Jak vybrat policový regál ve stylu Provence?

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Pohledy
 3. Barvy a vzory
 4. Krásné příklady

Regály ve stylu Provence jsou velmi rozmanité. Mezi nimi jsou kované a dřevěné modely, rohové výrobky pro místnosti. Aby bylo možné vybrat správnou bílou knihu a další typy polic, je nutné pečlivě porozumět specifikům takového nábytku v jeho barvách a designu.

Zvláštnosti

Výběr stojanu ve stylu Provence je možný pouze s ohledem na hlavní specifika tohoto směru. Jeho hlavním rysem je ztělesnění ducha klidné provincie francouzského Středomoří. Při tvorbě takového nábytku se musí snažit o sofistikovanou rovnováhu mezi elegancí a jednoduchostí designu. Odchylky v obou směrech jsou kategoricky nepřijatelné. Vnější jednoduchost Provence by neměla být zaměňována s primitivností. Musí tam být mírné opotřebení, jakýsi „nádech antiky“.

Pokud není možné použít vintage nábytek, pak se k vytvoření provensálského prostředí použijí uměle stárnuté vzorky.... Vyznačují se přítomností pastelových a některých dalších diskrétních odstínů.

I když čistě pastelová stupnice má stále nepopiratelnou výhodu – je autentičtější.

Přítomnost vypálených odstínů je podporována. A také jsou charakteristické následující body:

 • použití květinových vzorů;
 • tvorba pouze z přírodních materiálů;
 • použití jednotlivých kovaných dílů.

Pohledy

Žádané jsou policové skříně s otevřeným typem polic. Při jejich vytváření je vyloučeno použití dveří a posuvných skel. Takové modely jsou navíc rozděleny na rovné a úhlové typy. Poměrně rozšířené jsou také tzv. regály. V nich jsou k rámu přidány police, shromážděné v několika jasných vrstvách.

Boční obvodové konstrukce jsou vyrobeny ve formátu mříže nebo příčníků, usazených napříč. Zadní stěna téměř vždy chybí, protože knihovna je stále připevněna ke stěně. Knihovna do pokoje v podobě knihovny působí lehce a vzdušně. Zvenčí se může dokonce zdát, že všechny svazky visí bez podpory.

Solidnějším řešením je plnohodnotná knihovna-knihovna.

Vyznačuje se velmi pevným a pevným vzhledem. Tento design se úspěšně vyrovná i s velmi významným zatížením. Nahoře jsou obvykle k dispozici 3 nebo 4 otevřené police a pod nimi je přihrádka vybavená dvířky. Někdy jsou rozbalovací krabice umístěny mezi samostatné police. Ale spolu s čistě dřevěnými provensálskými regály se někdy používají také kované vzorky.

Pro jejich výrobu berou tyče z tenkého kovu. Velmi harmonicky se proplétají a navenek připomínají větve stromů. Při výběru vzoru jsou preferovány květinové motivy. Nejčastěji jsou kovové konstrukce natřeny smaltem. Takové výrobky jsou docela spolehlivé, takže je lze bezpečně umístit na balkon nebo dokonce na otevřenou terasu.

Barvy a vzory

Rozšířené přesvědčení, že ve stylu Provence je vhodné bílý nábytek není příliš důkladný. Dokonale odpovídají obecnému kánonu, např. levandulové barvykteré připomínají nekonečná pole. A použít můžete i různé decentní odstíny. zelená barvy. Obecné pravidlo je ale velmi jednoduché: na „studené“ strany domu se používají teplé barvy a naopak.

Modrošedá tón je vhodný, protože je to náznak romantické mořské hladiny. Modrý barva je dána výběrem jak headsetu, tak jeho jednotlivých ozdobných dílů. Tato barva umožňuje zaručit vzdušnost nábytku. Olivový a koncentrovanější tóny zelené mohou vyvolat asociace nejen s polem či loukou, ale i s lesem. Doporučují se lidem, kteří jsou vytrvalí a usilují o úspěch.

Nábytek v barvě levandule je umně vetkán do růžového interiéru - toto řešení dodá atmosféře něhu a pohodlí.

Bílá, krémová a šampaňské v různých případech se používají jako hlavní i jako zvýrazňující klávesy. Jejich použití je nejjednodušší a cenově nejdostupnější varianta i pro neprofesionály. V každém případě bude nábytek vypadat harmonicky. Někdy používají bohaté, ale ne příliš agresivní variace. žlutá barvy. Stejně jako v předchozím případě jim lze přiřadit primární nebo sekundární roli.

Pokud stojan obsahuje látky, pak se jedná o čistě přírodní materiály - len, plátno, bavlna. Nedoporučuje se zavádět velké množství dekoru. V extrémních případech se používá pouze jedna, ale jasně viditelná dekorace. Skleněné a kovové inkluze se používají opatrně. Tradiční francouzské ozdoby, včetně obrazu symbolu Francie - kohouta, pomáhají doplnit celkový obraz stylu.

Krásné příklady

Na fotografii jsou různé možnosti bílého stojanu v provensálském duchu. Takové možnosti jsou univerzální pro interiéry, navržené v různých odstínech.

provensálský stojan, štafle, vypadá velmi originálně.

  Neobvyklá volba - zužující se nahoru policový díl s kudrnatými prvky.

  Jak vyrobit regál ve stylu Provence, viz video níže.

  bez komentáře

  Komentář byl úspěšně odeslán.

  Kuchyně

  Ložnice

  Nábytek