Jemnosti navrhování domů z ekologického dřeva

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Možnosti plánování a výkresy
 3. Jak stavět?
 4. Nadace
 5. Vnitřní dekorace
 6. tipy a triky
 7. Krásné příklady

V dnešní době je trh stavebních materiálů neuvěřitelně bohatý a může spotřebitelům nabídnout produkty s širokou škálou vlastností a vlastností. Nejoblíbenější a nejžádanější jsou však stále produkty šetrné k životnímu prostředí. Patří mezi ně dřevo, ze kterého se získávají velmi krásné a útulné obytné budovy. Dnes se seznámíme se všemi složitostmi navrhování takových budov a také se seznámíme s vlastnostmi specifikovaného stavebního materiálu.

Zvláštnosti

Dřevěné příbytky jsou dnes velmi oblíbené a rozšířené. Podobné budovy lze nalézt na mnoha ulicích. Poptávka po takových stavebních materiálech je vysvětlena skutečností, že mají mnoho výhod, více než překrývající se malé nevýhody.

Z ekologicky nezávadného dřeva můžete postavit nejen jednoduché domy s jedním podlažím, ale i impozantnější vícepodlažní obydlí. Navíc mohou být vyrobeny v jakékoli podobě, od standardních až po vysoce originální a neobvyklé. Vše záleží pouze na nápadu designéra a osobních preferencích majitelů. Je třeba také poznamenat, že tyto materiály se liší relativně dostupnou cenou, což má pozitivní vliv na jejich poptávku. Existuje několik poddruhů dřeva. Každá z odrůd takového materiálu má své vlastní charakteristické rysy a způsob aplikace.

Nutno také podotknout, že se stavbou srubu si hravě poradí i nezkušený stavebník – zde není potřeba žádné speciální vzdělání ani mnohaletá praxe. Proto se mnoho spotřebitelů zavazuje stavět domy z baru vlastníma rukama. Pokud dodržíte technologii a použijete kvalitní materiály, pak výsledek uživatelé obdivují.

Zvláštní pozornost musí být věnována vypracování plánu takového obydlí. Je velmi důležité vzít v úvahu absolutně všechny detaily budoucí struktury.

Zkušení specialisté zpravidla vypracovávají plány srubových obydlí.

Pokud se rozhodnete postavit obytnou budovu z materiálu, jako je bar, měli byste zjistit, jaké výhody a nevýhody to má.

Nejprve se podívejme na výhody tohoto materiálu.

 • Především je třeba věnovat pozornost pružnosti dřeva jako stavebního materiálu. Proto je radost s ním pracovat. Stavba srubu málokdy zabere hodně volného času a úsilí.
 • Můžete si postavit dům z baru vlastníma rukama. K tomu stačí dodržet jednoduché pokyny a vybrat správný stavební materiál.
 • Z takového materiálu lze snadno získat budovy v různých architektonických směrech. Může to být buď jednoduchá, nebo velmi originální struktura s různými dekorativními prvky.
 • Takové konstrukce se mohou pochlubit dobrými pevnostními charakteristikami.
 • Dřevěné domy jsou odolné.
 • Důležitou výhodou takových budov je jejich šetrnost k životnímu prostředí. Kvalitní řezivo nemá negativní vliv na lidské zdraví ani při stavebních pracích, ani po jejich dokončení.
 • Takové domy nevyžadují povinnou výzdobu interiéru. Vypadají harmonicky a úhledně, i když nepoužíváte dokončovací materiály.
 • Mnoho spotřebitelů volí dřevo, protože má dobré tepelně izolační vlastnosti. Proto se takový materiál často používá při stavbě kapitálových domů určených pro celoroční bydlení. V zimě jsou tyto budovy teplé a útulné, zatímco v létě zůstávají příjemně chladné.
 • Stavbu srubu nelze nazvat nákladnou. Technologie pro stavbu takových obydlí patří k cenově nejdostupnějším. Pouze konstrukce rámového bydlení bude levnější (i když to není skutečnost).
 • Podle odborníků není potřeba pro srub připravovat drahý základ.

Bohužel domy vyrobené z ekologických materiálů nejsou dokonalé.

Mají některé nevýhody, které je důležité vzít v úvahu, pokud chcete postavit srub.

 • Hlavní nevýhodou takových konstrukcí je jejich požární nebezpečí. Pro nikoho není tajemstvím, že jakékoli dřevěné konstrukce podléhají lehkému ohni. Samozřejmě může být srubový dům chráněn před takovými následky pomocí speciálních žáruvzdorných činidel. I při jejich použití však stále přetrvává riziko požáru, proto by se neměla zanedbávat bezpečnostní opatření.
 • Dřevo je stavební materiál, který vážně "trpí" vlivem vnějších faktorů. Patří mezi ně zvýšená vlhkost, hmyz a samozřejmě čas. Vlivem těchto vlivů může dřevo začít vysychat, hnít nebo se stát „pažitkou“ pro parazity dřeva. Zde však můžete použít speciální antiseptické impregnace, které prodlouží životnost budovy. Je také důležité sledovat maximální těsnost konců, aby do nich nepronikla škodlivá vlhkost. Péče o srubový dům jej ochrání před negativními vnějšími faktory, nicméně mnoho uživatelů tuto vlastnost připisuje nevýhodám těchto budov.

Jak vidíte, srubové domy mají mnohem více výhod než nevýhod. Samozřejmě hodně záleží na tom, jak kompetentně byla stavba postavena.

Možnosti plánování a výkresy

Jak již bylo zmíněno, z baru můžete postavit dům absolutně jakékoli úpravy. Může to být nejen jednoduchá, ale také složitá varianta s několika podlažími. Podívejme se podrobně na několik zajímavých hotových projektů podobných struktur různých velikostí a rozložení.

Z baru lze postavit velmi úhledný dům 4 x 6 m ve 2 podlažích.

Takže v prvním patře bude možné uspořádat následující místnosti:

 • malý sál 4,04 m2. m, ve kterém byste měli umístit schody vedoucí do 2. patra;
 • obývací pokoj 11m2. m, která v prvním patře bude největší místností (výstup do ní bude následovat z haly);
 • v rohu prvního patra, na křižovatce obývacího pokoje a haly, kompaktní kuchyně 6,65 m2. m

Koupelna v takovém bytě může být umístěna jak v prvním, tak ve druhém patře. Vše záleží na přání majitelů. Pokud jde o 2. patro, zde se vyplatí umístit jednu ložnici o velikosti 16,88 m2. m

Podobná konstrukce může být použita jako malý venkovský dům. Vybavte jej vysokou sedlovou střechou, zdobenou tmavým střešním materiálem. Vnější stranu stěny ponechte bez povrchové úpravy (dřevo stačí ošetřit ochrannými impregnacemi). Spodní část domu lze doplnit zděným zdivem. Malé dřevěné schůdky budou u vchodu vypadat organicky. Výsledkem je diskrétní, ale velmi útulná struktura.

Fanoušci originálnějších a pevnějších staveb se budou líbit dalšímu projektu srubového domu o ploše 7x8. Podobná stavba může mít i dvě prostorná podlaží se všemi potřebnými místnostmi.

Nejprve se podívejme, co lze umístit v prvním patře takového obydlí:

 • u vchodu do domu by měla být instalována úhledná veranda o rozloze 4,79 m2. m;
 • hned za ním v domě stojí za to umístit obdélníkovou podlouhlou halu 7,12 m2.m (u krajní stěny haly najde své místo malé schodiště vedoucí do 2. patra);
 • na pravé straně haly bude dostatek místa pro kuchyň (10,24 m2) a prostornější obývací pokoj (16, 42 m2), ve kterém budou arkýřová okna vypadat organicky;
 • v důsledku toho vznikne v přízemí jeden volný kout umístěný přímo před halou, který by měl být vyhrazen pro koupelnu (3,42 m2).

Pokud jde o návrh druhého patra, zde byste měli přidělit prostor pro místnosti, jako jsou:

 • ložnice nad obývacím pokojem v 1. patře (v ložnici není potřeba dělat arkýř - měl by být jednoduchý čtvercový o ploše 14,04 m2);
 • na pravou stranu první ložnice umístěte druhou (10,24 m2), která bude opakovat tvar kuchyně v 1. patře s arkýřem;
 • naproti těmto dvěma místnostem bude volný podlouhlý prostor - předsíň, kde bude výstup na schodiště.

Takový srub bude vypadat velkolepě, pokud jej doplníte sedlovou střechou s tmavou střechou a vybavíte základny arkýřových oken střechami s několika hranami. Přidejte kamenné rámování do spodní části budovy a postavte šikmý baldachýn nad vstupními schody na vysokých dřevěných podpěrách.

Z baru lze postavit velmi útulný a pohostinný dům o rozměrech 7x9. Na ploše 122 m2. m bude moci úspěšně pojmout dvě poměrně prostorná patra s terasou a standardní sadou pokojů.

Pojďme se tedy podívat na půdorys prvního podlaží:

 • hned za malou terasou 10 m2. m, měla by být umístěna vstupní hala, která bude oddělovat dvě rohové místnosti domu - pec (4,3 m2) a ložnici (10,6 m2);
 • od uvedených prostor by měl být prostorný obývací pokoj s arkýřem 13,3 m2 oddělen stěnou. m, koupelna 15 m2. m a sál 3,9 m2. m se schodištěm (které je pokračováním chodby);
 • zbývající prostor (za stěnou z předsíně a obývacího pokoje) by měl být rozdělen na 2 samostatné pokoje - rohovou kuchyň (8,1 m2) a jídelnu (10,6 m2).

Pokud jde o druhé patro, zde bude plán následující:

 • schodiště z prvního patra v tomto případě povede do haly (5,8 m2), která přechází v podlouhlý obývací pokoj s arkýřem, jako v prvním patře (13,2 m2);
 • na obou stranách chodby a obývacího pokoje by měly být umístěny: na pravé straně - koupelna v rohu (4,3 m2) a za ní ložnice (14,3 m2), na levé straně - další dvě ložnice (8,1 m2, 10,6 m2), oddělené přepážkou.

Takový útulný srub bude vypadat organicky, pokud bude doplněn sedlovou střechou tmavého čokoládového odstínu a prvky arkýře jsou zakončeny střechou s několika hranami (4-5). Nad terasou se vyplatí namontovat 3-stupňový baldachýn, zdobený stejným střešním materiálem jako na střeše. Spodní část takové konstrukce by měla být zdobena cihlou nebo zdivem, které zředí monotónní odstíny dřeva spojené s kontrastní střechou. U vstupu na terasu by měly být instalovány jednoduché dřevěné schůdky a zábradlí ze stejného materiálu.

  Z baru si můžete postavit útulný dům 8x8 s jedním podlažím a celkovou plochou 64 m2. m. Vstup do takové konstrukce by měl být umístěn v blízkosti rohu a doplněn dřevěnými schody s ploty a podpěrnými sloupky pod střechou.

  V podmínkách takového obydlí mohou být pokoje uspořádány takto:

  • vybavit halu, která podmíněně rozdělí dům na 2 poloviny;
  • vpravo uspořádejte školku a oddělte ji přepážkou od prostorného obývacího pokoje naproti;
  • sláva umístěte další ložnici a naproti ní umístěte kuchyň;
  • koupelna je nejlépe uspořádána mezi dětským pokojem a ložnicí.

  Takové obydlí bude vypadat docela jednoduše a nenápadně. Chcete-li mírně zředit monotónnost dřevěné konstrukce, měli byste se obrátit na kontrastní tmavě červenou střechu na sedlové střeše.

  Okna v domě lze instalovat jak dřevěná, tak plastová.

  Jednopodlažní dům z baru lze postavit o rozměrech 9x9.Taková konstrukce může mít jednoduchý čtvercový tvar a doplněk v podobě malé terasy o rozloze 12 m2. m

  V takovém obydlí můžete vybavit:

  • malá vstupní hala (6 m2) bezprostředně za terasou;
  • vstupní hala v takovém domě povede do haly (8 m2);
  • další místnost za předsíní v takovém domě bude koupelna (4 m2);
  • prostor z chodby do koupelny podmíněně rozdělí dům na dvě poloviny: vlevo byste měli uspořádat 3 rozdělené ložnice o 9 m2. m každý a vpravo - prostorný obývací pokoj kombinovaný s kuchyní (24 m2).

  Takový prostorný dům by měl být ozdoben krémovými obkladovými panely a sedlová střecha by měla být pokryta vínovým rolovacím materiálem. Je vhodné použít okna s rámy, jejichž barva se o několik odstínů liší od obložení stěn. Spodní „pás“ budovy by měl být zakončen dekorativním zdivem hustého třešňového odstínu (aby odpovídalo střeše). Je lepší vybavit terasu lehkými dřevěnými schody a stejnými ploty / nosnými trámy.

  Optimální plocha moderního soukromého obytného domu je 100 m2. m. Budovy této velikosti jsou ideální nejen pro trvalé bydlení, ale také pro uspořádání prostorné garáže. Například úhledný dvoupatrový srub o rozloze 96 m2. m a garáž 50 m2. m

  V prvním patře uvedeného domu by mělo být umístěno:

  • malá vstupní hala 2,6 m2. m, hala 3,7m2. m;
  • vlevo od chodby / chodby by mělo být umístěno WC (2,8 m2) a samostatná koupelna (3,6 m2);
  • vlevo je volný prostor pro vaření (8,9 m2);
  • uvedené prostory by měly být doplněny prostorným obývacím pokojem (schodiště do 2. patra za čalouněným nábytkem), spojeným s jídelním koutem (34, 8 m2).

  V přízemí lze také vyčlenit volný kout pro umístění kotelny.

  Pokud jde o druhé patro takového obydlí, zde najdou svá místa:

  • malá hala, do které vede schodiště z 1. patra (5,2 m2);
  • vlevo od haly postavit pracovnu nebo školku (8 m2) a vpravo duplikovat podobný prostor;
  • Uspořádejte koupelnu (8,7 m2) v pravém rohu druhého patra;
  • Do levého rohu patra umístěte ložnici o velikosti 14 m2. m

  Na takové ploše lze vybudovat malý balkon s východem z pracovny (4,9 m2). V takovém obydlí je možnost zhotovit plnohodnotnou krytou garáž na dvorku cca 50 m2. m

  Takový srub může být ponechán bez dokončení nebo doplněn vlečkou. Balkon ve druhém patře doplňte tmavým kovaným zábradlím, na sedlovou střechu položte tmavě modré tašky. Rohové kusy domu a spodní část domu je vhodné doplnit zdivem.

  Jak stavět?

  Dřevo je velmi poddajný a nenáročný materiál, se kterým se snadno a jednoduše pracuje. Proto je stavba srubových domů vcelku jednoduchý a přímočarý proces, který zvládne i začátečník ve stavebnictví. Je důležité pouze dodržovat jednoduché pokyny krok za krokem a být zodpovědný za každou z fází práce.

  Podívejme se podrobně na to, jak si můžete sami postavit kvalitní a spolehlivý srub.

  Nadace

  Prvním krokem je vybudovat dobrý základ.

  Existuje několik hlavních typů takových budov.

  • Existují sloupcové, pásové a monolitické možnosti základů. Nejjednodušší je sloupový (samozřejmě výběr optimální možnosti založení musí být zvolen na základě typu půdy na místě). Vyrábí se z azbestocementových trubek. Tyto díly se vkládají do předvrtaných otvorů.
  • Pokud je sloupcový základ vhodný pro vaše stránky, musíte vzít v úvahu skutečnost, že má jednu nevýhodu - mezi pilíři v takové struktuře nejsou žádné spoje. Odborníci proto doporučují zvolit její pilotový protějšek - v něm jsou piloty spojeny díky železobetonové desce.
  • Nejběžnější je základ páskového typu. Lze jej provádět v široké škále variací. Pro působivé zatížení je obvyklé používat základny se stejným průřezem a pro malá zatížení základnu malého prohloubení, která je levná, ale není horší ve spolehlivosti.
  • Základ desky je spolehlivý a odolný. Jedná se o železobetonovou desku, na které se v budoucnu provádějí stavební práce. Pro jeho přípravu se používá výztuž a beton.

  Stěny

  Obvykle se stěny srubu montují přímo na místě.

  V rozích jsou tyče spojeny jedním ze dvou způsobů:

  • s římsou;
  • bez výčnělku.

  Nejprve se na již hotový základ položí korunka páskování. Musí být připojen v polovině stromu. Tato možnost montáže se používá bez ohledu na to, jaký typ připojení byl zvolen pro ostatní řady. První patro srubu by mělo být vysoké asi 3 m.

  Když jsou stěny rozloženy na požadovanou úroveň, musíte položit strop a začít navrhovat druhé patro, pokud je plánováno.

  Při stavbě srubových domů se často používají speciální těsnicí materiály. Může to být mech, plsť nebo konopí. Prodávají se v malých a pohodlných rolích, takže bude velmi snadné a jednoduché je rozřezat na samostatné pásky.

  Podlaha

  Při pokládce podlahy je třeba věnovat zvláštní pozornost izolačnímu materiálu. Z tohoto důvodu se takové návrhy vyrábějí dvojitě. Zvolená izolace se položí mezi dvě samostatné vrstvy, které navíc obytný prostor odhluční. Pomocí hraněné desky položte drsnou podlahu.

  Střecha

  Po dokončení konstrukce podlahy a stěn můžete přistoupit ke stavbě střechy domu. Nejjednodušší možností v této situaci je štítová konstrukce, kterou můžete bez problémů postavit vlastníma rukama.

  Pro Mauerlat takové střechy se vyplatí použít tyč 150x150 mm a připevnit ji ke koruně stěny pomocí konzol, speciálních kolíků nebo kotev. Krokve musí být umístěny tak, aby spočívaly na Mauerlatu. Vezměte prosím na vědomí, že v úsecích podpěr je nutné provést trojúhelníkové řezy, aby se všechny prvky co nejspolehlivěji spojily. V domech ze dřeva, které ve většině případů způsobují značné smrštění, není nutné vytvářet vybrání, protože posunutí může vést k deformaci stávající konstrukce. Krokve je vhodné zajistit, aby se mohly pohybovat. K tomu se obvykle obracejí na ocelové spojovací prvky - speciální "sáně". Tyto díly se skládají ze dvou částí, které umožňují, aby krokve při smršťování dřevěné konstrukce změnila svůj úhel.

  Systém krokví pro taková obydlí by se měl skládat z nejspolehlivějšího dřeva a měl by být základem rámu. Definuje samotný tvar střechy a je sestaven z duplicitních dílů. Úhel sklonu, délka, rozteč a tloušťka krokví musí být uvedeny v projektu stavby. Nejčastěji se používá nosník, jehož šířka je od 150 do 180 mm a tloušťka je od 50 mm. Jednotlivé prvky jsou k sobě připevněny pomocí zámkového systému pero-drážka, stejně jako ocelové desky. Pokud jde o zvedání krokví do požadovaného úhlu, používají se zde speciální nohy krokví.

  Hotový krokvový systém je pokryt parotěsným materiálem. Nahoře je instalována protimříž a přepravka. Pultová mříž je konstruována z latí o tloušťce 2 cm, které se instalují na izolaci podél krokví. Laťování musí být přibito přes krokve. V tomto případě závisí rozteč tyčí na zvoleném střešním materiálu.

  Pokud plánujete vybavit podkroví, pak je střecha zevnitř dodatečně izolována deskovými materiály, například minerální vlnou.

  Ukládá se mezi krokve.

  Vnitřní dekorace

  Navzdory skutečnosti, že výzdoba interiéru srubu není předpokladem, stojí za to zjistit, jaké materiály k tomu lze použít.

  Než přistoupíte k návrhu interiéru takových obydlí, je nutné naplánovat, pro jaké účely bude tato místnost použita. Pokud se například chystáte využívat příměstskou budovu pouze o víkendech nebo v letní sezóně, můžete ušetřit na izolačním materiálu. Pokud však plánujete v takovém domě trvale bydlet, pak bude muset být důkladně zateplen. Nesmíme zapomenout na hydroizolační materiály.

  Vnitřní výzdoba takové konstrukce by měla být zahájena po návrhu interiéru. Kromě toho budete muset pečlivě zvážit, ve kterých oblastech bude probíhat kanalizace, topné potrubí a elektrické sítě. Po dokončení všech přípravných prací bude možné přistoupit přímo k výzdobě interiéru srubu.

  Nejprve se musíte vypořádat s designem podlahy. Nejprve budete muset položit drsnou podlahu pomocí dvouvrstvé palubky. Nelze opomenout montáž hydro a tepelné izolace. Poté se desky položí na podlahu. Tento proces trvá v průměru asi 2 dny. Existuje mnoho způsobů, jak aplikovat povrchovou úpravu podlahy. Můžete například pokládat materiály pomocí kulatiny nebo podlahových trámů nebo pevných základů.

  Optimální možnost dokončení musí být vybrána na základě vlastností budovy. Po instalaci podlahy budete muset provést broušení pomocí ručního nářadí nebo speciálních brusek. Kromě toho může být užitečný brusný papír různé velikosti zrna a úrovně abrazivity. Nezapomeňte, že podlaha bude muset být také izolována.

  Pro konečnou úpravu v takových strukturách se doporučuje zvolit polymerní kompozice, které jsou založeny pouze na jedné složce. Je vhodné dát přednost směsím s vodou. Pokud jde o podlahu, může být zdobena téměř jakýmkoli materiálem. Mohou to být například parkety, masivní deska, laminát, dlažba nebo koberec.

  Strop ve srubovém domě může být jednoduše ponechán tak, jak je, a není podroben dodatečnému zpracování. V opačném případě byste se měli obrátit na napínací strop nebo na vrstvu barvy. Zde musíte stavět na chuťových preferencích a touhách majitelů domu. Stropy ve srubových domech jsou často zdobeny různými dekorativními panely. Nezapomeňte, že tyto základy, stejně jako podkroví, potřebují vysoce kvalitní izolaci.

  Pokud jde o vnitřní výzdobu stěn v domě ze dřeva, pak stojí za to obrátit se na speciální materiály nebo vysoce kvalitní omítkové směsi. Před aplikací je velmi důležité dřevěné povrchy důkladně obrousit a poté natřít základním a ochranným nátěrem.

  Základní nátěr musí být aplikován rovnoměrně a přesně na stěny dřeva. Díky takovým akcím bude možné položit dokončovací vrstvu tak hladce a esteticky, jak je to možné. Obvykle se vrchní nátěr skládá ze 2-3 vrstev.

  Odborníci doporučují používat pouze přírodní sloučeniny pro vnitřní výzdobu takových struktur.

  Domy z baru lze dodatečně izolovat zevnitř minerální vlnou nebo pěnou. Při pokládání takových materiálů je velmi důležité ponechat malé mezery mezi samotnou izolací a dřevěnými stěnami. Obvykle se tyto povlaky fixují na předem připravené laťování a kontralatě.

  Po broušení stěn a jejich pokrytí ochrannými látkami můžete vše nechat tak, jak je, nebo se obrátit na jeden nebo jiný obklad. Zpravidla se k tomu volí materiály jako obložení stěn, tapety nebo klasické dřevěné obložení. Pokud má místnost v takovém domě skromnou plochu, je lepší dát přednost lehčím materiálům.

  tipy a triky

  Pokud plánujete umístit na své stránky vysoce kvalitní srubový dům, doporučuje se zakoupit pouze ty materiály, které byly vyrobeny v zimní sezóně. V takových výrobcích je zanedbatelné množství vlhkosti. Navíc takové dřevo není náchylné k modrému zbarvení.

  Pokud chcete, aby byl váš srub plný originálních interiérových detailů a obloukových konstrukcí, měli byste použít lepené lamelové dřevo. Získávají se z něj velmi krásné zábradlí, schody a parapety.

  Pokud se rozhodnete postavit garáž z baru vlastními rukama, měli byste vzít v úvahu jednu důležitou nuanci - v takových místnostech hraje jednu z hlavních rolí kompetentně prováděná ventilace. Pokud se o ni budete starat, pak dřevostavba vydrží co nejdéle a neztratí svou vizuální přitažlivost.

  Nedoporučuje se vybírat plány a příklady domů, ve kterých jsou příliš velká okna. Vezměte prosím na vědomí, že díky takovým komponentům se mohou výrazně zvýšit tepelné ztráty, což bude znamenat zbytečné náklady na vytápění.

  Pro výrobu arkýře ve srubu se doporučuje použít lepené trámy. Z této suroviny bude získána velmi pevná a stabilní struktura.

  Domy z baru lze vyrobit v různých stylech, ale některé z nejoblíbenějších jsou:

  • provence;
  • Skandinávský;
  • lov;
  • rustikální.

  Profesionálové říkají, že je nemožné postavit srubové domy na klíč. Nejprve musíte dát konstrukci čas na smrštění a teprve poté (po 5-6 měsících) začněte dokončovat práce.

  Při svépomocné montáži dřevěných stěn je důležité vzít v úvahu, že použití lnu nebo koudele nezabrání vzniku mikro spár a trhlin v podkladu. To je způsobeno skutečností, že takové materiály nemohou poskytnout rovnoměrnou vrstvu. Izolace páskového typu však takové nevýhody nemá. Vyznačuje se rovnoměrnou tloušťkou a spolehlivou vpichovanou netkanou textilií.

  Pokud jde o vnitřní výzdobu stěn, zde byste neměli okamžitě přistoupit k nanášení barvy. Nejprve byste měli provést zkušební barvu.

  Při výběru jednoho nebo druhého barevného schématu byste měli dát přednost světlejším odstínům, protože vypadají mnohem lépe a svěžeji.

  Navíc je lze v případě potřeby ztmavit.

  Než přistoupíte k výstavbě základů pro srubový dům, budete muset místo pečlivě vyrovnat a důkladně vyčistit.

  Jeden nebo jiný typ základů by měl být zvolen na základě geologických charakteristik půdy v místě. Obvykle se lidé k určení vlastností půdy obracejí na speciální organizace. Takové služby mohou být samozřejmě drahé, ale snadno si vyberete vhodný základ, který za stávajících podmínek vydrží co nejdéle.

  Veškeré instalační práce provádějte v souladu s projektem. Neměli byste se odchýlit od plánu, abyste nečelili problémům a nepochopitelným situacím.

  Srubový dům můžete zdobit po celý rok. Je však třeba mít na paměti, že teplota uvnitř v zimě by neměla být nižší než +15 stupňů. Při malování vnějších dřevěných stěn by teplota venkovního vzduchu měla být alespoň + 5-7 stupňů a vlhkost by neměla být vyšší než 75-80%. Pokud chcete, aby lak zaschl rovnoměrně a úhledně, musíte určitě sledovat teplotní režim.

  Nezanedbávejte ošetření dřeva ochrannými antiseptickými impregnacemi. Bez řádné péče takové stavební materiály nebudou trvat dlouho a rychle ztratí svůj původní vzhled.

  Pokud pochybujete o svých schopnostech, neměli byste se pouštět do stavby srubu svépomocí. V tomto případě je lepší kontaktovat specialisty, kteří konstrukci dodají rychle a snadno.

  Krásné příklady

  Z takového materiálu šetrného k životnímu prostředí, jako je dřevo, se získávají velmi krásné a útulné domy.Mohou být vyrobeny v různých barvách. Navíc mají taková obydlí často velmi originální a neobvyklou strukturu.

  Například z lepeného lamelového dřeva natřeného tmavě hnědou barvou získáte nádhernou dvoupatrovou chatu se sedlovou střechou zdobenou tmavými dlaždicemi. Malý otevřený balkon s tmavým dřevěným plotem bude vypadat dobře u okna ve druhém patře. Ponuré barvy takové stavby bude možné zředit světlejšími hnědými okenními rámy, spodní korunou zdiva a vysokou rourou (kamna nebo krb), rovněž obloženou kamenem. V blízkosti vstupních dveří byste měli vybavit malou terasu stejným plotem jako na balkoně. Na tomto pozadí budou mahagonové vstupní dveře vypadat organicky.

   Dřevěné domy vypadají dobře bez další dekorace. Například konstrukci z profilovaného materiálu ve 2 podlažích lze ponechat odkrytou, ale doplnit hrubou střechou se čtyřmi sklony a střešní krytinou v kontrastním tmavě hnědém nebo vínovém odstínu. Stejná střecha by měla být doplněna přístřeškem nad terasou s dřevěným plotem a podpěrami. Taková malá, ale estetická budova může být obklopena zelenými plochami a různými dekorativními prvky ze dřeva.

   Typické jednopatrové domy z baru vypadají neméně atraktivně a organicky. Může to být například nedokončená stavba s efektními zelenými dlaždicemi, která ostře vynikne na pozadí jemného dřeva. U vchodu do domu bude skvěle vypadat malá terasa oplocená kontrastním bílým plotem. Nad tímto vstupním prostorem by měl být umístěn štítový přístřešek doplněný stejnou zelenou střechou. Rámy oken je lepší natřít bílou barvou. Výsledkem je velmi útulný a harmonický srub.

   Podívejte se na další video o chybách při stavbě domu z baru.

   bez komentáře

   Komentář byl úspěšně odeslán.

   Kuchyně

   Ložnice

   Nábytek