Výběr stojanu na boty z pole

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Nejlepší materiály
 3. Odrůdy
 4. Tipy pro výběr

První dojem z domu získává návštěvník na chodbě, proto je třeba jeho vybavení věnovat zvláštní pozornost. Botník se jen na první pohled jeví jako nepodstatný kus nábytku, ale v měřítku malé místnosti jeho vzhled výrazně ovlivňuje design interiéru. Stojan na boty je nezbytným prvkem našeho každodenního života. Mělo by být pohodlné, funkční a estetické.

Zvláštnosti

Stojany na boty pomáhají organizovat pořádek na chodbě a mají pozitivní vliv na bezpečnost obuvi. Správně vybraný design se může stát harmonickou součástí designového konceptu na chodbě.

Boty jsou uloženy ve speciálních skříních, skříních, na kompaktních stojanech, stojanech. Malé otevřené police slouží pro každodenní použití. Jsou instalovány v blízkosti dveří, aby nenesly nečistoty z ulice po místnosti.

Obuv mimo sezónu vypereme, vyčistíme, usušíme a poté dáme do skříní a uzavřených skříní. Mají dobře promyšlené odvětrávání v podobě mřížových dvířek nebo speciálně uspořádaných štěrbin v horní a spodní části skříně, aby se boty nezničily a v uzavřeném prostoru se nehromadil zápach.

Při výběru stojanu na boty v interiéru chodby byste měli věnovat pozornost modelům, které odpovídají stylu místnosti. Pro klasické, historické, rustikální, etnické možnosti designu jsou vhodné výrobky z masivního dřeva. Vypadají drahé, krásné a vznešené.

Dřevo najde uplatnění v každém interiéru, je univerzální, ale v moderních projektech je preferováno jeho nahrazení cenově dostupnějšími materiály na bázi dřeva.

Nejlepší materiály

Podívejme se, co je pole. Nábytek je zřídka vyroben z jednoho kusu dřeva, je obtížné najít takový materiál bez suků, prasklin a stop po kůrovci. Botníky z masivu jsou exkluzivní, drahé kusy nábytku na míru.

V továrnách se používá lepené pole zformované do speciálních nábytkových desek. K jeho výrobě se používají vytříděné vysoce kvalitní kusy dřeva různých velikostí. Fragmenty jsou slepeny dohromady ve vrstvách, se střídajícími se podélnými a příčnými vlákny, což dodává výrobku mimořádnou pevnost.

Konečnou cenu nábytku ovlivňuje nejen to, že je vyroben z masivního dřeva, ale také konkrétní plemeno. Čím je struktura dřeva hustší, tím je výrobek dražší. Mezi domácí flórou jsou zvláště odolné dub, buk, ořech, jilm, modřín... Nejsilnější rostliny na planetě rostou v tropech - wenge, iroko, merbau, celá třída železných stromů.

Botník vyrobený například z masivního měkkého dřeva borovice, smrk, lípa, olše, bude stát výrazně méně. Takový materiál se může poškrábat nebo poškodit neopatrným používáním. Ale hodí se dobře ke zpracování, získávají se z něj krásné vyřezávané, tvarované a soustružené výrobky.

Odrůdy

Výrobci nábytku vyrábějí velké množství botníků, které se liší podle různých kritérií.

 • Po domluvě. Pro sezónní použití, dlouhodobé skladování. A také podle typu obuvi (na boty, kozačky).
 • Podle velikosti. Velké a střední šatní skříně, regály, skříně a otevřené police. Mohou se harmonicky vejít do interiéru chodeb jakékoli velikosti.
 • Podle stylu - klasický, country, skandinávský.

Z hlediska designu lze rozlišit takové úpravy jako šatní skříň Bona, dělený, otočný regál, botník, modely kombinované s věšákem, stejně jako s policemi, zásuvkami, stolky a zrcadlem. Více druhů obuvnických produktů představujeme v naší recenzi.

 • Starožitná botník se zásuvkami. Mřížové dveře podporují dobrou cirkulaci vzduchu.

 • Elegantní tvarovaný kus masivního dřeva.

 • Jakási lavička se zásuvkou a policemi na boty.

 • Možnost otevřené boty s plynulými tvary a volně stojícím sezením.

 • Tvrdá pohovka do velké předsíně s oddíly na boty. Vhodné pro historické a klasické styly.

 • Velkolepý obuvnický nábytek s úzkými doplňkovými funkčními sekcemi.

 • Rohové a rovné botníky s věšákem a policí. Kožená dekorace s kočárovým napínákem.

 • V návaznosti na téma zdobení masivního dřeva kočárovou spojkou vám doporučujeme seznámit se s extravagantním obrubníkem potaženým zelenou kůží, stejně jako mini-pohovka se stolkem umístěným nad oddíly na boty.

 • Otočný stojan je praktický na těžko přístupných místech. Mezi nevýhody patří stejný typ polic, což vás nutí skladovat boty stejné výšky.

Tipy pro výběr

Pokud to prostor na chodbě dovolí, je lepší pořídit několik botníků: malé police u předních dveří pro každodenní použití a prostornou skříň pro uložení zbytku obuvi.

Malé předsíně mohou zdobit úzké skříňky se štíhlým systémem, ve kterých jsou úložná místa umístěna šikmo. Šířka takové skříně je 14-25 cm.

Do malých místností je praktické pořídit kombinované botníky se zrcadlem, věšákem, zásuvkami, poličkami nebo stolkem. To pomáhá shromáždit všechny funkce na jednom místě.

Výrobky vybavené měkkými sedadly jsou velmi pohodlné. Boty se tkaničkami nebo složitým zapínáním můžete pohodlně sundat. Kromě kapacity a pohodlí byste měli věnovat pozornost kompatibilitě se zbytkem nábytku na chodbě: barva pole a styl modelu musí odpovídat.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek