Nábytek v barvě olše

Obsah
 1. Barevné vlastnosti
 2. Různé odstíny
 3. Na jaký druh nábytku se používá?
 4. Úspěšné kombinace s jinými barvami

Výrobci nábytku dnes nabízejí bohatý sortiment modelů a barev, což vám umožňuje bezpečně experimentovat s kombinací barev a stylů.

Aby byl pokoj pohodlný, útulný a sofistikovaný, abyste přidali sofistikovanost, můžete si vybrat nábytek v barvě "olše", která má mnoho různých odstínů.

Barevné vlastnosti

Barva "olše" je designéry považována za základní barvu, a proto je ideální pro dekoraci interiéru, jejímž myšlenkou je vytvořit útulnou a relaxační atmosféru. Místnost se ukáže jako slunečná, příjemná a útulná.

Barevná škála je převážně pšeničná, medová, načervenalé a červenožluté tóny. Stejně jako ušlechtilý jantar se zdá, že tato barva odhaluje všestrannost slunečního světla, které si hraje s jeho paprsky.

Barvy "olše" lakonicky zapadají do stylů a interiérového designu každé místnosti - bytu, domu, kanceláře a jsou kombinovány s různými barevnými schématy. Všestrannost a jednoduchost odstínů olše zklidňuje, zmírňuje podráždění.

Tóny olše se také harmonicky prolínají s barvami jako je buk, ořech nebo třešeň. Například ve srovnání s "bukem" vypadá "olše" světlejší a bohatší, ale použitím těchto odstínů v jednom interiérovém řešení získáte útulnou, elegantní a stylovou kompozici.

Různé odstíny

Barevná paleta "olše" se vyznačuje řadou světlých a tmavých odstínů. Klidné tóny zůstávají dnes mezi kupujícími v poptávce.

Oblíbené odstíny:

 • lehký navajo;
 • Slonová kost;
 • vysočina;
 • citronově žlutá;
 • pšenice;
 • Miláček;
 • jantar;
 • červenožlutý;
 • zlatý;
 • Oranžový;
 • Červené;
 • třešeň;
 • víno.

Díky své schopnosti splynout s téměř jakoukoli barvou se olše často používá jako pozadí v designu.

Světlé barvy jsou oblíbené zejména proto, že pomáhají vytvářet efekt prostornosti a lehkosti, často se používají v designu obývacích pokojů, jídelen a kuchyní. Tmavé tóny jsou také pozoruhodné, používají se k umístění jasných akcentů.

Neutrální barvy pomáhají vytvořit pozadí - budou vypadat harmonicky doslova v každé místnosti.

Na jaký druh nábytku se používá?

Majitel jemných světle hnědých odstínů "olše" se používá hlavně k dekoraci dveří a různého nábytku v bytě, domě nebo kanceláři:

 • vstupní chodba - šatní skříň se zrcadlem, botník, police;
 • obývací pokoj - modul, stěna, noční stolek k TV, skříň, knihovna, police;
 • jídelna - bufet, jídelní stůl, židle, barový pult;
 • dětský pokoj - dětská postýlka, souprava, stůl, vysoká stolička;
 • ložnice - apartmá, postel, noční stolky, skříň, komoda;
 • kuchyně - sestava, jídelní skupina, noční stolek, police;
 • kancelář - stojan na dokumenty, počítačový stolek, noční stolek, penál.

Skříňový nábytek v tónech olše je právem považován za lídra ve výrobě interiérových předmětů. Ložnicový komplex pro dětský pokoj, kuchyň nebo ložnici, nábytek do předsíně nebo stůl do obývacího pokoje jsou jen některé příklady.

Při výrobě skříňového nábytku se často používají odstíny olše v dekorativních dokončovacích prvcích (panely, fasády, záda, nohy). Odstín "olše" je esteticky všestranný - harmonicky zapadá do různých stylů. Jeho teplé tóny pomáhají vytvářet atmosféru pohodlí a lehkosti.

Světlé barvy dokonale odrážejí jas dekoračních předmětů, fotografií nebo knih.

Úspěšné kombinace s jinými barvami

Klíčem k úspěchu při vytváření promyšleného stylového interiéru je správně kombinovat barvy. Dřevo olše je bohaté především na medové tóny a některé tóny jsou podobné třešni, ořechu nebo zlatému dubu. Díky rozmanitosti barev jsou barvy olše lakonicky kombinovány s jinými barevnými schématy.

Nábytek v tónech olše skvěle doplní barevné tapety stěn. Například světle hnědé zařízení vypadá harmonicky na žlutém, modrém nebo červeném pozadí. Také odstíny jsou dokonale kombinovány s mátovou nebo olivovou tapetou nebo podlahovými krytinami. Po vyzdobení kuchyně v takových barvách můžete zdůraznit individualitu majitelů a vytvořit příjemnou atmosféru pro trávení času s rodinou a přáteli.

Odstíny "olše" výhodně doplní a zahřejí studený design, vyrobený v šedých nebo modrých tónech. Zajímavým řešením by bylo přidání „olše“ s grafitem nebo tmavě fialovou, tmavě hnědou nebo krémovou barvou. Neobvyklé designové řešení je vhodné pro návrh jídelny.

Spojení uklidňující olše a světlých pastelových barev ocení vyznavači klidného stylu. Kombinace těchto odstínů vytváří relaxační prostředí - ideální pro interiér ložnice.

Takový neutrální styl je také použitelný pro výzdobu školky a barevné závěsy, přikrývky, barevné hračky a doplňky pomohou přidat jas.

Tóny olše dokonale doplňují světlé tapety. Sytě modrou barvu nařeďte a dodejte jí jemnost i silou olšových tónů. Výsledkem je elegantní interiér, ale útulný a klidný. Mimořádný, velkolepý a stylový design nabíjí optimismem a pozitivem, vynikající volbou pro design obývacího pokoje.

Tandem medově hnědé a travnaté zelené se v interiéru kombinuje přirozeně a přírodě blízký. Tapeta v zelených tónech a olšový nábytek bude vyhovovat těm, kteří chtějí vytvořit pohodlí pro své blízké. Design je použitelný do obývacího pokoje nebo kuchyně.

Tmavé odstíny se často používají k dekoraci ložnic, protože takové místnosti se vizuálně zdají menší, a proto pohodlnější a snáze se v nich usíná. Nábytek v barvě olše naplní místnost jemností, teplem a sluncem.

V interiéru obývacího pokoje se odstíny "třešeň" a "olše" stylově doplňují. Třešňové tóny dodávají místnosti luxus a slavnost, zatímco barvy zlaté olše zjemňují celkovou atmosféru a naplňují ji lehkostí.

V takovém designu je důležité správně rozdělit poměr barev nábytku - 60/40, v závislosti na požadovaném přízvuku.

Kombinace odstínů "olše" a "ořech" vypadá originálně a elegantně. Základní tóny olše zvýrazňují bohatou texturu ořechu. Světlé barvy vytvářejí jemný a jemný interiér. Tmavé barvy jsou považovány za studené a doporučuje se je ředit světlým nábytkem nebo doplňky a textiliemi. Stylový design bohatě ozdobí váš obývací pokoj, jídelnu nebo kuchyni.

Doporučuje se vyzdobit kancelář a studovat v tmavých barvách. Předpokládá se, že takové tóny pomáhají udržet si „chladnou hlavu“, správný postoj a být v dobré kondici.

Ne nejlepší kombinace "olše", podle návrhářů, je kombinace s následujícími barvami:

 • Bílý;
 • Černá;
 • korál;
 • tyrkysový;
 • šeřík;
 • švestka.

Takové kombinace jsou příliš drsné a postrádají pohodlí.

Teplé barvy "olše" se doporučují kombinovat se složitějšími nasycenými nebo pastelovými odstíny.

Medově zlaté odstíny "olše" dokonale ladí s chladnou výzdobou stěn a podlah, dodávají interiéru sluneční svit a teplo.

Olšové tóny jsou všestranným nástrojem pro vytvoření individuálního stylu a příležitostí pro kreativní vyjádření. Nábytek v barvách olše lze použít jako pozadí pro světlá a neobvyklá designová řešení a také se stát jednoduchým a pohodlným designem pro byt a venkovský dům.Správnou kombinací odstínů barev, doplněním vybavení o doplňky a textilie, bude možné vytvořit atmosféru pohodlí a útulnosti v každé místnosti.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek