Dlouhé TV stojany v interiéru

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Přehled druhů
 3. Materiály a nátěry
 4. Tvary a velikosti
 5. Barevná paleta a styly
 6. Tipy pro výběr
 7. Možnosti ubytování
 8. Krásné příklady v interiéru

V moderním světě je hlavní položkou interiéru obývacího pokoje, kolem kterého je uspořádán nábytek, televizor. Mnoho lidí tráví veškerý svůj volný čas sledováním televize. Pro pohodlné umístění televizoru v místnosti se často používají speciální dlouhé stojany. O tomto nábytku si povíme v článku.

Zvláštnosti

Téměř každý dům nebo byt má televizi a někdy ani jednu. Navzdory skutečnosti, že moderní modely jsou mnohem tenčí než jejich předchůdci, najít pro ně to správné místo může být obtížné. Aby se sledování vašich oblíbených televizních pořadů nestalo testem pro oči, mělo by být zařízení umístěno v úrovni očí diváka. Navzdory zdánlivě lehké konstrukci jsou některé modely televizorů poměrně těžké - to vyžaduje stabilitu a pevnost skříně.

Pokud jde o estetický vzhled, pak obrubník by měl být mnohem širší než obrazovka. To vizuálně vyváží velký obdélník s dekorem v místnosti. V opačném případě bude design působit neohrabaně.

Všechny tyto úkoly úspěšně provede dlouhý televizní stojan.

Výrobci takový nábytek začali vyrábět široké podstavce pro televizi. V malých bytech se dá využít rohový model. Čtvercové boční stolky může být dobrou volbou pro malý byt. Ale nejvíce stylová a moderní možnost bude dlouhé a nízké tácky... Kompaktní a úzký, mají řadu výhod:

 • mají neobvyklý tvar, mohou vizuálně rozšířit prostor v místnosti a rozšířit jej;
 • velký výběr barev a možností designu vám umožní vybrat si nejlepší volbu pro konkrétní místnost;
 • takový výrobek je odolný a může být používán po mnoho let;
 • na okrajích je další volný prostor, který můžete použít podle vlastního uvážení;
 • dlouhá délka umožňuje umístit mnoho přihrádek pro uložení různých věcí.

Široký televizní stojan skvěle zapadne do interiéru každého obývacího pokoje, pokud to samozřejmě velikost místnosti dovolí. V malé místnosti může takový nábytek vypadat příliš objemně, ale i pro takové místnosti můžete vyzvednout obrubník (od 2 metrů), takže při stejných rozměrech vypadá docela vhodně. Mohlo by to být víc světle vypadající skleněné modely, konstrukce bez dveří a polic.

V některých případech se používají stojany, aby nevyčnívaly za okraje televizoru. Za určitých podmínek vypadá tento design velmi harmonicky. Když televizor visí na stěně, naléhavá potřeba skříňky zmizí z funkčního i estetického hlediska. Je pravda, že v tomto případě stále mnoho lidí kupuje takový nábytek.

Dlouhé zásuvkové jednotky vypadají v kombinaci s většími konstrukcemi velmi elegantně. Patří mezi ně vysoké penály, police a horní prosvětlené skříňky. Samotná volná plocha skříně může být velmi užitečná, pokud potřebujete umístit disky, knihy, herní konzoli a mnoho dalšího.

Přehled druhů

Takový nábytek má několik druhů. Na základě stylu, ve kterém je místnost vyrobena, si můžete vybrat jeden z typů skříní, abyste zdůraznili dobrý vkus vašeho majitele.... Podívejme se na ty nejběžnější.

Pozastaveno

Tato možnost je vhodná pro moderní pokoje. Umožňuje vytvořit prostorový efekt v místnosti. Takové předměty mohou samy zdobit jak určitou oblast v místnosti, tak i celou délku stěny.

K jejich výrobě se používají odolné a lehké materiály.

Podlahové postavení

Tento typ nábytku, který je vybaven nožičkami nebo kolečky pro instalaci na podlahu. Taková skříň je velmi často má volný úložný prostor pro různé doplňky... Mohou být vyrobeny ve formě otevřených polic, polic s dvířky nebo zásuvek s výsuvným mechanismem.

Dnes velmi žádaný komoda, na které je povoleno umístit nejen kompaktní plazmové televizory, ale i objemnější modely. Televizní stojany kombinované s toaletním stolkem nebo elektrickým krbem, kolem kterého mohou být navíc umístěny police a výklenky, vypadají docela neobvykle.

Materiály a nátěry

Pro každý styl se používají různé materiály. Podívejme se na ty nejběžnější.

 • Sklenka. Tento materiál se používá v moderních interiérech a může být zcela průhledný, tónovaný, matný nebo mít zrcadlový povrch. Hlavní podmínkou je, že při výrobě takové skříně je použito tvrzené sklo.
 • Dřevěný. Výrobek vyrobený z masivního dřeva má krásný a pevný vzhled. Dřevěné výrobky bez ozdůbek mohou být lakonické a minimalistické a přítomnost ručních řezbářských prací činí stejný model mnohem luxusnějším.
 • Sádrokartonový výrobek. Díky flexibilitě materiálu GKL můžete vyrobit televizní skříňku jakékoli složitosti a tvaru. V tomto případě bude působit jako exkluzivní prvek interiéru.
 • Dřevotříska / dřevotříska. Tento materiál je považován za docela odolný, praktický a levný. Jedná se o nejoblíbenější možnost, která se používá pro výrobu skříňového nábytku, i když vypadá rustikálně.
 • Kov. Takový materiál najde své místo v moderních místnostech. Vyrobeno z kovové konstrukce, nejpevnější, nejstylovější a nejodolnější. Snese velké zatížení a je odolný vůči mechanickému poškození. Kovové konstrukce v interiéru mu dodávají kousek jedinečnosti.
 • Kámen. Z popsaného materiálu jsou získány docela originální výrobky pro obývací pokoj. Kamenný výrobek vnese do atmosféry trochu přirozeného nádechu.

Každý z uvedených materiálů má dobré vlastnosti při použití. Při dobré péči o ně se životnost výrobků může výrazně zvýšit. Svou přítomností dokážou úspěšně vyplnit volné místo v místnosti.

Povlak materiálů může být odlišný a má nejen dekorativní vlastnosti, ale také ochranné.

 • Lak... Tento nátěr funguje nejen jako dekorativní, protože po jeho zpracování se povrch třpytí leskem, ale má také ochranné vlastnosti. Lak nepropouští vodu, což znamená, že se výrobek nebojí kontaktu s vodou. To by však nemělo být zneužíváno. Neustálá přítomnost vody na povrchu přesto dříve či později povlak zničí a dostane se až ke stromu.
 • Dýha. Jedná se o tenkou vrstvu přírodního dřeva, která nejen zlepšuje výkonnostní vlastnosti podkladového materiálu, ale také dodává celé konstrukci reprezentativnější vzhled.
 • Syntetické filmy... Přicházejí v mnoha různých texturách a barevných variantách. Poskytují dobrou ochranu proti ultrafialovému záření, vysoké vlhkosti a teplotním extrémům.

Od výrobků z masivního dřeva a kovu se očekává, že budou nejodolnější a nejtrvanlivější. I když hmotnost a cena těchto struktur může kupujícího překvapit. Navíc je vhodné je aplikovat pouze v určitých stylech a směrech. Zatímco plastové výrobky mají obrovskou škálu barev a dostupnou cenu. Ale síla takových struktur ponechává mnoho přání. Je nežádoucí umístit velké hromadné televizory na takový obrubník.

Obrubníky vyrobené ze skla, vypadat velmi lehce, téměř bez tíže. Dobře se hodí do interiéru obývacího pokoje nebo ložnice. Pro jejich výrobu musí mít materiál tloušťku do 15 mm. Sklo této tloušťky vydrží velké zatížení.

Tvary a velikosti

Při výběru obrubníku se můžete řídit nejen velikostí a barvou, ale také tvarem konstrukce, které jsou zastoupeny velkým výběrem. Zvažte nejběžnější formy televizních stojanů:

 • obdélník nebo čtverec - tato forma produktu je nejběžnější, lze ji považovat za klasickou;
 • zaoblený - v takovém provedení zůstává zadní část plochá beze změn a přední strana je mírně zaoblená;
 • knihovna - v tomto provedení zadní stěna zcela chybí a několik vrstev je spojeno rohovými sloupky;
 • asymetrické - v tomto případě jsou sekce posunuty na jednu ze stran a spojeny otevřenými policemi.

Aby váš obrubník dobře zapadl do interiéru, je potřeba vybrat nejen barvu, ale i rozměry.

 • Široký - délka takových výrobků dosahuje 1,2 m a hloubka je pouze 50 cm.Nejčastěji jsou instalovány v obývacím pokoji soukromého domu, kde jsou pokoje téměř vždy prostorné.
 • Vysoký - tyto skříně dosahují výšky 90 cm a šířky 80 až 1,2 m. Jedná se o průměrnou výšku a šířku komody - v některých místnostech je to dobré designové řešení.
 • Úzký - hloubka takových podstavců se může lišit od 35 do 45 cm a výška může být jakákoliv podle výběru kupujícího, ale nejčastěji je to 80 cm. Šířka takového produktu se také nemůže pochlubit, protože je pouze 60-80 cm.
 • Nízký - zpravidla se jedná o nejdelší podstavce.

Jejich délka se může pohybovat od 1,2 do 2 m nebo více, hloubka a výška výrobků je malá a je asi 40 cm.

Barevná paleta a styly

Velký výběr barev a materiálů pro dlouhé televizní stojany dává fantazii jak pro designéra, tak pro potenciálního kupce. Je vhodné, aby barva budoucí skříně ladila s celkovou atmosférou v místnosti. V tomto případě je třeba vzít v úvahu vizuální vnímání barev, možnost kombinace teplých a studených odstínů. Tím pádem, lehký a nízký nábytek je vizuálně schopen rozšířit prostor. To může pomoci při zdobení malých místností. Může přidat lehkost a pozitivní přístup k místnosti. Zatímco tmavý nábytek podél bílých stěn působí stroze a veškerou pozornost soustředí na sebe. Skleněné vložky jsou považovány za neutrální a hodí se do každého interiéru.

Může poskytnout velmi velké množství odstínů laminovaný povrch... Věci jako dřevotříska, schopné imitovat přírodní dřevo běžných nebo vzácných exotických druhů. Pomocí tohoto materiálu můžete získat jakýkoli požadovaný výsledek. Textura povrchu je schopna zvýraznit efekt dřeva. Vše závisí na tom, jak výrazná jsou všechna vlákna. Najdete u nás laminované dřevotřískové desky vyrobené na kov, mozaiku nebo jednoduše s barevným lesklým povrchem. Barvu produktu je nejlepší vybrat ze vzorků v obchodě a ne z fotografií z internetu, protože barevné podání je vždy zkreslené.

Moderní design často používá jednobarevné bílé nebo černé obrubníky. V tomto případě fungují jako doplněk tmavé televizní obrazovky. Hlavní věc je, že pohyblivý obraz na obrazovce, obklopený monochromatickými objekty, vypadá obzvláště krásně. Sklo může být i vícebarevné, nejčastěji však matně bílé nebo saténově černé. Televizní stojany téměř nikdy nesplňují v různých jasných barvách - budou odvádět pozornost při sledování televize.

Tipy pro výběr

Chcete-li vybrat správný televizní stojan v místnosti, musíte si pamatovat důležité podmínky:

 • nejprve je třeba vzít v úvahu, jaké zatížení bude na zamýšleném podstavci provedeno - čím větší je, tím silnější a pevnější by měl být výrobek;
 • hloubka skříně přímo závisí na televizoru - nejbezpečnější je ten, ve kterém platforma podpory televizoru nepřesahuje hranici produktu;
 • kování je třeba věnovat náležitou pozornost - jeho kvalita by měla být co nejlepší;
 • je žádoucí, aby barva skříně odpovídala odstínu zbytku místnosti.

Kromě toho musí vaše skříň splňovat všechny potřebné funkční požadavky.

Pokud do něj chcete nainstalovat přední reproduktor a zesilovač domácího kina, okamžitě rozhodnout, kde budou stát a jak by to mělo vypadat. Pokud se tak nestane a na obrubníku není místo pro vše, co potřebujete, budete muset do obývacího pokoje přinést další stojany a držáky, které v budoucnu s největší pravděpodobností zkazí vzhled rekreační oblasti.

Výrobci nabízejí obrovský výběr různých modelů televizních stojanů, které jsou vyrobeny z různých materiálů s použitím všech druhů příslušenství. Nejlepší je vybrat si kvalitní předmět vyrobený z dobrých materiálů a náhradních dílů. V tomto případě potěší oko na dlouhou dobu.

Možnosti ubytování

Před nákupem dlouhého televizního stojanu se musíte předem rozhodnout o jeho umístění. Místa jako:

 • úhlové uspořádání je nejlepší volbou pro malý pokoj, pokud to umožňuje konstrukce skříně;
 • střed volné stěny, naproti které se nachází pohovka a křesla - toto uspořádání se dobře hodí pro velké a prostorné pokoje;
 • ve středu místnosti - tato možnost se používá pro velké obývací pokoje, ve kterých je spousta volného prostoru.

V jiných případech nejlogičtější a nejbezpečnější možností by bylo umístit nábytek tam, kde bude vypadat nejlépe. Vkus pana domácího se v tom velmi hodí. Závěsná konstrukce při správném přístupu důstojně zapadne téměř do každého interiéru.

Krásné příklady v interiéru

Bílá skříňka se zaoblenými hranami proti světlé stěně a tmavé podlaze se do takového interiéru dobře hodí. S černými dekorativními vložkami tento kus nábytku odráží podlahu a stěnu zároveň. Neutrální vzor na dveřích jim dodává něco osobitého, ale rozhodně neodvede veškerou pozornost při sledování televize. Tuto kompozici úspěšně doplňuje tmavá lampa, která je vyrobena v moderním stylu.

Bílá čtvercová skříňka vyniká proti tmavým stěnám a podlaze. Vínová vložka uprostřed obrubníku odráží koberec v barvě třešně. Takový výběr barev nutí soustředit veškerou pozornost nikoli na samostatný prvek, ale na celou oblast, v jejímž středu je televizor umístěn.

Tmavá skříň v podobném designu Je skutečnou klasikou. Ve svém odstínu se odráží s kobercem a podlahou a vytváří efekt kompletní kompozice. Světlé stěny ho nechávají vyniknout z pozadí.

Takový nábytek se správným přístupem může přinést pohodlí do místnosti.

TV nástěnný stojan v lesklé bílé Velmi dobře se hodí k pozadí fialové stěny. Díky přítomnosti bílé lampy a světlé podlahy je možné nanést fialovou barvu, se kterou se velmi špatně pracuje. Bílá podlaha pomáhá přivést světlo do prostředí a vizuálně snížit množství světlé barvy.

   Obrubník, vyrobený ve formě starého dřeva, vypadá luxusně na pozadí světlé stěny a šedého koberce. Tak je možné zředit moderní nábytek starožitným. Díky svým šedým vložkám, které velmi dobře rezonují s kobercem, vypadá tento obrubník v tomto prostředí vhodně a promyšleně.

   Jak vyrobit dlouhý televizní stojan vlastníma rukama, viz další video.

   bez komentáře

   Komentář byl úspěšně odeslán.

   Kuchyně

   Ložnice

   Nábytek