Projekty domů z baru s podkrovím

Projekty domů z baru s podkrovím
 1. Zvláštnosti
 2. Výhody a nevýhody
 3. Možnosti designu
 4. Materiály (upravit)
 5. Dohoda
 6. Příklady projektů

Rámové domy z baru s podkrovím podle standardních návrhů jsou velmi oblíbené. Taková standardní řešení umožňují rychle a ekonomicky vytvořit plnohodnotné bydlení z čistého materiálu na předměstí. Proto stojí za to podrobněji zvážit různé projekty takových budov.

Zvláštnosti

Venkovské domy různých velikostí, postavené podle hotových projektů, se staví rychle a s minimálními náklady. Všechny prvky, velikosti, využití užitečného prostoru, technické výpočty jsou v nich promyšleny co nejefektivněji a ergonomicky. Je obzvláště pozoruhodné, že nemusíte být chytří s vývojem vlastního individuálního plánu, vytvářet výkresy a provádět složité výpočty. Dřevěné domy pro hotové projekty vyžadují pouze stavební práce.

Domy z baru s podkrovím umožňují maximálně využít využitelný prostor uvnitř objektu, v bydlení nezbývá prakticky žádné nevyužité místo. Je možné udělat pěkný a útulný podkrovní pokoj s balkonem.

Samotné podkroví znamená obytný prostor pod střechou budovy, takové architektonické techniky se používaly již od středověku. Je možné uspořádat podkrovní pokoj ve skromných srubových venkovských domech vyrobených podle hotových projektů. Navíc to bude vypadat docela originálně jak mimo místo, tak v interiéru.

Výhody a nevýhody

Rámový dům z baru s podkrovím má následující výhody:

 • protože se nesmršťuje, můžete se do něj nastěhovat ihned po postavení;
 • dřevo je materiál šetrný k životnímu prostředí, nezávadný a bezpečný, v takové místnosti je udržována optimální vlhkost bez tvorby hub a plísní;
 • trvanlivost - při správné konstrukci a provozu mohou domy z trámů trvat až 100 let;
 • minimální doba výstavby - na hotovém pásovém základu lze stěnu a střechy postavit za 3-4 dny;
 • nízké náklady na materiál, navíc při zpracování dřevo prakticky nevytváří odpad;
 • díky přirozené kráse textury a vysoké tepelné izolaci šetří dřevo na dokončovacích a izolačních materiálech.

Hlavní nevýhodou takových budov je nebezpečí požáru. I přes použití žáruvzdorných impregnací a tmelů bude mít dřevěná tyč vždy vysoce hořlavé vlastnosti, v tomto je mnohem horší než cihly, beton, plynosilikátové bloky a jiné nedřevěné materiály. To je možná jediná významná nevýhoda, jinak je velmi výhodné stavět takové domy, zejména proto, že existuje mnoho hotových originálních projektů.

Možnosti designu

V profilu jsou projekce takových domů obvykle čtvercové (6x6, 8x8 m2) nebo obdélníkové (6x8, 6x9 m2), méně často existují možnosti s vyčnívající verandou, arkýřem, terasou. Takové projekty jsou složitější, včetně položení základů, ale zvětšují vnitřní prostor, umožňují mít v budově další kancelářské nebo rekreační prostory. V závislosti na umístění místností může být užitná obytná plocha od 30 do 80 m2. m

První patro je v nejjednodušších verzích rozděleno příčkou na 2 místnosti, ve složitějších projektech může být předsíň nebo vstupní hala, 2 ložnice, ale i koupelna, koupelna nebo komora.Schodiště mezi prvním a druhým patrem může být jednoramenné - to šetří užitečný obytný prostor, ale ztěžuje výstup a sestup, vyžaduje instalaci strmějších stupňů.

Pro pohodlí můžete postavit dvouramenné schodiště s rozpětími paralelně k sobě, tato metoda je nejergonomičtější.

Podkrovní prostor může být s jedním nebo dvěma pokoji, vše závisí na ploše základny a projektu domu. Podkroví může být dobře vybaveno malým balkonem nebo lodžií s rámem ze stejného profilovaného dřeva. Místnost se obvykle nachází pod samotnou střechou, ve které je rám krokví opláštěn překližkou, plastovými deskami nebo šindelem. Výklenky mezi vnitřní výzdobou podkroví a samotnou střechou lze také efektivně využít, například tím, že tam vytvoříte malé spíže, udržíte komunikaci uvnitř nebo tam umístíte domácí spotřebiče.

Dům s podkrovím potřebuje dodatečnou izolaci střechy. Pokud bude trvale obytný, pak se také vyplatí chránit jej před vlhkostí. Jako izolační materiál je efektivní použít polyuretanovou pěnu, pěnovou pěnu, minerální vlnu s vrstvou polymerního filmu.

Pokud topná trubka kamen prochází obytným podkrovím, které se v takových projektech často vyskytuje, musí být také izolováno a musí být provedena jemná dekorativní úprava.

Materiály (upravit)

Srubový dům lze postavit z několika materiálů.

 • Masivní dřevo - jedná se o masivní kmeny z přírodního dřeva, vysušené, se zarovnanými povrchy. Část může být čtvercová nebo obdélníková. Tento materiál je velmi odolný a má působivý vzhled.
 • Profilované dřevo používá nejčastěji. Je vyrobena z masivní tyče, na bocích jsou vytvořeny drážky a výstupky, díky nimž je sestavena do spolehlivé stabilní konstrukce.
 • Lepené lamelové dřevo sestává z několika desek, spojených dohromady pod vysokým tlakem. Aby se zabránilo ohýbání korun ve zdivu, jsou desky položeny vlákny v různých směrech. Výhodou vrstveného dýhového řeziva je, že nepraská ani se nesráží.
 • SIP panely se vyrábějí slepením několika dřevotřískových desek s tepelně izolační vrstvou mezi nimi. Díky tomu je tento typ stavebního materiálu velmi teplý a má vysokou pevnost.
 • Tyče s imitací přírodní kulatinydodávající stěnám domu velmi dramatický a působivý vzhled.

Pokud jde o samotné druhy dřeva, nejčastěji se používá borovice, jako nejlevnější, ale praktický materiál. Borovicové dřevo je měkké, snadno zpracovatelné, má nízkou hustotu a dobrou tepelnou izolaci. Ale toto dřevo se silně smršťuje, časem praská, není odolné vůči plísním. Cedrové a modřínové trámy jsou mnohem hustší a stabilnější, ale jsou horší v tepelné izolaci.

Jakákoli verze domu z baru s podkrovím musí být postavena na hotovém základu., která ztvrdla a poskytla normální smrštění. Je vyroben ze železobetonu na bázi cementu a písku. Základ může být deskový, sloupový nebo páskový. Druhý typ je nejběžnější, protože je pevnou základnou v jakémkoli místě na stěně domu a poskytuje největší stabilitu pro budovu o dvou nebo více podlažích.

Dohoda

Dřevo má sice dobré tepelně-izolační vlastnosti, ale dřevostavby potřebují dodatečnou izolaci. To platí zejména o podkroví, které je menší než spodní patro, chráněné před větrem a silným mrazem. Správným řešením by bylo izolovat podlahy v obou úrovních obydlí ecowool nebo polyuretanem, které jsou všité do systému krokví. Okna prvního a druhého patra, balkonové dveře musí být také spolehlivě izolovány silikonovou nebo polyuretanovou pěnou.

Při uspořádání půdního prostoru se musíte postarat o přirozené větrání.Bude to zvláště důležité v horkém počasí, kdy je střecha velmi horká a v podkroví nejsou žádné větrací otvory ani balkony.

Při vedení elektřiny ve srubových domech s podkrovím je nejlepší položit elektrické kabely v plastových krabicích nebo vlnitých trubkách. Jsou vyrobeny z nehořlavých materiálů a poslouží jako dodatečná ochrana suchého dřeva, které je snadno hořlavé. Vodovodní a kanalizační systémy se nejlépe pokládají pomocí pružných a odolných polypropylenových trubek.

Příklady projektů

Mezi oblíbené projekty patří 8x8 a 6x8 sq. m lze zaznamenat nejjednodušší řešení s krytou terasou, dvěma pokoji, malou předsíní a koupelnou v prvním patře a jednou prostornou ložnicí ve druhém podkroví. Minimální počet prvků, jednoduché kreslení, snadná montáž činí tento projekt velmi cenově dostupným. S rozměry 8 x 6 m bude tento dům pohodlný a prostorný pro 3-4 člennou rodinu, můžete v něm bez problémů bydlet po celý rok.

Dům z profilovaného dřeva 200x200 mm o rozměrech 6x6 m2. m obsahuje malé, ale útulné podkroví ve druhém patře. Toto je nejekonomičtější varianta.

Domy ze dřeva 6x9 a 9x9 m2. m mají také hotové standardní projekty. Jedná se o prostornější bydlení, ve kterém si můžete udělat kuchyň, saunu a ve druhém patře předělit příčkou dva plnohodnotné obývací pokoje.

Chyby při výběru projektu pro dům z baru naleznete v následujícím videu

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek