Výkresy a schémata pro stavbu jednopatrových domů z baru

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Projekty
 3. Konstrukce
 4. tipy a triky
 5. Krásné možnosti

Bez ohledu na to, jak jednoduchá se může zdát tato nebo ta možnost pro stavbu domu, existuje mnoho potenciálních problémů a jen jemností, které je třeba vzít v úvahu. V konstrukci budov s výškou jednoho podlaží je řada zvláštností. Při použití lišty se přidává další specifikum, které nelze ignorovat.

Zvláštnosti

Jednopatrové domy z baru mají jednu mimořádně důležitou vlastnost - jsou vyrobeny z prvků přísně pevné délky, které v zásadě nelze libovolně měnit. Pouze racionální schéma řezání a pečlivý přístup k uspořádání dílů nám umožňují situaci trochu napravit. Je důležité počítat s tím, že ze standardní délky řeziva přivezeného z pily se bude muset odvézt ještě nějaká část, která se vynakládá na řezání.

Pokud je jedna ze stěn menší, je nutné zbývající řezivo použít při stavbě dalších rovin, aby se předešlo plýtvání náklady. Nefunguje zde tedy obvyklý přístup, podle kterého plošné zvětšení plochy usnadňuje umístění všech potřebných objektů.

Dřevěné stavby z baru, pokud je jejich celková plocha nadměrně zvětšena, začnou připomínat včelí úl. Když si koupíte velmi dlouhou tyč, musíte ji ještě odříznout a opatrně pracovat se zbytky. Racionální délka nosníků používaných ve stropech se pohybuje od 450 do 550 cm, přesná hodnota závisí na hloubce vložky a druhu použitého materiálu. V důsledku toho musí být před zahájením prací vypracováno podrobné schéma, aby se poté nezměnila ani ta nejmenší část.

Začnou pracovat s tvorbou zmenšeného modelu domu, aniž by zohlednili spotřebu materiálu na zářez. Je tedy mnohem snazší vybrat si kompetentní rozvržení a třídit různé možnosti.

Později se model přenese na papír a kresba by již měla být namalována:

 • celková tloušťka stěny;
 • vyrobené lemování;
 • plánované zbytky materiálu;
 • celkový výpočet;
 • spotřeba lesních surovin.

  Reakce příček na změny vlhkosti a ohřev vzduchu musí být synchronizována se zbytkem budovy. Tento požadavek optimálně splňuje dřevěný trám o tloušťce minimálně 5 cm, aby montáž dveřních bloků proběhla správně, tloušťka příček musí být minimálně 10 cm.Tato hodnota nezahrnuje dokončovací vrstvu.

  Jako vždy okna směřují na nejsvětlejší stranu (téměř vždy na východ nebo na jih).

  Nezapomeňte vzít v úvahu, jaké je umístění stávajících a budoucích budov, a to i dočasně nebo sezónně používané. Vypracování konstrukčního schématu zahrnuje ponechání rezervního prostoru pro vytvoření zahradních cest. Obvykle jsou fasády domů a přilehlých budov umístěny na stejné linii, výjimky jsou extrémně vzácné. Měli byste dbát na proporcionalitu velikostí všech vytvořených budov. Teprve když jsou všechny tyto body zpracovány, má smysl určit účel jednotlivých prostor.

  Projekty

  Dřevostavby ze dřeva jsou nyní mnohem oblíbenější než klasické výrobky v podobě srubů. Ani faktor kvality a teplo nejsou při správném použití moderních technologií o nic horší. A přesto je třeba věnovat velkou pozornost výběru vhodného materiálu. Ve většině případů je obytná budova pro trvalé bydlení postavena z jehličnatého dřeva.

  Většina projektů zahrnuje použití borovice, která je lepší než:

  • smrk — vizuální krásou;
  • jedle — silou;
  • modřín - pro snadné zpracování a zatížení základu;
  • cedr ze Sibiře - za celkovou cenu řeziva.

  Navrhování začíná buď obecným nákresem, nebo ukázkovou fotografií možnosti, která se vám líbí. (v tomto případě lze uvést vysvětlení). Náčrt domu, jak letní chaty, tak městského nebo umístěného v chatové vesnici, by měl být proveden co nejpodrobněji, což zjednoduší práci designérů a poté stavitelů. Ve velké budově (10 x 10 nebo 9 x 12) můžete umístit dvě ložnice najednou, další úložný prostor a rozdělit sanitární jednotku bez stlačení jejích částí. Je třeba věnovat pozornost umístění kotelny a domácí prádelny; v domově moderních zodpovědných lidí je téměř vždy k dispozici místo pro tělocvičnu.

  Dokonce i v domech o rozměrech 6 x 4 si můžete vybrat vhodný roh, pokud velmi pečlivě přistupujete k organizaci prostoru nebo zajišťujete vytvoření podkroví. Chcete-li si usnadnit práci, musíte po výběru umístění a funkčnosti místností nakreslit chodby, které všem umožní pohodlnější život. Jednotlivé části výkresů jsou spojeny, a tak se získá předběžný diagram. Pokud se požadovaná stopáž ukáže jako příliš velká a nevejde se do malého domu 6 x 4, měli byste aktivně využít prostor druhého nebo suterénu.

  V konstrukcích malých rozměrů se nejčastěji tvoří točitá schodiště.

  Klasický 1-podlažní dům může být vybaven nevytápěným podkrovím. U letní chaty, která se používá pouze sezónně, se tato možnost ukazuje jako docela ekonomicky oprávněná. Na výkresech je každé podlaží zadáno samostatně, to znamená, že spolu s celkovým plánem musí být také výkres podlahy.

  Pokud vývojář takovou dokumentaci neposkytne, je to dobrý důvod alespoň k pečlivější kontrole jeho práce. Veranda ve srubu 10 x 10 může pokrývat jednu nebo několik fasád. S ohledem na zvláštnosti ruského klimatu nejsou řešení s velkými panoramatickými okny po celém obvodu vždy přijatelná.

   Na otevřené terase je použito dekorační zábradlí, jehož výška se pohybuje od 100 do 150 cm nad podlahou. Alternativně lze použít podobné stoupání lišty, ze které je kresba pečlivě vyříznuta. Otevřené přístavby v domě 7 x 8 mohou mít zasklení, což pomáhá chránit místnost před srážkami. Typ střechy se vybírá individuálně s přihlédnutím k vlastnostem území a konstrukčním nuancím. Ve většině případů se nad konstrukcemi 9 x 9 a 10 x 10 m instaluje sedlová střecha.

   Výhoda je zřejmá: instalace se provádí bez specializovaných nástrojů a materiál je relativně levný a spolehlivý po dlouhou dobu. Valbová střecha se používá poměrně zřídka, protože její vybavení je komplikované a drahé, někdy vyžaduje zapojení specialistů. Ale pokud jde o spolehlivost a stabilitu po instalaci, takové schéma nemá stejné analogy. Navíc je považován za „vzhledově“ nejatraktivnější a dokonale odolává i silným poryvům větru.

   Srubové domy s garáží jsou plánovány tak, aby vestavěné nebo přistavěné parkoviště chránilo nejchladnější část domu zvenčí.

   Důležité: střešní konstrukce by měly být lehké, protože nosnost stěn je relativně slabá. Nadměrné zatížení téměř nevyhnutelně vede k deformaci trámů i krokví. Nutně se provádí výpočet pravděpodobného přetížení konstrukce. Systém krokví je sestaven díky předem připraveným drážkám a výstupkům. Dále jsou namontovány boční tyče horní řady, pro jejich svazek se používá tyč o průřezu 15 x 10 cm.

   Konstrukce

   Je docela snadné postavit jednopatrový dům z baru vlastníma rukama.Většina profesionálů navrhuje pro tento účel použít nosník 150 x 150 mm, pokud je však cílem ušetřit peníze a odmítnout najmout pracovníky, můžete snížit jednu hranu na 100 mm. Při výběru vhodného základu pro srubový dům byste se měli řídit pokyny odborné literatury. To však neznamená, že můžete ignorovat informace získané od sousedů a od předchozích vlastníků webu. Pokud je riziko zvednutí malé a voda leží hluboko pod dřevěným domem, lze do domu umístit i lehké podpěry.

   Ruční míchání betonu zabere příliš mnoho času, mnohem praktičtější je použít levné míchačky betonu. Jejich nákup bude po chvíli opakovaně ospravedlněn. Při nalévání broušené části pásky je nutné použít roztok se zvýšenou hustotou a namontovat výztužný rám. Okraje dřeva jsou svázány dřevěnými hmoždinkami, abyste ušetřili peníze, můžete za ně vzít i zbytky desek z předchozí stavby (ale možná z odolnějšího stromu). Všechny mezery korunek jsou vyplněny speciálními ohřívači.

   Zde budete muset zvolit buď dražší a praktičtější řešení (hotové role), nebo rašeliník úsporný a pracný. K vytvoření zárubní jsou zapotřebí pouze ploché tyče, nejlépe bez jediného uzlu. Při provádění této práce byste se měli zaměřit na nejjednodušší technologii, protože ne každý odborník na zpracování dřeva zvládne plnohodnotný recept. Pro usnadnění zpracování dřeva se nutně používá pracovní stůl.

   Počáteční koruna je vyrobena "v polovině stromu", pro práci je nutné použít kotoučové pily. Pokud hloubka nestačí, použijí se pily na železo. Ponechání mezer mezi prvky je docela rozumné, umožní vám organizovat proudění vzduchu. Jejich umístění v určité výšce nad zemí zvyšuje účinnost větrání. Podšívky se umisťují proto, že po uhnívání prken bude výměna jednodušší než u spodních ráfků.

   tipy a triky

   Bez ohledu na zvolený druh dřeva se vyplatí používat pouze materiál s co nejnižší vlhkostí. Lepené dřevo je mnohem výnosnější a praktičtější než nepřipravená varianta. Co je velmi dobré, nejen že se z něj snadněji staví, ale jsou vyloučeny i srážky. Když vezmou běžné neupravené dřevo, rámy dveří a oken jsou vybaveny speciálními drážkami, které dávají jednotný tah.

   Při objednávce služeb komerční výstavby a projekce byste měli věnovat maximální pozornost zpracované dokumentaci.

   Krásné možnosti

   Styl srubu se nemusí nést v duchu horské chaty. Zde je jeden dobrý světelný projekt. Béžové stěny příznivě ladí s nádhernou červenou krytinou. Veranda a chodba za ní rozdělují obydlí na dvě přibližně stejné části. Jeden z nich je vyčleněn pro bydlení, druhý pro technické potřeby, což je vidět alespoň podle velikosti oken.

   Na této fotografii je znázorněna konstrukce, která se barevně blíží svým částem. Rozmarná světle šedá střecha ladí s fasádou, kterou zdobí ladné zakázkové prvky. Nálet střechy přes vnější obrys domu umožňuje vytvořit improvizovanou terasu. Veranda není vysoká a barva stěn byla záměrně diskrétní. Zde je přístup mírně odlišný: místo složitého prolínání fasádních prvků byl použit křížový nosný prvek.

   Klidné bílé dřevo hlavní konstrukce je doplněno vizuálně ladným zábradlím podél okrajů provizorní terasy. Hlavním barevným akcentem tohoto řešení je tmavě modrá střešní krytina na dvou sklonech. A zde jsou stěny a střecha vyrobeny ve stejné barvě. Na druhou stranu fasáda, ač je opět zakryta pod střešní konstrukcí posunutou dopředu, je elegantnější. Dokonce i svod přitahuje pozornost; tmavé okenní rámy opticky ladí s ještě tmavší úpravou soklu, barva schůdků na obou verandách je stejná.

   Informace o tom, jak postavit dům z baru, naleznete v dalším videu.

   bez komentáře

   Komentář byl úspěšně odeslán.

   Kuchyně

   Ložnice

   Nábytek