Komody ve stylu loft v interiéru

Obsah
 1. Charakteristické rysy
 2. Přehled druhů
 3. Dřevěný
 4. Sklenka
 5. Kovový
 6. Tipy pro výběr
 7. Jak zapadnout do interiéru?
 8. Stylové příklady

Původ loftového slohu se odehrál na konci 20. století. Původně se používal při stavbě a rekonstrukci továrních budov v Americe. Po nějaké době se loft dočkal veřejného uznání. Začal se používat při tvorbě interiérového designu a výrobě nábytku. Ale nejpozoruhodnější je, že loftové produkty lze kombinovat s jinými styly. Nemluvíme ale o velkém nábytku, ale o malých stolcích, odkládacích stolcích a komodách.

Charakteristické rysy

Na počátku 40. let 20. století procházela americká ekonomická sféra vážnou krizí. Výrobní podniky zastavily svou činnost a některé se úplně uzavřely. V tak těžké době vzrostly náklady na výrobky, služby, movitý i nemovitý majetek. Co se týče domů a bytů, Američané přestali uvažovat o koupi bydlení v novostavbách a nově vybudovaných chatových osadách. Rozhodli se ve prospěch starých, dávno opuštěných budov. Kreativní osobnosti si k bydlení vybíraly opuštěné budovy továren a továren. Výrobní místnosti snadno přeměnili na dílny s obytnou částí. Nábytek byl zrestaurován a použit. Po nějaké době nastaly v Americe dobré časy, ale láska k používání starých věcí nezmizela a přešla do samostatného stylu, kterému se říkalo loft.

Dnes je loft velmi oblíbený při vytváření zajímavého interiéru a vývoji jedinečného designu nábytku.

Zajímavě bude vypadat zdivo stěn zdobené dřevěnými vložkami nebo komoda z masivního dřeva se skleněnou výplní.

Moderní loftový styl má několik charakteristických rysů.

 • Při navrhování a zdobení se používají výhradně studené odstíny.
 • Loftový styl zahrnuje použití minimálního množství nábytku. Je důležité, aby byl pokoj vybaven pouze nezbytnými předměty. Místnost by měla mít maximálně volný prostor, což znamená, že jakýkoli typ příček by měl být opuštěn.
 • Loft umožňuje kombinovat položky, které se navzájem zdají být nesourodé. Například povrchy cihlových zdí, holé topné trubky a zrcadla. Staré kusy nábytku se díky přidání chromových, skleněných nebo kovových vložek promění v designová mistrovská díla.
 • Veškerý nábytek ve stylu podkroví by měl vypadat jednoduše. Otevřený nábytek ve velkých místnostech může fungovat jako předěl, například barový pult. Je však vhodnější rozdělit zóny jedné místnosti individuálním osvětlením.
 • Hlavní charakteristikou loftového stylu jsou velká okna, nejlépe v celé výšce stěny. Jako rám nelze použít záclony, tyly nebo záclony - pouze rolety.
 • Zamýšlený interiér loftu nemusí splňovat obecně uznávané normy. I když si za základ vezmeme příklad hotového interiéru, je nutné přidat do vytvářené místnosti osobitě vymyšlený šmrnc.
 • Chcete-li vytvořit obytný prostor ve stylu podkroví, potřebujete nejen správně provedené opravy a správně vybraný nábytek, ale také vhodné dekorativní prvky, například: obrazy, panely nebo plakáty.

Hlavním pravidlem loftového stylu je otevřený prostor, pokud je v místnosti k dispozici potřebný nábytek.

Přehled druhů

Popularita loftového stylu každým rokem nabírá na síle. Tento poměrně mladý design přiměl lidi změnit svůj vkus a osobní preference.

Dnes má půdní styl 3 typy.

Průmyslový

V tomto případě mluvíme o továrnách a závodech, které byly opuštěny. Komunikace vyčnívající ven, viditelné zpevnění základu stavební konstrukce, holé betonové sloupy... V takových podmínkách není možné zvýraznit určité části místnosti. A nedoporučuje se dávat další dekor. Chcete-li dokončit vytvoření prostředí podkroví, stačí umístit několik otevřených multifunkčních polic. Dnes lze takovou místnost využít jako výtvarnou dílnu. V takových budovách je nepraktické bydlet. Za prvé, je starý a neustále se rozpadá. Za druhé, naprostý nedostatek výhod civilizace.

Okouzlující

Při navrhování interiéru v prezentované stylistické rozmanitosti se předpokládá použití světlého dekoru a mnoha kontrastních prvků. Dekorace stěn je tradičně hrubá, totéž platí pro základ vytvářeného nábytku.

Zrcadlové vložky lze použít jako kontrastní dekor.

Český

Při použití tohoto typu prezentovaného stylu mohou designéři ukázat své nejdivočejší fantazie, protože bohémský loft vám umožní proměnit staré věci a kusy nábytku ve stylové výrobky, které doplní moderní interiér. Tradičně se k restaurování dávají dřevěné skříně, wenge a bílé komody. Řemeslník pomocí vhodné techniky obnoví tvar výrobku a promění staré kusy nábytku ve stylový prvek.

Mimochodem, loft styl se nejčastěji používá při vytváření jednotlivých kusů nábytku, např.: stůl, příborník nebo komoda. Komoda v tomto případě plní roli multifunkčního produktu, který může stát v jakékoli části domu či bytu. Tento kus nábytku bude vypadat velkolepě na chodbě, v obývacím pokoji a dokonce i v koupelně. Hosté, kteří dorazili, od něj své nadšené pohledy nevezmou.

Dřevěný

Při vytváření dřevěných komod ve stylu loft prochází produkt po sestavení umělým stárnutím: jsou naneseny oděrky, škrábance a některé části povrchu jsou odloupnuty. Poté, co jsou vytvořené vady dovedeny k dokonalosti. Jako další design mohou designéři nabídnout malbu nebo starou kresbu.

Poté je masivní dřevo s hotovým dekorem pokryto speciálním olejem, který vytváří tónovaný efekt a umožňuje zvýraznit texturu základního materiálu.

Sklenka

Jak již bylo zmíněno, jádro loftového stylu spočívá v hrubé povrchové úpravě podlahy a stěn. Komoda ze skla může takovou náplň naředit. Tento materiál co nejjemněji kontrastuje s vyzdívkou stěn a masivním provedením podlahy. Hlavní věc, kterou je třeba si zapamatovat, je, že matné obyčejné sklo pomůže úspěšně zředit hrubou základnu - žádné kresby, rytiny a adheze.

Kovový

Při výběru kovové komody je důležité být velmi opatrní. Kovové konstrukce samozřejmě vypadají přísně a pevně. Ale po pořízení takové komody se jí budete muset přizpůsobit a pořídit si jiný nábytek, který odpovídá zvolenému základu.

Ale nejlepší na tom je, že kovové konstrukce mohou být vyrobeny v různých barvách.

Tipy pro výběr

Při nákupu komody ve stylu loft je nesmírně důležité dodržovat několik pravidel a věnovat pozornost určitým nuancím sdíleným slavnými designéry.

 • Prováděcí materiál. Nejvýhodnější je zastavit svůj výběr na výrobku vyrobeném z přírodního dřeva. Může to být masivní borovice nebo dub.Pokud jde o odstín, i přes zvolenou základní řadu si každý bude moci vybrat pro sebe nejvhodnější tón produktu. Někomu se budou líbit světlé komody, jiný naopak bude chtít do pokoje umístit tmavý kus nábytku.
 • Dekorativní přístup. Zakoupená komoda musí být naplněna industrialismem a továrním charakterem. V roli dekorativních prvků budou vhodné skleněné nebo kovové vložky. Malý výkres na povrchu produktu bude vypadat docela zajímavě.
 • Praktičnost a všestrannost. Ideálně si pořiďte komodu s funkcí mobility. Díky kolečkům umístěným ve spodní části produktu bude pohodlné přemisťovat jej z jedné místnosti do druhé. Pro stacionární umístění jsou modely s nohami docela vhodné, ale není tak snadné je přenášet.

Loft styl je minimalismus a praktičnost ve všech ohledech. Pokud jde o komody, musí výrobci občas vymyslet něco neobvyklého, aby výrobek vyhovoval požadavkům. Nejčastěji opouštějí madla na dvířkách a zásuvkách ve prospěch tlačného mechanismu, který je pověstný snadností ovládání a tichým chodem.

Komody mají tradičně šuplíky. Jejich obsah závisí na umístění tohoto kusu nábytku. Pokud mluvíme o ložnici, je zde uloženo ložní prádlo, osobní hygienické potřeby a ručníky. Komoda na chodbě ukládá kosmetiku na boty, výrobky pro péči o oblečení a outdoorové doplňky. Z toho vyplývá, že rozměry komody v různých místnostech by se měly lišit.

Například pro ložnici můžete zvážit modely, které jsou široké na délku, ale úzké na šířku. A pro chodbu se docela hodí miniaturní komoda s 5 zásuvkami.

Jak zapadnout do interiéru?

Z výše uvedených informací je zřejmé, že komody ve stylu loft mohou mít uklidňující barvy nebo jasné odstíny. Komoda se sytou barvou je akcentem místnosti. Klasický styl podkroví zahrnuje použití vzorů se zásuvkami, ale zároveň se mohou lišit v barvě. Komody jsou tradičně obdélníkové s ostrými rohy, ale pokud si přejete, můžete do místnosti umístit zaoblenou konstrukci. Je pozoruhodné, že loftové komody lze kombinovat s high-tech a vintage styly.

Často jsou komody ve stylu podkroví uměle stárnou. Ale jako další dekoraci můžete k produktu přidat vložky z jiného materiálu nebo vzoru. K dekoraci místnosti v průmyslovém typu loftu se předpokládá použití designu komod v ostřílených studených barvách.

Vintage náladu v interiéru bude možné vytvořit pomocí staré komody nebo nového produktu, který prošel procedurou stárnutí. Hlavní věcí je nepřehánět to s naplněním místnosti. Kusů nábytku by mělo být málo, ale každý kus by měl být multifunkční.

Komoda je velmi pohodlný kus nábytku, který se umístí zejména do ložnice. Uvnitř krabic můžete uložit potřebné věci a na její povrch můžete umístit zrcadlo. Lepší je mít v dřevěném rámu. Komoda se tak promění v toaletní stolek, kde lze v horní zásuvce uložit kosmetiku.

Pokud se výška komody shoduje s výškou postele, pak lze výrobek použít jako noční stolek.

Komoda do obývacího pokoje je dobrým řešením pro rozdělení místnosti na více zón. Lze jej použít i jako televizní stojan, ale v tomto případě by jeho tloušťka měla být minimální, a to není příliš vhodné pro ukládání jiných věcí.

Komoda ve stylu loft je nepostradatelným kusem nábytku v designu chodby a chodby. Na povrch konstrukce lze umístit lampu. Boty jsou umístěny uvnitř polic. Vysoké zrcadlo opticky zvětší prostor.

Komoda ve stylu podkroví instalovaná v kuchyni bude vypadat docela lakonicky. Zásuvky jsou vhodné pro uložení ubrusů a ručníků, stejně jako příborů a různého nádobí. Hlavní věc je, že samotný design je kombinován s kuchyňským setem nejen barevně, ale i tvarově.

Mnohem obtížnější je umístit komodu do koupelny. Často takové návrhy hrají roli držáků dřezů.

Při výběru modelu komody je důležité vzít v úvahu sestavený interiér koupelny, její vlastnosti a rozměry.

Málokoho napadlo, ale komoda může plnit roli jídelního stolu a dokonce i barového pultu. Ale pokud má být výrobek použit pro navrhovaný účel, pak by jeho stolní deska měla být vyrobena z tepelně odolného materiálu odolného proti vlhkosti, jako je kolenní sklo.

Nejjednodušší modely komod ve stylu loft, které mají jasnou barvu, lze umístit do dětského pokoje. V tomto případě na jeho velikosti moc nezáleží, ale samozřejmě je nepraktické volit miniaturní modely.

Stylové příklady

   Chcete-li pocítit sofistikovanost, krásu a vidět všestrannost komod ve stylu podkroví, navrhuje se zvážit několik hotových interiérů pro různé místnosti.

   Přehled komody ve stylu loft ve videu níže.

   bez komentáře

   Komentář byl úspěšně odeslán.

   Kuchyně

   Ložnice

   Nábytek