Vše o rustikálním nábytku

Obsah
  1. Zvláštnosti
  2. Pohledy
  3. Jak sladit různé místnosti?
  4. Krásné příklady

Vědět o rustikálním nábytku vše je důležité nejen pro vyznavače tohoto stylu v bytovém designu. Existuje mnoho verzí dřevěného a jiného nábytku v rustikálním stylu. Kromě obecných rad o výběru a krásných příkladů je vhodné analyzovat nuance jeho aplikace v různých místnostech.

Zvláštnosti

Obvykle se designové prvky snaží co nejvíce diverzifikovat a vyhlazovat. Rustikální nábytek je však přesným opakem tohoto obrázku. Jeho velmi důležitým, klíčovým rysem je zdůrazněná „drsnost“. Člověk má dojem, že byl vytvořen z klád, prken a větví s minimálním stupněm zpracování. A tak se věci obvykle mají. Broušení rustikálního nábytku se praktikuje zřídka, v mnoha případech vzniká i bez tvarování; čím méně narušují materiál, tím lépe.

Ideálně omezeno na kontrolu škůdců a ošetření matným lakem pro zajištění vysoké pevnosti. Pokud má surovina nějaké přirozené vlastnosti, nelze je kategoricky maskovat. Kategoricky!

Naopak je podporováno jejich předvádění. Často se praktikuje sestavování rustikálního nábytku z nepodobných komponentů – starých dvířek, jednotlivých desek a podobně.

Často se má za to, že rustikální je k nerozeznání od stylu chaty. Ale ve skutečnosti je rozdíl a spočívá především v použitém dekoru. Květiny ve vázách a nádobí ladných tvarů se stávají zcela typickými dekoracemi. Celé prostředí v rustikálním stylu je doslova prodchnuto přirozeností a harmonií. Navzdory brutalitě tohoto přístupu budete muset dodržovat jemnou linii, která vám umožní zachovat eleganci nábytku.

Pohledy

Tradičním typem rustikálního nábytku je dřevěná verze. Výchozí je alespoň kombinace dřevěného nábytku s dalšími dřevěnými komponenty. To je plně v souladu s hlavním cílem – vytvořit „kvalitní vesnické obydlí“. Dřevo může být v tomto případě samozřejmě velmi odlišné. Barevná škála je mimořádně velká - nechybí ani světle hnědá barva olše, ořech nebo javor a exempláře tmavý dub, buk.

Části nábytku zapomenuté v minulosti, ostatní dřevo, které kdysi zůstalo ve skříních, tak dostávají nový život. Pomocí decentních žlutých a načervenalých odstínů můžete vytvořit krásný interiér. Důležité: rustikální nábytek nemůže obsahovat geometrické a abstraktní předměty, které porušují čistotu stylu. Při dovedném použití vytváří dřevo originální efekt starověku. Přírodní kámen je také široce používán. Používá se k vytvoření některých částí.

Je pravda, že jej budete muset šikovně kombinovat se dřevem. V drtivé většině případů se používá křemen a pískovec.

Kromě toho pomáhají měnit vzhled:

  • hrubé tkaniny s vlasem;
  • tmavá kůže;
  • domácí čalounění ze zbytků látek.

Rustikální kamenné vybavení nemusí působit přehnaně bohatě. Kámen se stejně jako dřevo nezpracovává vůbec, nebo jen velmi málo. V každém případě je zachován původní tvar a vzhled povrchu. Lesklé kovové části nejsou použity. Lze však použít nábytek s kovacími prvky.

Jak sladit různé místnosti?

Rustikální styl nábytku neznamená, že musí být jednotný. Tak, Z masivního kmene stromu je docela rozumné vyrobit konferenční stolek do obývacího pokoje. Další možností je ponechat jako základ velkou část kufru.Vítány jsou potahy z hrubé lněné látky, které nebyly běleny. V kuchyních jsou instalovány masivní náhlavní soupravy se zvýrazněnou dřevitou texturou.

V jídelně budou nejlépe vypadat šedé a špinavě bílé tóny. Optimální kombinace zahrnuje staré židle a příborník. Rustikální komody jsou obvykle instalovány v ložnicích. Místo lavice je použita jednoduchá dřevěná lavice. V koupelně se používají převážně kamenná umyvadla.

Krásné příklady

  • Stůl a židle zobrazené na fotografii plně odpovídají zásadám rustikálního stylu. Zvýrazněné hrubé provedení a ostré kontury odhalují jeho ducha až do konce.
  • Rustikální může být i ložnice - v tomto případě se postel z tmavého dřeva a stejné noční stolky stávají logickým sémantickým centrem.
  • Mnoho designérů najde takový stůl dobrou volbou. Skvěle se hodí do prostředí světlého koberce a mnoha dekoračních předmětů.

Informace o tom, jak vyrobit konzolu v rustikálním stylu vlastníma rukama, naleznete v dalším videu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek