Projekty domů z baru s podkrovím: módní interiér pro všechny časy

Obsah
 1. Vlastnosti a výhody
 2. nevýhody
 3. Jak se vybavit venku?
 4. Přizpůsobení oblasti
 5. Nápady na vybavení interiéru
 6. Tipy na stavbu a rekonstrukci
 7. Velkolepé příklady pro inspiraci

Projekty domů z baru s podkrovím vynikají racionálním přístupem k výstavbě stavby s úsporou užitné plochy letní chaty nebo zahradního pozemku. Aby prostředí bylo nejen praktické, ale také speciální, vhodné pro každou dobu, musíte dbát na řadu faktorů. Zvažte jemnosti uspořádání, s ohledem na různé oblasti a doporučení pro stavbu a opravy.

Vlastnosti a výhody

Stavba budovy z baru s podkrovním pokojem dává majitelům domu spoustu výhod. Na rozdíl od podkroví se podkroví započítává do celkové metráže obytného prostoru. Je to zdokumentováno, je to izolovaná místnost, kterou lze použít pro kteroukoli z místností běžného domu za předpokladu, že jsou napájeny komunikace.

Dům ze dřeva je znatelně lehčí než zděná stavba, ale vyžaduje také kvalitní a spolehlivý základ.

Výhody takové budovy jsou mnohé:

 • Dřevěné domy s podkrovím se vyznačují zvýšenou úrovní komfortu.
 • Jsou odolné a šetrné k životnímu prostředí, díky tomu jsou neškodné pro lidské zdraví a nevyvolávají alergie.
 • Dům z masivu má zvláštní mikroklima.
 • Uvnitř je vyloučen suchý nebo nadměrně vlhký vzduch.
 • Materiál má vysoké tepelně izolační vlastnosti. Dřevo dobře udržuje teplo, což je zvláště patrné v chladném období. V létě se v takovém obydlí vytváří chládek.
 • Dřevo lze izolovat, ošetřit sádrokartonem, obkladem nebo jiným obkladem. Stěny přitom zůstávají pevné s malou tloušťkou.
 • Nejčastěji jsou tyto stavby typické, takže stavba probíhá rychle a automaticky. Pro odstranění přebytečné vlhkosti je k dispozici lehký tmel na přírodní bázi.
 • Samotné dřevo je odolné vůči deformaci během provozu. Na rozdíl od jiných typů stavebních materiálů se nebojí teplotních poklesů a dalších nepříznivých faktorů prostředí.
 • Domy s podkrovím navíc působí esteticky. Díky kreativnímu přístupu k jejich konstrukci a uspořádání interiéru můžete vytvořit zvláštní útulnou atmosféru. Dům z baru může být vyzdoben v jakémkoli stylu interiéru. Strom je dokonale kombinován s jinými stavebními materiály. Na jejich pozadí získává expresivitu.

nevýhody

Není možné si nevšimnout několika negativních aspektů dřevěných domů s podkrovím.

 • Lišta potřebuje pečlivější údržbu. Bude muset být impregnován antiseptiky a tónován.
 • Tepelně izolační vlastnosti dřeva jsou horší než u srubových domů.
 • Je vzácné, že žádný druh dřeva není napaden hmyzem.
 • Takový stavební materiál je vysoce hořlavý a vyžaduje protipožární ochranu.

Jak se vybavit venku?

Zlepšení domova z baru s podkrovím venku závisí na řadě faktorů. Patří mezi ně velikost pozemku, plocha přidělená budově, její poloha, rozpočet přidělený na stavbu a chuťové preference zákazníka. Vzhledem k tomu, že dnes je zvykem využívat místo racionálně a funkčně, jeden dům pro dobrý odpočinek nestačí.

Typicky je budova doplněna posezením, aby bylo možné relaxovat na čerstvém vzduchu. Může to být otevřený nebo uzavřený altán, veranda nebo terasa.Altán se liší od verandy tím, že je postaven odděleně od hlavní budovy, není spojen se stěnou domu. Terasa není nic jiného než otevřená plocha u dveří doplněná přístřeškem nebo markýzou s montážním systémem. Takový doplněk k lepené nebo profilované dřevostavbě jí dodá větší originalitu a zvýší její atraktivitu.

Přítomnost dodatečné konstrukce činí exteriér domu pohodlnějším. Každý vybraný objekt prochází důkladnou architektonickou studií a návrhem. To umožňuje moderním uživatelům poskytnout si pohodlné podmínky pro život a rekreaci.

Pro uspořádání místní oblasti můžete použít různé prvky: markýzy, deštníky, plastový nábytek, vytyčení cest s kameny a krajinný design.

Jedním z předpokladů pro uspořádání místa s dřevěným domem z baru je jeho výzdoba prostřednictvím různých technik. Můžete si například dát na zahradu malé sošky, vyrobit si svépomocí krásné květináče. Zajímavá je i technika terénních úprav, která láká především na řešení altánů a teras sousedících s roubenkou. Všechny tyto faktory jsou diskutovány ve fázi návrhu, každá rostlinná složka je vybrána s ohledem na klimatické pozadí konkrétního regionu.

Vázy a další dekorace pro květiny jsou vybírány jediným způsobem pro design celého webu.

Přizpůsobení oblasti

Každý projekt je svým způsobem jedinečný. Zvažte požadované projekty:

 • 6 x 4 m. Malá plocha je vhodná pro uspořádání otevřeného studia a arkýřové okno v přízemí, podkroví bude využito jako ložnice.
 • 6 x 6 m. Zajímavé designové řešení pro první patro pro obývací pokoj a kuchyň. Podkroví by mělo být pod ložnicí. Prostor spodního patra můžete využít pro studio a terasu, vzít podkroví pod ložnici a balkon.
 • 6 x 7 m. Zde je možné uspořádat spodní patro pro kuchyň, obývací pokoj a halu, poté bude podkroví vybaveno 2 ložnicemi.
 • 6 x 9 m. Obývací pokoj, kuchyň, malou předsíň a dětské pokoje je lepší umístit do přízemí. V patře lze pod střechu podkroví umístit 2 ložnice.
 • 7 x 8 m. Racionální umístění kuchyně, koupelny, obývacího pokoje, chodby a ložnice v přízemí. Podkroví obsahuje předsíň a 3 pokoje.
 • 7 x 9 m. Dům s verandou, školkou, obývacím pokojem a kuchyní je pohostinný. V patře je prostor pro 2 ložnice.
 • 8 x 8 m. Půdní část necháváme na 2 ložnice pro rodinné příslušníky. Je lepší vzít spodní prostor pro dětský, prostorný obývací pokoj a pohostinnou kuchyň-jídelnu.
 • 8 x 9 m. Důležité funkční místnosti (kuchyň, dětský pokoj, obývací pokoj) budou umístěny v přízemí. Horní patro by mělo být vybaveno pro ložnice nebo osobní prostor domácností.

Při zvětšení metráže (např. plocha pro budovu je 8 x 10, 9 x 9 m) můžete pod římsami arkýřů strávit užitečné centimetry. Lze je využít jako jídelní kout, hřiště nebo místo k odpočinku.

Nápady na vybavení interiéru

Hlavním pravidlem harmonického vnitřního prostoru je konzistence interiéru v jediném stylu. Je nepřijatelné, aby půda nebo jiné místnosti chaty byly ponořeny do designových stylů různého temperamentu a historického období. Uvnitř venkovských nebo venkovských budov s podkrovím byste měli zvolit neutrální design s ohledem na počet, věk a zájmy členů domácnosti. Například vojenská a avantgardní témata jsou vyloučena tam, kde jsou děti.

Vše vyžaduje řád a maximální jednoduchost, založené na čtyřech pravidlech: prostor + lehkost + funkčnost + atraktivita. V takových domech je množství dřeva v designu nežádoucí. Pokud je ho hodně, je nutné texturu zamaskovat. V opačném případě hrozí přeměna domu z baru na dřevěnou bednu. Textura musí vyniknout, jinak vytvoří depresivní prostředí.

Nábytek pro takové domy je vybrán kompaktní, nejlépe v sadě.Pohovka a křesla musí mít pohodlný a spolehlivý transformační systém. Jsou umístěny v obývacím pokoji, doplněné konferenčním stolkem se skleněnou deskou z vyztuženého skla.

Sklo protáhne každý interiér. Prostor odlehčí, i když je vymalován ušlechtilým čokoládovým odstínem.

Pro zdobení stěn a stropu takového domu je lepší vybrat světlé odstíny. Díky tomu můžete vizuálně zvětšit šířku a výšku stěn a vymazat jasné hranice podlah. Pro strop si můžete vybrat sádrokarton a stretch fólii. Oba materiály zajišťují přechod ke stěně pro zvýraznění samostatné funkční oblasti. Pro osvětlení je lepší zvolit bodová světla a flexibilní pásové osvětlení, zapuštěné do stěn nebo stropů.

Složitost může vytvořit střecha podkroví, která je jak střechou, tak stěnami půdního prostoru. Navíc má trámy, které komplikují návrh stropu. Aby nedošlo k potížím s dekorací, můžete paprsky záměrně zdůraznit zavěšením neobvyklých lamp, například ventilátorů nebo spotů se systémem pro nastavení úhlu sklonu světelného toku.

Tipy na stavbu a rekonstrukci

 • Stavba domu s podkrovím se provádí v nejvyšším bodě pozemku. Tloušťka stěn budov ze dřeva by měla být 10 - 15 cm.Pro překrytí prvního patra by měl být použit dřevěný materiál na lněné jutové tkanině. V tomto případě musí být příčky rámové.
 • Pro druhé patro (podkroví) je povoleno použít tyče o tloušťce 50 - 100 mm. V případě opravy mohou být opláštěny šindelem. Jakékoli příčky vytvořené během výstavby nebo opravy lze pouze zarámovat.
 • Příčky pro podkroví musí být rámové-panelové. Minimální výška stěn hlavní konstrukce by neměla být menší než 2,4 m. Pro podkroví je tento údaj 2,2 m. Schodiště vedoucí do podkroví může být jedno- a dvouramenné. Jeho umístění by nemělo skrývat užitnou plochu 1. patra. Proto se dá přišroubovat. Materiál schůdků musí být protiskluzový.
 • Okna do podkroví a hlavní budovy by měla být dvojitá zimní, s funkcí otevírání. U stropu a podlahy je nutné zajistit izolaci do tloušťky 5 cm s těsněním pro tepelnou a parní izolaci. Pro střechu se vyplatí použít pozinkovanou vlnitou lepenku. Pro dveře je lepší zvolit sololit.
 • Na krokve je lepší použít omítanou desku o tloušťce 5 - 10 cm, na laťování je potřeba neomítaná deska. Aby se prodloužila životnost takového domu, musí být hlavní stavební materiál udržován v dobrém stavu. Je důležité dodržovat technologii výstavby v souladu se všemi pravidly.

Velkolepé příklady pro inspiraci

Chcete-li se blíže podívat na poptávku po myšlence výstavby srubových domů s podkrovím, pomohou příklady fotogalerií.

 • Originální ukázka konstrukce z profilovaného nosníku.
 • Zajímavé řešení s balkonem a sedlovou střechou.
 • Dům s podlouhlým uspořádáním a římsou arkýře.
 • Zajímavé řešení s podpěrnými sloupky, balkonem a sedlovou střechou.
 • Komplexní konfigurace střechy, přítomnost balkonů, markýzy, dva vchody na sousedních rovinách domu.

Informace o tom, jak postavit dům z baru s podkrovím, naleznete v dalším videu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek