Projekt domu 8x10 m s podkrovím: krásné nápady na stavbu

Obsah
  1. Zvláštnosti
  2. Stavební materiál
  3. Projekty
  4. Krásné příklady

Dům s podkrovím je praktická stavba, která působí méně objemně než klasická dvoupatrová budova, ale zároveň je dostatečně velká pro pohodlí celé rodiny. Vybijte prostor domu podkrovím o rozměrech 8 x 10 m2. m. lze provádět různými způsoby v závislosti na složení rodiny, zájmech a potřebách každého z jejích členů.

Zvláštnosti

Dům 8 x 10 s dalším podkrovím může mít mnoho výhod. Proto jsou takové stavby v posledních letech stále žádanější.

Je levnější postavit podkroví: můžete ušetřit na stavebních pracích, dekorace také vyžaduje méně materiálů. Podkroví navíc není považováno za plnohodnotné druhé patro, což je z právního hlediska výhodné.

Navíc v takovém domě není o nic méně místa než ve dvoupatrovém. To znamená, že vybavením podkroví si můžete dovolit nějaké excesy. Můžete si udělat například šatnu, vlastní kancelář pro práci z domova nebo dílnu pro kreativní vyžití. Tato varianta je vhodná i pro velké rodiny. Děti mohou klidně zůstat v podkroví a celé první patro přenechají rodičům.

V takovém domě je mnohem tepleji. Za prvé, je jednodušší nosit plyn do podkroví než do druhého patra. Střechou navíc neuniká teplo, zvláště pokud je dodatečně zateplena. Naštěstí nyní existuje mnoho způsobů zateplení, takže si můžete vybrat ten, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Pokud je podkroví dokončeno samostatně nebo je jednoduše provedeno jako poslední, lze tam pracovat bez vystěhování nájemníků z prvního patra.

A konečně, podkroví vypadá docela neobvykle. To znamená, že tam můžete vybavit některé originální prostory s použitím veškeré své fantazie.

Kromě obrovského množství výhod však takové budovy mají své vlastní nevýhody. Většina z nich je způsobena tím, že při stavbě došlo k nějakým chybám. Například byl špatně zvolen materiál, byly porušeny některé technologie a podobně. Z toho může být nahoře zima.

Mezi nevýhody patří příliš vysoké náklady na okna. Střešní okna zpravidla stojí jeden a půl až dvakrát více než obyčejná. Proto, když jste se rozhodli vybavit dům tohoto typu, musíte být připraveni na dodatečné výdaje.

Také je třeba dávat pozor na umístění nábytku. Do této části domu nedávejte příliš těžké předměty, je lepší vyzvednout lehké materiály.

To platí pro všechno, včetně střešní krytiny, zařizovacích předmětů a zařizovacích předmětů. Pokud přetížíte základ, mohou se na stěnách objevit praskliny.

Stavební materiál

Podkroví, stejně jako každá jiná místnost, může být postaveno z různých materiálů. Patří mezi ně dřevo, cihly a pěnové bloky. Každý z materiálů má své výhody i nevýhody.

Dřevo je v poslední době nejoblíbenější volbou. Faktem je, že vysoká ekologická šetrnost budov je nyní velmi ceněna. Tímto parametrem strom dokonale sedí. Kromě toho dům s podkrovím ze dřeva nebo kulatiny vypadá atraktivně a slouží jako skutečná dekorace místa.

Dalším oblíbeným materiálem, který letní obyvatelé používají, jsou škvárové bloky nebo pěnové bloky. Nejsou tak kvalitní, ale dům z nich postavíte co nejrychleji.Liší se také takovými výhodami, jako je relativně nízká hmotnost a nízká cena.

Nelze opomenout nadčasovou klasiku – cihlové stavby. Tento materiál je spojen s pevností a spolehlivostí. Cihlové domy jsou dlouho považovány za nejluxusnější a nejodolnější. Nyní také neztrácejí na popularitě.

Přestože stavba domu s cihlovou půdní podlahou bude stát více než stavba lehké rámové budovy z pěnových bloků, mnozí budou stále preferovat první možnost.

Nakonec stojí za zmínku kámen. Mezi ostatními materiály vyniká svou odolností a zvýšenou tepelnou vodivostí. Pokud dokončíte svou stavbu skořápkovou skálou, můžete získat teplou a útulnou místnost, která se nebude bát žádných mrazů.

Přijatelné jsou také možnosti, jako je kombinace několika materiálů. Dům lze například kompletně postavit z roubenky a následně jej dodatečně zateplit. V některých případech je přidělen podkrovní pokoj.

Projekty

Existuje mnoho zajímavých projektů. Konečná dispozice je vždy vybrána s přihlédnutím k vlastnostem konkrétní rodiny a schválena majiteli.

Dům 8x10 pro malou rodinu

Tradiční možností je dům s podkrovím, ve kterém se nachází obytný prostor. Může to být ložnice pro rodiče nebo děti, které již žijí se svou rodinou. V některých případech je půdní schodiště vyvedeno ven, aby obyvatelé z horního patra nepřekáželi ostatním.

Místnost 10x8 pro kreativní lidi

Pokud má někdo z rodiny kreativní koníčky, může být podkroví vybaveno právě pro takové aktivity. V této místnosti si můžete vybavit například dílnu. Každý tedy může být kreativní, aniž by byl rozptylován cizím hlukem a aniž by rušil své blízké.

Také ve druhém patře můžete vybavit šicí dílnu s přilehlou šatnou. Je zde dostatek místa pro vše, co je k tomu potřeba. Místnost můžete také dodatečně vyzdobit dekorativními prvky.

Krásné příklady

Při plánování vlastního domu s podkrovím můžete vidět fotografie krásných hotových budov. Pomohou vám orientovat se, kterým směrem byste se měli pohybovat, která možnost vám může vyhovovat. Prezentovaný projekt můžete zopakovat nebo se inspirovat hotovými nápady a vytvořit něco vlastního.

  • Světlý cihlový dům. Prvním příkladem je pevná konstrukce ze světlých cihel doplněná světlou smaragdovou střechou. Tuto barevnou kombinaci lze nazvat klasikou. Dům vypadá stylově a elegantně. V podkroví je málo místa, protože střecha je nízká. Dostupný prostor je ale dostatečný pro to, aby se v přízemí i ve vyšších patrech pohodlně usadila i vícečlenná rodina.
  • Lehká budova. Pokud je první možnost skutečnou klasikou, pak druhá vypadá moderněji. Světlé stěny jsou doplněny potrubím a okenními rámy v kávové barvě. Část střechy chrání balkon a miniterasu připojenou k místnosti před nepřízní počasí. Dostatek místa je tak nejen uvnitř budovy, ale i venku. Díky tomu si můžete za dlouhých večerů užívat krásy okolní přírody a čerstvého vzduchu.
  • Dům s parkováním. Pod střechou tohoto domu je místo nejen pro všechny členy rodiny, ale také pro dobré auto. Malé parkoviště je chráněno před horkem a deštěm, takže může klidně alespoň na chvíli nahradit garáž.

Samotný dům je podobný tomu předchozímu – světlejší základ, tmavý dekor a spousta zeleně, která stavbu zdobí a dělá ji malebnější. Podkroví nemá o nic méně volného prostoru než spodní patro. Tam je docela možné vybavit pokoj pro hosty, školku nebo dílnu, takže je zde dostatek prostoru pro každého. Takový dům s podkrovím je vhodný jak pro mladý pár, tak pro velkou rodinu.

Přehled domu 8x10 s podkrovím naleznete v dalším videu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek