Dispozice domu 6 x 8 m s podkrovím: užitečně jsme porazili každý metr

Obsah
  1. Vlastnosti místnosti
  2. Výhody a nevýhody
  3. Výběr materiálů pro stavbu
  4. Jaké by to mohlo být prostředí?
  5. Krásné příklady pro inspiraci

V poslední době mnoho obyvatel města plánuje koupit dům nebo postavit daču mimo město. Koneckonců je to čerstvý vzduch, komunikace s přírodou a čerstvá, bio zelenina a ovoce vypěstované vlastníma rukama. Proto, když si koupíte malý pozemek, musíte jej využít racionálně. Například postavit malý dům o velikosti 6 x 8 metrů s krásným podkrovím.

Vlastnosti místnosti

Uspořádání takového domu bude trvat trochu času a potěší majitele, kteří vytvářejí rodinné hnízdo vlastníma rukama. Dům o rozměrech 6 x 8 lze snadno umístit na malý pozemek.

Je skladný, nezabere mnoho místa, ale zároveň se do něj vejde vše, co je potřeba pro pohodlný život každé rodiny.

Velikostí lze takový dům přirovnat k malému městskému bytu. Uvnitř se perfektně vejdou jak obytné místnosti, které lze umístit do podkroví, tak technické místnosti umístěné v suterénu. Zvenku malá, vejde se do ní vše, aby byl spokojený každý člen rodiny.

Výhody a nevýhody

Při plánování domu s podkrovím je nutné vzít v úvahu všechny klady a zápory konstrukce. To pomůže jasněji definovat funkčnost a účel každé místnosti.

Stavba takového domu má více výhod než nevýhod. Za prvé, dům 6 x 8 zabírá malou plochu, která je zvětšena o podkroví. Při placení daně z nemovitých věcí se bude zohledňovat pouze jedno podlaží: podkroví je obyčejné podkroví a není považováno za obytný prostor. Za druhé, díky své malé velikosti umožňuje taková budova ušetřit na pokládání základů a stavbě zdí a použití moderních materiálů vám umožňuje postavit dům s podkrovím v co nejkratším čase.

Bez ohledu na to, jak moc chcete postavit dokonalý dům, stále to bude mít nevýhody. Budova s ​​podkrovím není výjimkou z tohoto pravidla. Při plánování výstavby takového domu je nutné vzít v úvahu sklon stěn a stropu podkroví. Při nákupu nábytku je třeba zakoupit nízké modely, které budou odpovídat velikosti místnosti. Úroveň přenosu tepla v takových domech je příliš vysoká, proto je potřeba tepelná izolace podkrovní místnosti a instalace topného systému.

Výběr materiálů pro stavbu

Nabídka stavebních materiálů je velmi široká. Pro stěny jsou to cihly, pěnové bloky, rámové panely. Pro podlahy - dřevěné trámy. Každý z nich má své výhody a nevýhody, které byste si měli uvědomit před konečným rozhodnutím o výběru.

Cihlový

Objevil se na stavebním trhu po dlouhou dobu a není horší než jiné materiály v kvalitě. Je dostatečně odolný, nebojí se špatných povětrnostních podmínek, ohně a má dobrou zvukovou izolaci. Navíc lícová cihla vypadá krásně v interiéru pozemku.

Pěnové bloky

Takový materiál, jako jsou pěnové bloky, je praktičtější a levnější než cihla. Stěny s ním rostou velmi rychle. Dům z pěnových bloků má vysokou tepelnou izolaci, což je důležité.

Takové stěny nikdy nezplesniví.

Rám

Montáž stěn z rámových panelů přilákala mnoho fanoušků. Oblíbenost materiálů je dána tím, že jejich montáž zabere málo času. Továrny vyrábějí hotové díly, s jejichž pomocí je podle principu projektanta postaven dům za týden.Rámové stěny budou mít dobrou tepelnou izolaci. Pro domácí dekoraci jsou vhodné jakékoli materiály.

Trámy

Dalším materiálem šetrným k životnímu prostředí jsou dřevěné trámy. Je velmi žádaný při výstavbě domů 6 až 8. Takový dům nevyžaduje další topné materiály. Všude to vypadá skvěle. Jeho stavba zabere trochu času, přibližně dva až tři týdny.

Jaké by to mohlo být prostředí?

Když se rozhodnete postavit jednopatrový dům s podkrovím, můžete nejen ušetřit peníze, ale také vytvořit krásu a pohodu. Takový dům nelze nazvat velkým, ale může se v něm dobře ubytovat plnohodnotná rodina. Aby se všichni cítili pohodlně, je nutné sestavit plán s ohledem na rozpočet a požadavky majitele.

Pokud má dům jedno patro a rodina se skládá ze tří osob, lze podkroví využít k vybavení místa na spaní. V prvním patře byste měli vybavit kuchyň, přes kterou se dostanete do koupelny, druhou ložnici a obývací pokoj, který bude mít díky četným oknům hodně světla.

Další možností je terasa s výstupem, na který člověk cítí jednotu s přírodou. Při vstupu do takového domu se okamžitě ocitnete v malé chodbě, kde můžete umístit dvoudveřovou skříň na svrchní oděvy a malou skříňku na boty. Dále je zde velká a velmi světlá místnost, kde si můžete dát pohovku a malý stolek. Přímo za ní je kuchyně spojená s jídelnou a s velkým stolem uprostřed místnosti, pak koupelna. Ložnice lze umístit napravo od chodby. A nahoře - pokoj pro hosty pro návštěvu přátel.

Pro rodinu s dětmi se nejlépe hodí zahradní domek 6x8 s podkrovím. V přízemí lze umístit ložnici pro rodiče. A v podkroví - pro děti, kde mohou nejen spát, ale také si hrát, aniž by někoho rušily.

Dole v blízkosti ložnice se doporučuje umístit obývací pokoj a kuchyň s jídelnou, kde se celá rodina sejde u velkého stolu. Chcete-li rozšířit prostor, můžete vytvořit verandu.

Pokud je zavřená, stojí za to udělat z ní obývací pokoj a místo toho vybavit další ložnici.

Pokud je podkroví plnohodnotným druhým patrem, pak v prvním můžete vybavit obývací pokoj, koupelnu a kuchyň a nahoře jsou dvě nebo tři ložnice. Jedna velká je pro rodiče a dvě menší jsou pro děti.

Krásné příklady pro inspiraci

Dnes je dům 6 x 8 s podkrovím jedním z nejoblíbenějších mezi obyvateli. Pokud totiž správně uspořádáte všechny zóny, můžete získat svůj vysněný domov. Zde je několik krásných příkladů.

První možností je světlá konstrukce s tmavými dřevěnými trámy. Dům s podkrovím dokonale zapadá do krajinného designu lokality. V tomto domě by mohla bydlet rodina s dětmi. Přítomnost prostorné terasy před vchodem do domu umožní dětem hrát si na ní kdykoli během roku.

První patro a podkroví jsou provedeny ve stejném stylu. Celý dům je postaven v secesním stylu - bílé stěny jsou organicky kombinovány s tmavými povrchy. Střed domu je zakončen hnědými panely imitujícími přírodní dřevo. K podkroví je připojen malý bílý balkon. Tam si můžete dát čaj a obdivovat okolí.

Druhý příklad je uveden ve světlejších barvách. Krásné sloupy podpírají velký balkon ze stejného materiálu. Střecha je více šikmá. V podkroví se tedy vejde pouze jeden pokoj, například pokoj pro hosty. Celý pozemek je vydlážděn dlažebními deskami. Je na něm parkovací místo.

Shrneme-li, můžeme říci, že pokud dobře naplánujete dům 6x8 m s podkrovím, můžete získat zcela ergonomický prostor a učinit místnost teplým a útulným.

Další podrobnosti naleznete níže.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek