Agen série Je vysoce kvalitní proutěný nábytek vyrobený z bambusových tyčí. Nakoupit můžete od židlí po pohovku, výběr je poměrně velký.

Jako dekorativní prvky můžete použít modulární obrazy, dřevěné krabice, krásné květináče, tyl, girlandy s teplými žlutými odstíny.

Krásné příklady

Ideální řešení pro majitele malého balkonu. Dřevěné lavice a stůl jsou zde perfektně umístěny. Vhodné jak pro velkou společnost, tak pro pár lidí. Jako dekorace byly použity krásné girlandy, neobvyklé květináče, svíčky a lampy. Křesla mají polštáře s minimalistickými vzory a přikrývky pro doplnění útulnosti.

Skvělé řešení pro milovníky minimalismu. Na balkoně není nic zbytečného, ​​kromě několika židlí a stolu. Takový interiér je vhodný pro ty, kteří rádi po večerech posedávají u šálku čaje. Židle navíc můžete ozdobit polštáři a přikrývkami. Bude to nejen krásné, ale i praktické.

Tento interiér je ideální pro milovníky rostlin. Obývací stěna doplněná krásnými liliemi skvěle zapadne do každého interiéru a vytvoří neuvěřitelnou útulnost. Sedačka je utkaná z bambusu, takže vydrží déle než deset let a přikrývka i polštáře do interiéru skvěle zapadnou. Vhodné jak na otevřené balkony, tak na lodžie.

Pokud chcete kombinovat rekreační oblast se skladováním, pak je to skvělá volba. Do stěny lze zabudovat šatní skříň nebo police, kam je vhodné uložit osobní věci. Vedle úložného prostoru stojí za to umístit útulnou pohovku a malý stolek, který můžete ozdobit podle libosti nebo nechat minimalistický interiér.

Pokud si chcete na balkoně vytvořit co největší pohodlí, pak se takový interiér určitě hodí. Hlavním prvkem je prostorná pohovka pro velkou společnost. Girlandy a stolní lampa s teplým světlem vytvářejí útulnost.

Balkon je místo, které by nemělo být prázdné ani zanesené odpadky. Jakýkoli balkonový prostor lze přeměnit na rekreační oblast. Nyní existuje mnoho samostatných kusů nábytku i hotových řešení. Každý si najde to své.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek