Výběr podkrovního TV stolku

Televize se nadále používají, navzdory všem předpovědím, že brzy zmizí. To ale mimo jiné znamená, že musíte použít speciální stojan. Proto je důležité vědět, jak vybrat televizní stojan ve stylu podkroví.

Zvláštnosti

Nejprve je však nutné popsat samotný podkrovní televizní stojan, abychom pochopili, co to je. Hlavní věc zde není ve stylu, ale ve skutečnosti, že samotný obrubník je praktický předmět, který zvyšuje použitelnost televizoru... Kromě funkce "čistý stojan" to funguje také jako pokročilý úložný systém - můžete odstranit "z dohledu" ty věci, které obvykle zaplňují prostor.

Televizní stolky vyráběné dnes jsou montovány z pevných materiálů. (o nich níže).

Liší se:

 • dlouhá životnost;
 • atraktivní vzhled;
 • odolnost proti opotřebení;
 • nenáročná péče;
 • multifunkčnost.

Možnosti designu

Pro směr loftu obecně charakteristické je minimální množství dekorů a vnějších dekorací. Nábytek tohoto stylu vypadá stručně, ale to je záměrná jednoduchost, ne nějaká primitiva. Hlavní myšlenkou přístupu je výrazová svoboda a vizuální lehkost. Důrazně se nedoporučuje jakékoli zaneřádění prostoru. A k jejímu ospravedlnění jsou potřeba velmi silné motivy.

Nábytek ve stylu podkroví vůbec vylučuje jakoukoli okázalost a okázalost... To vše ale neznamená, že je kreativita zcela vyloučena. Často se používají techniky jako:

 • umělé oděrky;
 • skvrny vrstvy barvy;
 • zdůrazněná hrubost a jednoduchost;
 • zdánlivě „nedokončený“ vzhled nábytku;
 • mobilní verzi produktu.

Existují také takové možnosti pro návrh podstavců ve stylu podkroví:

 • kombinace se zrcadlem;
 • použití prvků uměleckého kování;
 • použití "rezavých" konstrukčních prvků a upevňovacích prvků;
 • nápisy jakoby vymazané z času a bledé stíny kreseb, rytin.

Materiály (upravit)

V tomto ohledu je loft velmi dobrý. To, co by bylo v jiných přístupech k interiéru považováno za odpad, do něj dokonale zapadá. Dobře poslouží podtržená hrubá prkenná, rezavá (ale přesto pevná) ocelová trubka. Designoví fajnšmekři doporučujeme kombinovat dřevo a kov. Ale zároveň se nesmí zapomínat na nutnost zachovat určitý barevný gamut.

Je kategoricky nemožné použít mramor.

Plastové prvky zřídka odpovídají barevnému schématu, a obvykle neodpovídají stylovému kánonu loftu. A tady palubní deska nebo předmět připomínající starý sud by byl perfektní. Uplatnění najdou i zejména v autorských projektech, části průmyslových mechanismů, šicích strojů, palet. Fantazii se meze nekladou – hlavní je, že vše jasně souvisí s industriálními motivy.

Přírodní dřevo vypadá působivější a tradičnější. A tady kov nejlépe využijete, pokud se potřebujete zaměřit na „technologickou“ stránku loftu. Chcete-li ušetřit peníze, můžete si pořídit skříň od Dřevotříska nebo MDF... Další dobrou možností je kombinace sklo a kov. Ale pak budete muset pečlivě vybrat barevné schéma.

Kritéria výběru

Při výběru televizního stojanu je samozřejmě třeba vzít v úvahu. nosná kapacita. To je zvláště důležité, když je samotný televizní přijímač velký. Stejně užitečné je zkontrolovat stabilita nábytku a kvalita jeho montáže... Jinak jsou problémy téměř nevyhnutelné. Dalším důležitým bodem je podstavec dokonale zapadl do celkového designu místnosti a vizuálně se shodoval se samotnou televizí.

Obrovskou roli ale hraje i design nábytku.

Stojací stojan tedy znamená montáž televizoru na speciální Závorka. Pouhé položení na rovný povrch nebude fungovat. Přestože je patník sám o sobě relativně nízký, je televizní přijímač umístěn v libovolné výšce. Výhoda je zřejmá - ani při docela silných otřesech nespadne.

Jednoduché podstavce zvolte, kdy celý úkol spočívá právě na údržbě samotného televizoru. Takový nábytek je nejkompaktnější a šetří místo v domě. Nelze do ní ale uložit nějaké velké věci. Funkčnější řešení - komoda. Je třeba jej zvolit do velké předsíně, kde potřebujete reprezentativní výplň prostoru.

Závěsné noční stolky je vhodné jej použít pouze pro upevnění na nosnou zeď, nikoli na příčku. Vyplatí se předem zjistit, kam je pohodlnější televizor umístit. Odpružení umožňuje zmenšit vizuálně vnímanou velikost produktu. Pokud však plánujete zařídit malý pokoj, bylo by správnější zůstat u rohové varianty. Pro majitele skromných bytů se stane skutečným zachráncem.

Neexistují žádné jednoznačné požadavky na velikost. Jen se musíte ujistit, že bude pohodlné sledovat televizi.

Nutnost neustále zvedat hlavu je velmi otravná, o zdravotních rizicích nemluvě. Při čtení popisu také stojí za zvážení a celkové užitečné zatížení. Nakonec to stojí za zvážení máš rád konkrétní produkt nebo ne.

Příklady v interiéru

Takhle to může vypadat jednoduchý dřevěný podkrovní TV stolek. Není to však tak "jednoduché" - když se nad tím zamyslíte, vícepatrový design je velmi originální. Styl je zvýrazněn jednoduchou a hrubou stěnou. Na jeho pozadí vypadá světle žluté dřevo velmi pěkně. Kompozici logicky dotváří košík a malá váza s květinami.

Ale můžete se přihlásit - aniž byste porušili kánony stylu - a palce od tmavší dřevo. V tomto příkladu se tento nábytek hodí k cihlové zdi. Světle šedá podlaha také vypadá vhodně. Za nevýhodu nelze považovat ani to, že ve zvoleném rohu není příliš světla. to vynikající volba pro majitele zděných nebo cihlových domů.

A takhle vypadá další skříň ve stylu loft s promyšleným úložným systémem. Poměrně atraktivní je kombinace jeho černého povrchu s dvoubarevnou hrubou stěnou. Ale samotný noční stolek vypadá originálně. Jeho zbarvení vizuálně kontrastuje s bílou barvou televizoru. A to se stává i důležitým estetickým motivem.

V dalším videu se dozvíte, jak vytvořit půdní styl v interiéru.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek