Komody v klasickém stylu

Komody v klasickém stylu
 1. Zvláštnosti
 2. Pohledy
 3. Materiály (upravit)
 4. Barevné spektrum
 5. Výrobci
 6. Jak si vybrat do různých místností?
 7. Krásné příklady v interiéru

Klasický styl nelze zaměnit s žádným jiným. Jeho charakteristickými rysy jsou ušlechtilost a krása, které jsou přítomny v každém prvku výzdoby. Tento styl preferují lidé, kteří si zakládají na pohodlí a estetické složce. Nepostradatelným atributem klasického interiéru je komoda - skříňka s několika zásuvkami.

V obývacím pokoji je takový nábytek volitelný, ale v ložnici musí mít čestné místo. Nábytkový produkt není vybrán ani tak kvůli funkčnosti, jako kvůli vytvoření kompletní dekorace ložnice v klasickém stylu.

Zvláštnosti

Navzdory skutečnosti, že v naší době existuje mnoho stylových směrů, klasika nepřestává být populární. Komoda v klasickém stylu může být různého provedení, barevných variací, ale nezapomeňte, že tento nábytek slouží především k ukládání věcí, takže by měl nejen zdobit místnost, ale také plnit svou hlavní funkci.

Vlastnosti komody v klasickém stylu:

 • materiál - komoda klasického stylu je vyrobena z drahých ušlechtilých dřevin;
 • dekor - liší se symetrií, závažností, nedostatkem nádhery;
 • barva - model je zpravidla malován v barvách jako ořech, med, slonová kost, hnědá;
 • nohy - mohou být buď zakřivené nebo obdélníkové.

Dekorace produktu může obsahovat vložky: zrcadlo nebo sklo, stejně jako originální kování.

Obvykle, Materiál komody je dřevo, přičemž je leštěná nebo lakovaná. Klasický model pro obývací pokoj má estetičtější funkci a pro ložnici se nejlépe hodí produkt s hlubokými zásuvkami, ve kterých je vhodné uložit přikrývky, ložní prádlo a další věci.

Pohledy

Klasické modely komod jsou velmi rozmanité: s posuvnými, skládacími nebo kyvnými dveřmi, se sklem, s řezbami a dalšími. Standardní model má následující parametry: výška - 130 cm, hloubka - 50 cm, délka - 180 cm, ale pokud si přejete, můžete si vybrat nestandardní model: úzký, vysoký, dlouhý nebo široký.

Zvažte nejběžnější typy komod.

 • Úzký a vysoký... Jiným způsobem se jim říká spodní prádlo. Tyto komody jsou určeny pro uložení drobností, jako je spodní prádlo. Dosahují 130-160 cm délky a 30 cm hloubky.
 • Široký a nízký. Truhly tohoto typu jsou vhodné jako noční stolky, je vhodné na ně umístit hodiny, svítidla a další věci. Jejich výška nepřesahuje 100 cm.
 • Komoda-vitrína. Tato možnost je velmi efektivní a vhodná do obývacího pokoje. Hraje dekorativní roli, takže stojí za to se ujistit, že za sklem je krásný čajový servis, originální figurky - hosté obyvatel domu budou potěšeni.
 • Hranatý... V ložnici často zůstává neobsazený roh. Tento problém lze snadno vyřešit rohovou komodou. Jeho charakteristickým znakem je rohová přihrádka - v ní, stejně jako ve výsuvných zásuvkách, můžete ukládat věci.
 • S barem. Liší se od obvyklého. Používá se především v jídelně nebo obývacím pokoji. Hlavním účelem komody klasického stylu je uložení lahví vína. Existuje jedna nuance: ušlechtilý nápoj lze skladovat pouze horizontálně, jinak se chuť vína zhorší.

Komoda s lištou tento požadavek splňuje - zpravidla její provedení obsahuje sekce pro uložení vína.

Komody klasického stylu lze rozdělit do 2 typů: stacionární s nohami a vybavené kolečky, což je velmi pohodlné. Model kolečka lze snadno přemístit z místnosti do místnosti, když je třeba provést opravu nebo přestavbu.

Rozlišují také podlahové komody a závěsný typ – ty se připevňují ke stěně a hodí se především do malého pokoje.

Materiály (upravit)

Pro výrobu komody v klasickém stylu se nejčastěji používají ušlechtilé dřeviny, oblíbené jsou ale i materiály jako MDF a dřevotříska. Zvažme je podrobněji.

Dřevo

Zpravidla se vyrábí dřevěná komoda z olše, javoru, dubu a dalších odrůd. Tyto materiály jsou drahé. Díky četným výhodám těchto druhů dřeva při vytváření komod jsou na trhu žádané. Mezi nejdůležitější výhody patří: dlouhá životnost, spolehlivost, šetrnost k životnímu prostředí. Komody mahagon, borovice nebo buk vypadají velmi atraktivně, navíc jsou odolné.

dřevotříska

V praxi je 80 % nábytku vyrobeno z laminované dřevotřísky. Možnosti ekonomické třídy řeší každodenní problémy v domácnostech lidí. První výhodou je nízká cena ve srovnání s drahými možnostmi dřeva, navíc je výrobek vysoce odolný a nevyžaduje velkou údržbu. V nábytku z laminované dřevotřísky chybí luxusní prvky, ale jeho funkční vlastnosti jsou vcelku dobré. Někdy se laminovaná dřevotříska kombinuje s jinými materiály - v tomto případě je design nábytku vylepšen.

MDF

MDF - jeden z nejoblíbenějších materiálů, vyrábí se z něj docela atraktivní nábytek. Materiál je vysoce šetrný k životnímu prostředí, protože je vyroben na bázi dřevěných vláken metodou broušení... Tento materiál se vyznačuje širokým výběrem barev a textur, dlouhou životností. MDF komoda je nenáročná na údržbu - výrobek stačí otřít mírně navlhčeným hadříkem pomocí prostředku na ošetřování nábytku.

Pro desky velkých komod lze použít drahé materiály, jako je přírodní mramor nebo žula. Tyto pracovní desky jsou velmi těžké, ale mají ohromující vzhled.

Barevné spektrum

Design každé místnosti musí být holistický, proto musí klasická komoda odpovídat tomuto pravidlu, to znamená, že musí být v souladu s barvou stropu, stěn a podlahy. Bílý model je považován za klasický, vhodný jak do ložnice, tak do obývacího pokoje.

Tato bílá komoda vyrobená z přírodního dřeva se dokonale hodí do empírového, barokního i klasického nábytku.

V kanceláři majetného člověka bude nejlépe vypadat komoda z masivního mahagonu. Má působivý vzhled - díky statusovému nábytku můžete zdůraznit svou vysokou pozici. Modely vyrobené z přírodního dřeva vypadají skvěle v prostorném obývacím pokoji: habr, borovice nebo buk, lišící se sytostí.

Pokud plánujete umístit komodu do dětského pokoje, je vhodné volit světlé odstíny dřeva - tmavý strom ve školce bude nevhodný. Mezi světlé odstíny patří osika, mléčný dub. Sytost barev školky je kompenzována jasnými závěsy, polštáři, obrazy a dalšími dekorativními předměty.

Barevnost komody je zcela určena barvou obývacího pokoje a dalšího vybavení.

Pokud je obývací pokoj malý, pak by komoda měla ladit s barvou skříně nebo konferenčního stolku. Výjimkou z pravidla je možnost, kdy by se komoda měla stát akcentem. V tomto případě si musí půjčit odstíny, které jsou k dispozici v dekoraci stěn nebo v textilu.

Výrobci

Před nákupem je vhodné se informovat u výrobců. Nábytek z Itálie je známý pro svůj jedinečný styl, sofistikovanost a osobitost. Továrna Giovanni Visentin se etablovala jako společnost nejvyšší kvality a klasického designu svých produktů - v katalogu obchodu najdete mnoho zajímavých modelů.

Showroom italského nábytku Casa Bella jsou prezentovány produkty nejlepších továren v Itálii - zde také najdete svou ideální komodu v klasickém stylu.

Nábytek z přírodního dřeva od společnosti "BELFAN" nabízí výrobce z Ruska. Společnost je proslulá širokým sortimentem – komoda z přírodního dřeva může přinést pohodlí a teplo do vašeho domova. Nábytek v klasickém stylu je k vidění i od výrobce. San Teodoro - velkolepý nábytek této společnosti udivuje svou propracovaností a dokonalostí.

Jak si vybrat do různých místností?

Klasický styl znamená sofistikovanost a luxus – a to by mělo být výchozím bodem při výběru komody.

Skříň

Komoda musí být používána podle určení. Kanceláře zpravidla existují v domě vysokých úředníků, proto by model měl zdůrazňovat postavení osoby. Klasická komoda pro podnikatele by měla být vybavena zásuvkami různých výšek... Například ta nejvyšší má nejmenší výšku, aby se do ní dala pohodlně ukládat dokumentace, v širokých se ukládají drahé doplňky. Barevně jsou vhodné tmavší druhy dřeva.

Obývací pokoj

Pro obývací pokoj si zpravidla vybírají model, který plní hlavně dekorativní funkci. Nejlépe se hodí ke komodě z přírodního dřeva... Dřevo umožňuje použití různých povrchových úprav: lakování, stárnutí, řezbářství a další. Velmi povedený nábytek do obývacího pokoje je komoda, kde můžete předvést elegantní pokrmy a jedinečné figurky. Navíc takové komody vizuálně dělají místnost prostornější, odrážejí světlo a prostor. Velmi stylový model - komoda s barem, můžete v něm mít víno, sklenice, sklenice na víno. Stejný model je vhodný i do jídelny.

Ložnice

Komoda do ložnice může být vyrobena z jakéhokoli druhu dřeva, ale je zde důležitá nuance - v ní musí být přítomny hluboké zásuvky pro ukládání věcí. Do ložnice se vyplatí vybrat komodu, která ladí s interiérem. Příliš tmavé zdobení stěn vyžaduje světlejší odstín nábytku, pokud je ložnice orientována na jih a je často zalita sluncem, můžete zvolit komodu z tmavého dřeva. Hlavním cílem ložnice je relax, většinou v ní lidé odpočívají, proto by komoda neměla svým kontrastem dráždit.

Koupelna

Komodu můžete často vidět v interiérech koupelen. Lze jej kombinovat s umyvadlem i bez něj. Zpravidla je dodáván s velkým počtem zásuvek, ve kterých je vhodné uložit ručníky, spodní prádlo, kosmetiku. Může se zdát, že klasický dřevěný model do koupelny je nevhodný, ale není tomu tak. Aby dřevo sloužilo po dlouhou dobu, musí být pravidelně ošetřováno speciálními látkami. Nejspolehlivější, ale nákladnou metodou je polymerní film. Dřevěná komoda působí v prostorné koupelně harmonicky.

Pro místnosti s vysokou vlhkostí jsou vhodné takové druhy dřeva, jako je brazilský ořech, buk, jasan, jilm a dub.

Krásné příklady v interiéru

Na fotografiích můžete vidět, jak krásná je komoda v interiéru přírodního dřeva. Výrazná struktura dokonale zapadá do klasického souboru a zdůrazňuje bohatost dekorace. Dřevěný nábytek je navíc odolný, odolný a slouží mnoho let.

Komody v klasickém stylu zdůrazňují luxus a vnášejí do interiéru pocit stability. Modely zdobené řezbami, skleněnými vložkami a zajímavým kováním jsou originální a nemohou zůstat bez povšimnutí. Obzvláště luxusně vypadají pracovní desky z přírodního mramoru.

Výrobci nabízejí různé možnosti pro komody, které se hodí k jakémukoli stylu, ať už je to ono minimalismus nebo klasika. Komody v klasickém stylu zaujmou svou krásou a noblesou. Jsou schopny nahradit objemný nábytek - mají hluboké zásuvky, takže je vhodné do nich uložit všechny potřebné věci.... Správně vybraný model se stane vrcholem celého interiéru.

Přehled komody klasického stylu ve videu níže.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek