Zahradní nábytek ze dřeva: klady a zápory

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Materiály (upravit)
 3. Konstrukce
 4. Rada
 5. Krásné příklady

Každá letní chata předpokládá přítomnost vhodného nábytku, který zdůrazní pohodlí a krásu osobního pozemku. Zdá se, že zahradní nábytek nikdy nevyjde z módy. Používá se jak pro práci, tak pro volný čas. Obyvatelé měst často odcházejí bydlet ve svých chatách, což znamená, že požadavky na nábytek se výrazně zvyšují. Moderní obchody představují různé možnosti pro produkty, které lze pohodlně umístit do letní chaty. Výrobky se skládají z různých materiálů, mezi nimiž strom stále drží dlaň. V tomto článku budeme zvažovat právě takové interiérové ​​předměty.

Zvláštnosti

Zahradní nábytek vyrobený ze dřeva má několik výhod. Tyto pozitivní vlastnosti odlišují výrobky z podobného materiálu od jiných možností. Zvažme je podrobněji:

 • Šetrnost k životnímu prostředí. Tento ukazatel hraje důležitou roli v moderním světě. Lidé preferují bezpečné materiály, které nemohou poškodit lidské zdraví. Není žádným tajemstvím, že dřevěné modely jsou šetrné k životnímu prostředí. Nemůžete se bát je použít v každé domácnosti, stejně jako na osobním pozemku. Takový produkt nezpůsobí alergie, na rozdíl od produktů, které se skládají z různých chemických sloučenin.
 • Trvanlivost a spolehlivost. Dřevo je poměrně odolný materiál. Můžete si být jisti, že židle nebo lavice vyrobené ze dřeva se pod působivou váhou nezlomí. Je pozoruhodné, že dřevěný nábytek může sloužit po dlouhou dobu, pokud je správně používán.

 • Atraktivní vzhled. Nákupem nebo vytvořením krásného a vhodného venkovského nábytku můžete získat estetické potěšení každý den. Existuje mnoho druhů dřeva, které se efektivně používají k výrobě produktů. Může to být borovice, cedr, bříza, jedle, topol a mnoho dalších. Jehličnany jsou považovány za oblíbené. Mají léčivé vlastnosti. Budete si muset vybrat pouze určité plemeno a odstíny, které úspěšně zapadnou do vašeho konceptu letní chaty. Pokud si přejete, můžete namalovat jakýkoli předmět barvou, která vám vyhovuje.
 • Všestrannost. Dřevěný nábytek se skvěle hodí do každé příměstské oblasti. Nezáleží na tom, z čeho bude váš dům postaven, dřevěné modely se budou vždy hodit. Pomohou zdůraznit krásu a styl místnosti.
 • Stylový design. Dřevěné výrobky dobře zapadnou do jakéhokoli designu příměstského prostoru. Můžete také experimentovat a sami vytvořit ten nejkreativnější nábytek. Lze vyrobit varianty různých tvarů. Dřevo je druh materiálu, který vám umožní ztělesnit vaše nejodvážnější nápady.
 • Přirozené teplo. Kámen a kov tuto vlastnost na rozdíl od dřeva nemají. U pouličních modelů je tento ukazatel rozhodující. Nyní se nebudete muset bát, že by dítě na lavici dlouho sedělo, dřevo na rozdíl od kovového podstavce nepoškodí vaše zdraví.
 • Snadnost dopravy. Dřevo samozřejmě není lehčí než plast, ale není ani těžší než kov. Dřevěné výrobky lze snadno a pohodlně přepravit a přenést na místo, které potřebujete. Nábytkové předměty z tohoto materiálu nezkazí podlahu, na rozdíl od kovového nábytku.
 • Dostupnost. Takový nábytek si můžete koupit v každém obchodě. Můžete také ušetřit své peníze a vytvořit si vlastní bytové zařízení.Budete potřebovat správné materiály, nástroje, řemeslo a podrobné pokyny, které je třeba pečlivě dodržovat.

Se všemi mnoha výhodami má dřevěný nábytek některé nevýhody.

 • Výrobky z tohoto materiálu nesnášejí teplotní extrémy. Právě u streetových předmětů je tento ukazatel poměrně důležitý. Teplo nebo chlad mohou materiál poškodit. Nemá rád tento materiál a vysokou vlhkost. Nenechávejte výrobek venku, pokud prší. V zimě je vhodné si do domu přinést i nábytek.
 • Dřevěné výrobky vyžadují speciální zpracování. To vám pomůže prodloužit životnost vašich položek.
 • Je nemožné nezmínit drahé náklady na takový produkt. Díky mnoha pozitivním vlastnostem, vysoké kvalitě, šetrnosti k životnímu prostředí je dřevo oblíbeným materiálem a zároveň není levné. Proto nešetřete, pokud je vám zdraví blízkých drahé.

Díky tomu, že zná všechny výhody a nevýhody dřevěných výrobků, bude si každý moci stanovit priority a rozhodnout se, zda si takové výrobky koupí nebo vytvoří.

Materiály (upravit)

Oblíbený je nábytek z masivu. Na rozdíl od kovu je šetrný k životnímu prostředí a bezpečný. Jak již bylo uvedeno, venkovský nábytek může být vyroben z různých druhů dřeva. Nejoblíbenější jsou jehličnany. Jsou to oni, kteří mají léčivé vlastnosti, ale jsou pozoruhodní uvolňováním epoxidové pryskyřice, proto je nutné dřevo zbavit pryskyřice, aby nábytek neznečistil oblečení.

Zákazníci často preferují nákup produktů z borovice. Lze jej klasifikovat jako měkké plemeno. Není však dostatečně odolný. Produkty z něj se však ukáží jako nejkreativnější a nejfantastičtější. Atraktivní jsou možnosti eukalyptu. Modřínové modely budou vyžadovat zvláštní péči při používání takových výrobků venku.

Nábytek by měl být natřen speciálním ochranným voskem.

Mezi nejspolehlivější a nejodolnější možnosti patří výrobky z tvrdého dřeva - tis, bříza, dřín. Obsahují speciální oleje, které chrání před účinky přírodních jevů. Budou vám sloužit po mnoho let. Skvělou variantou je také teakový nábytek. Toto plemeno je odolné vůči různým klimatickým změnám. Podobné dřevo se používá při stavbě lodí. Nábytek z tohoto materiálu se vyznačuje atraktivními přírodními vzory na dřevě.

Pokud chcete vytvořit atraktivní proutěné struktury, měli byste věnovat pozornost flexibilním odrůdám stromů. Například to mohou být větve třešně ptačí. Jsou docela poddajné, měkké a poddajné. To vám pomůže ukázat vaši představivost a vytvořit skutečná mistrovská díla.

Zahradní nábytek s kládami na základně bude vypadat dobře. Ani je nebude třeba zpracovávat. Stačí pouze řezat na správnou velikost a nastavit je na správnou vzdálenost. Stůl lze vyrobit rychle a snadno. Doprostřed stačí umístit tlustý pahýl, postavit pracovní desku a nábytek je hotový. Můžete použít různé druhy dřeva.

Atraktivně bude vypadat například model z dubu, přírodního buku.

Zahradní nábytek si můžete vyrobit z prken. Právě tento výrobek má již definovanou předem danou rovinu a malou tloušťku. To vše umožňuje úspěšně spojovat desky navzájem pomocí hřebíků. Pomocí obyčejné brusky můžete výrobek brousit. Stojí za zmínku, že v tomto případě by měla být nejprve vytvořena pracovní deska. To se provádí upevněním desek k sobě. Poté již bude možné přejít na základnu.

Konstrukce

Dřevěný nábytek je pozoruhodný svými různými vzory. Nejoblíbenější možností je pracoviště zahradníka. Měli byste také vytvořit stůl, který může plnit různé funkce: stát se místem pro práci nebo odpočinek. V letním dni bude relevantní originální altán se skládacími židlemi a stolem. Takové možnosti jsou poměrně kompaktní a pohodlné.

Skládací venkovský nábytek pomůže každému členovi vaší rodiny k pocitu pohodlí a útulnosti. Venkovní lavice dodá rozmanitost a jasné akcenty. Mohou to být modulární návrhy, které jsou vhodné jak pro letní chaty, tak pro domov. Dekorace mohou být nejzajímavější, aby odpovídaly stylu vašeho prostoru. Mohou to být světlé stylové modely nebo polostarožitné možnosti. Taková lavička v parku se stane stylovou ozdobou každé letní chaty. Myslete také na mladší členy rodiny. Vytvořte si vlastní židle a stoly správné velikosti.

Při vytváření kreativních modelů zvažte následující nuance:

 • Pokud s výrobou nábytku teprve začínáte, měli byste se rozhodnout pro ekonomičtější možnosti, které se snadno vyrábějí. Neměli byste si vybírat takové návrhy, kde je mnoho komplikovaných prvků. Je lepší volit jednodušší, abyste vše zvládli efektivně. Dejte na výběr dřevo. Právě tento materiál bude nejsnáze zpracovatelný. Můžete najít možnosti za přijatelnou cenu. Práce se dřevem je velmi příjemná a snadná. Budete schopni ztělesnit své kreativní impulsy.

 • Aby vám práce nezpůsobovala další potíže, je lepší zvolit tvrdé, polotvrdé nebo měkké druhy stromů, stejně jako materiály, které se skládají ze dřeva. Pro nohy je lepší použít válcové borovicové polotovary. Opěradla a sedáky budou mít desky, jejichž rozměr je v průřezu 2*12cm. Područky lze vyrobit z tyčí.
 • Nejdůležitějším bodem je správný náčrt. Nezačínejte, dokud si nevyberete požadované schéma. Před zahájením prací se rozhodně vyplatí určit rozměry nábytku. Zásobte se správnými nástroji. Pod podpěrou možná budete potřebovat kovové rohy, trubky a jiné improvizované prostředky.
 • Nezapomeňte ošetřit dřevo letní chaty antiseptickými a jinými ochrannými látkami. Pomohou chránit všechny prvky před rozkladem a prodloužit životnost. Ti, kteří se učí základy výroby výrobků, by si měli pamatovat, že výrobek musí mít nutně mírný sklon směrem dozadu. Díky tomu bude použití lavice a židle velmi pohodlné.

Nebojte se ztělesnit ty nejzajímavější nápady. To vám pomůže deklarovat svou individualitu a také stylově vyzdobit vaši letní chatu. Ozdobte například stůl a židli atraktivními větvičkami. Takové produkty se organicky vejdou do interiéru zahrady. Všichni hosté ocení vaši snahu.

Nebojte se aktivně fantazírovat, rozeklané kmeny stromů skvěle využijete bez jakéhokoliv zpracování.

Z palet můžete vytvořit zajímavé modely. Tyto podnosy mají často působivé rozměry, které zůstávají ze stavebních materiálů. Pokud nemáte potřebné finanční prostředky na nákup venkovského nábytku, můžete si ho vyrobit sami pomocí takových zařízení. Palety se prodávají za přijatelné ceny v železářství. Desky v takových výrobcích těsně nepřiléhají. Vzdálenost mezi nimi je asi polovina šířky desky. Mají palety a bočnice. Takové výrobky se dodávají v různých velikostech, a proto je lze použít ve vašem venkovském domě a tvoří ty nejoriginálnější a nejkreativnější možnosti pro produkty.

Je třeba si uvědomit, že jakýkoli produkt pro zahradní interiér bude muset být předem zpracován. Nábytek nezapomeňte odstranit, důkladně osušit a obrousit. Abyste náhodou nedostali třísku, měli byste palety natřít barvou a lakem. To se často stává v konečné fázi výroby nábytku.

Při vytváření atraktivního nábytku pro letní sídlo nemusíte jen kupovat paletu. Dále budete potřebovat tenké hřebíky a také různé nábytkové doplňky, které udělají předmět jedinečný. Nezapomeňte se zásobit barvami, lepidlem, sklem, malými světly, kupte látku.Složení potřebných nástrojů bude samozřejmě záviset na tom, co se nakonec rozhodnete vytvořit.

Bude možné vyrobit konferenční stolek. Dobře se hodí do každého prostoru. Měli byste spojit dvě palety. Je třeba je položit na sebe a upevnit hřebíky. Stolní desku lze snadno vytvořit z desky dřevovláknité desky nebo tenkého dřeva. Je tak snadné a jednoduché vyrobit malý stůl, kde se bude scházet přátelská společnost. Aby bylo vhodné umístit takový nábytek na terasu, měla by být k němu připevněna kolečka. Tímto způsobem můžete produkt snadno přemístit. Pokud se rozhodnete vytvořit jídelní stůl, pak budete potřebovat více palet, mohou být i velké. Pro pracovní desku byste měli vzít 2 kusy a pro výrobu nohou budete potřebovat 1 paletu. Měl by být rozřezán na 4 části, svisle vytažen a přibit podél rohů.

Zajímavou možností relaxace je lehátko. Oživte svůj nápad pomocí tří palet. Stojí za to vzít dva obdélníkové a jeden čtvercový prvek. Obdélníkové palety by se měly skládat dohromady. Jsou k sobě připevněny hřebíky.

Nezapomeňte, že výrobky by měly být nejprve obroušeny a poté můžete začít malovat.

Pojďme k vytvoření zadní části lenošky. Tento krok bude vyžadovat trochu více času a úsilí. Široká paleta by měla být rozebrána, odstranění spodní vrstvy a trochu střední. Základem je horní část palety. Z polotovaru opěradla by měly být odstraněny dvě nebo tři desky. To se provádí velmi pečlivě. Nyní nastavte čtvercovou paletu pod úhlem k jedné ze stran obdélníkových palet. To bude tvořit zadní část lenošky. Upevněte konstrukci pomocí dříve odstraněných desek a také použijte šrouby. Hotová konstrukce bude úspěšně doplněna matrací nebo hustou tkaninou.

Rada

Výroba zahradního nábytku je náročná, ale docela zábavná. Pokud chcete příjemně překvapit svou rodinu, přátele a známé, měli byste se zásobit potřebnými nástroji, touhou a také dovednostmi k realizaci vašich nápadů. Nemusíte však být dobrými staviteli, abyste vytvořili zajímavou zahradní variantu. Můžete například použít různé materiály po ruce. Věnujte pozornost starému sudu. Možná to bude později vaše kreativní židle.

Během krátké doby můžete vytvořit malou lavičku, brát balvany nebo dřevěnou desku pro opěrné nohy. V tomto případě budete potřebovat malou sadu nástrojů: letadlo pro manipulaci se dřevem, vrták, kotevní šrouby. Balvany by měly být upraveny do požadované výšky tak, že nejprve uděláte díru a vytvoříte pískový polštář. V desce a kamenech by měly být vytvořeny otvory pro kotevní šrouby.

Koneckonců stojí za to pokrýt strukturu lakem.

Krásné příklady

Dřevěný zahradní nábytek bude ve vaší domácnosti vždy vypadat skvěle. Můžete si vytvořit vlastní bytové zařízení nebo využít služeb obchodů a zkušených řemeslníků. Můžete tak ušetřit energii, čas a v některých případech i peníze. V tomto případě není nutné, aby byl návrh složitý a složitý.

Můžete vytvořit jednodušší, ale stylové možnosti. Například lavice z klád a konopí. Takové relaxační zařízení lze vyrobit během několika minut. Zároveň bude design schopen úspěšně zapadnout do každé zahrady. K uskutečnění vašeho nápadu budete potřebovat pár breves. Na malé můžete jednoduše položit širokou kládu, nahoře hodit pohodlné polštáře. Vznikne tak atraktivní koutek pro srdečné rozhovory a setkání.

Uspořádejte si místo na oběd pomocí pahýlů. Menší možnosti budou sloužit jako židle a stůl se bude skládat z masivního pahýlu a desky stolu nahoře. Takové dřevěné modely by měly být vykopány do země nebo upevněny na rovném povrchu. Nebude zbytečné starat se o pohodlí všech členů rodiny. Chcete-li to provést, stojí za to hodit přes pahýly měkké polštáře.V případě potřeby můžete záda a područky uspořádat pro konopí pomocí háčků nebo větviček.

Dřevořez může být také kreativní sedák stolu nebo židle. V tomto případě nezapomeňte ošetřit materiál speciálními látkami. Vynikající možností by bylo najít skládací židli v zemi. Tato možnost vám nejen umožní produkt pohodlně přesunout, ale také vzít s sebou. Kompaktní a pohodlný kus nábytku nezabere mnoho místa. Tato možnost je ideální pro dítě. Do tyčí by měly být instalovány hmoždinky, s jejichž pomocí se židle složí na polovinu. Ujistěte se, že výrobek vyrábíte podle výkresu, aby byl model vysoce kvalitní a spolehlivý. Takový nábytek můžete ozdobit vhodným designem.

Nyní znáte hlavní výhody a nevýhody dřevěného nábytku. Je třeba si uvědomit, že se jedná o materiál šetrný k životnímu prostředí, který se dobře zpracovává.

Typy zahradního nábytku ze dřeva naleznete v následujícím videu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek