Houpací sítě pro letní sídlo: odrůdy a tipy pro výběr

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Přehled druhů
 3. Jak si vybrat?
 4. Možnosti ubytování

Houpací síť je skvělou volbou pro ty, kteří mají rádi klidný odpočinek, protože si v ní můžete lehnout, zdřímnout, číst knihu nebo snít. Vysoce kvalitní dacha houpací síť je oblíbeným místem pro každého, kdo se v teplém počasí raději dostane z rušného města.

Zvláštnosti

Houpací síť vynalezli indiáni, kteří obývali Jižní Ameriku. Zpočátku se závěsné výrobky vyráběly proto, aby se chránily před hady. Později se proutěné postele rozšířily po celém kontinentu. Námořníci je začali věšet na lodě, zejména na dlouhé cesty, protože tyto produkty byly zachráněny před kinetózou.

Nějaký čas po příchodu houpacích sítí mimo Jižní Ameriku napadlo Evropany použít je jako postele.

Materiály pro výrobu houpacích sítí závisí na jejich původu. Pokud indiáni používali vinnou révu, dřevo, tak u nás se vyrábí venkovská houpací síť z nejdostupnějších materiálů. Naše produkty jsou kvalitou a pohodlím výrazně horší než jejich kolumbijské nebo brazilské protějšky, ale to jim absolutně nebrání být jakýmsi symbolem letních prázdnin na venkově.

Naštěstí, za posledních 40 let se výrobci a designéři naučili vytvářet houpací sítě z moderních a high-tech materiálů, díky čemuž jsou maximálně pohodlné a spolehlivé. Budou zdobit nejen letní chatu, ale také se hodí do interiéru městského bytu a přinášejí vzpomínky na léto.

Přehled druhů

Venkovská houpací síť jako produkt může být prezentována zcela odlišnými způsoby. Množství různých typů umožňuje každému vybrat si možnost, která mu nejvíce vyhovuje.

Pozastaveno

Většina si hned představí právě takovou houpací síť. Pozastavená verze je nejoblíbenějším a rozpočtovým typem tohoto produktu. Taková houpací síť se skládá z natažené síťoviny. Pro jistotu bývají hlavní lana protažena dřevěnými nebo plastovými lištami, což umožňuje zachovat při zavěšení hamaky celou šířku plátna. Někdy nemusí být žádné lamely, což je výhodné například při cestování, protože takovou houpací síť lze snadno složit a vložit do tašky. Významné plus v podobě snadné přepravy je však kompenzováno relativní nejistotou a křehkostí takového produktu.

Model s lamelami podléhá opotřebení. Kupující se velmi často potýkají se skutečností, že plátno je odřené, upevňovací nitě v blízkosti lamel jsou roztrhané, lana jsou natažena pod konstantní hmotností a tlakem. Závěsná postel se většinou vejde jen pro jednu osobu. Výrobci také často udávají maximální povolenou hmotnost, kterou houpací síť unese. Prkna vydrží až 70 kg, modely bez prken ještě méně.

S rámem

Rámová houpací síť je výrobek na stojanu. Pokud závěsné modely vyžadují nosné prvky, na které je můžete zavěsit, pak kompletní sada rámových modelů již obsahuje rámovou podpěru. Takový produkt lze nainstalovat naprosto kdekoli. Přirozeně je velmi obtížné přepravovat a přenášet rámové houpací sítě.

Takové modely jsou rozděleny do dvou poddruhů: stacionární a ty, které lze rozebrat.

Slovo „stacionární“ mluví samo za sebe. Takové těžké houpací sítě jsou často jednoduše instalovány na jednom místě a nehýbou se.... Za tímto účelem je rám vybaven další stabilitou a spolehlivostí. Stacionární rámová houpací síť se může proměnit v plnohodnotné místo na spaní jak na pozemku v zahradě, tak uvnitř domu, bytu a dokonce i kancelářských prostor.

Skládací houpací sítě jsou nejčastěji velmi podobné běžným závěsným, pouze jsou vybaveny přenosným rámem (mohou to být jen 2 kovové kolíky). Samozřejmě, že takový model lze snadno přenášet a instalovat v jakémkoli volném prostoru, je levnější, ale bohužel velmi nespolehlivý.

V podobě židle

Název modelu mluví sám za sebe. V takové houpací síti neleží, ale sedí, protože její tvar je židle. Židle může být rámová nebo zavěšená. Závěsný model zavěšený na větvi stromu nebo stropu... Od běžných závěsných houpacích sítí se liší tím, že má pouze jednu rámovou tyč, ke které jsou z obou stran přivázána lana, následně je tato tyč připevněna k základně pomocí nosného lana.

Posezení v této houpací síti je potěšením, zvláště pokud model obsahuje i baldachýn, který jej chrání před slunečními paprsky.

Houpačka

Houpací síť může fungovat jako křeslo. Jeho hlavním rozdílem od všech ostatních modelů je to všechny závity a upevňovací lana jsou spojeny v jednom bodě, kterým může být buď větev stromu, nebo přídavný rám předem promyšlený výrobcem. Hlavní výhodou houpačky je, že se jedná o nejbezpečnější model ze všech houpacích sítí, event lze použít pro miminka... Z takové kolébky není možné spadnout.

Čím větší houpací síť, tím více lidí se do ní vejde. Maximální nosnost houpačky závisí pouze na spolehlivosti upevnění, nikoli na vlastnostech samotného plátna. Nevýhody modelu zahrnují pouze poměrně vysokou cenu, která plně odůvodňuje spolehlivost, pohodlí a všestrannost produktu.

Aby zapůsobili na kupující, výrobci se naučili vyrábět skutečně neobvyklé a dokonce podivné modely.

Existují docela originální houpací sítě s moskytiérou, houpací sítí na vajíčka, kulatou houpací sítí (látka je natažena provazy kolem průměru kruhu), houpacím lůžkem (je oblíbená ani ne tak na chatě, jako v bytě, protože se jedná o plná náhrada za postel), houpací síť na pultu (typ rámové houpací sítě, ve které banner visí přes dřevěný rámový stojan).

Jak si vybrat?

Hlavním kritériem výběru je účel zakoupené houpací sítě. Na základě toho, jaký druh houpací sítě potřebujete, si můžete vybrat jeden ze 4 výše uvedených typů.

Poté, co se rozhodnete pro model, stojí za to prostudovat materiál, ze kterého byl vyroben. Materiál je klíčem k pohodlí postele.

Síť

Síťové panely jsou bohužel nejméně optimální možností. Síť může být velmi nepříjemná, je velmi obtížné a dokonce bolestivé být v takové houpací síti dlouhou dobu. Síťovina sama o sobě není příliš spolehlivý materiál, protože má tendenci se prohýbat. Aby se nějak zvýšil komfort síťované postele, doporučuje se používat přehozy, matrace a jiné husté výrobky. Síťovaný výrobek je přesto vhodný na cesty díky své skladnosti. Navíc takový model plně ospravedlňuje jeho skutečně nízké náklady.

Textil

Nejdostupnější model, jehož cena je plně v souladu s kvalitou. Látkové výrobky mohou být různých barev, provedení. Rozmanitost modelů je opravdu úžasná.

Látkové houpací sítě se liší materiálem použitým ve výrobním procesu. Nejkvalitnější nákup bude bavlněná postel. Bavlna je materiál, který se snadno přizpůsobí osobě ležící v houpací síti. Každý ví, že bavlna je hypoalergenní tkanina, která dokonale propouští vlhkost a vzduch, takže je ideální pro děti. Významnou výhodou bude také poměrně vysoká pevnost bavlněné tkaniny.

Pokud mluvíme o jeho nedostatcích, pak jako každý přírodní materiál, bavlna je náchylná k poškození v důsledku pronikání vlhkosti a neustálého natahování.

Spálení na slunci také není pro nikoho nic nového, takže preferované místo pro instalaci bavlněných výrobků je ve stinném místě, například pod stromy.

Další oblíbenou možností mezi houpacími sítěmi z přírodních tkanin je prádlo. Svými vlastnostmi a pohodlím připomíná bavlnu. Nicméně, bohužel, lněné modely jsou po vyprání náchylnější ke srážení. Lněné tkaniny se také velmi rychle mačkají, což ne vždy vypadá reprezentativně.

Látkové houpací sítě jsou také vyrobeny z materiálů, jako je pytlovina, padákové hedvábí, teak, maskovací tkanina a tkanina na výrobu stanů. Každý z nich má své specifické vlastnosti, což znamená výhody i nevýhody.

Syntetické produkty jsou nejvýhodnější volbou pro deštivé počasí, protože syntetické tkaniny velmi rychle schnou. Syntetika neztrácí svůj tvar, nevybledne. Nejoblíbenější tkaniny používané při jejich výrobě jsou nylon a polyester... Ten se svými vlastnostmi trochu blíží bavlně díky své měkkosti a spolehlivosti. Obecně platí, že syntetické houpací sítě jsou schopny udržet mnohem menší váhu než modely vyrobené z přírodních tkanin. Ale na syntetice se netvoří plíseň, nehnije. Cena takových modelů je také relativně dostupnější.

Proutěné houpací sítě

Jedná se o prototyp přesně těch produktů, které byly vyrobeny v Jižní Americe. Proutěné houpací sítě vypadají velmi pevně, proto jsou mnohem dražší než látkové modely. Tkaní se provádí z kůry stromů, vinné révy, větví. Ratan a para ořech jsou nejoblíbenější materiály pro pevnost a odolnost. Kvalitní proutí je v pořádku odolávají jakýmkoli povětrnostním podmínkám, nebojí se slunce, sněhu ani deště.

Při výběru houpací sítě se na ni musíte také spolehnout rozměry (existují houpací sítě od 1,5 do 2 m), maximální zatížení (proutěné modely vydrží až 160 kg a bavlněné - až 100-120 kg), prostornost (postel může být navržena pro jednu osobu, dvě nebo i celou společnost).

Cena je často plně odůvodněna kvalitou. Při výběru odolného modelu byste proto neměli šetřit. Speciální je třeba věnovat pozornost kvalitě lan a spojovacích prostředků, protože právě oni zaručují bezpečnost těch, kteří budou v této posteli odpočívat.

V poslední době výrobci začali vyrábět specializované dětské houpací sítě. Vypadají jako běžné houpací sítě, ale mají vyšší komfort a bezpečnost. Boční nárazníky, speciálně vybraný tvar a velikost, kvalitní přírodní materiály poskytují dítěti ten nejpohodlnější odpočinek.

A protože vzhled jejich oblíbeného místa pro dovolenou je pro děti velmi důležitý, věnují výrobci velkou pozornost designu, aby uspokojili všechny touhy a požadavky malého kupujícího.

Možnosti ubytování

Vybrat ideální místo pro houpací síť ve vaší letní chatě není snadný úkol. Pro zajištění pohodlí rekreanta je vhodné instalovat houpací síť ve stínu.... Průvan může být zdraví nebezpečný, proto je nejlepší vyhýbat se větrným oblastem. Z hlediska hygieny a čistoty je nejoptimálnějším povrchem pro instalaci trávník, protože v suchém počasí je mnohem méně prachu a v deštivém počasí nečistot.

Chcete-li správně umístit závěsnou houpací síť, musíte zvolit správnou podporu. Nejoblíbenější možností je protažení produktu mezi stromy. Pokud v blízkosti nejsou žádné stromy, bude muset být podpěra postavena samostatně na základě celkových rozměrů produktu. Plátno můžete upevnit na kovové nebo betonové sloupky zaražením do země do hloubky minimálně 50 cm, musí být zavěšeno na sloupky tak, aby bylo možné nastavit napětí.

Výška od plátna k zemi má také velký význam. Mělo by to být dostatečné, aby se houpací síť, ve které člověk leží, nedotýkala země. Tato výška upevnění musí být nejméně 150 cm a ne více než 2 m.

Instalace rámové houpací sítě je samozřejmě mnohem jednodušší. Jen je potřeba ho umístit na předem vybrané místo v zemi. Pokud výrobek neposkytuje přístřešek, musí být instalován tak, aby byl co nejméně vystaven vlhkosti.

  Na nejspolehlivější podpěru musíte namontovat židli nebo houpačku. Zvláště důležité je to zvážit, pokud jsou určeny pro děti. Obvykle výrobci připojují návod na sestavení a instalaci produktů, proto byste se na něj měli zaměřit především.

  Informace o tom, jak vybrat správnou houpací síť, naleznete v následujícím videu.

  bez komentáře

  Komentář byl úspěšně odeslán.

  Kuchyně

  Ložnice

  Nábytek