Vlastnosti a dispozice dvoupatrových domů s arkýřovým oknem

Obsah
 1. Výhody a nevýhody
 2. Pohledy
 3. Projekty
 4. Design
 5. Krásné příklady

Stavba domu je významnou událostí, protože budova se staví řadu let a může v ní žít více než jedna generace. To znamená, že musíte myslet na každou maličkost, nemluvě o nejdůležitějších milnících stavby. Pro milovníky originálních řešení a zajímavých návrhů bude užitečné zvážit vlastnosti a plány dvoupatrových domů s arkýřovým oknem.

Výhody a nevýhody

Ale před zvážením pozitivních a negativních aspektů tohoto architektonického řešení stojí za to vědět, co znamená slovo "arkýř". Tato struktura je výstupkem na stěně, respektive místnost uvnitř získává další prostor, vně budovy dostává další dekorativní detail. Projekty a výstavba takových domů jsou samozřejmě obtížnější, ale takový dům vypadá navenek velmi krásně a uvnitř je více designových příležitostí. Arkýřová okna lze rozlišit podle následujících kritérií:

 • formulář;
 • počet podlaží;
 • umístění.

Dům nemusí mít jedno arkýřové okno, ale dvě nebo tři nebo dokonce více, vše závisí na projektu a funkcích, které bude tento prvek provádět.

Výhody takových návrhů jsou následující:

 • světlo v místnosti se stává mnohem více;
 • objeví se další místo;
 • panoramatická okna se stávají ozdobou interiéru a umožňují vám obdivovat okolní krajinu;
 • je možné vytvořit určitou oblast v místnosti;
 • umožňuje takové uspořádání zlepšit úroveň ventilace;
 • struktura vypadá zvenčí krásně.

Pokud jde o mínusy, jsou také přítomny, ale je jich velmi málo. Za prvé, hlavní otázka se týká prostředků, protože výstavba takového domu bude stát více než obvykle. Kromě toho je třeba pečlivě přistupovat k výpočtům, jsou také o něco obtížnější než při stavbě obdélníkového domu.

Další bod - s velkými panoramatickými okny bude do místnosti přicházet více studeného vzduchu, což znamená, že je třeba pečlivě zvážit izolaci místnosti.

Pohledy

Bez ohledu na to, jaký typ arkýře je vybrán pro realizaci v projektu a jakou strukturu dům představuje (ať už je to dřevo nebo cihla), tato vyčnívající část by měla být dobře zpevněna. Častěji se instaluje na železobetonovou desku. V každém případě, pokud neexistují žádné náležité znalosti o výstavbě takových budov, je lepší využít služeb specialisty nebo s ním alespoň konzultovat, protože každý jednotlivý projekt může mít své vlastní nuance, které je třeba vzít v úvahu. .

Podívejme se blíže na to, jaké typy arkýřových oken existují.

Obdélníkový

Jedná se o pravoúhlou konstrukci, která dává budově větší přísnost. V této verzi mohou být okna umístěna po celém obvodu nebo pouze vpředu.... To se provádí podle uvážení majitele, což je výhodnější: ušetřit materiály, udržovat teplo nebo zesvětlit místnost.

Kolo

Takové možnosti dávají domu hladkost a eleganci. Výpočty budou obtížnější než se stejným obdélníkovým designem. Tato možnost spíše znamená panoramatická okna, bude to vypadat obzvláště působivě. Existují však další možnosti - s okny různých konfigurací. Vše záleží na složitosti projektu a možnosti jeho realizace. Ke kulatému arkýři lze přidat věže, sloupy atd.

Polokruhový

Od předchozí verze se příliš neliší, až na to, že nebude tak jasně vyčnívat ze zdi, ale dodá budově hladší linie. Můžete také navrhovat pomocí panoramatických oken nebo dlouhých úzkých zaoblených tvarů.

Mnohostranné

A tato možnost může probíhat jako dekorace budovy. Stačí to nějak porazit a zjistit, jak tato možnost bude vypadat nejen venku, ale i uvnitř, jaká zóna se tam bude nacházet. A zde se zajímavá okna stanou akcentem. Nejčastěji jsou arkýřová okna vytvořena právě proto, aby vytvořila prostor a světlo v místnosti.

Projekty

Dvoupatrový dům s arkýřovým oknem vyžaduje pečlivou přípravu. Vše se musí spočítat a ověřit. Je zapotřebí jasný plán, ve kterém bude vypočítáno množství všech použitých materiálů, zejména pokud jsou fasády navrženy pomocí některých speciálních prvků, je promyšleno uspořádání (až do stylu a designu). Může to být například jeden a půl patrová chata s podkrovím nebo dvoupatrový dům s garáží a balkonem. Dobrou a funkční variantou je také dům s terasou v přízemí. Konstrukce arkýřových oken mohou být přítomny v jakémkoli projektu, mohou být 2 nebo 3 z nich.

Hlavní věcí je vše důkladně promyslet, aby všechny prvky v celkové kompozici vypadaly harmonicky. Ale je lepší zvážit hotové projekty, abyste pochopili, co je v sázce.

 • V tomto provedení na výkresu vidíme dvě arkýřová okna, jedno z nich se nachází v kuchyni-jídelně, druhé v obývacím pokoji. V obou případech je to dobrá volba. Velká okna místnost opticky ještě zvětší. V jídelně je jídelní kout velmi dobře umístěný v arkýři a v obývacím pokoji tam můžete umístit cokoliv a udělat si tak útulné posezení. Jinak je dům dispozičně promyšlený, samostatné křídlo zabírá garáž s kotelnou, je zde prostor pro prostornou halu, kancelář, koupelnu a prostornou terasu. Ložnice a balkon mohou být umístěny ve druhém patře takového domu.
 • V tomto případě je k dispozici jedno arkýřové okno a nachází se v jídelně. Obecně platí, že dispozice domu má také všechny potřebné prostory: prostorný obývací pokoj, připojená garáž. Ve druhém patře takového domu budou také ložnice a další koupelna a koupelna.

Design

Nejčastěji se s projektantem probírá exteriér domu. Může být obtížné dospět k vlastnímu rozhodnutí. Vnější design domů lze nejčastěji označit za moderní. Obvykle se jedná o pevné, krásné budovy, nepřetížené detaily, využívající moderní materiály. Najdete zde domy v secesním nebo hrázděném stylu. V prvním případě se jedná o jasné geometrické tvary, světlé odstíny, ladná schodiště, balkony a terasy. Ve druhé verzi je dům obložen trámy, což vytváří pocit rámu. Tímto způsobem můžete krásně ozdobit dům pomocí různého umístění trámů: horizontální, vertikální, diagonální.

Střechy v takových domech jsou obvykle vysoké, což vypadá zajímavě zvenčí a pomáhá zajímavým způsobem porazit prostor uvnitř místnosti. Střecha arkýře může být připojena k celkové ploše celé střechy domu, nebo může působit jako samostatná konstrukce.

Pokud jde o interiérový design arkýřového okna, musí odpovídat obecnému stylu místnosti a může si vybrat a implementovat naprosto každý, hlavní věcí je vybrat správné materiály a interiérové ​​​​předměty. Bude vypadat dobře:

 • podkroví;
 • minimalismus;
 • provence;
 • shabby chic;
 • moderní;
 • Skandinávský;
 • Orientální.

Nejčastěji mají arkýře jídelny nebo obývací pokoje. Ale mohou existovat velmi originální řešení. Například na takovém místě si můžete zařídit elegantní koupelnu nebo světlou tělocvičnu pro domácí úkoly. V takovém prostoru jsou zpravidla umístěna krásná velká okna - to je vrchol arkýře. Pokud je například vybráno podkroví a za oknem jsou krásné krajiny, je lepší se obejít bez záclon.Za předpokladu, že se jedná o minimalismus, lze okna v případě potřeby ozdobit originálními žaluziemi. V orientálním stylu můžete dát přednost elegantním těžkým závěsům, které jsou v případě potřeby upevněny dekorativními prvky a propouštějí světlo do místnosti. Pokud je zvolen skandinávský styl, poslouží lehké splývavé látky, které okno nezakryjí, ale zdůrazní jeho krásu.

Je lepší nepřetěžovat prostor nábytkem, ať už je zvolen jakýkoli styl. Může to být například pohovka nebo stůl se židlemi, křesly a konferenčním stolkem, živé rostliny.

Krásné příklady

Několik zajímavých příkladů ukáže, jak odlišně lze navrhnout arkýř, a donutí vás k vlastním originálním řešením.

 • Nízká pohovka, která kopíruje tvar okna, doplněná polštáři, je dobrým místem k odpočinku. Zde můžete být sami se svými myšlenkami, obdivovat scenérii nebo si číst svou oblíbenou knihu, popovídat si s přítelem nebo si dát šálek čaje za chladného večera, zabaleni do deky.
 • Harmonicky působí jídelní kout, kde je vše promyšlené a vkusně zařízené. Stylové závěsy doplňují krásu velkých oken, originální strop s lampami okamžitě upoutá pozornost.
 • Nádherná krajina za oknem sama o sobě slouží jako nádherný obraz. Taková okna není třeba zakrývat závěsy. Vše, co je potřeba, jsou útulná měkká křesla a malý stolek.
 • Bílé odstíny dělají prostor lehký a vzdušný. Světlé závěsy, nábytek a strop vyvažují hnědé podlahy. Velkolepá krajina za oknem je velmi přínosným doplňkem.
 • Světlé bílé vzduchové clony vypadají na oknech velmi pěkně. Hnědá podlaha a stuhy závěsů se k sobě velmi hodí. Tento prostor může zůstat prázdný. Stejně dobře zde ale bude vypadat pohovka pro relaxaci a jídelní kout. Navíc krajina za oknem k tomu disponuje.

Projekt dvoupatrového domu s garáží a velkým arkýřovým oknem naleznete v dalším videu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek