Nábytek z masivní borovice

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Pohledy
 3. Možnosti designu
 4. Přehled výrobců

Při vytváření interiérů v eko, rustikálním, venkovském stylu se neobejdete bez nábytku z přírodních materiálů. Výrobky z masivní borovice budou vynikajícím a ekonomickým řešením. Přírodní materiál s příjemnou texturou se organicky hodí do takových designových projektů, kde je nutné prokázat harmonii a blízkost s přírodou, jednoduchost a stručnost výzdoby místnosti.

Zvláštnosti

Abyste mohli zhodnotit nábytek z masivní borovice a zdůraznit jeho vlastnosti, musíte zjistit výhody a nevýhody takových produktů. Mezi plusy patří následující body:

 • šetrnost k životnímu prostředí materiálu a v důsledku toho minimální odpařování a emise škodlivých látek během provozu (s výjimkou horní vrstvy ochranného nátěru);
 • materiál je vysoce praktický, borovice je dřevo s vysokým obsahem pryskyřice, právě toto přírodní složení zajišťuje materiálu odolnost proti plísním a poškození mikroorganismy a také hnilobě; speciální impregnace zvyšují účinek, díky čemuž jsou nábytkové výrobky spolehlivé a odolné;
 • borovice - měkké dřevo, snadno se hodí k jakémukoli zpracování - broušení, frézování, což umožňuje vytvářet různé tvary výrobků, rozšiřovat rozsah použití v různých stylech interiéru;
 • vhodné do místnosti s jakýmkoliv účelem, estetický vzhled borovice vypadá vhodně jak v ložnici, tak v obývacím pokoji.

Nevýhody borovicového nábytku zahrnují následující nuance:

 • borovicové dřevo je měkké, to může být nejen plus, ale také mínus, protože takový výrobek je snadno přístupný fyzickému namáhání, na povrchu jsou škrábance nebo třísky;
 • struktura desky je heterogenní, časem může nerovnoměrně měnit barvu, takový efekt na amatéra, možná v tom někdo uvidí zvláštní kouzlo.

Existuje názor, že nábytek z borovice v domě má příznivý vliv na lidské zdraví a na jeho tělo jako celek. Borovicové záhony v dětském pokoji zabrání rozvoji zánětlivých procesů u dětí spojených s nachlazením. Spací set pomůže dospělým usnout, zbavit se neuróz.

Místnost naplní příjemná vůně, která bude mít příznivý vliv na nervový systém. Alergici by však před nákupem borovicového nábytku měli myslet na důsledky – pryskyřice a výpary mohou nemoc zhoršit, způsobit rýmu, zarudnutí a svědění v očích, kýchání.

Před nákupem byste také měli věnovat pozornost tomu, jak bylo dřevo zpracováno, jaký nátěr byl nanesen na povrch. - na tom závisí trvanlivost výrobku a zachování původního vzhledu. Nejlevnějším nátěrem je nitrocelulózový lak. Při nákupu produktu označeného „NC“ byste měli pochopit, že je nejméně odolný proti vlhkosti. Koupelna a kuchyně nejsou nejvhodnější prostory pro takové výrobky. Ale jako náhlavní souprava v ložnici se nábytek s takovým povlakem hodí.

Čela nábytku z borovice určená do místností s vysokou vzdušnou vlhkostí jsou opatřena polyuretanovými laky. Ošetřený povrch se nebojí mokrého čištění, nábytek je vhodný pro vybavení kuchyně. Takové výrobky budou dražší, ale také mají delší životnost. Vodoakrylové laky chrání před vypálením a vysycháním. Mají také vodotěsné vlastnosti.

Pohledy

Jakýkoli nábytek je vyroben z masivní borovice. Toto a modulární tovární produkty a hotové náhlavní soupravy a jednotlivé produkty, stejně jako výrobky na zakázku dle jednotlivých velikostí. Obzvláště populární je zahradní nábytek z masivní borovice.

Speciální úprava impregnacemi, voskování, nátěry vodoodpudivými laky jej činí odolným vůči drsnému prostředí - déšť, kroupy, jasné sluneční světlo. Borovice má obzvláště silnou energii.

I jedna borovicová lavička vám pomůže lépe relaxovat v přírodě, nabrat sílu a klid.

Možnosti designu

Borová deska má příjemnou nahnědlou, béžově žlutou barvu. Někdy jsou na povrchu viditelné světle růžové skvrny. Borovicový nábytek je připraven zapadnout do každého interiéru, protože kvalitní zpracování a moření dřeva umožňuje výrobcům vytvářet kolekce pro každý vkus.

Minimální zpracování produktu ve formě bezbarvého nebo jantarového laku vám umožní vytvářet designy v následujících stylech:

 • rustikální;
 • země;
 • eko.

Najdete zde starožitné zdobené výrobky. Uměle stárnutý nábytek dodá interiéru autentický vzhled, zvláštní pohodlí a teplo. Takový nábytek se dokonale hodí do lázní nebo venkovského domu. Pro taková stylistická rozhodnutí je lepší zvolit masivní, pevné možnosti.

Sofistikovanější možnosti s barevným nátěrem budou vynikající podporou pro interiéry vyrobené v jednom z klasických stylů. Vzhledem k měkkosti dřeva a širokým možnostem zpracování je borovicový nábytek vhodný pro styly:

 • barokní;
 • empír;
 • starožitný;
 • Viktoriánský.

Borovice je strom, který roste převážně v severních zeměpisných šířkách, takže se skvěle hodí do minimalistických skandinávských interiérů. Najít tu správnou kolekci pro tento design není těžké.

Přehled výrobců

Nyní je na trhu obrovské množství běloruského, ruského a zahraničního, především evropského, borovicového nábytku. Každá továrna se vyznačuje jedinečným stylem, metodami výroby nábytku a výběrem komponentů.

 • Jedním z největších ruských výrobců nábytku pracujícího se surovinami z borových desek je Ecomebel v Petrohradě... Společnost nabízí obrovský výběr typů nábytku pro domácí a letní chaty. Nábytek je vyroben z masivu karelské borovice, která je ceněna pro svou odolnost a vynikající vzhled.
 • Bělorusko-německá společná spolupráce MMZ (Minsk Furniture Center) je na trhu již přes 25 let a své výrobky vyváží do Ruska, Kazachstánu, USA, Kanady a evropských zemí. Značce důvěřuje švédská společnost IKEA, která továrně zadává zakázky na výrobu komod, postelí, skříní, jídelních sestav a dalšího skříňového nábytku.
 • Nábytkářský podnik "KEDR-M" nabízí výrobky ve starém ruském stylu. Masivní, masivní, záměrně letitý nábytek se hodí nejen k vybavení venkovského domu, oblíbili si ho i majitelé vlastních restauračních komplexů a domovů důchodců.

Úžasnou atmosféru dodávají interiéry vytvořené pomocí takových výrobků, umožňují relaxovat tělo i duši, nechat se přenést z hlučného města do tichého zákoutí vesnice.

 • Pro milovníky nádherných interiérů a interiérů v klasickém stylu, organizace JSC "Minskproektmebel" nabízí své sbírky: slavnostní sněhově bílá "Verona" a přísná, vyrobená v tmavých barvách "Omega".
 • Od roku 2010 funguje Timberica. Založili ji Klaus Matsen z Dánska a Matt Konti z Finska. V roce 2012 partneři otevřeli pobočku v Karélii a na ruský trh vstoupilo zboží evropské kvality. Velké množství kolekcí se liší designem a stylistickými prvky. Některé jsou pokryty sněhově bílým smaltem, jiné barevné, některé modely si zachovaly přirozenou barvu dřeva. Produkty jsou vyráběny převážně ve střídmém skandinávském a minimalistickém stylu.
bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek