Běloruský nábytek z masivního dřeva

Obsah
  1. Zvláštnosti
  2. Výrobci
  3. Na co si dát při výběru pozor?

Běloruský nábytek je velmi oblíbený. Postele, ložnice, knihovny, komody, rohové vitríny, skříně a další - to vše se vyrábí v běloruských továrnách na nábytek. O vlastnostech tohoto nábytku a jeho výběru vám povíme níže.

Zvláštnosti

Běloruský nábytek z masivního dřeva lze nazvat elitou. Mezi spotřebiteli na trhu zboží je velmi žádaná. Důvodem je vysoká kvalita, pevnost a odolnost. Je to dáno tím, že při výrobě nábytku se používají nejnovější technologie. Ty stroje, které pocházejí z éry industrializace, dnes v běloruských nábytkářských továrnách nelze vidět. Navíc je nábytek vyroben přísně v souladu s GOST, což je pro většinu zárukou vysoké kvality. Běloruské výrobky ze dřeva jsou přitom opravdu pověstné svou vysokou kvalitou a odolností. Všimněte si, že každý, bez výjimky vyrobený exemplář ve výrobě nábytku prochází kontrolou.

Za zmínku stojí i vizuální provedení nábytku. Vyznačuje se elegancí, bohatostí forem a zároveň lakonickou. Návrháři mají často tendenci kombinovat různé styly. Sami mistři se navíc snaží aktivně a neustále zdokonalovat ve svém oboru, pravidelně navštěvují různé tematické výstavy a akce.

Se vší vnější krásou nábytku je prezentován v poměrně širokém sortimentu, který vám umožňuje vybrat si produkty pro vaši ložnici nebo například chodbu podle vašich představ.

O materiálech, které se při výrobě nábytku používají, nelze neříct. Bělorusko je známé svými lesy a dobře organizovaným dřevozpracujícím průmyslem. To vám umožní vytvořit nábytek z přírodního dřeva. Často se tedy používá řada dubů, modřínů, břízy a dalších dřevin. Navíc kování, které se používá při výrobě, je dodáváno předními výrobci z Evropy, což také vypovídá o spolehlivosti a odolnosti nábytku.

Je nemožné nezmínit ekologickou šetrnost nábytku z Běloruska, což je důležité pro mnoho kupujících. Materiály, které se používají k výrobě nábytkových předmětů, prakticky neobsahují žádné škodlivé složky. Za zmínku stojí cena běloruského nábytku. Obecně je poměrně vysoká, ale pokud ji porovnáme s náklady na výrobky se zahraničními výrobci, pak se ukáže, že je mnohem nižší. Existují však i výrobci, jejichž ceny nábytku lze nazvat demokratickými, a proto budou pro průměrného kupujícího docela dostupné.

Všimněte si, že Dalším znakem, tentokrát spíše negativním, jsou vysoké požadavky na podmínky, ve kterých budou nábytkářské výrobky umístěny. To platí zejména pro úroveň vlhkosti. Nemělo by být vyšší než 65 %. Jinak nábytek po chvíli ztratí svůj bývalý vnější lesk a prezentovatelnost, vyschne a nejen to.

Nicméně pro vany a sauny jsou prezentovány jednotlivé varianty nábytkových výrobků, které se vyznačují vysokým stupněm ochrany, který poskytuje speciální povlak vyrobený ze speciální nátěrové kompozice tekutého skla.

Výrobci

"Molodechnomebel"

První v seznamu běloruských výrobců bude největší továrna, jejíž založení se datuje do roku 1954, a to "Molodechnomebel".Značka představuje různé řady skříňového a čalouněného nábytku. Najdete mezi nimi jak italskou klasiku, tak skandinávský minimalismus.

Navíc by se to mělo říct při výrobě nábytku se používá masivní dřevo, pravá kůže a kvalitní textilie. Jednotlivé části některých výrobků jsou navíc vyráběny ručně. Nejčastěji se to týká precizního řezbářství, které se na stroji prostě vyrobit nedá.

"Pinskdrev"

Dalším velkým výrobcem, fungujícím od roku 1880, je Pinskdrev. Výrobky této společnosti jsou velmi žádané jak v tuzemsku, tak v zahraničí. Při výrobě společnost používá pole různých druhů stromů: dub, borovice a bříza. Pokud jde o styl kolekcí, sortiment je zaměřen především na klasiku, ale ve sbírkách jsou i další styly, které jsou nyní relevantní, včetně loftu, Provence, italského stylu a nejen.

Je také zajímavé, že Italští designéři pracují i ​​na tvorbě nábytku. Pokud mluví o výrobě, pak jsou do toho zapojena high-tech zařízení, ale zároveň je nutné v konečné fázi zpracovat nábytek vlastníma rukama, což nakonec dává úžasný výsledek: výrobky vypadají perfektně , která se projevuje v každé jejich části. Velkým plusem nábytku od tohoto výrobce je poměrně přijatelná cena a vysoká kvalita.

"Bobruiskmebel"

Stojí za to věnovat pozornost takové společnosti, jako je Bobruiskmebel CJSC, která úspěšně funguje již více než 90 let. Při výrobě nábytku používá výrobce přírodní suroviny, nejčastěji se jedná o pole různých druhů stromů: dub, bříza, borovice. Přidává se však i řezivo. Pokud mluvíme o designu, pak jej lze jen stěží nazvat rozmanitým, odkazuje především na klasicismus.

Nicméně, pokud jste fanouškem klasického stylu, pak zde určitě najdete něco, co vyhovuje vašemu vkusu, ale znalci moderny s největší pravděpodobností sami nic pozoruhodného neuvidí. Obecně platí, že hlavními výhodami nábytku od tohoto výrobce jsou vysoká odolnost proti opotřebení, trvanlivost a poměrně demokratická cenovka.

"Zaslavskaja továrna na nábytek"

Relativně nový výrobce s názvem ZMF - "Zaslavskaya Furniture Factory" se také dobře osvědčil. V současné době je docela známá jak v Bělorusku, tak v Rusku. Tento výrobce představuje poměrně široký sortiment nábytku, který zahrnuje nejen standardní pohovky, knihovny, skříně a tak dále, ale také rauty, kuchyňský nábytek, matrace a další. Samostatně je třeba říci o funkčnosti nábytku, která je zajištěna díky jeho vybavení speciálními mechanismy a zařízeními pro relaxaci. Velkým plusem jsou také dostupné ceny.

Všimněte si, že takový nábytek samozřejmě nevydrží několik generací, vzhledem k tomu, že řezivo se při jeho výrobě široce používá, ale nebudete se o něj muset starat po dobu dvou nebo dokonce tří desetiletí.

Na co si dát při výběru pozor?

V první řadě se samozřejmě musíte zaměřit na své preference z hlediska designu a stylu nábytku. Dále byste měli věnovat pozornost ceně a určit si sami, jakou cenovou kategorii nábytku plánujete pořídit. Když se rozhodnete pro tyto dva faktory, zvažte materiál, ze kterého je výrobek vyroben, jeho šetrnost k životnímu prostředí, pevnost, odolnost proti opotřebení a jakou péči potřebuje.

Každý druh stromu, ať už je to borovice, dub, smrk, modřín nebo něco jiného, ​​má své výhody a nevýhody, které je třeba vzít v úvahu při zařizování vašeho interiéru. Například nábytek z dubu nebo borovice je známý svou spolehlivostí a vnější sofistikovaností a nábytek z modřínu nebo smrku není v tomto ohledu nižší.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek