Výběr minimalistického nábytku

Obsah
 1. Charakteristické rysy
 2. Materiály (upravit)
 3. Typy a provedení
 4. Jak si vybrat?
 5. Krásné příklady

Designéři vyvinuli bohatou škálu stylů pro obytné prostory. Každý z nich má zvláštní vlastnosti. Aby interiér vypadal harmonicky a atraktivně, je nutné vybrat pro něj správný nábytek s přihlédnutím k individuálním vlastnostem. Tento článek se zaměří na nábytek, který je charakteristický pro tak populární trend, jako je minimalismus.

Charakteristické rysy

Minimalistický styl je považován za oblíbený současný trend a je ideální do kompaktních obytných prostor. Je také vybrán k výzdobě prostorných domů a bytů.

Hlavní rysy stylu minimalismu:

 • minimální počet dekorativních prvků nebo jejich úplná absence;
 • jednoduché a měkké linie;
 • geometrické tvary;
 • jednoduchost a prostornost;
 • zachování maximálního volného prostoru;
 • pokud se v místnosti používá technika zónování, návrháři používají nábytek, víceúrovňové osvětlení nebo dekoraci;
 • většina kusů nábytku by měla mít ostré rohy, přípustný je i oválný tvar;
 • barevná paleta nábytku se skládá z jedné možnosti a jejích mnoha odstínů, oblíbené jsou i kombinace dvou barev;
 • na nábytku by neměly být žádné dekorativní prvky;
 • barvy používané k dekoraci místnosti jsou zvoleny klidné a neutrální.

Minimalistický styl je základem mnoha moderních trendů, včetně populárního a známého high-tech.

Materiály (upravit)

Používají se přírodní i umělé materiály.

Registrace se neobejde bez dřevěných modelů. Povrchy z přírodního materiálu musí být ošetřeny a opatřeny nátěrem smaltem. Takové výrobky lze nalézt v jakékoli části domu. Pro každé umístění jsou vybrány určité odstíny.

Do obývacího pokoje, kuchyně nebo dětského pokoje se doporučuje pořídit nábytek světlé barvy. Pro ostatní místnosti jsou nejlepší volbou tmavé barvy.

Nábytek je často doplněn skleněnými vložkami. Prvky z průhledného materiálu dodají interiéru nádech lehkosti a vzdušnosti. Pokud se vám interiér zdá příliš tmavý nebo vybledlý, tento problém vyřeší skleněný nábytek.

Chromové prvky - charakteristický rys inovativního high-tech stylupoužívají se však také pro minimalismus. Mohou to být nohy pracovních desek, židlí a dalšího nábytku.

U čalouněného nábytku se doporučuje rozhodnout se pro čalounění z měkké přírodní kůže.

Drahý materiál je ideální pro přísný designový směr. Pokud to finanční možnosti nedovolují, dejte přednost kvalitní ekokůži.

Oblíbení výrobci se neobejdou bez plastového nábytku. Moderní technologie umožňují vyrábět odolný, praktický a odolný atraktivní materiál.

Typy a provedení

Jeden styl může mít několik podtypů. Budou mít stejné vlastnosti, ale budou vypadat jinak. Aby se jedna minimalistická místnost odlišila od ostatních, používají profesionálové jinou barevnou paletu.

Sněhově bílé provedení

Bílá je ideální pro minimalismus. Zosobňuje lehkost, svěžest a zářivost. Kromě obvyklé bílé barvy můžete použít další světlé odstíny: krémovou, modrou, lila a další možnosti. Toto barevné schéma je skvělé, pokud potřebujete vyzdobit malý obytný prostor nebo je v místnosti nedostatek přirozeného osvětlení.V tomto případě byste měli zvolit teplé odstíny.

Pokud okna směřují na jih, doporučuje se pro dekoraci vybrat odstíny šedé nebo sterilní bílé. Tato paleta vytvoří atmosféru chladu a svěžesti.

Hnědá barevná paleta

Chcete-li vyzdobit interiér v tmavém rozsahu, věnujte pozornost hnědé a její rozmanitosti odstínů. Tato barva je spojena s kůrou stromů. Do tohoto stylu harmonicky zapadne nábytek s přírodními vložkami z masivního dřeva.

Prostorné pokoje mohou být zdobeny tmavě hnědými stěnami, podlahami nebo stropy.

Zelený gamut

Tato barva je spojena s přírodou a přirozeností. Je skvělý pro různé styly, včetně minimalismu. Jako hlavní paletu se doporučuje zvolit neutrální a zdrženlivé odstíny (olivové, bylinné). Pro výraznost interiéru se používají světlé barvy (světle zelená).

Živé rostliny jsou umístěny v zelené místnosti. Vytvářejí příjemnou a relaxační atmosféru.

Interiér ve žlutých tónech

Pro znalce jasných a barevných odstínů vyvinuli návrháři slunný minimalismus. Žlutá povzbuzuje, zbavuje úzkosti a nastavuje pozitivní myšlení. Aby odpovídaly hlavním rysům stylu, návrháři vybírají klidné a jemné odstíny: béžová, písková, krémová.

Taková místnost bude pohodlná i ve vlhkém a deštivém počasí.

Jak si vybrat?

Pro obývací pokoj

V obývacím pokoji nebo předsíni se neobejdete bez následujících kusů nábytku - sedací soupravy a konferenčního stolku. Při jejich výběru nezapomeňte vzít v úvahu hlavní rysy stylu, aby se interiér ukázal jako holistický a stylový.

Pokud to velikost místnosti umožňuje, můžete nainstalovat několik měkkých židlí, umístit šatní skříň, zavěsit několik polic.

Pokud TV přijímač není připevněn ke zdi, musíte si pořídit TV stojan. V domech, kde je zvykem často se setkávat s hosty, se neobejdete bez nábytku na odkládání nádobí. Kompaktní modulární stěny a police jsou ideální pro minimalistický obývací pokoj.

Minimalismus je moderní styl, takže digitální technologie musí být vhodné. Ideální je TV s plochou obrazovkou.

Pokud nechcete trávit mnoho času výběrem a nechcete využít služeb profesionálního designéra, výrobci nabízejí hotové nábytkové sestavy. Téměř v každém obchodě s nábytkem seženete hotové apartmá do předsíně nebo obývacího pokoje. Sestavy se liší vzhledem, barevnou paletou, cenou a počtem kusů nábytku.

Do kuchyně

Do kuchyně je potřeba umístit velké množství vybavení a zároveň ušetřit co nejvíce místa. Doporučuje se použít vestavěnou techniku.

Pro minimalistickou kuchyni se nejčastěji volí lesklé panely. Světlá záře na povrchu naplní místnost světlem, což ji opticky zvětší.

Police jsou v kuchyni nepostradatelné. Mohou být otevřené nebo s průhlednými skleněnými dvířky. Skříňky z masivu skvěle zapadnou do interiéru. Dekoraci můžete doplnit mramorovou nebo žulovou deskou.

Při výběru kuchyňského nábytku nezapomeňte vybrat modely s rovnými a jasnými liniemi, stejně jako rovné a hladké povrchy.

Do koupelny

Moderní značky nabízejí velký výběr kompaktního koupelnového nábytku. Zpravidla se jedná o nejmenší místnost v domě, kde je důležité správně využít každý metr. Vestavěný nábytek se rozšířil.

Vyberte si modely ve světlých a klidných barvách. Lesklé povrchy budou v této části bytu vypadat skvěle.

Do ložnice

Povinným nábytkem do ložnice je postel. Měly by mít jednoduchý tvar a jasné linie. Pro milovníky geometrie v interiéru se skvěle hodí obdélníkový model. Kompaktní noční stolky lze umístit na obě strany. Vyberte si kusy nábytku bez dekoru.V závislosti na osobních preferencích a celkovém designu se můžete rozhodnout pro dřevěnou nebo kovovou postel.

Mělo by být bez masivního čela postele. Pouze tato možnost je vhodná pro přísný a zdrženlivý minimalismus. Lakonický design platí i pro noční stolky, skříňky a další kusy nábytku.

Pro uložení velkého množství věcí v ložnici (lůžkoviny, oblečení atd.) používají skryté systémy. Řeč je o šatních skříních, stejně jako o regálech a nábytku umístěném v rozích místnosti.

Pro chodbu

Na chodbě je instalováno minimální množství nábytku - pouze to nejnutnější. Zpravidla se jedná o ramínko na šaty a stojánek na boty. Pokud je prostor, můžete nainstalovat malý šatník pro svrchní oděvy. Každý prvek musí odpovídat hlavním charakteristikám stylu: jednoduchost, stručnost, zdrženlivost.

Krásné příklady

Sněhově bílý nábytek se perfektně hodí do interiéru. Světlý odstín nejen harmonizuje s šedou povrchovou úpravou, ale také naplní místnost světlem. Prostorná velikost místnosti umožňuje nainstalovat tři měkké pohovky a konferenční stolek.

Na fotografii je minimalistická ložnice. V místnosti je minimální počet kusů nábytku - pouze nejnutnější. Postel na dřevěném rámu vypadá skvěle spolu s obrubníkem.

Pro zdobení obývacího pokoje návrháři použili přírodní odstíny: šedá, hnědá a zelená. Kompaktní a praktický nábytek dokonale zapadne do interiéru a zabere minimum místa.

Informace o tom, jak vytvořit minimalistický interiér, naleznete v dalším videu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek