Krásné projekty dvoupatrových domů z pěnových bloků

Obsah
 1. Výhody a nevýhody
 2. Design
 3. Možnosti dokončení
 4. Krásné příklady

Dvoupodlažní dům je výborným řešením na malý pozemek. Z pozemku „neutrhne“ mnoho využitelného prostoru a rodina v takovém objektu nebude stísněná. Pěnový beton lze použít jako hlavní stavební materiál pro stavbu domu. Stavba z ní nevyžaduje silný základ a může být dokončena v krátké době.

Výhody a nevýhody

Skutečnost, že pěnové bloky jsou často vybírány pro stavbu domů, není překvapující.

Tento materiál má mnoho výhod.

 • Vzhledem k velkým rozměrům bloků postupuje stavba stěn velmi rychle.
 • Tento materiál se snadno zpracovává. Lze jej řezat běžnou pilkou.
 • Použití pěnových bloků nevyžaduje použití těžké stavební techniky. Bloky jsou docela lehké. Dospělý je může zvednout sám.
 • Pokládání stěn z takových komponent není nijak zvlášť obtížné.
 • Cena pěnových bloků je mnohem nižší než cena mnoha jiných stavebních materiálů.
 • S kompetentním přístupem ke stavbě bude dům z pěnového bloku sloužit velmi dlouho.
 • V takové budově je vždy teplo kvůli vysokému obsahu vzduchových bublin "v těle" každého bloku.
 • Pěnové bloky jsou ekologicky a požárně bezpečné, proto jsou bez obav vybírány pro bytovou výstavbu.
 • Tento materiál má dobré zvukově izolační vlastnosti, takže cizí hluk nebude obtěžovat obyvatele během provozu budovy.
 • Pěnový beton se dobře kombinuje s jinými stavebními materiály, což otevírá velké možnosti pro architektonickou kreativitu.

Je třeba vzít v úvahu nevýhody materiálu.

 • Díky porézní struktuře absorbují pěnové bloky vlhkost. Blok nasycený vodou může při zmrznutí prasknout. Stěny z pěnových bloků proto vyžadují vysoce kvalitní vnější povrchovou úpravu, která jim umožňuje nejen dát estetický vzhled, ale také je spolehlivě izolovat od vnikání vody.
 • Aby dům z pěnového bloku sloužil po dlouhou dobu a byl pohodlný, stěny vyžadují izolaci.

Design

Projekty dvoupatrových domů z pěnových bloků jsou velmi rozmanité. V závislosti na dostupné lokalitě si můžete vybrat budovu o rozměrech 6 x 9, 10 x 8 nebo 7 x 12 metrů. Projekt může být typický nebo individuální.

Chcete-li začít stavět dům vlastníma rukama, musíte se rozhodnout, který pozemek půjde na stavbu. Z projektové dokumentace jasně vyplývá, která část pozemku bude zastavěna a která zůstane pro zeleninovou zahradu a ovocný sad. To je důležité z právního hlediska.

Vyplatí se také rozhodnout o orientaci stavby v prostoru. Je žádoucí, aby okna nejčastěji navštěvovaných místností směřovala na jih. Pozornost je třeba věnovat také organizaci vstupu do budovy. Musíte také vyřešit problém s připojením inženýrských systémů.

Ne posledním tématem je zajištění bezpečnosti domu a pozemku. Architektura zde hraje významnou roli. Pokud je lokalita dobře viditelná z oken, již to dodává obyvatelům klid.

Typ základů položených v projektu závisí na úrovni, na které se podzemní voda nachází pod místem. Pokud je vzdálenost k vodě menší než dva metry, je lepší v projektu položit deskový samonivelační základ. Pokud je vzdálenost k podzemní vodě větší než tři metry, je snazší uspořádat páskovou zapuštěnou základnu.

V procesu návrhu by měla být dvoupatrová budova okamžitě rozdělena na obytné a pomocné části.Například v domě o rozloze 150 m2. m, neměli byste plánovat dlouhé chodby a obtížné přechody. Pro technické místnosti je snazší okamžitě identifikovat místo někde v suterénu nebo v přízemí. Bude tedy snazší jim přivést komunikaci.

Důležitým úkolem je při projektování jasně definovat velikost domu. To určí nejen komfort konkrétní rodiny s přihlédnutím k její velikosti a potřebám, ale také náklady na údržbu domu, daněmi počínaje a náklady na energie konče.

Někomu by se například mohl líbit návrh budovy 8x8. Může to být kompaktní dům s obytnou plochou ne větší než 80 metrů čtverečních. Pro čtyřčlennou rodinu je to docela dost. Pro větší rodinu je lepší zaměřit se na plány domů 9x9, 8x10 nebo 10x10.

Druhé patro může být konvenčního designu nebo může být provedeno ve formě podkroví. Malý domek někdy doplňuje terasa. Pak se jeho pohodlí výrazně zvýší, protože toto rozšíření může být velmi prostorné.

Obvykle jsou ve dvoupodlažních budovách v přízemí umístěny kuchyně, obývací pokoj a pomocné místnosti, jako je koupelna a technické místnosti. Druhé patro je často vyhrazeno pro ložnice. Uvnitř domu je však mnoho možností plánování. Například uspořádání koupelny vyžaduje určité inženýrské triky, ale takové pohodlí ve druhém patře velkého domu si sotva kdo odepře.

Možnosti dokončení

Pokud výzdoba interiéru domu z pěnových bloků závisí pouze na chuťových preferencích majitelů a schopnostech jejich peněženky, pak vnější vyžaduje dodržování určitých pravidel souvisejících se zvláštnostmi samotných pěnových bloků. Protože tento materiál není super pevný a silně absorbuje vodu, musí být izolován od vnějších vlivů. Vnější dokončovací materiály by neměly zasahovat do "dýchání" pěnových bloků. Zároveň jsou povinny vydržet opakované opakované zmrazení a zachovat si vizuální přitažlivost. Konečná vrstva musí být také odolná vůči různým druhům mechanického namáhání - tření, nárazu atd.

Někdy je lícová cihla vybrána jako vnější úprava dvoupatrových domů z pěnových bloků. Je rozložen tak, aby mezi stěnou a dokončovací vrstvou zůstala mezera, která zajišťuje větrání stěn. Také v tomto prostoru můžete nainstalovat izolaci, pak bude dům teplejší a pohodlnější.

Cihlová úprava zabrání dešti a sněhu padat na stěny pěnového bloku, chrání před mechanickým namáháním a teplotními extrémy. S takovou povrchovou úpravou bude dům moci sloužit mnohem déle. Ale měli byste si být vědomi toho, že všechny tyto výhody budou muset zaplatit spoustu peněz.

Pro zdobení takového domu si můžete vybrat i přírodní kámen. Tato možnost musí být předvídána předem, protože takové opláštění vyžaduje široký a pevný základ. Dům s kamennou fasádou bude vypadat velmi atraktivně (existuje spousta možností designu). Stěny budou zároveň spolehlivě chráněny před vlivy srážek, teplotními extrémy apod. Pokud jsou však fasádní práce provedeny špatně, může po určité době dojít k částečné opravě z důvodu odlupování kamene z pěny. betonové bloky.

Pro obklad lze použít i fasádní obklady. Bude chránit stěny před negativními vlivy prostředí. Zároveň může být vnější vzhled budovy cokoli, co se vám líbí, protože textury a barvy dlaždic jsou velmi rozmanité. Nevýhodou použití takového obkladu je, že narušuje pohyb vzduchu v pěnových blocích a zatížení základu se výrazně zvyšuje. Současně nelze náklady na samotnou dlaždici nazvat malými.

Rozpočtovou možností je použití omítky. Dobře chrání pěnobeton, aniž by byl v rozporu s jeho mechanickými vlastnostmi. Současně existuje poměrně málo konstrukčních možností budovy.

Abyste však mohli omítnout dům, musíte mít určité znalosti a dovednosti, mít potřebné nástroje. S kompetentním přístupem k podnikání bude omítka trvat nejméně deset let, ale pokud dojde k porušení pravidel pro její aplikaci, budou velmi brzy vyžadovány opravy.

Krásné příklady

Pěnový blokový dům o ploše 8 x 8 s vestavěnou garáží a obložením z červených cihel vypadá velmi působivě a nepřístupně, ale kompaktně. Malá okna dělají takovou strukturu vhodnou pro drsné přírodní podmínky severních oblastí Ruska. Na typickém ruském předměstském nádvoří bude takový dům vypadat docela organicky.

Dvoupodlažní dům se sedlovou střechou se světlou omítkou a proloženými plochami pokrytými bílou cihlou působí elegantně a vzdušně. Taková stavba, obklopená zelení, působí dojmem pohádkového útulného domova, snu každé hospodyňky.

Dům z pěnového bloku může získat nejsložitější tvar jeho úspěšnou kombinací s garážovým blokem. Omítnuté stěny v bílé a šedé barvě dokonale ladí s kamennými fragmenty na fasádě. Dům působí velmi sympaticky.

Přehled projektu dvoupatrového domu o velikosti 8x8, postaveného z pěnových bloků, naleznete v následujícím videu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek