Výběr lesklého televizního stojanu

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Pohledy
 3. Materiály a barvy
 4. Kritéria výběru
 5. Příklady v interiéru

Lesklé televizní stolky se hodí do moderního interiéru, ladí s high-tech a moderními styly a ladí s japonským minimalismem. Bílé, černé a béžové, dlouhé, vysoké a další modely pro obývací pokoj nebo ložnici - dnes jsou tyto kusy nábytku prezentovány v široké škále. Stojí za to mluvit podrobněji o tom, jak vybrat správnou možnost pro lesklý televizní stojan.

Zvláštnosti

V kusu nábytku, jako je televizní stolek, může být lesk vhodným designovým řešením, pokud zbytek dekoru obsahuje také prvky lesku. V interiéru to může být hi-tech nebo minimalismus a dobře vypadají kombinace s nábytkem v duchu moderny nebo retro 60. let s jeho vinylovou módou. Stojí za zmínku, že lesklé televizní stojany se poměrně snadno zašpiní, jsou na nich otisky prstů a prach lépe vidět než na matných.

Tato možnost rozhodně není vhodná pro ty, kteří jednou za rok utírají police uprostřed generálního úklidu.

Nicméně, jako výhodu lze použít i lesk. Při výběru světlých televizních stojanů v kombinaci s pastelovými nebo monochromatickými stěnami bude i malý obývací pokoj vypadat prostorně. Takové modely vypadají zajímavě s osvětlením, v hranatém nebo zavěšeném provedení, dodávají interiéru "vzduch" a světlo.

Pohledy

Při výběru jakéhokoli typu nábytku rozumné prostorové plánování a funkčnost kupované položky. Zde je důležité vše - výška, způsob instalace, dostupnost dalších funkcí. Podle těchto kritérií lze všechny existující typy lesklých televizních skříněk rozdělit do kategorií.

 • Podle typu provedení. Existují stacionární modely a mobilní televizní stojany na kolečkách, které lze v případě potřeby přemístit. U takového nábytku je zadní stěna ozdobná nebo zůstává otevřená, jako stojan, cokoli jiného.
 • Podle velikosti. Vysoké modely se většinou vyrábí v rohovém provedení nebo v kombinaci s komodou. Jsou určeny k instalaci do ložnice nebo osobního apartmá. Dlouhé noční stolky s lesklou fasádou se skládají ze 3-4 sekcí, střední část je obvykle otevřená nebo prosklená, má zabudované osvětlení. Jsou ideální pro umístění do obývacího pokoje, částečně nahrazují klasickou stěnu.
 • Způsobem uchycení. Nejčastěji se jedná o podstavce ve stěnovém provedení, instalované podél příčky nebo interiérového sloupu, umístěné v portálu. Rohová provedení jsou také poměrně populární, ale je těžké je najít hotové. Závěsné skříně více připomínají skříň nebo polici, jsou upevněny rohy nebo jinými spojovacími prvky, často zabírají významnou část stěny.
 • Podle dostupnosti možností. Může to být otočný držák pro montáž televizoru, kabelový kanál pro skryté vedení, podsvícení. Plusem bude navíc přítomnost stojanů pro akustiku, antivibrační podpěry pod nohama. Zajímavě vypadá zabudovaný mini-bar nebo elektrický krb.

Toto je hlavní klasifikace, kterou je třeba vzít v úvahu při plánování pořízení lesklé televizní skříňky.

Materiály a barvy

Hlavní barevná řešení při výrobě televizních stojanů odkazují na monochromatický rozsah odstínů. Černá, šedá, bílá modely vypadají lakonicky, vhodné pro téměř jakýkoli interiér. Totéž platí pro všechny odstíny béžové - od pískové po moka, jediné, co je třeba vzít v úvahu: teplota stínu.Pro "teplé" interiéry a nábytek by měly být vybrány stejné. Kontrastní kombinace vyrobené v lesku jsou považovány za win-win: mléčný nebo bílý dub a wenge, červený a černý.

Výběr materiálů je omezen především vlastnostmi produktu. Tohle by mohlo být:

 • barevné nebo průhledné tvrzené sklo;
 • vinylový plast;
 • lakované masivní dřevo;
 • dřevotříska.

V kategorii mass market se nejčastěji prezentuje nábytek z laminované dřevotřísky s lesklou povrchovou úpravou. Designové skříně mohou být skleněné, průhledné polymerové nebo dřevěné.

Kritéria výběru

Při výběru TV stolku je důležité zvážit několik důležitých bodů.

 1. Jmenování... Pro obývací pokoj jsou vybrány horizontálně orientované modely, pro ložnici nebo kancelář - vertikální skříňky, které zabírají málo místa.
 2. Rozměry. Rozměry závisí na parametrech televizoru - okraje nočního stolku by měly přesahovat 15-20 cm za obvod obrazovky.
 3. Mobilita. V interiéru studiového bytu je nejlepší použít mobilní modul s držákem TV. V klasickém obývacím pokoji stojí za to zastavit se u stacionárního nástěnného modelu.
 4. Bezpečnostní. Je lepší vybrat materiál šetrný k životnímu prostředí, který splňuje hygienické normy. U skleněných modelů je důležité věnovat pozornost tomu, jak dobře jsou rohy uzavřeny.
 5. Vestavěný úložný systém... Umožní umístit některé potřebné věci, ušetří využitelný prostor.
 6. Soulad se stylem interiéru... Lesklý příborník se nehodí do interiéru ve skandinávském stylu ani do loftu. Ale ve směrech Art Deco, neoklasicismu, hi-tech bude vypadat harmonicky.

Příklady v interiéru

Podívejme se na několik úspěšných možností použití lesklého televizního stojanu v interiéru.

 • Světle růžovofialová skříň s černým lemováním je efektivně kombinován s dalšími prvky interiéru. To je skvělé řešení pro designový byt.
 • Černobílá skříň v lesklém provedení umístěna v minimalistickém interiéru s prvky japonského stylu. Malá výška kusů nábytku je pro něj zcela běžná, na přísnou geometrii televizního stojanu navazují fotorámečky na stěně.
   • Lesklá bílá skříň na pozadí mléčné stěny vypadá elegantně díky šedým vložkám a pracovní desce v kontrastní barvě.

   V dalším videu se podívejte na přehled TV skříněk IKEA.

   bez komentáře

   Komentář byl úspěšně odeslán.

   Kuchyně

   Ložnice

   Nábytek