Projekty zděných domů s podkrovím

Dům s podkrovím je běžným typem vlastnictví na pozemcích. Stavba podkroví je jednodušší a levnější než obvykle. Další výhodou je, že podkroví vám umožňuje experimentovat s různými návrhy interiéru.

Zvláštnosti

Zvláštností domů s podkrovím je, že jedna z obytných částí je zřízena pod střechou v podkroví. Pro lepší pohodlí je střecha vyrobena z lomeného nebo šikmého tvaru. Konstrukce předpokládá, že vrchol je plochý a spodní je strmý. Díky těmto vlastnostem se výrazně snižují tepelné ztráty. Pozornost navíc přitahuje krásná střecha. Podkroví šetří místo a umožňuje realizovat odvážné designové nápady.

Ve skutečnosti se podkroví automaticky promění v hlavní architektonickou oblast v domě. Obvykle se na tomto podlaží zřizují ložnice, dětské pokoje nebo sportovní místnosti. Důležitou roli v uspořádání této místnosti hrají okna. Pro cihlové budovy se často volí plastové výrobky, protože jsou ekonomičtější. Pokud jsou k dispozici finance, je povoleno i použití dřevěných konstrukcí. Mají také řadu výhod. Další možností pro půdní okna jsou francouzské bezrámové konstrukce, které poskytují maximální světelný tok a krásný výhled.

Pokud přistupujete k výběru možností se vší odpovědností, cihlový dům s podkrovím se promění nejen ve váš majetek, ale také ve skutečnou ozdobu vesnice. Před výběrem a vytvořením struktury od začátku pečlivě zhodnoťte možnosti svého webu. Po určení parametrů půdy se pusťte do hledání vhodného projektu. Existuje mnoho možností pro uspořádání půdních konstrukcí. Zvláštní pozornost věnujte půdním zděným budovám.

Zděné konstrukce jsou optimální pro své vynikající vlastnosti. Cihla má mezi ostatními stavebními materiály solidní pověst. Důležitým rysem moderní budovy je vybavení mansardovým výtahem ve fázi návrhu. Dalším důležitým bodem, který je třeba vzít v úvahu při výstavbě, je provádění dokončovacích a izolačních prací střechy současně s opravou jiných prostor. Možnosti interní práce jsou omezeny pouze financemi.

Obecné vlastnosti zděných budov jsou:

 • maximální pevnost a spolehlivost;
 • různé velikosti a barvy;
 • všestrannost a schopnost kombinovat;
 • dobrá ochrana před vnějším hlukem;
 • optimální, pohodlné a útulné mikroklima uvnitř.

Stavební materiál

Před výběrem materiálu pro stavbu byste měli určit funkčnost budoucí struktury.

Existuje několik možností:

 • Venkovská stavba pro letní rekreaci. Nestojí mu za to stavět kapitálové struktury. Stačí určitý počet ložnic, altán a prostorný obývací pokoj.
 • Venkovský dům pro celoroční rekreaci. Pro tento případ jsou vhodné investiční projekty zděných půdních domů. V tomto případě se stačí postarat o izolaci podlah a fasády.
 • Dům k trvalému bydlení. Vyžaduje pečlivou izolaci a veškerou komunikaci. Sklep a garáž se budou hodit.

Projekty cihlových domů s podkrovím jsou velmi oblíbené, protože původní vzhled stavebního materiálu zůstává po mnoho let. Ale aby to byla pravda, je důležité, aby zdivo bylo provedeno správně.

Výhody hnědých cihel oproti dřevěným konstrukcím jsou v následujících materiálových vlastnostech:

 • odolnost vůči špatnému počasí;
 • hygroskopičnost;
 • odolávat mnoha cyklům zmrazování, rozmrazování;
 • nehořlavost;
 • vytváří zvukotěsný efekt.

Odolnost v tlaku koreluje s typem výrobku: plný, dutý. Z cihel je povoleno stavět stavby s různými geometrickými tvary. Exteriér budovy lze změnit použitím vícebarevných cihel. Vhodné je například kombinovat varianty od žluté po červenou. Obklad zdiva může být vyroben z dlaždic, porcelánové kameniny, dokončovacího kamene, omítky a dalších materiálů.

Zděné domy jsou šetrnější k životnímu prostředí, protože se při výrobě stavebních materiálů nepoužívají žádné chemické složky. Nedochází k poškozování životního prostředí, jako je tomu například u dřevěných konstrukcí, kdy dochází ke spotřebě dřeva při těžbě užitkového dřeva. Variace v kombinaci materiálů mohou záviset na způsobech použití konstrukce: pro letní dovolenou, celoroční rekreaci a trvalé bydliště.

Při zvažování zděných projektů s podkrovím je nutné vzít v úvahu počet bydlících osob. Je třeba zvážit i potřebu penzionu a důležitost vestavěné garáže. Možná nebude potřeba suterénní místnost, stejně jako četné technické místnosti. Podívejme se blíže na některé varianty.

Projekty

Ve fázi návrhu je důležité vybrat design schodiště. Výstavba v budoucnu výrazně ovlivní celkovou image bydlení.

Existuje několik tradičních možností, jak najít kroky v místnosti:

 • Umístění podél nosné zdi. Současně je několik horních a několik nižších stupňů otočeno o 90 stupňů.
 • Zaoblený jednostupňový výstup s normálními a navíjecími kroky pro větší pohodlí.
 • Výstup po klikatých schodech u vnitřní stěny. Tento důmyslný design bude vyžadovat trochu více místa.

Obecná pravidla pro navrhování domu s podkrovím naznačují, že průsečík střechy a fasády by měl být alespoň jeden a půl metru od základny podkroví. Kromě toho design předpokládá přesné výpočty rozměrů nábytku instalovaného v podkroví.

Zvažte například projekt zděné podkrovní chaty o rozloze 213 m2. m. Rozměry budovy 13,50 * 15,50, plocha budovy 178 m2. Přízemní plocha 137 m2 může zahrnovat vstupní halu - 3,19 m2, obývací pokoj - 19,70 m2, pokoje - 20,21 a 15,68 m2 a dvě koupelny - 9,11 a 11,2 m2. m. Hala může mít plochu 24,89. a plocha kuchyně je 24,30 m2. Plocha kotelny a terasy bude 3,48 a 4,46 m2. m resp. V podkroví se předpokládá ložnice 17,89 m2, předsíň - 28,12 m2, šatna - 3, 26 a koupelna o ploše 6,69 m2. m. Projekt zahrnuje takové důležité prvky, jako jsou pásové základy, cihlové zdi a železobetonové podlahy. Střecha projektu je sedlová, krytina - taška.

Pokud nepotřebujete velký dům, zvažte projekt půdního zděného domu 10x12. Obytné plochy: přízemí - 80 m2 a podkroví - 75 m2. Z nuancí projektu vyplývá, že z hlediska plánu zůstává dům jednopodlažní. Střecha konstrukce je sedlová 45 stupňů. Důležitým architektonickým prvkem je arkýř, který dává svobodu plánování uvnitř. Podkroví zdobí zvenčí balkon "a la France".

Okna v podkroví jsou prosklené dveřní konstrukce. Clinker dlaždice působí jako tepelná izolace fasády. Je zde suterén, kde je možné umístit fitness, dílnu a další prvky uspořádání pro volný čas. Půdorys přízemí zahrnuje vstupní chodbu 2,0, spíž 19,7, kuchyň 8,6, jídelnu, verandu, obývací pokoj - 42,5, koupelnu - 4,2 a kotelnu - 7,9m2. V podkroví je koupelna 8,6 m2 a několik pokojů od 9 do 15 m2. m. Extrémně ekonomická varianta projektu předpokládá přítomnost obytné plochy o velikosti 56 m2.

Budova 10 * 10.Dispozice prvního patra takového domu zahrnuje následující prostory: pokoj - 10, obývací pokoj - 15, jídelna kombinovaná s kuchyní - 11, vstupní hala - 3,9, koupelna - 3,3 a šatna - 2,6 metrů čtverečních. V podkroví je ložnice - 15, šatna - 4,3, obývací pokoj - 5,0 a další pokoj - 15,7 m2.

Jak vidíte, i nejekonomičtější verze domu s podkrovím předpokládá dostatečný počet pokojů pro čtyřčlennou až pětičlennou rodinu.

Kromě výhod má cihla jako stavební materiál některé nevýhody:

 • Vysoké náklady na cihlové budovy. Náklady se časem vrátí. Protože ostatní stavební materiály se po dlouhou dobu také kvalitativně neprojevují.
 • Cihlový dům vyžaduje pevné základy. Tento faktor ovlivňuje náklady na přípravné práce. Zděné domy jsou dražší na projektování než podobné dřevostavby.
 • Vlastnosti cihel jsou takové, že aktivně absorbují vlhkost. Proto je ve zděném domě důležité udržovat ve všech místnostech stejnou teplotu. V půdním cihlovém domě to lze provést, třeba ústředním topením.

Důležitým bodem při návrhu zděného podkrovního domu je zvláštní pozornost k terénu. Verze použitého základu bude záviset na půdě na místě. V případě slabých půd a dostatku vlhkosti je lepší zvolit metodu zakládání pomocí pilotových šroubů. Někdy terénní podmínky neumožňují stavbu dvoupatrové stavby. V této verzi je jediným východiskem z této situace výstavba jednopatrového domu s podkrovím.

Ve zděném podkrovním domě jsou optimální a pohodlné životní podmínky pro všechny členy rodiny. Kromě toho se v půdní verzi výrazně ušetří finanční prostředky na výstavbu druhého patra ve srovnání s kapitálovou dvoupatrovou budovou.

Krásné příklady

Pokud vezmeme v úvahu krásné příklady podrobněji, pak je vhodné začít studiem schodů pro podkroví.

 • Elegantní schodiště, postavené podél nosné zdi, s 90 stupňovým otočením stupňů.
 • Návrh jednoramenného schodiště je povoleno zaoblení. takže bude pohodlnější vylézt na podlahu a zabere to velmi málo místa.
 • Zajímavá verze schodiště s klikatými stupni.
 • Krásná, dostatečně prostorná kapitálová chata s plnohodnotným balkonem.
 • Budova s ​​původní střechou. Tohle je rozbitá střecha. Celá konstrukce vypadá díky tomuto designu velmi atraktivně.
 • Malý zámeček s terasou a dvěma francouzskými balkony. Atraktivním detailem projektu je střecha složitého tvaru, stejně jako dokončení podkroví a části budovy žlutými cihlami. Střecha poskytuje maximální funkčnost podkroví.

     Jak vidíte, cihlový půdní dům je mnohostranná struktura, kterou lze realizovat podle různých nápadů. Každý si vybere projekt podle vlastního vkusu a v souladu se svými finančními možnostmi.

     Typy projektů zděných domů s podkrovím naleznete v následujícím videu.

     bez komentáře

     Komentář byl úspěšně odeslán.

     Kuchyně

     Ložnice

     Nábytek