Možnosti projektů domů s verandou

Obsah
  1. Účel a výhody
  2. Rozdíly od terasy
  3. Projekty
  4. Materiály (upravit)
  5. Možnosti designu
  6. Krásné příklady

Dům s verandou je vynikající volbou jak pro dočasné letní sídlo, tak pro venkovský dům, ve kterém lidé trvale žijí. Veranda umožňuje výrazně rozšířit prostor sloužící k existenci. Ale abyste se v něm cítili pohodlně, je nutné vše zařídit tak, jak radí profesionálové.

Účel a výhody

Stylový a moderní dům s verandou je vhodný pro velké rodiny a pro lidi, kteří prostě rádi bydlí v pohodlí. Z uzavřené verandy lze dělat téměř cokoli, dokonce i skleník, dokonce i jídelní kout. Vše závisí na potřebách a přáních rodiny.

Je velmi výhodné, že veranda může být připojena k domu i několik let po výstavbě hlavní budovy., to znamená, že vždy existuje možnost rozšířit obytný prostor. Je pravda, že odborníci stále doporučují provést všechny práce najednou, aby se později nezabývali rozšířením dalších prostor.

Je také příjemně potěšující, že samotná struktura je poměrně jednoduchá, takže si můžete dokonce postavit verandu vlastníma rukama. V některých případech není nutná ani izolace. Je to velmi výhodné jak ve fázi výstavby, tak v pozdějším životě.

Velmi často jsou takové místnosti doplněny obrovskými skleněnými tabulemi. Hlavní výhodou tohoto stylového řešení je, že tato místnost nabízí výhled do přírody. To vám umožní relaxovat a užívat si krásu vaší příměstské oblasti, aniž byste opustili teplou místnost.

Rozdíly od terasy

V dnešní době si mnoho lidí plete terasy s verandami. Ale musíte pochopit, že to jsou velmi odlišné věci. Veranda je území, které sousedí s domem. Zpravidla se jedná o plnohodnotnou prosklenou místnost. V některých případech je zabudován do místnosti, a nikoli k ní pouze připojen. Klasická veranda má obvykle dveře a plnou střechu. Často se tam provádí komunikace, která se na terase prakticky nenachází. Verandy jsou vyhřívané a samozřejmě doplněné lampami.

Terasa se nazývá otevřená plocha, která není doplněna ani okny, ani dveřmi. Velmi často se nachází na základu. Může být monolitický nebo vyvýšený na silných hromadách. Místo střechy je prostor terasy často zastřešen lehkým přístřeškem nebo dokonce markýzou. Je to ziskové a praktické. Terasa nemá okna, stejně jako stěny. Doplňují ho pouze stylové panely ve spodní části.

Projekty

Navrhování domu s verandou je velmi důležitý úkol, ke kterému je třeba přistupovat s maximální odpovědností.

Příprava dokumentace

Za prvé, ještě před zahájením hlavní práce, musíte se postarat o přípravu veškeré potřebné dokumentace. To musí být provedeno bez ohledu na to, zda se stavbou zabývají najatí odborníci nebo sami majitelé domu.

Než se obrátíte na zvláštní úřady, musíte připravit projektové výkresy. Tam je nutné uvést, zda jsou komunikace plánovány. Poté můžete kontaktovat administraci. To se děje tak, aby stavba byla zcela legální.

Mimochodem, když je stavba již dokončena, musíte znovu kontaktovat vládní agentury.To je nezbytné pro registraci všech změn vzhledu domu. Vůbec nezáleží na tom, zda tento prostor slouží k trvalému nebo přechodnému pobytu. Faktem je, že bez potřebných dokumentů bude stavba považována za nelegální nepovolenou stavbu, a to zase znamená, že když se pokusíte dům oficiálně prodat, převést nebo vyměnit, nastanou problémy.

Co je třeba vzít v úvahu při navrhování

Při plánování domu s verandou musíte nejprve vzít v úvahu, jak bude budova umístěna ve dvoře. Nejlepší možností je umístit dům s verandou tak, aby se z oken otevřel výhled na krásnou krajinu. Může to být trávník, stinná zahrada nebo nádvoří zdobené zahradními postavami. Verandu můžete připojit ke kuchyni, chodbě, ložnici nebo dokonce garáži, podle přání majitele. Můžete si ho postavit i v rustikálním pětistěnném domě.

Dalším důležitým bodem jsou zvláštnosti použití. V letních chatách nejsou verandy zpravidla dodatečně izolovány, protože tato místnost se v chladném období nepoužívá. V běžné obytné budově s velkou verandou tráví obyvatelé mnohem více času, takže se naopak doporučuje izolovat.

Chcete-li to provést, musíte nejen provést nezbytnou komunikaci, ale také izolovat stěny, strop a dveře. Je také možné vyměnit jednoduchá okna za dvojskla. Posledním krokem je v případě potřeby instalace ohřívačů. Pokud provedete všechna tato opatření, nebude v místnosti zima ani v mrazivé zimě.

Jak využít prostor

Existuje mnoho možností, jak rozšířit prostor jednoduchých jednopatrových domů. Nejčastěji je základ doplněn půdou, terasou nebo verandou. Veranda mezi všemi navrhovanými možnostmi je dobrá, protože se snadno staví a lze ji použít v zimě. Je to mnohem výnosnější než dvoupatrový dům.

Prostor je velmi často využíván jako místo k odpočinku. Pokoj 6 x 9 je dostatečný k relaxaci ve společnosti blízkých nebo přátel. Do tohoto prostoru můžete umístit několik křesel, útulnou pohovku s konferenčním stolkem nebo krásnou lenošku. Velmi důležitou roli hraje dekorace a dekorativní detaily, díky nimž je místnost pohodlnější.

Verandu můžete využít i jako náhradu jídelny nebo i letní kuchyně. Druhá možnost je relevantní pro ty, kteří v domě neustále nežijí a čas od času ji používají. Jídelna je vhodně umístěna vedle kuchyně. Pokud jsou pod jednou střechou a jsou spojeny dveřmi nebo jednoduchým obloukem, bude na verandě vhodné jak jednoduše stolovat ve společnosti své rodiny, tak uspořádat plnohodnotné hostiny pro přátele a příbuzné.

Pokud je v domě dostatek místností, lze verandu o rozloze 6x6 metrů využít jako kreativní prostor. Vše záleží na tom, jaké koníčky mají obyvatelé domu. Například v místnosti obložené dřevem byste mohli zařídit ateliér pro umělce. Další oblíbenou možností je veranda se skutečnou zimní zahradou. Tento nápad osloví ty, kteří mají rádi zahradničení a chtějí mít po ruce čerstvou zeleninu a květiny lahodící oku, a to nejen v teplém období, ale i v extrémních mrazech. I dům s verandou lemovanou květináči působí půvabně, natož plnohodnotná zahrada u vás doma.

Klasické nebo pětistěnné místnosti lze v některých případech využít jednoduše pro uložení věcí. S takto obecným zaměřením je mnohem jednodušší pracovat – stačí vyčlenit místo na regály, police nebo skříňky. Na verandu 6 x 8 se toto vše snadno vejde. Tento typ verandy může být umístěn vedle garáže, kuchyně nebo obývacího pokoje - vše závisí na tom, čí věci tam budou hlavně uloženy.

Nakonec můžeme poznamenat, že dobře izolovanou verandu lze využít jako ložnici pro hosty.Takový plán osloví ty, kteří často přijímají hosty a nemohou uspořádat všechny v hlavních místnostech malého domu.

Můžete si vybrat jakýkoli z navrhovaných projektů a vybavit nový pokoj podle svého uvážení.

Materiály (upravit)

Vybudování verandy není příliš obtížný úkol, navíc lze k vybudování této další místnosti použít různé materiály, což také usnadňuje práci.

Cihlový

Tradiční možností je zděný dům doplněný verandou ze stejného materiálu. Taková konstrukce je spojena s něčím spolehlivým a odolným, což není překvapující, protože materiál je opravdu odolný vůči vlivu povětrnostních podmínek a nemilosrdného času.

Při stavbě zděné verandy je nutné připravit kvalitní základ. Mělo by to být úplně stejné jako pod celým domem, aby se nezdálo, že veranda ustoupila. Tento přístup také ochrání novou místnost před prasklinami a velkými chybami na stěnách.

Mnoho lidí nemá rádo materiál, jako je cihla jednoduše proto, že tato možnost vypadá otřepaně a nudně. Můžete ale experimentovat se vzhledem prostoru. Chcete-li to provést, můžete si například vybrat ne standardní červenou cihlu, ale světlou nebo barevnou. Také okenní a dveřní otvory nebo rohy jsou často zdobeny barevnými cihlami. Vypadá zajímavě a stylově.

V případě zděné verandy ji nejčastěji doplňuje klasická střecha, zakončená materiály, jako je sádrokarton nebo šindele.

Kámen

Druhou možností je veranda z přírodního kamene. Konstrukce je velmi pevná a odolná. Jeho jedinou nevýhodou je vysoká cena. Můžete však ušetřit, když uděláte otevřenou verandu, nebo její základnu doplníte okny téměř přes celou stěnu. Krásně vypadá i kombinace kamenných zdí s luxusními okny zdobenými vitrážemi nebo kovovými mřížemi. Tento doplněk osloví jak milovníky klasiky, tak ty, kteří volí minimalismus a modernost.

Plastický

Méně zřejmou možností je plastová veranda. Stěny jím opláštěné vypadají překvapivě elegantně a krásně. Samotné stěny jsou postaveny z jednoduchých cihel, které slouží jako spolehlivá podpora. K základně jsou také připevněny profily používané pro zasklení. Taková sada materiálů trochu ušetří, protože plast je levnější než stejné kamenné nebo dřevěné panely.

Dřevo

Méně často se přírodní dřevo používá k vytvoření verand. Rámové domy z kulatiny nebo zaoblených trámů působí útulně a domácky. Jsou šetrné k životnímu prostředí, takže tam můžete bezpečně umístit jak místo pro odpočinek, tak letní kuchyni. Jednopatrový dům z přírodního dřeva je dražší než stavba s takovým balkonem, ale zároveň potěší svou kvalitou a zdravotní nezávadností.

Možnosti designu

Verandy přilehlé k domu mohou mít různé tvary. Je to pohodlné a praktické, protože můžete najít přesně tu možnost, která odpovídá velikosti a nezabírá místo na webu. Můžete však věnovat pozornost originálnějším vzorům, například asymetrickým nebo těm, které obcházejí verandu po celém obvodu místnosti.

Také všechny budovy tohoto typu jsou rozděleny na uzavřené a otevřené. Uzavřené budovy je vhodné využít pro dobrý odpočinek v kteroukoli roční dobu. Takovou místnost, jak již bylo zmíněno, lze využít různými způsoby. Je docela možné rozdělit jednu místnost i na několik funkčních zón.

Dvě běžné možnosti jsou veranda určená pro relaxaci a kreativitu a místnost používaná jako letní kuchyně kombinovaná s jídelnou.

Letní kuchyně

Skvělou volbou pro letní sídlo je dům s letní kuchyní na verandě vedle vchodu. V tomto případě nestačí jen postavit další místnost, musíte tam dát plyn, vodovod a vše, co je potřeba. Toto řešení je velmi dobré, protože kuchyně je umístěna jakoby odděleně od hlavních místností.Ukazuje se, že vůně z kuchyně neproniknou do ložnic, obývacích pokojů a dalších místností.

Odpočívadlo

Uspořádání verandy pro prostor pro hosty je skutečně univerzální možností, která bude vyhovovat téměř každému. Proto si můžete vybrat přesně to, doplnit místnost o útulné věci a vytvořit ideální atmosféru pro relaxaci.

Krásné příklady

Soukromé domy s krásnými verandami mohou být vybaveny různými způsoby. Existuje mnoho zajímavých designových nápadů, které osloví jak mladý pár, tak velkou rodinu.

Moderní veranda

První možností je minimalistická veranda. Je navržen tak, aby mohl sloužit jak jako jídelna, tak i jako místo k odpočinku. Základ místnosti je vyroben ve světlých barvách. Jde o kombinaci jednoduchých parketových prken s bílými stěnami a stropy. Předpokládá se, že bílá je schopna rozšířit prostor. Na tomto příkladu se můžete přesvědčit, že tomu tak skutečně je. Velmi malá přístavba působí útulně a dostatečně prostorně.

Doplňuje ho nábytek ve stejných barvách. Designéři vybrali vše jen to nejnutnější, takže v místnosti rozhodně není nic nadbytečného a každý volný metr je využit s rozumem. Dekorativních detailů je velmi málo - jedná se o zeleň a měkké polštáře ve světlých barvách.

skandinávský styl

Druhým příkladem je předměstská budova, která připomíná klasický finský dům. Veranda z boku působí velmi moderně díky velkým proskleným oknům orámovaným v černých rámech. Uvnitř verandy je dostatek místa pro vše, co potřebujete. Designéři se rozhodli nezanedbat takovou výhodu místnosti, jako jsou obrovská okna, a vložili do ní pohodlná křesla, ve kterých je tak příjemné sedět a obdivovat výhled do soukromého dvora.

Zde použité barvy jsou známé skandinávskému stylu – černá, bílá a šedá. Vypadá jednoduše, ale zároveň velmi stylově.

Světlo

Dalším příkladem je útulný prostorný pokoj ve světlých barvách. Odstíny jsou teplé a výzdoba luxusní. Jako dekorace jsou použity zarámované obrazy, originální stínidla a nádherný závěsný lustr. Nechybí zde samozřejmě ani nábytek a dekorativní detaily. Jedná se o širokou pohovku, pohodlné stoly a dokonce i šatní skříň, kam můžete uložit vše, co se nevejde do jiných místností.

Ve skutečnosti lze takto elegantně zařízený pokoj využít jako plnohodnotnou alternativu obývacího pokoje, ve kterém se nebude vůbec stydět přijímat hosty.

Útulný prostor

Pokud se varianta s luxusním béžovým obývacím pokojem zdá nevhodná pro jednoduchou letní dovolenou v zemi, můžete jít jinou cestou. Chcete-li na verandě vytvořit útulnou atmosféru, musíte místnost naplnit proutěnými židlemi a dřevěným nábytkem. Na pozadí podlahy, stropu a stěn ze dřeva to vše vypadá velmi organicky. Barvy jsou většinou teplé a klidné.

Atmosféru navíc „oživují“ nejrůznější roztomilé drobnosti - květiny v květináčích, závěsné koše, nádobí, krásné látkové peleríny a polštáře. Taková veranda je ideálním místem pro rodinnou dovolenou u šálku čaje a upřímných rozhovorů. Zejména s ohledem na přítomnost krásné krajiny za oknem.

Veranda je na rozdíl od terasy všestrannou možností rozšíření, která vám umožní výrazně rozšířit volný prostor.

Další podrobnosti naleznete níže.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek