Nejoblíbenější návrhy domů 7 x 9 m s podkrovím

Mezi velkým množstvím možností pro soukromé venkovské domy můžete nejčastěji najít budovy s podkrovím. Jedním z hlavních důvodů této oblíbenosti je zvětšení obytné plochy při minimálních nákladech.

Zvláštnosti

Při stavbě podkroví je třeba pamatovat na to, že by mělo mít co nejnižší hmotnost. Nejčastěji se doporučuje udělat tuto místnost pevnou, bez příček. Pokud jsou pro ztělesnění vašich nápadů nezbytné oddíly, pak je nejlepší je vyrobit ze sádrokartonu - tento materiál je dostatečně pevný a zároveň velmi lehký. Je také nutné vzít v úvahu váhu střechy, nábytku a vnitřní výzdoby. Tato hmotnost může ovlivnit celistvost stěn a základů.

Nové prostory bude nutné hydroizolovat. Dalším důležitým bodem jsou okna, která se obtížně montují, ale konečný výsledek bude prostě úžasný.

Podkrovní domy mají řadu objektivních výhod:

 • Úspora peněz na stavební materiál.
 • Úspora času na stavebních a instalačních pracích.
 • Dobře promyšlený prostor v podkroví dokáže téměř zdvojnásobit plochu domu.
 • Jednoduchost při provádění komunikací v nové obytné části - stačí je natáhnout z prvního patra.
 • Snížené tepelné ztráty střechou.
 • Pokud jsou práce provedeny správně, není nutné nájemníky vystěhovat - mohou bezpečně pokračovat v bydlení v prvním patře.
 • Možnost vybavit nový pokoj nejen jako obytný, můžete zde uspořádat rekreační oblast, kulečníkovou místnost nebo pracovní prostor s dílnou.
 • Možnost realizovat vlastní kreativní nápady ve vizi uspořádání této místnosti. Neobvyklé tvary vám mohou poskytnout kreativní nápady.

Takové budovy však mají také některé nevýhody:

 • Nedodržení stavebních technologií může vést k nesprávnému přenosu tepla v celém domě.
 • Nesprávný výběr materiálů může v zimě vést k vysoké vlhkosti a zamrzání.
 • Vysoké náklady na instalaci střešních oken kvůli složité práci.
 • Pokud jsou v zimě okna, může být přirozené světlo narušeno sněhem.

Projekty

Jedním z nejoblíbenějších projektů pro dům s podkrovím je budova o rozměrech 7 x 9 metrů. Pokud je takový dům jednopatrový, může být použit jako letní chata i jako obydlí pro několik lidí. Díky dalšímu obytnému prostoru v podkroví lze celý objekt považovat za velký a kompletní dům pro rodinu s velkým počtem lidí.

Dům má 7x9m2. m s podkrovím, celková plocha může dosáhnout 100 m2. m Tento prostor musí nutně zahrnovat dvě nebo tři ložnice (podle počtu osob), obývací pokoj, kuchyň, koupelnu s toaletou a vstupní halu.

Při výběru dispozice domu 7 x 9 m s podkrovím si musíte pamatovat:

 • Všechny ložnice, stejně jako dětské pokoje, je vhodné umístit do patra - tím bude váš odpočinek úplný a příjemnější.
 • Kuchyň, stejně jako předsíň, musí být vybavena v přízemí. Možností, jak je kombinovat, je obrovské množství.
 • Koupelna a WC by měly být v přízemí. Pro pohodlí nebo v domě s velkou rodinou můžete vytvořit další koupelnu ve druhém patře.
 • Schodiště by nemělo narušovat celistvost prostoru v prvním ani ve druhém patře. Měl by být organicky integrován do interiéru.
 • Výška stropů musí být minimálně 240 cm.

Při stavbě nového domu s podkrovím místo podkroví je často mnohem jednodušší přemýšlet o umístění prvků, jako je balkon nebo veranda. V již obydleném domě bude obtížné je „dostavit“.Během výstavby je také možné kombinovat dům s garáží - pak se může zvětšit plocha místnosti ve druhém patře.

Krásné příklady

Domů k trvalému bydlení s podkrovím je obrovské množství. Takové konstrukce mohou být postaveny z jakýchkoli materiálů: cihel, bloků, dřeva.

Jeden z nejjednodušších a nejběžnějších příkladů domu 7x9 s podkrovím je znázorněn na schématech. V přízemí se nachází kuchyně, obývací pokoj, koupelna, koupelna a chodba. Zároveň je zde průchozí chodba se schodištěm, které vede do druhého patra. Při tomto uspořádání pokojů budou ve druhém patře umístěny dvě ložnice. Jedná se o velmi výhodnou variantu pro malou rodinu - jedna ložnice je určena pro rodiče, druhá místnost je navržena jako dětský pokoj.

Druhá oblíbená verze domu 7 x 9 m s podkrovím je postavena výhradně ze dřeva. Má točité schodiště do druhého patra. V prvním je vstupní hala, koupelna, kuchyně spojená s halou, společenská místnost a soukromá kancelář. Druhé patro má tři ložnice. Tato varianta je ideální pro 4-5 člennou rodinu.

Vzhledem k jednoduchosti řešení a malé ploše samotné konstrukce jsou tyto možnosti nejoblíbenější. Vzhledem k přítomnosti velkého počtu místností můžete v každé z nich při zdobení interiéru ukázat své vlastní designové řešení.

Domy 7 x 9 m získávají na popularitě. Podkroví vám do značné míry umožňuje zvětšit plochu obytného prostoru, zatímco si sami můžete zařídit pokoje, jak chcete.

Další podrobnosti naleznete níže.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek