Jednopatrový dům s podkrovím: příklady moderního uspořádání

Obsah
 1. Vlastnosti a výhody
 2. Jak porazit náměstí?
 3. Zajímavá designová řešení
 4. Výběr materiálů
 5. Velkolepé příklady pro inspiraci

Francouzský architekt François Mansart, který žil v 17. století, upozornil na půdu svého venkovského domu a rozhodl se využít prostor navíc. První výpočty a následná výstavba daly dobrý výsledek a od té doby se podkroví v každé zemi používá ve velkém množství k rozšíření obytného prostoru. Tento prostor umožňuje velkou úsporu materiálu a času při výstavbě téměř celého obytného prostoru.

Zde můžete vybavit ložnice, školku, místo pro kancelář, pokoj pro hosty.

Vlastnosti a výhody

Soukromý jednopatrový dům s podkrovím je speciálním řešením pro plánování a design a také pro vytvoření jedinečného obrazu.

Rozhodnutí stavět následně přináší výhodu z hlediska materiálových nákladů:

 • životní prostor se zvětšuje;
 • nejsou potřeba žádné nové hlavní zdi;
 • další úroveň umožňuje vznik nových funkcí jednopatrového domu;
 • snižují se tepelné ztráty obytných místností střechou;
 • existují nové možnosti pro zdobení domu v originálním stylu, který se liší od designu hlavních prostor.

  Existují také určité komplikace. Světlíky instalované na šikmé střeše jsou poměrně drahé a amatérský výpočet úhlu střechy a podlahových nosníků může narušit styl podkroví a zvýšit zatížení sněhem a větrem. Je obtížné vyčistit taková okna jak od sněhu, tak od nečistot unášených větrem. V zateplené střeše podkroví musí být parozábrana, jinak se izolační materiál ve vícevrstvé střešní krytině namočí a dojde k předčasnému zničení krokví houbami a plísněmi.

  Jak porazit náměstí?

  Dispozice prvního patra je většinou standardní, i když se může také lišit v rozmanitosti, ale budeme uvažovat o dispozicích samotného podkroví. Plány jsou různé, variace vycházejí z účelu a velikosti místností. Střecha domu je sedlová. V přízemí je jeden velký pokoj, celý prostor nad ním vymezuje samotné podkroví.

  Jedná se o cenově výhodné řešení, kdy okny propouští dostatek denního světla a není potřeba okno ve střeše. Schodiště je umístěno mimo dům, což výrazně šetří místo. Tato možnost je vhodná při navrhování domu, kde není garáž.

  Zvážíme schémata uspořádání místností pro plochy 10 x 8, 8 x 9, 7 x 9, 10 x 12 m.

  • Rozměry domu jsou 10 x 8 m. Užitnou plochu podkroví lze vypočítat pro několik místností (ložnice 11,86 m2, dvě ložnice 12,86 m2, koupelna 3,4 m2, předsíň 4,43 m2). V našem případě jsou schody do druhého patra uvnitř přímo z haly. Pokud se rozhodnete, že potřebujete zařídit koupelnu, musíte se postarat o ochranu před drenážní vodou. Okna jednoduchého tvaru na koncích podkroví zajistí dostatek přirozeného světla.
  • Kompaktní dispozice pro jednopodlažní dům 8 x 9 m s podkrovím. Tento dům je jednopodlažní s podkrovím a rozměry objektu jsou 8,15 x 9,25 m. Objekt je na pásovém základu (základní), z vnější strany je zakončen obvodovým pláštěm. Rámové stěny (vnější i vnitřní) jsou izolovány minerální vlnou. Podlaha je na dřevěných trámech. Přesahy mezi podlahami jsou dřevěné.
  • Velmi častý projekt s nástavbou bytového domu 8,80 x 6,80 m. Pro základnu je použita železobetonová deska pod celým domem. Stěny jsou tepelné bloky. Patro 1.NP - prefabrikované železobetonové desky. Přesah mezi podlahami - dřevěné trámy. Střecha může být kovová.
  • Dům v 1.NP s bytovou nástavbou, projekt 10 x 12 m, s reálnými rozměry 11,58 x 9,58 m. Zvenčí je dům dokončen omítkou. Základ je standardní - pilotový rošt. Všechny stěny jsou z pórobetonových tvárnic. Podlaha spodního podlaží je na monolitické desce. Přesah mezi podlahami - dřevěné trámy. Střecha je sedlová. Okna jsou plastová. Schodiště je dřevěné.

  Zajímavá designová řešení

  Je zde realizovaný "zrcadlový" projekt domu s bytovou nástavbou a garáží. Takový dům s originálním designem je umístěn vedle dříve postavené budovy. Ukazuje se opakování se zrcadlovým uspořádáním. Zvláštnost konstrukce je dána zastřešením garáže a terasy. Nosič střechy tvoří dřevěné stojky. Všechny vnější prvky jsou vyrobeny ze dřeva.

  V přízemí se nachází prostorný obývací pokoj, kuchyň a koupelna. Dům je podsklepen. V horní nástavbě jsou ložnice a koupelna. Pro zmenšení vnitřního prostoru je napojení na garáž provedeno přes skládací žebřík. Pokud povedete kanalizační a vodovodní potrubí, komfort se jen zvýší. V blízkosti ložnic lze umístit vanu. Čtvercový dům je vhodný pro plánování interiéru.

  V přízemí je obývací pokoj, kuchyně, dětský pokoj. A v obytné nástavbě jsou ložnice pro dospělé a teenagery, pracovna nebo jiné místnosti. Přirozené světlo ze střešních oken. Pokud uděláte svislou konstrukci pro okna, můžete získat "kukačku", která dodá budově krásu.

  Tip: Otevřená nebo uzavřená veranda změní celkový vzhled čtvercového domu.

  Veranda se nachází nejen u vchodových dveří, ale i na jakémkoli jiném místě s výhledem na pozemek, zahradu, přírodu, skluzavku. Pokud je naproti fontána s nočním osvětlením, získáte vynikající platformu pro relaxaci.

  Výběr materiálů

  Dům ze dřeva si vybírají lidé, kterým je blízké přírodní prostředí. Dřevo jako přírodní ekologický materiál více napomáhá relaxaci, napomáhá hlubokému odpočinku. Udržuje příjemnou atmosféru v domácnosti bez ohledu na sezónní prostředí.

  Kamenné domy mají své výhody:

  • nízké náklady na zachování vlastností budovy;
  • tepelné ztráty jsou minimální;
  • může sloužit lidem bez časového omezení.

  Při použití kamene a dřeva můžete udělat smíšený projekt. Spojuje v sobě sílu kamene a teplo dřeva. První patro je zpravidla postaveno z kamene a druhé je dřevěné.

  Náklady na dřevěný dům se sníží instalací lehčí základny. Dřevitá textura je krásná sama o sobě, takže náklady na interiérový design lze snížit na minimum.

  Ještě levnější je postavit monolitický dům ve speciálním bednění. Načasování takové konstrukce je krátké, není pro ni vyžadován těžký základ, materiály pro stěny jsou levné, ale s dobrou tepelnou vodivostí.

  Dům z pórobetonu je mrazuvzdorný, s dobrou paropropustností, dá se v něm bydlet dlouhá léta. Náklady na materiál jsou malé, ale instalace je drahá. Vyžaduje přípravu a stavbu složitého základu a práce se nejlépe provádí během teplejších měsíců.

  Kamenný dům je potřeba vytápět, bydlet v něm neustále, takže tato varianta není vhodná pro přechodný pobyt. Vzhled zděného domu při správném výběru vždy vypadá vhodně a esteticky. Kromě toho se takové budovy vyznačují trvanlivostí a pevností. Toto je nejlepší možnost pro předměstskou budovu pro trvalé bydliště.

  Stěny z pěnových bloků - originální řešení.

  Podle některých názorů jsou výhody domů z pěnových bloků mnohem více než nevýhody:

  • Bloky nejsou těžké, hmotnost - do 25 kg. Stavba je docela snadná a není potřeba dělat mocný a drahý základ.
  • Instalace je jednoduchá. Lze jej vyrobit bez vysoce kvalifikovaných pracovníků.
  • Šetrnost k životnímu prostředí. Nečistoty, které nejsou šetrné k životnímu prostředí, jsou minimalizovány.
  • Materiál má dobrou tepelnou izolaci.

  Z nedostatků lze rozlišit některé nuance, z nichž je málo:

  • Vzhled není příliš atraktivní, ale pomocí povrchové úpravy lze dosáhnout dobrých výsledků.
  • Bloky jsou křehké, někdy poškozeny během přepravy. Doma netolerují období smršťování. Existuje možnost prasknutí, to může být ovlivněno kvalitou výroby. Lze jej přepravovat ve speciálně připravených kontejnerech a nákladních automobilech, pak se výrazně sníží procento nepoužitelných pěnových bloků.

  O dřevěných domech

  Dřevo je poměrně levné, jen je potřeba najít vhodný druh dřeva, ze kterého bude dům postaven. Staleté zkušenosti naznačují, že upřednostňují jehličnany - borovice, modřín, smrk.

  Právě borovice a smrk se při stavbě kvalitních dřevostaveb nejčastěji používají.

  Stavební materiál z modřínu je považován za odolný, neztrácí své jedinečné vlastnosti a dokonce každý rok jeho pevnost pouze roste. Stavěly se z něj lodě a pod neustálým vlivem vlhkosti sloužily desítky let. Tajemství spočívá v chemickém složení tohoto vzácného dřeva. Pryskyřičná guma si nejen zachovává pevnost struktur, ale také se vizuálně nemění po mnoho let. A suchý modřín vydrží až několik set let.

  Hlavní výhody těchto budov:

  • přijatelné náklady pro mnoho projektů;
  • vysoká ekologická šetrnost materiálu;
  • nízká tepelná vodivost, nevýznamné tepelné ztráty: vytápěný dům zůstává uvnitř dlouho teplý;
  • nižší hmotnost ve srovnání s ostatními;
  • schopnost dýchat vzduch: dýchání je pro domov nezbytné a dřevěný dům mu poskytuje přirozenou strukturu materiálů.

  Dekorace těchto domů se často provádí z cihel: například vytvářejí povrch stejného tónu nebo vytvářejí vzor z cihel s různými barvami. Cihlový obklad chrání a zpevňuje konstrukci, zvyšuje zvukovou izolaci a snižuje tepelné ztráty.

  Lepené lamelové dřevo: krásné, ale drahé. Materiál je velmi dobrý, ale jeho cena není vždy atraktivní. A skutečnost, že se budova z baru nezmenšuje a nepotřebuje dokončení, vám stále neumožní ušetřit peníze.

  Zaoblené klády: dům v ruské tradici. Stavba bydlení z tohoto materiálu nevyžaduje téměř žádnou ruční práci. Dům je montován jako stavitel. Kulatina má hotový tvar, všechny technologické řezy a kanály jsou již připraveny ve výrobě. Díly jsou vyrobeny téměř bez mezer. Dekorace stěn se nejčastěji neprovádí.

  Takto připravený materiál má své výhody:

  • snížení nákladů v mnoha fázích výstavby a zkrácení doby montáže částí budovy;
  • teplý design;
  • zvýšená hustota všech spojů, která je zajištěna technologickou přípravou detailů budoucího domu;
  • vzhled takových domů je esteticky příjemný a atraktivní.

  Velkolepé příklady pro inspiraci

  Desítky projektů soukromých domů vytvářejí unikátní kolekci výtvorů projektantů, projektantů, stavitelů. Krásné domy s obytným podkrovím, suterénem, ​​mimořádnými harmonickými fasádami jsou nejen pohodlné pro bydlení obklopené přírodou, ale také ukazují vysoký umělecký vkus tvůrců a majitelů venkovských chalup a levných domů.

  K vytvoření mistrovských děl venkovské a venkovské architektury není nutné investovat obrovské finanční prostředky. Pomocí fantazie a kreativity můžete postavit malý dům s arkýřovým oknem, který svou dokonalostí potěší znalce architektury. Takový dům je zobrazen na fotografii.

  Tento dům není nijak zvlášť náročný, všechny detaily vypadají přirozeně a spolehlivě, proporce jsou dokonalé, veškerá dekorace je na místě. Malý arkýř dodává do místnosti spoustu dalšího světla a vnější design fasády, zakončený obkladem, harmonicky zapadá do místní krajiny místa.

  Samozřejmě s investicí velkých finančních investic je možné vytvářet a realizovat projekty, které jsou elegantnější a grandióznější, domy s podkrovím, arkýřovým oknem, balkonem, verandou a garáží, což vytváří spoustu vybavení pro obyvatelé a hosté venkovského domu.

  Cihlové chaty se vyznačují různými styly, architektonickými prvky, použitím tradičních i nových materiálů. Tyto domy v zásadě vyžadují velké investice. Jedná se o dílo na hranici umění umělců, designérů, architektů, designérů, stavitelů. Takové stavby vznikají po staletí.

  Románský styl je blíže tématu „můj domov je můj hrad“. Těžké a klidné struktury. Oblouky, kamenná výzdoba oken, dveří, štítů.

  Gotický styl - věžičky, klenby, úzká okna, trochu ponuré, plné romantismu.

  Baroko je luxusní, komplexní kompozice se sloupy, křivkami, přechody. Pohled je to pompézní, někdy v hojnosti, majestátní, ale vždy atraktivní.

  Strohý anglický dům, hi-tech, moderní, klasický a samozřejmě lehká a elegantní chata ve stylu Provence. Výběr je obrovský, od skromného jednopatrového domu s podkrovím až po velkou a impozantní chatu palácového typu. Vybrali jste si - a začněte stavět, a pomůže vám celý oddíl specialistů na vysoké úrovni.

  Jaký může být projekt jednopatrového domu s podkrovím, viz další video.

  bez komentáře

  Komentář byl úspěšně odeslán.

  Kuchyně

  Ložnice

  Nábytek