nábytek z karelské břízy

Obsah
 1. Vlastnosti dřeva
 2. Přehled starožitného nábytku
 3. Moderní zařízení

V současné době mohou kupující ve specializovaných prodejnách vidět obrovské množství návrhů nábytku vytvořených z různých materiálů, přičemž dřevěný nábytek je považován za nejoblíbenější možnost. Dnes budeme hovořit o vlastnostech výrobků vyrobených z karelské břízy.

Vlastnosti dřeva

Karelská bříza má následující důležité vlastnosti.

 • Měkká struktura. Tento druh dřeva prakticky není náchylný k poškrábání a třískám, prasklinám na povrchu.
 • Strom bez jádra. Ve střední části řezu pily není skvrna tmavšího odstínu oproti barvě zbytku povrchu, takové suroviny jsou strukturou homogenní.
 • Elasticita materiálu. Tato funkce umožňuje, aby byl proces zpracování co nejjednodušší, nejrychlejší a méně nákladný.
 • To také stojí za zmínku po vysušení dřeva karelské břízy se jeho hustota mírně sníží. Bude to asi 650 kg na 1 m².
 • Tato dřevina má atraktivní vzhled. Má krásné přírodní vzory, a proto se z něj tvoří zajímavé designy nábytku.
 • Toto dřevo má poměrně dobrou pevnost. Při správném zpracování mohou produkty vyrobené z takového přírodního materiálu vydržet co nejdéle.
 • Nesmíme zapomínat, že surový nebo špatně vysušený materiál se rychle znehodnotí., proto byste při práci s ním měli urychlit proces zpracování a výroby.
 • Tento druh dřeva se dobře hodí k hlubokému zpracování. Obtížnost může spočívat pouze v profilování nebo hoblování, protože materiál je příliš chlupatý. Takové dřevo se připravuje především lepením, mořením, broušením zařízením.
 • Karelská bříza je materiál šetrný k životnímu prostředí, který během provozu nebude uvolňovat škodlivé látky. Často se používá při výrobě dětského nábytku.

Pamatuj si to během provozu by nábytek vyrobený z tohoto dřeva neměl být vystaven stálému působení vlhkosti. To platí zejména pro kuchyňské sestavy, do kterých se nejčastěji dostává velké množství vody. Doporučuje se umístit takové nábytkové konstrukce pouze do dobře větraných kuchyňských prostor.

Přehled starožitného nábytku

Dnes existuje velké množství krásného starožitného nábytku vyrobeného z karelské břízy. Většina z těchto exemplářů je v současné době uchovávána v muzeích. Mezi nejoblíbenější příklady patří následující.

 • Sada "Gorki Leninskie". Tento ručně vyrobený design je vyroben v luxusním empírovém stylu. Zdobené krásnými květinovými vzory v tmavším odstínu.
 • Březový stůl v muzeu Ostafyevo. Tato instance má krásnou desku neobvyklého mnohoúhelníkového tvaru. Stůl byl vytvořen s několika malými nohami. Jeho povrch má krásnou světlou barvu s přírodními vzory.

Dnes je na aukcích nabízeno mnoho dalších exemplářů karelské břízy, včetně modelů sovětského období vyrobených ve 30. a 40. letech. Mezi nimi jsou různé starožitné pohovky, komody, náhlavní soupravy, křesla.

Moderní zařízení

Dnes nábytek vyrobený z tohoto druhu břízy neztrácí na popularitě. Z tohoto plemene jsou vyráběny následující typy nábytkových konstrukcí.

 • Kuchyňské sety. Takové výrobky jsou nejčastěji opláštěny dýhou. Dělají to proto, aby jim dodali sílu a dekorativnost. Všechny jsou v procesu tvorby ošetřeny ochrannými látkami, které zabraňují působení vlhkosti. Často jsou fasády nábytku navíc zdobeny řezbami. Kuchyňské konstrukce, kompletně vyrobené z masivní břízy, jsou odolné, přičemž jejich vzhled zůstane stejný. Některé modely jsou vyrobeny s březovým základem, ale pro fasády se používá borovice nebo modřín.
 • Jídelní sety (stůl a židle). Takový nábytek dokáže dodat interiéru útulnost. Někdy je kompozice doplněna miniaturními rohovými pohovkami s dřevěným opěradlem.
 • Konferenční stolky. Takové interiérové ​​předměty jsou často vyráběny s krásnými vyřezávanými a ohýbanými nohami, které dodávají designu eleganci a eleganci. Přes průhledné vrstvy ochranného laku na povrchu pracovní desky je vidět úhledný přirozený vzor.
 • Spací soupravy. Tento březový nábytek se obvykle vyrábí s leštěnými povrchy, které mu dodávají luxusní vzhled. Takové dřevěné konstrukce do ložnice se nejčastěji vyrábějí v jemných pastelových barvách. Neobvyklou možností je kombinace postele s vysokým čelem, která se promění v celou sadu.
 • Sluchátka do obývacích pokojů. Dokonale se hodí do interiérů zařízených v klasickém stylu. Mohou se skládat z malých komod, skříněk, skříní, stěn. Často jsou navíc zdobeny vyřezávanými detaily. Skvělou kombinací s tímto nábytkem by byla malá pohovka ze stejného materiálu s područkami a kudrnatými nohami.
 • Dětský nábytek. Karelská bříza se používá na výrobu dětských postelí, stolů, komod, židlí a regálů. Všechny jsou pečlivě zpracovány, jejich povrchy musí být dokonale hladké a rovné. Při výběru takového nábytku pro pokoj pro děti je třeba vzít v úvahu obecné barevné schéma místnosti. Jeho rozměry by navíc měly korelovat s rozměry školky.

Toto video zkoumá jedinečnost zdobeného vzoru karelské břízy.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek