Houpací židle: co existují a jak si vybrat?

Obsah
 1. Odrůdy
 2. Základní materiály
 3. Proutěný
 4. Další detaily
 5. Je skřípání normou?
 6. Na co si dát při výběru pozor?

Šílenství rytmu života tlačí moderního člověka k hledání nových způsobů relaxace. Každý potřebuje možnost relaxovat, cítit klid ve vlastním bytě či domě. K tomu může pomoci závěsné houpací křeslo.

Křížení houpačky a obyčejné houpací sítě dalo lidstvu tak originální a krásný kus nábytku, na kterém se mimo jiné velmi příjemně relaxuje po náročném dni v práci.

Návrháři udělali maximum, aby byl takový nábytek estetický a stylový.

Odrůdy

Moderní firmy vyrábějí širokou škálu produktů tohoto typu. Závěsná křesla mohou být vyrobena ze dřeva, průhledného plastového materiálu. Výrobci používají také vinnou révu, ratan a samozřejmě kov. Design, tvar a principy upevnění se liší. Některé modely si můžete vyrobit sami doma.

Kokonové křeslo nebo vajíčko

Tento produkt se od svých protějšků liší velkým procentem uzavřenosti (často až 70 %). K dispozici je vysoká záda s bočními plochami, které se spojují nad hlavou osoby. Poměrně pevný a tuhý rám je zdoben předem vybraným materiálem, takový nábytek může být dokonce opláštěn látkou. Model má samostatné poddruhy, například skládací židle nebo košíková židle.

Takový produkt bude vynikající volbou pro místnost, kde děti rády tráví čas.

Hnízdo židle

Pevné obruče jsou základem tohoto designu. Model se vyrábí s plochým dnem. Boky jsou vyrobeny nízko. Rám je obvykle opleten speciální šňůrou. Řemeslníci mohou také vázat výrobky silnými nitěmi nebo použít lano.

Houpací křeslo

Zde je silné upevnění provedeno v několika bodech najednou. To umožňuje konstrukci houpat se v jedné rovině. Modely jsou měkké i tvrdé.

Na tuhém rámu jsou vytvořeny dvě varianty produktu.

 1. Základem pro první možnost může být měkká látka nebo tkaná látka, která se snadno šije. Výrobek můžete také háčkovat nebo tkát speciální technikou makramé. Hlavní věc je, že konce tohoto panelu by měly být připevněny k tyči pomocí čtyř popruhů. Dále je tato příčná tyč zavěšena na nožním stojanu. Někdy je výrobek připevněn k samotnému stropu.
 2. Další možností je spíše tuhý rám, který je vyroben z kovu, dřeva, plastu, akrylového materiálu nebo ratanu. Rám je vyroben ve formě obruče a pokryt měkkou základnou.

Za dávání

Takové modely mohou být pro děti nebo dospělé, zahradu nebo možnosti, které lze instalovat na balkon. Patří mezi ně houpací sítě, závěsná křesla a zahradní houpačky, které se nacházejí v mnoha moderních domácnostech.

Před deštěm i sluncem se schová například zahradní houpačka se speciální ochrannou markýzou. Můžete se na nich i pohoupat s malou veselou společností.

Základní materiály

Ze dřeva

Tyto produkty jsou považovány za nejoblíbenější. Za prvé, vždy vypadají luxusně. Za druhé, mají vynikající tlumení nárazů. Zároveň jsou splněny všechny potřebné funkce vynikajícího kusu nábytku, zodpovědného za relaxaci.Pokud plánujete vybrat produkt, který bude umístěn v hale, kde je krb, v klasickém obývacím pokoji nebo ve stylovém slušném kancelářském prostoru, pak tato možnost může a měla by být upřednostněna.

Pro výrobu takového nábytku se používají různé druhy dřeva. Výběr závisí pouze na preferencích kupujícího a jeho finančních možnostech.

Proutěný

Jedná se o krásné a elegantní kusy nábytku, které jsou upleteny z umělých i přírodních materiálů (vinná réva, ratan). Houpací židle tohoto typu je považována za univerzální možnost, protože tento nábytek nehoří ani neklesá. Absolutně se nebojí ani vysoké vlhkosti, ani přímých spalujících paprsků slunce.

Proutěný nábytek dokonale odolává velkému zatížení a působení různých vnějších faktorů. Je těžké uvěřit, ale při poměrně intenzivním používání v průměru takové kusy nábytku slouží více než 10 let bez restaurování a oprav. Proutěný sedák je velmi pohodlný, je považován za zlatý střed mezi měkkými a tvrdými variantami.

Pro výrobu proutěného nábytku včetně křesel používají především rákos, ratan nebo vrbu. Většinou jsou takové výrobky vyráběny ručně, což ovlivňuje jejich cenu.

Indonéský ratan je obzvláště ceněný. Tento materiál je neuvěřitelně odolný a vysoce kvalitní.

jiný

Do moderního interiéru se hodí výrobek z odolného plastu nebo kovu. Existuje mnoho možností designu.

Další detaily

Za velmi pohodlné jsou považovány židle se speciálním stojanem, kam si můžete dát nohy, nebo podnožkou. Modely s takovou kompletní sadou poskytnou kompletní odpočinek pro celé tělo, protože se uvolní nejen záda, ruce a krk, ale také svaly nohou.

Je skřípání normou?

Mírné vrzání při pohybu je při používání nové židle považováno za zcela přirozené a normální. Zvuk ve skutečnosti nevychází ze samotné konstrukce, ale z lakovaného povlaku na dílech, které se o sebe začnou třít. Po nějaké době vrzavý zvuk úplně zmizí, židle se začne zcela neslyšně houpat.

Známkám rozbití nebo sňatku se ale připisuje úplně jiný jev – praskání nebo jiný podobný ostrý zvuk.

Na co si dát při výběru pozor?

Materiál, barvu a design výrobku je třeba vybírat nejen podle osobního vkusu, ale také podle stylu místnosti, ve které bude umístěn. Je bezpodmínečně nutné zvážit, do jakého prostředí je nábytek vybrán (modernistický, klasický nebo romantický).

Tradice designu a neutralita estetiky přírodních materiálů umožňuje proutěným výrobkům snadno zapadnout do interiéru městských bytů., zdobené v etnickém stylu. Také takový nábytek bude vypadat skvěle na otevřené verandě ve venkovském domě. Židle z vinné révy nebo ratanu mají neotřesitelnou výhodu - lehce vypouklá vazba na zádech promasíruje zádové svaly v okamžiku houpání, což poskytne dodatečnou relaxaci a poskytne 100procentní odpočinek.

Jak již bylo zmíněno, dřevěné modely dokonale zapadají do klasického interiéru. Transparentní plast a kov jsou ideální pro minimalismus.

Je nutné dbát na tak důležité parametry, jako je věk a váha osoby, která bude židli používat. Bezpečnost výrobku bude hrát zvláštní roli, například přítomnost pásů, pokud jde o dětský nábytek. Stabilita židle je dalším důležitým detailem. Je lepší, aby tělo bylo vyrobeno z oceli a základna byla široká.

Každá verze houpacího křesla má své vlastní vlastnosti a výhody. Proto bude užitečné přečíst si recenze lidí, kteří si některý z modelů zakoupili. Pomohou vám také při rozhodování o nákupu. Zejména na netu je mnoho názorů na houpačku ve školce.Děti i dospívající jsou potěšeni takovým předmětem, který zdobí letní chatu.

Za pozornost stojí i další důležité aspekty. Například židle by měla být co nejpohodlnější. Výrobek by neměl být příliš měkký nebo naopak příliš tvrdý. Konstrukce musí zůstat pružná se středním stupněm tuhosti. Musíte se podívat na tvar zad, výšku područek, šířku.

Poloha osoby uvnitř židle by měla být volná a pohodlná. Stojan na nohy zmírní otoky a podpoří úplnou relaxaci. Předem zvažte, zda je pro vás tento okamžik důležitý.

  Výrobek by se měl snadno houpat. Mělo by také dokonale držet rovnováhu. Neměl by se převracet ani nějak vybočovat (zvláště při houpání na něm). Chcete-li produkt zkontrolovat, stačí si na něj sednout a houpat se. Můžete to udělat přímo v obchodě. Neměli byste se za to stydět, protože nábytek je kupován na roky, což znamená, že by měl budoucímu majiteli zcela vyhovovat.

  A samozřejmě je důležitá otázka kvality. Pečlivě zkontrolujte celistvost každého spoje, spolehlivost upevňovacích prvků, pevnost materiálu.

  Přehled houpacího křesla je v dalším videu.

  bez komentáře

  Komentář byl úspěšně odeslán.

  Kuchyně

  Ložnice

  Nábytek