Projekt domu 8 x 6 m: možnosti dispozičního řešení

Projekt domu 8 x 6 m: možnosti dispozičního řešení
 1. Designové vlastnosti
 2. S podkrovím

Domy 6x8 metrů jsou považovány za nejžádanější typ staveb v moderní výstavbě. Projekty s takovými rozměry jsou u developerů velmi oblíbené, protože umožňují šetřit plochu pozemku a umožňují vytvořit pohodlné bydlení s vynikajícím uspořádáním. Tyto budovy se dobře hodí pro malé a úzké oblasti, lze je použít jako venkovský dům nebo plnohodnotnou rezidenční variantu.

Pro stavbu takových domů se používají různé stavební materiály a díky správně vypracovanému plánu se v miniaturních budovách snadno umístí nejen obývací pokoj, několik ložnic, kuchyně, ale je zde také dostatek prostoru pro uspořádání kotle. pokoj, šatna a koupelna.

Designové vlastnosti

Jednopatrová budova

Projekt domu 8 krát 6 metrů s jedním podlažím volí nejčastěji páry nebo malé rodiny, které nevyžadují mnoho místa k bydlení. Nejčastěji se v těchto budovách nacházejí hlavní místnosti, lázeňský dům a kotelna.

Mnoho majitelů k nim přidává i samostatnou terasu nebo verandu, což vede k elegantnímu místu pro letní dovolenou.

Jednopatrový dům je velmi oblíbený, protože má řadu výhod, mezi které patří:

 • Pěkný vzhled.
 • Rychlý proces výstavby.
 • Možnost instalace budovy na zemi.
 • Úspora plochy pozemku.
 • Nízké náklady na vytápění.

Pro zlepšení tepelné izolace prostor a posílení osvětlení se doporučuje umístit všechny místnosti na jih. Pokud se budova nachází ve větrné zóně, musíte zasadit husté výsadby a snížit počet oken. Totéž platí pro terasu, nejlépe pro ni vyčlenit místo na jižní straně, pro koupelnu a kuchyň je vhodné východní nebo severní umístění.

Vnitřní dispozice zcela závisí na počtu osob bydlících v domě.

Tradičně může projekt vypadat takto:

 • Obývací pokoj. Je jí dáno ne více než 10 m2. Pro racionální využití oblasti se doporučuje kombinovat obývací pokoj s kuchyní, poté získáte jednu místnost o velikosti 20-25 m2. m
 • Koupelna. Dobrou volbou by byl kombinovaný pokoj s toaletou a koupelnou. Usnadníte tím uspořádání a ušetříte dokončovací práce.
 • Ložnice. Pokud je plánována jedna místnost, lze ji zvětšit až na 15 m2, u projektu se dvěma ložnicemi budete muset přidělit dvě místnosti o velikosti 9 m2.
 • Kotelna. Obvykle se instaluje vedle toalety nebo kuchyně. Kotelna může zabírat až 2 m2. m
 • Chodba. Vzhledem k tomu, že dům je malý, bude nutné zmenšit délku a šířku této místnosti.

Pro zvětšení čistých rozměrů budovy by měly být stěny izolovány zvenčí. Současně musí být hydroizolace a tepelná izolace prováděna rovnoměrně, nesmí mít vady, jinak bude nutné dodatečné vyrovnání, které sníží užitnou plochu. Pro rozšíření prostoru se často vyrábějí projekty domů bez chodby. V této verzi je vstup do budovy veden přímo do kuchyně nebo obývacího pokoje. Pokud jde o chodbu, pak může být přiděleno malé místo a umístěno v blízkosti dveří.

Dvoupatrový dům

Rodiny, které trvale žijí mimo město, si raději vybírají projekty dvoupatrových budov. Aby bylo možné správně uspořádat plochu 8x6 m, používá se obvyklé uspořádání, ve kterém jsou obývací pokoj, kuchyň a toaleta umístěny v přízemí a druhé patro je určeno pro ložnici, pracovnu a koupelnu.Navíc může být objekt vybaven balkonem.

2patrový dům z baru vypadá krásně, může mít jak rámový, tak dýhovaný vzhled. Dřevěný dům přitom potěší nejen svou architektonickou estetikou, ale také dobře tepelně izoluje místnosti.

Rozložení takových budov také postrádá chodbu, díky tomu se získá více volného prostoru a zjednoduší se zónování prostoru. Tradičně je budova rozdělena na aktivní a pasivní zónu: v aktivní zóně je kuchyň a předsíň, v pasivní zóně je určena koupelna a ložnice.

Proto se doporučuje vybavit v přízemí posezení, obývací pokoj a jídelnu, kde bude možné pohodlně se setkávat s hosty a pořádat speciální akce.

Pokud jde o druhé patro, je vhodné pro organizaci osobního prostoru, proto se často používá k umístění jedné nebo více ložnic.

Při plánování prostor je důležité zajistit vhodné umístění koupelny, měla by být přístupná z prvního i druhého patra. Jídelnu, kuchyň a obývací pokoj lze spojit do jedné místnosti a provádět vizuální zónování pomocí nábytku a různých dokončovacích materiálů. Vznikne tak iluze velkého prostoru. Současně je vhodné umístit kuchyň v blízkosti koupelny, díky čemuž bude možné použít stejné komunikace ve dvou místnostech.

Hlavní ozdobou budovy bude schodiště, proto se doporučuje instalovat konstrukci v blízkosti chodby, aby se dále zvýraznila na obecném pozadí interiéru. Ve druhém patře můžete kromě ložnic umístit i dětský pokoj.

Pokud rodinu tvoří pouze dospělí, pak se místo školky doporučuje vybavit pracovnu.

Druhé patro bude mít dobrou zvukovou izolaci, která vám umožní pracovat klidně a plně relaxovat.

S podkrovím

Soukromý dům 8x6 metrů s podkrovím je považován nejen za vynikající možnost bydlení, kterou lze původně vybavit, ale také za příklad ekonomického typu stavby, který vám umožní výrazně ušetřit peníze na výstavbě a dokončení. Podkrovní prostor v takových budovách lze využít jako obývací pokoj, čímž se zvýší možnosti plánování.

Obvykle v prvním patře je velká kuchyň-obývací pokoj a hala a ve druhém je ložnice. Projekt domu 8 x 6 m2 je dobrý v tom, že poskytuje velké množství obytných místností, krásnou halu se schodištěm a další patro. Pokud se horní místnost v zimě nepoužívá, musí být oddělena těsnými dveřmi, které spolehlivě ochrání budovu před proudy studeného vzduchu.

Existuje mnoho projektů domu s podkrovím, ale v každém z nich je hala považována za hlavní místnost, působí jako centrální místnost, ze které se můžete dostat do jakékoli oblasti budovy. Často je předsíň propojena s obývacím pokojem, což má za následek velký a prostorný pokoj.

Tato možnost je vhodná pro rodiny s častými návštěvami.

Kromě toho je takové uspořádání velmi výhodné: rodina se shromáždí u jednoho velkého stolu a každý z nájemníků může pohodlně relaxovat ve svém pokoji.

Tyto domy mají obvykle dva vchody a do kuchyně se dá vstoupit bočním schodištěm. To usnadňuje úklid, protože veškerá špína z ulice zůstává pouze v jedné místnosti. Projekt se samostatným vchodem do kuchyně je vhodný pro majitele, kteří rádi pěstují bylinky a zeleninu na zahradě, takže veškeré čerstvé potraviny putují přímo na řezací stůl. Pro mladé rodiny, které plánují mít v budoucnu děti, je nutné zajistit v domě nejen přítomnost ložnice, ale také dětského pokoje, hracích koutků. Neuškodí ani malá sportovní plocha.

Domy o rozměrech 8x6 metrů lze opatřit malými plechovkami a pokud si nainstalujete jeden francouzský balkon, stane se originální součástí obývacího pokoje.Místnost pro šatnu v budově je přidělena na osobní uvážení majitelů, zpravidla vám plocha domu umožňuje vybavit ji o velikosti až 2 m2, kde je nejnutnější skříňový nábytek lze pohodlně umístit. Projekt takového bydlení pro tříčlennou rodinu vyžaduje přítomnost kuchyně, předsíně a obývacího pokoje. V tomto případě lze všechny výše uvedené místnosti dodatečně zónovat. Aby dům působil útulně, doporučuje se připojit malou verandu.

Různé projekty domů s podkrovím si můžete prohlédnout v následujícím videu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek