Loftový nábytek udělej si sám

Obsah
 1. Výběr materiálů
 2. Výroba nábytku
 3. Užitečné tipy

Loft styl dnes není jen slyšet – je to jeden z nejoblíbenějších trendů v designu. Už jeho samotný vznik je neobvyklý – vznikl ve dvacátých letech minulého století v Americe na pozadí krize. Když se továrny začaly všude zavírat, designéři začali vybavovat prázdné prostory pro bohaté klienty, kteří chtěli nová řešení interiéru. Dnes je loft relevantní jak v obytných budovách, tak v barech, kancelářích a dává skutečně neomezený prostor pro představivost. Pokud rádi vytváříte nábytek vlastníma rukama, určitě se vám bude líbit myšlenka na výrobu interiérových předmětů v tomto stylu.

Výběr materiálů

Pokud máte zbytky různých stavebních materiálů, mohou se dobře uplatnit při výrobě nábytku ve stylu podkroví. Tento trend se vyznačuje jednoduchými geometrickými tvary a minimalismem, stejně jako materiály, které se používaly před mnoha lety ve výrobě nebo ve skladech.

Hlavní věc je, že takový nábytek zapadá do designu domu, to znamená do jeho celkového interiéru a barevného schématu.

Předměty interiéru musí být staré nebo uměle staré. Vhodné pro výrobu všech typů nábytku:

 • dřevo různých druhů (prkna, palety, palety, bedny, kusy dřeva);
 • kov (profilové a jiné trubky, tyče, sítě, kola, ozubená kola);
 • tkanina (hrubá přírodní kůže, plátno, plátno, len);
 • sklo (matné nebo tónované).

K vytvoření půdního nábytku lze obecně použít moderní materiál, jako je sádrokarton. Základem takového nábytku jsou ocelové profily, které se k podlaze a ke stěně přišroubují hmoždinkami.

Je nežádoucí používat plast, protože je příliš nemoderní. V dekoru se často používají výrobky z betonu nebo hrubě tesaného kamene. Ale skály jako mramor se do konceptu tohoto brutálního stylu nehodí. Nejčastěji jsou stoly, postele, pufy, skříně pro různé účely vyráběny ve stylu loft.

Výroba nábytku

Nábytek v loftovém stylu je v současné době na vrcholu své oblíbenosti, takže ho najdete ve výprodeji. Kromě toho jsou velmi žádané jak domácí, tak kancelářské, zahradní, barové interiérové ​​​​položky. Cena za ně je však poměrně vysoká.

Při výrobě nábytku vlastníma rukama hodně ušetříte, protože použité materiály jsou levné nebo je lze dokonce získat ze starých továren.

Navíc poskytuje možnost navrhnout produkt na základě potřeb členů rodiny, upravit velikost a získat dovednosti, které se budou hodit v budoucnu.

Upozorňujeme na jednoduché, ale funkční předměty do interiéru. K jejich výrobě potřebujete standardní nástroje a díly, které se nacházejí v každé domácnosti.

Postel

Loftové postele, stejně jako pohovky, je nejjednodušší vyrobit z nepotřebných kontejnerů pro přepravu zboží - palet. Lze je nalézt ve skladech nebo obchodních společnostech zdarma, nebo si můžete koupit nové za cenu asi 200 rublů za kus. Aby nábytek získal trochu estetičtější vzhled, je potřeba palety nalakovat, nejlépe matně. Vrchol dodají matrace a polštáře z přírodních materiálů v decentním barevném provedení. Pokud takovou postel vybavíte kolečky, můžete ji snadno přemisťovat po místnosti.

Zvažme proces výroby jednoduché postele z palet podrobněji. Pro výrobek standardní velikosti potřebujete tři palety. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, postupujte podle těchto jednoduchých pokynů.

 1. Pokud nemáte nové palety, pak je vhodné je vysušit. Chcete-li to provést, nechte je několik dní venku na slunci.
 2. Zbruste povrch palet bruskou nebo brusným papírem, abyste odstranili případné otřepy.
 3. Poté je třeba palety napenetrovat a nalakovat.
 4. Spojte palety dohromady a vytvořte jeden rám.
 5. Očalouněte základnu postele měkkým hadříkem nebo kobercem.
 6. Umístěte matraci a polštáře na rám pro konečný vzhled.

Další možností je vzít nějaké průmyslové kovové konstrukce jako rám.

  Také, pokud máte dovednosti a možnost, lze rám postele vyrobit z kovu sami.

  Boční stolek

  Stoly ve stylu loft mají obvykle obdélníkovou dřevěnou desku a kovový rám různého provedení. Nejjednodušší možností je rovnoběžnostěnná základna. Jako příklad budeme uvažovat model, který je celý vyroben ze dřeva. Chcete-li to udělat sami, budete potřebovat:

  • jedlové desky - 4 ks;
  • borovicové dřevo - 4 ks;
  • 7 cm šrouby - 30 ks;
  • skvrna;
  • polyuretanový lak.

  Algoritmus akcí.

  1. Nejprve sestavte základnu. V důsledku toho byste měli získat 2 obdélníky jako na fotografii. Otvory pro upevňovací prvky se nejlépe provádí v každém rohu předem.
  2. Desky je potřeba obrousit speciálním strojem nebo brusným papírem.
  3. Sestavená pracovní deska je napuštěna mořidlem např. barva tmavý ořech. Na podnož stolu se hodí ebenové mořidlo.
  4. Deska stolu je připevněna k základně pomocí 12 šroubů. Poté se stůl obrátí a do každé desky se zevnitř ven zašroubují 3 šrouby.

  Noční stolek

  Noční stolek ve stylu loft si samozřejmě můžete vyrobit z jednoduchého soudku tak, že jej natřete požadovanou barvou nebo složíte dva škvárové bloky.

  Pokud váš interiér neznamená tak složitá řešení, doporučujeme vám prostudovat si návod na výrobu podstavce na kolečkách, který se může snadno pohybovat po podlaze na požadované místo.

  Budete potřebovat:

  • palety;
  • patina;
  • kola.

   Posloupnost kroků.

   1. Odstraňte všechny stávající hřebíky z dřevěných palet.
   2. Zajistěte dvě krabice samořeznými šrouby.
   3. Vyplňte praskliny malými dřevěnými prkny.
   4. Palety zakryjte akrylovým lakem. Je lepší použít fixační nátěr, který se nanáší v 1-2 vrstvách. Bez něj mohou zůstat nevzhledné šmouhy.
   5. Kolečka patinují pro vytvoření efektu stárnutí. Otřete je jemnozrnným brusným papírem.
   6. Našroubujte kolečka na čtyři rohy palety.
   Takový noční stolek může sloužit nejen jako stojánek, ale také jako místo pro uložení časopisů, papírů a různých drobností.

   Skříňka

   Nejmasivnější kus nábytku na našem seznamu.

   Může být postavena ze dřeva a kovu, ale my vás provedeme procesem výroby jednoduché dřevěné skříně ze dřeva.

   K jeho vytvoření nejsou potřeba žádné složité výkresy. Předpokládá však přítomnost podpěrné základny ve spodní části, kterou lze sestavit z podstavců - ve stěně se tak objeví výklenek.

   1. Vezměte pevné desky, které jsou široké jako výsledný výklenek. Označte zeď, kam půjdou sloupky skříně.
   2. Určete umístění polic, měly by být přibližně na stejné úrovni jako na fotografii.
   3. Sestavte rám a umístěte jej na své místo. Připevněte ke stropu. Budete také muset vyvodit závěry pro lampy.
   4. Po obvodu připevněte nosné lišty police.
   5. Aby spoje při různých tloušťkách vypadaly esteticky, nainstalujte přímo pod polici několik dalších nosných prvků.
   6. Stejným způsobem přišijte horní část konstrukce, abyste skryli všechny kabely pod svítidla.

   Užitečné tipy

   1. Na interiérové ​​předměty jsou v tomto směru vhodné téměř jakékoliv staré materiály, které však musí být dostatečně pevné, aby vydržely provozní zatížení.
   2. Pokud si chcete pořídit novou desku správné velikosti a následně ji uměle zestárnout, použijte pilu. Uvolněte polena a poté vložte prkna do sušičky – to má zajistit, aby se nábytek po vyschnutí dřeva nezdeformoval. Poté se deska hobluje a spojuje. Desky, police, desky jsou sestaveny a poté kartáčovány.
   3. Díly pro kovové podstavce podkrovního nábytku lze také řezat na míru. Caracas lze sestavit jak svarovým švem, po vyčištění švů, tak pomocí šroubů. Před lakováním se kov očistí, odmastí a napenetruje.
   4. V podkroví se nedoporučuje používat ušlechtilý mramor, zlacení a další atributy drahého interiéru. Také se návrhářům nedoporučuje používat moderní materiály, jako je plast.
   5. Nezapomeňte sladit nábytek a interiér jako celek. Stěny by měly být co nejblíže typu cihelného zdiva, betonu. Jako dokončovací materiály lze použít překližkové desky nebo dokonce kov. Větrání může zůstat otevřené a trámy na stropě jsou vítány.
   6. Je přípustné kombinovat předměty moderního půdního interiéru s některými rodinnými památkami. Může to být vyřezávaná knihovna nebo puf staré babičky.
   7. Nepřetěžujte místnost domácími interiérovými předměty, jinak hrozí, že se změní na jakousi dílnu nebo sklad. Několik domácích loftových předmětů lze kombinovat s jednoduchými vzory. Například vestavěná skříň s jednoduchým minimálním nábytkem nebo šatní skříň s elegantními dřevěnými dveřmi a úhlednou pohovkou.
   8. Odborníci radí dřevo nejen sušit, ale také používat speciální impregnace, které zabraňují výskytu plísní a snižují úroveň nebezpečí požáru.

   Jak můžete vidět, existuje spousta nápadů na vytvoření půdního nábytku.

   Tento drsný průmyslový styl neznamená excesy, takže při zpracování materiálů a zdobení interiérových předmětů není třeba být horlivý - ve všem by měla být zachována brutalita a lehká nedbalost.

    Umožňuje vytvářet velmi jednoduché věci s minimálními náklady, které zároveň vypadají velmi organicky.

    Jak si vyrobit stůl ve stylu podkroví vlastníma rukama, viz níže.

    bez komentáře

    Komentář byl úspěšně odeslán.

    Kuchyně

    Ložnice

    Nábytek