Vlastnosti dispozice domu o rozměrech 9 x 9 m s podkrovím

Vlastnosti dispozice domu o rozměrech 9 x 9 m s podkrovím
  1. Stavební výhody
  2. Specifické rysy
  3. Řešení interiéru

Pořízení vlastního prostoru, jeho další plánování a naplňování je důležitým krokem v životě každého člověka. Prvotní euforie a inspirace může často rychle odejít, ale to není důvod k rezignaci. Aby se předešlo chybným výpočtům a možným chybám během výstavby a plánování, je velmi důležité pochopit správné zónování místnosti. Jedním z nejlepších řešení pro využití malých ploch je dům s podkrovím.

Stavební výhody

Podkroví je slovo, které známe z knih a v moderním životě se používá jen zřídka. Obytná část, ohraničená šikmými stěnami, tvořená velkou kupolí střechy, podkroví, ve kterém se žije. Podkroví dnes neztrácí svůj význam v architektonických řešeních: ať už se jedná o soukromý dům v moderní oblasti, rekreační středisko v horské oblasti nebo venkovský dům pro útulná rodinná setkání.

Podkrovní dům je skvělý způsob, jak optimalizovat vnitřní prostor jeho vizuálním zvětšením. Snílci nebo milovníci pohodlí mohou ztělesnit zajímavá designová řešení pomocí neobvyklého půdního prostoru, přičemž celkový vzhled budovy vypadá zvenčí také velmi lakonicky a neobvykle. Další výhodou je nepochybně absence dalších materiálových investic, protože dům s podkrovím vyžaduje pouze podrobné plánování v počáteční fázi.

Specifické rysy

Velmi neobvyklé uspořádání domu s podkrovím má své charakteristické rysy v dispozici: projekt kombinuje charakteristické rysy plnohodnotné dvoupodlažní budovy, přičemž zůstává formálně jednoúrovňovým prostorem.

Zvažme plánování domu s 9x9 m2. m:

  • Jakýkoli plán začíná analýzou oblasti a přesným rozložením prostoru každé jednotlivé místnosti.
  • Důležité je zohlednit architektonické představy a celkový požadovaný vzhled domu.
  • Další fáze zahrnuje plánování zajištění prostoru s komunikací: zásobování vodou, elektřinou, topením a plynem.

Schodiště

Obtížnost plánování malého prostoru spočívá v tom, aby byl jakýkoli pohyb po domě co nejpohodlnější a uspořádání objektů je logické. Klíčovým objektem v projektu domu s podkrovím je bezesporu schodiště. Nepodceňujte důležitost jeho umístění a úspory místa pro snadný přístup do úrovně podkroví.

Dispozice domu je 9x9m2. m s mansardovou střechou není tak citlivý na umístění schodiště, protože zabírá malé procento z celkové plochy místnosti a snadno zapadá do plánu nižší úrovně. Měli byste však být opatrní a vyhodnotit umístění schodiště a analyzovat jeho dostupnost, a to i při práci s typickými projekty.

Žebříky mohou být vyrobeny ze zcela odlišných materiálů (dřevo, kov, kámen), stejně jako různých tvarů. Nejoblíbenější prostorově úsporná schodiště jsou točitá schodiště. Také v podkrovních domech jsou oblíbené schody s velkým úhlem stoupání, což také šetří místo, ale tato možnost není vhodná pro každého.

Denní světlo

Zvláštní pozornost by měla být věnována také plánování osvětlení, protože patro podkroví má ve svém designu své vlastní jemnosti. Známý, tradiční tvar střechy je vhodný pro čelní okna, zatímco mansardová vrstva, omezená na obou stranách šikmou střechou, takovou příležitost neposkytuje.Proto je nutné zajistit proudění denního světla do podkroví.

Výborným řešením jsou přídavné světlíky na střeše. Okna vyříznutá do střechy dávají budově vyniknout a činí ji výraznější. Alternativou mohou být i samostatné šikmé konstrukce s vlastním štítem.

Topení

Jak bude dům vytápěn: plyn, voda, tuhá paliva? Důležité je myslet především na tok tepla do podkroví, protože je dost izolované a dispozičně atypické.

Podlaha

Od standardní se liší i struktura podlahové plochy. Pokud porovnáme běžnou střechu a podlahu podkrovní místnosti, pak se intenzita zatížení mezi nimi neliší. Proto se v podkroví nejčastěji používají podlahové panely nebo trámy, které přispívají k dodatečné podpoře konstrukce.

Řešení interiéru

Standardní dispozice domu s podkrovím 9x9 m2. m obsahuje dostatečnou sadu pro rodinu: dvě ložnice, obývací pokoj, kuchyň a koupelnu. Nejdůležitější otázkou stále zůstává horní vrstva. Jak přesně využít prostor a jakou místnost umístit nahoru? Možností může být obrovské množství. Pojďme se podívat na pár zajímavých příkladů.

Moderní obývací pokoj s možností přijímat hosty, sledovat film v přátelské společnosti nebo uspořádat párty. Je zde k dispozici velké množství sedadel, ať už se jedná o prostorné pohovky nebo útulné sedací křesla. Další výhody: měkká podlaha a možnost poskytnout hostům nocleh.

Diskrétní ložnice. Možnost zkombinovat vaši oblíbenou knihovnu s rekreačním prostorem nebo dokonce přidat pracovní část, která vyhovuje potřebám obyvatel, nebo to může být prostorná školka s nadýchaným kobercem, naplněná duchem kreativity a svobody. Kompetentně organizované úložiště hraček, dětských knih a materiálů pro kreativitu. Každá z vybraných možností bude nepochybně správná, hlavní věc je, že plně vyhovuje majiteli místnosti. Plánujte, sněte a realizujte své nápady.

Výhody a nevýhody domu s podkrovím naleznete ve videu níže.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek