Projekty domu z pěnového bloku s podkrovím: jemnost plánování prostoru

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Projekt
 3. Vnější povrchová úprava
 4. Interiér
 5. tipy a triky
 6. Krásné příklady

Mnoho lidí sní o vlastním bydlení a ve svých představách si představuje malé rodinné hnízdo. Prostorná kuchyně, světlý obývací pokoj, úctyhodná pracovna, praktická dílna, světlá herna, útulné ložnice - a dům, o kterém sníte, je sestaven do pevné stavby z pěnových bloků. Tento materiál se vyznačuje pozitivní cenou a praktickými vlastnostmi, a proto vám umožňuje postavit prostorný teplý dům s podkrovím za nízkou cenu.

Zvláštnosti

Mezi příměstskými budovami lze stále častěji vidět domy z pěnových bloků s podkrovím. Rostoucí popularita tohoto druhu domů je snadno vysvětlitelná. Materiál použitý na stavbu má pozoruhodné vlastnosti a podkroví umožňuje vyřezat další metry čtvereční pro aktivní bydlení. Obrovská škála standardních projektů vám umožňuje vybrat si variantu pro nejpohodlnější bydlení, a pokud taková možnost stále není nalezena, můžete vždy provést individuální objednávku na zpracování projektové dokumentace a výstavby.

Stavební materiál je vyroben z pórobetonu.

Bloky se ve skutečnosti skládají z cementu, vody, písku a pěnidla, díky čemuž se vytváří velmi uzavřená porézní struktura. Jak je vidět ze složení, není zde nic, co by mohlo vydávat toxické výpary.

Díky porézní struktuře a působivým rozměrům stavebních prvků (s minimem švů) je v domech z pěnových bloků udržováno nejpohodlnější mikroklima. V zimě - není zima, v létě - v pohodě! Takové budovy nevyžadují žádné zvláštní investice do tepelné izolace stěn.

Ve svém provozu jsou domy z pěnových bloků velmi nenáročné. Nebojí se hniloby a požárů, protože jsou odolné vůči takovým negativním vlivům. Jednoduchá nepopsatelná šedá budova z pěnových bloků může být vždy maskována povrchovou úpravou - malbou nebo dekorativními dokončovacími materiály, takže je také vyřešen estetický problém.

Uspořádání domů s podkrovím znamená použití dalšího půdního prostoru - hlavní věc je, že podlahy horního obytného patra jsou spolehlivé a odolné. Zvláštní pozornost by měla být věnována střešnímu rámu, jeho tepelné a hydroizolaci. Kvalitně provedená střecha vydrží déle než jednu dekádu a špatná inkasuje spoustu peněz na odstranění jejích vad.

Půda je mezipatro, půda vhodná k bydlení.

Rozhodnutí vybavit podkroví je často diktováno skutečností, že neexistuje způsob, jak vytvořit další podlahua prostor pro život je prostě nutný. Horní místnosti jsou velmi specifické, se zkosenými stěnami. Na některé lidi, zejména na děti, působí takové stěny psychicky tísnivým dojmem. Problém omezeného prostoru lze částečně vyřešit instalací dalších speciálních oken. Nejsou levné, ale vyplatí se jim panoramatický výhled na hvězdy, který se po jejich instalaci otevře.

Projekt

Typické projekty půdních domů z pěnových bloků se obvykle dodávají v následujících velikostech: 6x6, 8x8, 8x10, 10x10 metrů. Existují i ​​další varianty - 7 na 8, 6 na 10, 9 na 12 metrů a další. Ve tvaru domu z pěnového betonu jsou čtvercové i obdélníkové. Jiné formy zpravidla znamenají individuální projekt s nestandardním uspořádáním.

Pro stavbu malé letní chaty je logické použít projekt 6x6, a pro velký rodinný dům jsou optimální možnosti pro domy 10x10 metrů, ale obecně pro "průměrnou" buňku společnosti bude stačit 8x8 metrů. „Náplní“ každého projektu je lokalita a počet místností, protože právě dispozice hraje při výběru projektu rozhodující roli.

V projektech malých domů 6 x 6 metrů je zpravidla následující soubor prostor: v přízemí - kuchyně s kombinovaným obývacím pokojem (ten lze oddělit, ale pokoje budou malé), snad i zádveří a kotelna; ve druhém (podkrovním) patře jsou ložnice (jedna, dvě nebo tři; čím více pokojů, tím menší je jejich plocha).

Žebřík, aby nezabral již tak malý prostor, lze vynést.

V domech o rozloze více než 50 čtverců se počet pokojů zvyšuje - zejména pokud projekt zahrnuje suterén. Poté se všechny „kancelářské“ místnosti, jako je kotelna a koupelna, přesunou dolů, čímž se uvolní prostor pro obytné místnosti: kuchyň, obývací pokoj, kancelář nebo ložnice v prvním patře a několik pokojů ve druhém.

Typické projekty 8 x 8, méně často 7x8, 8x9, 9x9 metrů jsou považovány za nejlepší možnosti pro rodinu 3-4 osob. Takže například v domě 8 až 8 v přízemí stejná kuchyně a obývací pokoj (plnohodnotný, oddělený od sebe), kancelář nebo ložnice, zádveří a také prostorná hala s šatnou pokoj lze lokalizovat. V podkroví lze umístit další koupelnu a dva nebo tři pokoje. Plocha tohoto druhu domů může být asi 120 m2. m

Projekty velkých domů se zdají obrovské jen na papíře, zatímco hotové stavby působí velmi kompaktně. 100 čtverců prvního patra může obsahovat kromě kuchyně s obývacím pokojem také plnohodnotnou koupelnu a toaletu a také další pokoj. Schodiště do patra vede do několika ložnic, které jsou také vybaveny kompletními koupelnami.

A existují také projekty typických domů, které naznačují přítomnost vestavěné garáže nebo vany.

Jejich rozměr může být různý, například 5,6 x 9,4, 6 x 8, 7 x 9, 8 x 10 metrů. Přestože jsou tyto prostory nebytové, jsou velmi funkční a praktické. Díky podkroví přibývají metry navíc, takže „ukrytý“ prostor těchto prostor je plně splacen horními patry.

Vnější povrchová úprava

Při projektování typických půdních domů je vnější úprava obvykle již zahrnuta v balíčku služeb výstavby na klíč. Často však zahrnuje pouze malování nebo omítání. Tato možnost dokončení má právo existovat, zejména pokud je dům venkovským domem, ale stále častěji existují budovy lemované různými materiály.

Domy tohoto typu vypadají mnohem výhodněji než jen malované.Kromě toho se většina budov v Rusku nachází v oblastech s drsnými klimatickými podmínkami, takže vnější dekorace nejen esteticky ozdobí dům, ale také jej ochrání před nadměrnou kondenzací, vlhkostí a teplotními změnami.

Pokud neplánujete další rozšiřování prostoru postavením dalších přístavků, například verandy nebo vany, konečný vzhled domům z pěnových bloků můžete dát pomocí:

 • odvětrávané fasádní systémy (z obkladů, cihel, srubů, vlnité lepenky, porcelánové kameniny);

 • obkladový kámen, ozdobné cihly, dlaždice;

 • pěna nebo polystyren o tloušťce 150 mm, nahoře pokrytá omítkou;

 • omítka;

 • malování;

 • stejně jako kombinované povrchové úpravy, například hlavní plocha bude omítnuta a dno bude obloženo kamenem.

Interiér

Moderní design prostor může být proveden v přísném kanonickém rámci stylu, nebo může hrát v kontrastu a porušovat všechna možná pravidla. Půdní domy z pěnových bloků jsou zvláštním případem, protože mají svá specifika, která je třeba vzít v úvahu.

 • Za prvé, je typu domů samotných... Je velmi vzácné vidět podkrovní dům ve městě - pokud není na předměstí. Takové domy patří k budovám, které člověka přibližují k přírodě, proto zde v hotových interiérech stále častěji můžete vidět styly jako rustikální, country, Provence, eklekticismus, chaty. Interiér zdůrazňuje celým svým vzhledem: toto není město, ale klidný, klidný kout v tichosti venkova.
 • Za druhé, je designové prvky horního patra... Hlavní otázka se týká pronikání denního světla - pokud to nestačí, zkosené stěny ve spojení s nedostatečným osvětlením vytvoří pocit jakési tmavé skříně namísto útulného koutu. Pokud je problém s denním osvětlením úspěšně vyřešen díky speciálním kudrnatým oknům, je logické uvažovat o zarámování tohoto designového prvku.

Uspořádání objemných a vysokých předmětů, zejména skříní, podél stěn může být problematické, protože zkosené stěny tuto příležitost neposkytují.

Vždy však existuje cesta ven, a pokud je úložný prostor prostě nezbytný, pak může pomoci modulární nebo vestavěný nábytek pro jednotlivé velikosti na objednávku, otevřené police a police, na kterých lze umístit koše a světlé boxy.

Rozhodnutí použít skříně jako příčky mezi místnostmi pomůže snížit namáhání podlahy. Vzhledem k technickým vlastnostem podlah v podkroví se nedoporučuje stavět těžké a silné stěny - pouze sádrokartonové příčky nebo podobné lehké konstrukce.

V podkrovních domech jsou často k vidění světlé, vzdušné, romantické a světlé interiéry. Ve výzdobě stěn jsou vidět přírodní materiály (dřevo, kámen), na postelích, pohovkách, křeslech je velké množství textilií, okna jimi nezdobí. Konstrukční prvky (dřevěné trámy) nemusí být uzavřené, ale slouží jako dekorativní dekorace, která navíc rozděluje místnost na zóny.

tipy a triky

Rozhodnutí udělat z podkroví plnohodnotný obytný prostor umožňuje najít odpovědi na mnoho otázek, ale vyžaduje také pečlivější výběr všech komponent. Přednost by měla být dána lehkým materiálům a nábytku, které dále nevyvolávají výskyt trhlin ve stěnách a základech.

Oblast budovy, nebo spíše počet pokojů v ní, je velmi důležitou otázkou, o které se rozhoduje ve fázi výběru nebo vývoje projektu.

Obvykle je zde přesně tolik místností, kolik je členů v rodině.

Schodiště se stane povinným prvkem v domě. Pokud v domě není tolik čtverců, může být vyveden na ulici, ale když plocha umožňuje jeho instalaci v domě, pak je nutné co nejvíce promyslet jeho umístění - nemělo by skrýt prostor. Je také racionální používat žebřík jako další úložný prostor - pod ním lze poměrně kompaktně umístit spoustu různých skříněk a výsuvných systémů.

Pokud projekt domu počítá se suterénem, ​​lze tam umístit všechny technické prostory, ať už je to koupelna nebo kotelna. Tím se uvolní prostor v obytných podlažích.

Má-li budova, která má být postavena, značnou plochu (více než 100 čtverců), je bezpodmínečně nutné zvážit přítomnost instalatérských jednotek v podkroví v uspořádání domu.

Ve stísněných domech je zvuková izolace důležitá - její přítomnost je prostě nezbytná k uspořádání klidu všech členů rodiny.

V domech s trvalým bydlištěm je velmi důležitý systém vytápění., proto je přítomnost kotelny (obvykle umístěná vedle kuchyně) velmi žádoucí.

Velmi důležitým bodem v návrhu je ta část podkroví, která má největší výšku. Jeho výška by měla dosahovat alespoň poloviny délky místnosti, jinak se nelze vyhnout pocitu stísněné skříně.

Okna do podkroví jsou drahý, ale vysoce oprávněný nákup.Jejich cena je způsobena speciálním upevňovacím mechanismem, ale instalace takových oken je nezbytná, protože dodatečné denní světlo není nikdy nadbytečné.

Krásné příklady

Fotografie skutečných podkrovních domů vyrobených podle standardních projektů se liší v různých stylech a nepostrádají nějakou chuť. Designéři mají tento druh domu velmi rádi kvůli střechám složitých tvarů a oknům, které hledí shora. Ti, kteří se chtějí vyjádřit prostřednictvím svého domova, mohou vždy využít službu přizpůsobení, která ztělesní komplexní architekturu budovy.

Více o stavbě domu z pěnových bloků a také o jeho výhodách a nevýhodách se dozvíte v následujícím videu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek