Vlastnosti rohových televizních stojanů

Obsah
 1. Výhody a nevýhody
 2. Přehled odrůd
 3. Zařízení
 4. Tvary a velikosti
 5. Dekor a styl
 6. Tajemství volby
 7. Ubytovací řád
 8. Příklady v interiéru

Mnoho lidí podceňuje roli televizních stolků v interiéru. Správně vybraný model může doplnit výzdobu místnosti, dotvořit ji a někdy se stane jasným akcentem celého zařízení. Stylové příklady rohové struktury jsou dnes populární. V tomto článku se podíváme na všechny jejich funkce.

Výhody a nevýhody

Nabídka moderních televizních stojanů je obrovská. V obchodech se kupující setká nejen se standardními rovnými, ale i hranatými vzorky. Vypadají zajímavě a originálně. Takový televizní nábytek je v záviděníhodné poptávce, protože má mnoho pozitivních vlastností.

 1. Navzdory skutečnosti, že rohové modely jsou prostorné a pohodlné, zabírají velmi málo volného místa. Instalují se do volného rohu místnosti, přičemž zbytek plochy je volný. Jedná se o win-win řešení pro malý byt, kde je nedostatek obytné plochy.
 2. Rohové televizní stojany jsou díky objemnosti funkčnější a praktičtější než klasické rovné kusy. Jejich design často zahrnuje další regály, skříně, police. Všechny tyto prvky jsou v malé místnosti vždy potřeba.
 3. Dnešní rohové televizní stolky mají atraktivní a úhledný design. Je obtížné přetížit interiér nebo jej učinit méně harmonickým s takovým designem. Rohová skříňka naopak osvěží atmosféru a doplní ji.
 4. Výrobek se může pochlubit ergonomickým zařízením. Televizor na podobném modelu lze sledovat téměř odkudkoli v místnosti.
 5. Podobný model nábytku je prezentován v nejširším sortimentu. Spotřebitelé mohou v showroomech nábytku najít struktury, které se liší velikostí, designem a vnitřní strukturou.

Hodnou možnost lze nalézt pro téměř jakýkoli styl interiéru a různé barevné palety. Navíc ne všechny produkty tohoto typu jsou drahé.

Rohový televizní stojan je výborným řešením, ale je třeba počítat i s nevýhodami, které jsou pro něj charakteristické.

 1. Bohužel takové modely nemají dostatečnou úroveň ventilace, která je pro moderní technická zařízení tak důležitá.
 2. Vybavení na takové skříni bývá umístěno trochu přeplněné, což nevypadá nejlépe.
 3. Hloubka polic u rohových nočních stolků je většinou skromná, takže je těžké tam umístit spoustu věcí.
 4. Aby bylo možné televizi na tomto nočním stolku sledovat po dlouhou dobu a pohodlně, nebude nutné pohovku umístit dále než do centrální zóny místnosti. Stanovené umístění není v malé, stísněné místnosti zdaleka ve všech případech přípustné.
 5. Velké vybavení vyžaduje stejně velký nábytek, proto nemusí být vždy možné snížit náklady na dostupný prostor na minimum.

Po pečlivém zvážení proveditelnosti nákupu rohové skříňky, po zvážení všech jejích pro a proti, má smysl hledat vhodný model.

Přehled odrůd

Rohové televizní stojany vyráběné v naší době se liší. Produkty se od sebe liší v několika ohledech. Pojďme se s nimi seznámit.

Podle typu fasády

Při výběru té nejlepší rohové skříňky k televizi je velmi důležité věnovat náležitou pozornost typu její přední části. Existují dva typy takových designů nábytku.

 • Otevřeno. Oblíbené a atraktivní produkty. V jejich provedení mohou být upraveny police a další funkční prvky vnitřní výplně. Všechny součástky zůstanou vždy na očích, takže v nich nebude fungovat něco skrývat před zvědavými pohledy. Z tohoto důvodu někteří uživatelé odmítají kupovat otevřené kopie. A jejich vnitřní část je často zarostlá prachem.
 • Zavřeno. U těchto výrobků je celá vnitřní část uzavřena chlopněmi s různými otevíracími mechanismy. Toto jsou pohodlné možnosti, protože vše v nich je skryto před zvědavýma očima. Předměty uložené v těchto konstrukcích jsou dobře chráněny před prachem a nečistotami.

Podle typu systému otevírání

Stejně důležité je věnovat pozornost systému otevírání dvířek u rohového televizního stojanu. Dnes je k dispozici několik populárních možností.

 • Houpačka. U tohoto běžného typu konstrukcí jsou dvířka připevněna přímo k boku skříně. K tomu se používají speciální a spolehlivé nábytkové panty. V takových systémech se křídlo nesmí otevírat prudkými pohyby nebo silně tlačit.

Pokud dodržíte toto jednoduché pravidlo, bude vám skříň sloužit mnoho let.

 • Skládací. Neméně oblíbené a atraktivní kousky, které působí neotřele a originálně. V nich jsou panty přeneseny do spodní části křídla. Chcete-li skříň otevřít, musíte zatáhnout za dvířka směrem k sobě a dolů. Volitelně jsou tyto produkty vybaveny pohyblivými bočními držáky.
 • Stahovací. K takovým systémům jsou v zásadě dodávány moderní boxy. Doplňují je speciální kompaktní válečky, které lze posouvat po bočních vedeních. Je pravda, že při otevření tyto skříně obvykle zabírají spoustu volného místa, což se do malé místnosti nehodí.

Zařízení

Rohové televizní stolky lze vybavit různými doplňky. Zvažte nejoblíbenější a nejžádanější položky, se kterými jsou tyto kusy nábytku dodávány.

 1. Přihrádky na další zařízení. Není to vždy sekce, která se nachází ve středu konstrukce. K tomu se často přidělují výklenky po stranách, přihrádky s policemi (určené pro umístění notebooku nebo set-top boxu).
 2. Sekce časopisů... Nábytkové konstrukce s tímto vybavením mají úzké a časté příčky orientované vertikálně.
 3. Zásuvky. Samozřejmě je nepravděpodobné, že bude možné najít rohovou skříň v prodeji, kde byly zásuvky instalovány ve fázi výroby. Nejčastěji si uživatelé tyto potřebné díly instalují sami. Je lepší mít jich několik.
 4. Přihrádka na kabely. Visící dráty, které jsou nápadné, nejsou hezké. Rohové televizní stojany dnes poskytují možnost úhledně skrýt tyto prvky díky přítomnosti dalších přihrádek.

Tvary a velikosti

Rohová skříňka pro TV může mít různé rozměry.

 1. Široký... Parametr šířky i u těch největších konstrukcí nepřesahuje vždy 1,2 m. Ideální výška je 85 cm a hloubka 80 cm.
 2. Vysoký. Zde jsou hodnoty šířky a výšky prohozeny. Hloubka se mírně zvyšuje a dosahuje 90 cm.
 3. Ne široký. Neměli byste kupovat malé druhy rohových stolů, jejichž šířka je menší než 60 cm. Pro technologii to nebude nejlepší řešení. Výška a hloubka v této úpravě pravděpodobně nebude větší než 80-85 cm.
 4. Nízký. Nejmenší výška je 50 cm.Hloubka v takové struktuře bude také skromná - pouze 45 cm.

Vhodné rozměry nábytku musí odpovídat čtverci místnosti. Nemá smysl dávat obrovský a těžký model do stísněné místnosti - jen to prostor ještě více omezí, přetíží. Konstrukce působivých rozměrů je vhodné vystavovat v prostorných prostředích.

Dekor a styl

Zvažme, jaké budou rohové televizní stojany, vyrobené v různých stylech.

 • Klasický styl... Pro klasický interiér bude oboustranně výhodný produkt vyrobený z přírodního drahého dřeva v klidných pastelových odstínech. Jasná a přísná forma nábytku je vítána, vyřezávané doplňky jsou povoleny, ale v malém množství.

Design by měl vypadat aristokraticky a slušně.

 • Špičková technologie. Rohová skříňka z kovu, skla, masivního dřeva s lesklými povrchy a dokonce i plastu bude v tomto moderním stylu vypadat nádherně. Je vhodné vybrat modely ve stylových a jednoduchých barvách. Bílá, černá, šedá, modrá, stříbrná bude stačit. Chromium je podporováno.
 • Minimalismus. To je také moderní styl. Podle názvu je vše jasné. Pro takový interiér je nutné vybrat nejjednodušší a nejpraktičtější rohovou skříň. Neměl by být plný dekorací a ozdob.

Je vhodné zvolit monochromatický model ideálně správných tvarů.

 • Země... Tento styl zajišťuje přítomnost velkého množství přírodního dřeva v interiéru. Může mít lehkou povrchovou úpravu a rustikální vzhled. Doporučuje se vybrat produkty s rovnými a jednoduchými siluetami. Nábytek by měl vypadat co nejpřirozeněji.

Rohový televizní stojan může být ozdoben následujícími prvky:

 • podsvícení;
 • květiny a vázy přiléhající k televizoru nahoře;
 • vysoce kvalitní lesklé nebo chromované kování;
 • dekorativní překryvy;
 • craquelure efekt;
 • frézování;
 • dřevořezba.

Tajemství volby

Pojďme se podívat, jaká kritéria je důležité vzít v úvahu při výběru vhodného modelu rohového televizního stolku.

 1. Rozměry. Nezapomeňte změřit úhel, pod kterým bude budoucí nákup stát. Nemůžete se mýlit, protože příliš malý noční stolek bude na svém místě vypadat směšně a velký se prostě nevejde, budete muset utratit peníze za jiný produkt. Při měření buďte opatrní.
 2. Materiály (upravit)... Vyberte si nejspolehlivější a nejodolnější skříně. Může to být dřevěný, kovový nebo jakýkoli jiný model. Vhodný materiál bude záviset na stylu interiéru, na požadavcích majitelů a na jejich finančních možnostech.
 3. Struktura. Seberte si takovou skříň, jejíž vybavení se vám bude opravdu hodit. Dnes v obchodech najdete mnoho možností přicházejících do regálů: s krabicemi as policemi, s dalšími sekcemi - je z čeho vybírat.
 4. Design, barevné provedení... Dbejte na to, aby televizní noční stolek „splýval“ s okolním interiérem. Odpovídalo jeho stylu a barevnému schématu.
 5. Stav nábytku... Před nákupem nábytek zkontrolujte. Neměla by na něm být žádná závada ani poškození.
 6. Prodejna. Kvalitní a odolné TV stolky rohového typu se doporučuje vybírat ve specializovaných prodejnách a showroomech nábytku. Zde najdete skvělé produkty, které vám budou sloužit mnoho let.

Ubytovací řád

Zvažte pravidla pro umístění rohového televizního stojanu:

 • umístěte jej tak, aby byla televizní obrazovka viditelná, jasně viditelná;
 • parametr výšky výrobku by měl být takový, aby vzdálenost od podlahy k obrazovce zařízení nebyla větší než 700 mm;
 • není třeba dávat obrubník vedle topných těles a radiátorů;
 • deska stolu by měla mít takový indikátor šířky, aby vzadu byla tzv. technologická mezera;
 • zkuste umístit rohovou skříň blíže k zásuvkám.

Příklady v interiéru

Skříňka rohového zařízení pod televizor může učinit kompozici interiéru harmoničtější a atraktivnější. Pojďme se podívat na některá povedená prostředí s tímto nábytkem.

 • Uvnitř kde dekorace na zeď je vyrobena v karamelových tónech nebo odstínech, jako je káva s mlékem, obzvláště atraktivní bude vypadat rohová skříňka jemného mléčného nebo béžového odstínu.
 • Bude to vypadat originálně klasická dřevěná skříň v pastelovém odstínu na pozadí hrubých šedých stěn a podlahydokončeno lehkým laminátem.
 • Pevný roh černý obrubník se stane originálním předmětem v interiéru, kde se odehrávají lehké dokončovací materiály. Je žádoucí, aby takový model měl lesklé nebo kontrastní kování.
 • Tmavá rohová skříňka s nástavbou Lze jej umístit i do místnosti se zelenými stěnami a kontrastní podlahou, pokrytou pestrým kobercem.

Informace o tom, jak vybrat rohový televizní stojan, naleznete v dalším videu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek