Nápady pro interiéry domů z baru

Nápady pro interiéry domů z baru
 1. Zvláštnosti
 2. Druhy dřeva
 3. Typy oddílů
 4. Stavební možnosti
 5. Styl
 6. Příklady interiérů

Měřený život daleko od ruchu velkoměsta není báječná vyhlídka, ale dosažitelný cíl. Po koncipování přestěhovat se z města musí být člověk zmaten výběrem materiálu pro soukromý dům a přírodní dřevo bude dobrou volbou. A nápadů na interiér domů z baru je velké množství.

Zvláštnosti

Mnoho lidí sní o vlastním venkovském domě. Dřevěný dům z baru je vynikající volbou pro ekologicky šetrný domov.

Srubová obytná stavba má důležitou vlastnost, jako každá stavba ze dřeva se smršťuje. Ale smrštění domů z baru má procento, které je nižší ve srovnání se smrštěním domů z kulatiny - od 10 do 1% za první rok v závislosti na typu baru. Čekací doba na smrštění stěn je malá cena za možnost bydlet v domě ze dřeva – přírodního přírodního materiálu, který je zdraví prospěšný a nemá žádné nevýhody zděných staveb s umělou výzdobou uvnitř.

Je lepší postavit dům v zimní sezóně.až bude díky přírodním podmínkám dřevo sušší, bude méně vystaveno jakýmkoliv fyzikálním vlivům.

K maximálnímu smrštění tedy dochází v prvním roce po instalaci rámu konečný návrh dveřních a okenních otvorů se provádí na konci tohoto období... Největší smrštění poskytnou zaoblené kulatiny - od 10%, profilované dřevo - 3-5% a nejméně ze všech lepené dřevo - asi 1,5%.

Otázka výběru řeziva je důležitá: zcela přírodní dřevo (kulatiny a profilované trámy) nebo s nečistotami (lepené trámy).

Dům vyrobený z jakéhokoli dřeva vyžaduje izolaci zvenčí. V podmínkách ruského klimatu to nestačí jen vykopat. Pokud zajistíte izolaci, může mít dřevo tloušťku, která je pro stavbu domu levnější – od 20 cm.

Cíle, které izolace domu z venkovního baru dosahuje:

 • snížené náklady na vytápění;
 • ochrana dřeva před nepříznivými vlivy;
 • vylepšení fasády domu;
 • zachování užitné plochy.

Trhliny se tvoří v každém dřevě, zvláště hluboké budou ve kládě a tyči s normální vlhkostí. To nemá vliv na tepelnou izolaci, pouze na vzhled. Trhliny a štěrbiny je třeba ošetřit speciálními směsmi... Praskliny na spojích jsou utěsněny mechem a jutovou plstí.

Ošetření dřeva antiseptiky před zahájením stavebních prací mu poskytne ochranu před hnilobou a houbami.

Impregnace olejem prodlouží životnost konstrukce, zlepší vzhled a výkon stromu.

Druhy dřeva

Trh stavebního řeziva nabízí několik druhů kulatiny získávané různými způsoby zpracování na stroji. Jedná se o zaoblenou kulatinu, která má po celé délce stejný průměr a profil, ne profilované nebo masivní dřevo přirozené vlhkosti (kulatina je odříznuta ze 4 stran a získává obdélníkový nebo čtvercový průřez), profilovaná na sucho dřevo nebo přirozená vlhkost, lepené dřevo. Vlhkost suchého řeziva je až 18%, dřevo s přirozeným obsahem vlhkosti - od 20%.

K dispozici je také levné řezivo - imitace tyče, jejíž jedna strana vypadá jako tyč. Tvarově vypadá jako dražší podšívka, ale vnější profil vypadá spíše jako lišta.

Imitaci dřeva lze použít k opláštění stěn uvnitř i vně místnosti. Podšívka je instalována svisle, imitace má pouze horizontální upevňovací prvky.

Vnitřní obklady s imitací dřeva dotvoří povrchovou úpravu, vytvoří zdravé mikroklima a rozšíří možnosti řešení interiéru. Vnější imitace povrchové úpravy poskytne naprostou podobnost s domem ze skutečného dřeva.

Plnohodnotný venkovský dům je postaven ze zaoblených kulatin, pevných, profilovaných a lepených trámů - všechny druhy kulatiny vyžadují izolaci, která je v našich klimatických podmínkách lepší než ta vnější.

Tloušťka suchého hoblovaného řeziva (sušení v komoře) nepřesahuje 20 cm, proto se doporučuje stavět z něj vany - tloušťka řeziva je od 15 cm, přístavky - tloušťka 15-18 cm, domy pro bydlení v teple sezóně a na podzim - tloušťka 20 cm.

Nejméně nákladnou variantou pro stavbu přírodního dřevěného domu se všemi výhodami by byl dům z jednoduchého hranatého baru. Ale dřevo musí být opracováno všemi potřebnými směsmi pro dřevo již ve fázi přípravy stavby... A také musí být zvenku izolován a opláštěn, tedy opláštěn. Omítané řezivo totiž patří mezi nejlevnější řezivo, nesuší se ani nezpracovává.

Výhody takového domu:

 • nízká tepelná vodivost a nízké náklady na vytápění;
 • teplý;
 • s vynikající zvukovou izolací;
 • s možností vybudování složité struktury;
 • není třeba zpracovávat vnitřní stěny kvůli jejich přirozenému dekorativnímu efektu;
 • prodyšné a ekologické.

Toto je možnost pro majitele skromného rozpočtu a šikovných rukou: investice budou vyžadovány postupně, je zapotřebí více osobní práce. V Rusku je to relevantní pro velké procento občanů, kteří sní o vlastním domě.

Neopláštěný dražší dům z profilovaných trámů bude chladnější a zvýší účty za vytápění díky vysoké tepelné vodivosti – tepelným ztrátám.

Typy oddílů

V dřevěných domech jsou vnitřní příčky vyrobeny z několika materiálů třemi hlavními způsoby:

 • drátovou technologií;
 • štít;
 • a nejnákladnější ze 3, ale také nejtrvanlivější - metoda vztyčování pevných příček z tyče.

Uspořádání vnitřních stěn je jednoduché, hlavní věc je, že materiály pro ně splňují normy sanitární a hygienické a požární bezpečnosti, jsou pevné a zároveň lehké, aby snesly minimální zatížení dřevěných podlah.

Když si vybrali jednu z metod, konstruují buď:

 • rám vyrobený z desek plněné zvukovou izolací, tepelnou izolací a parotěsnou zábranou a následné opláštění překližkou nebo sádrokartonem;
 • panelová struktura z kolmo umístěných desek ve 2-3 vrstvách s lepenkou nebo střešním materiálem mezi nimi a dokončovací omítkou;
 • pevná stěna z tyče malé tloušťky s požadovaným opláštěním - z dřevovláknitých desek, sádrokartonu, překližky, imitace tyče a bez opláštění;
 • přepravka z kovového profilu pro sádrokartonovou příčku.

Pro krásu, extra přirozené světlo nebo pro úsporu místa (v malých domech) dokonce je možné postavit skleněné konstrukce jako příčky, jsou studené, ale nezabírají místo a propouštějí světlo... Taková neobvyklá řešení jsou vhodná pro moderní styly interiéru, jako je ekologický směr, který je také docela vhodný v domě ze dřeva.

Stavební možnosti

Struktury domů z baru jsou jednoduché, typické a složité. Exteriér srubových a srubových domů je jedinečný a rozmanitý, může být vyroben v tradičním ruském stylu, nebo může být naprosto moderní, což se o interiéru říci nedá.

Technologicky nejpokročilejší styly, jako je techno, industrial a hi-tech, nebudou v domově z přírodního dřeva na místě. Přestože panoramatické zasklení s vysokými stropy, absence vertikálních příček (otevřené mezipodlažní prostory) nebo omítnuté stěny moderními stropními materiály (při sešití přírodního dřevěného stropu jsou trámy uzavřené) rozšiřují výběr interiérových řešení.

Dům z baru si můžete postavit sami nebo si objednat designový projekt od architektonické kanceláře, společnosti specializující se na stavbu právě takových dřevěných domů.

Pro nezávislý design existují speciální počítačové programy, pomocí kterých můžete v projektu zohlednit klimatické podmínky zóny vašeho bydliště a vytvořit požadované uspořádání. Například SEMA je softwarový balík pro vytváření projektů domů z baru, kde můžete přesně vypočítat požadované množství materiálu a provést úplný odhad, což bude mít nejpříznivější vliv na celkový rozpočet stavby.

Domy mohou být venkovského typu - to jsou nejlevnější možnosti pro dřevěné soukromé stavby. Stavební firmy nabízejí velmi výhodné standardní projekty velmi malých staveb o rozměrech 4x5, 5x6, 6x6 m - okouzlující jednopatrové domy s podkrovím i bez.

Podkroví může mít slušnou plochu pro ložnici nebo jiné prostory, ale není to podlaha... Proto domy o stejné ploše, ale různém počtu podlaží - jednopatrové s podkrovím a dvoupatrové budou mít různé ceny.

Pokud potřebujete ušetřit peníze, měli byste si vybrat dům s podkrovím - tato možnost bude stát výrazně méně.

Typické jednopodlažní domy o malé ploše budou mít kuchyň-jídelnu kombinovanou s obývacím pokojem, ve kterém můžete uspořádat přistýlku pro 1-2 osoby, zádveří, ložnici v podkroví, kombinovanou koupelnu , může být přítomna otevřená malá veranda. To vše je na letní dovolenou pro 3-4 člennou rodinu docela dost.

Interiér takového domu by neměl být přetížen detaily. Je lepší malovat stěny ve světlých barvách, barva "bělený dub" bude velmi dobrým řešením.

Skandinávský styl v takové struktuře pomůže racionálně využít prostor.a interiér nebude nudný ani tmavý díky světlým natřeným stěnám a jasným akcentům v detailech a doplňcích.

Pro trvalé bydlení volte prostornější dvoupatrové, třípatrové domy. Mají různé dispozice, mohou být na přání zákazníka s arkýřem nebo bez, komplexní zajímavý design.

Existuje spousta hotových nápadů pro výzdobu interiéru domů z baru a zaoblených kulatin. Velké chaty a útulné domy skromných rozměrů mohou mít rozměry - 7 x 7 m, 9 x 6 m, 12 x 15 m.

Ve velkých domech z baru je několik ložnic, panoramatická okna, nouzový vchod, prostorná hala, šatny. Mají balkony, kryté verandy, terasy, samostatné technické místnosti - kotelna, sklady, mohou být otevřené mezipodlažní prostory. Posledně jmenovaná vlastnost je v souladu s evropským trendem v interiérovém designu a umožňuje zvolit vhodný styl.

Arkýř, který dává nové nápady pro design místnosti - obývací pokoj, jídelna, zvyšuje jeho užitnou plochu, dává spoustu přirozeného světla. Tvar arkýře v domech z baru je obdélníkový, pětiedrový, lichoběžníkový. Je uspořádán v prvním nebo druhém patře.

Aby konstrukce domu od tohoto otvoru neoslabovala, zpevňuje se pomocí neoddělitelných korunek, zpevňujících rám, po obvodu domu nahoře a dole.

Střecha musí být také určitého provedení, aby netlačila na slabou část fasády. Balkon ve druhém patře může fungovat jako střecha arkýře.

O finské domy je velký zájem - jsou šetrné k životnímu prostředí, zvenčí dekorativní, se vší jednoduchostí výzdoby a tvarů a pohodlné uvnitř. Velikost domu, počet podlaží, dispozice jsou různé. Mohou to být minidomy pro 1-2 pokoje a velké domy, všechny mají originální vnější design, všechny mají pečlivě promyšlené dispozice.

Kombinují dřevo s kamenem, charakteristická je i přítomnost neobvyklého venkovního krbu. Moderní finský dům z baru plně odpovídá hlavnímu účelu dřevěného domu: přiblížit člověka jeho základům - přírodě.

Styl

Výběr stylu v domech z baru nebo zaobleného kmene má hranice, ale přesto je rozmanitý.

Dřevo implikuje „teplou“ domácí atmosféru, útulnost, tradici. A to v žádném případě nemusí být nutně ruské tradice. Může to být drsné kouzlo chaty, neobvyklé flexibilní formy modernosti, sofistikovanost klasického interiéru, organicky vepsané moderní evropské trendy.

ruský styl v luxusní srubové budově bude 100% hit, zvláště pokud jste skutečně zamilovaní do ruské kultury a tradic. Zpracování stěn je vyžadováno minimálně, bez ohledu na zvolený směr: styl báječné ruské chýše, rolníka, obchodníka nebo vznešeného směru.

To znamená, že podle názvu směru je již jasné, jaký bude dekor: hrubý, rafinovaný nebo oplývající složitými zajímavými řezbami. Vše závisí na osobních preferencích majitele:

 • Úžasná režie znamená vážnou investici, protože vyžaduje velké množství složitého řezbářství, které v tomto interiéru nemůže být mnoho, je přítomno téměř na všech površích nábytku. A kamna, tak nezbytná v každém ruském interiéru, musí být jistě opravdová ruská kamna. Stěny lze nahrubo otesat, ale obrousit a natřít olejem nebo tenkou vrstvou laku. Textilie jednoduchého designu by neměly přitahovat pozornost, hlavními akcenty jsou vyřezávaný dřevěný nábytek, sporák a syrový vzhled srubových stěn. Okna jsou v poměru k velikosti místností malá.
 • Selský směr v interiéru nepotřebuje složité vyřezávané detaily, hodí se zde hrubý nábytek jednoduchých tvarů, lehce dotčený rovinou, truhly, které plní několik funkcí, a všechny stejné nekomplikované textilie. Nádobí pod Gzhel nebo Khokhloma (musíte si vybrat jeden typ obrazu) se hodí do kuchyně ve starožitném stylu s dřevěnými deskami a otevřenými výklopnými policemi s jednoduchými řezbami nebo malbami. Podnosy Zhostovo ozdobí srubové nebo dřevěné stěny.
 • Obchodníci a šlechtici si mohli dovolit hodně. Výběrem jeden z odpovídajících stylistických směrů (kupecká chýše nebo ruské šlechtické hnízdo), můžete si podle svého výběru objednat nádherný vyřezávaný nábytek s klasickými prvky a zušlechtit stěny nebo ozdobit nábytek a další dřevěné detaily interiéru krásnými řezbami vyrobenými v typických ruských tradicích. Lze jej použít k dekoraci dřevěných sloupků zábradlí, stolů a židlí z masivního dřeva.

Kamna s kachlemi doplní obraz v obou případech, pouze si musíte vybrat modely s malbou, která odpovídá celkovému designu místnosti. To může být tenký půvabný malba, která dodává efekt vzdušnosti, lehkosti interiéru obývacího pokoje, jídelny, kuchyně (takové dlaždice se používají i v kuchyňské zástěře) v jemných modro-bílých nebo béžovo-růžových tónech.

Další varianta - malba s jasnými květinovými ornamenty nebo oblíbenými potisky... Vybírají také jednobarevné dlaždice s hlubokým tmavým tónem glazury - fialová, hnědá, vínová. Díky tomu, že kamna vyniknou jako umělecký předmět, kontrastují se světlým pozadím stěn a klidnými barvami zbytku vnitřní výzdoby místnosti.

Kamna mohou být ústředním prvkem stylu a nést hlavně dekorativní zátěž, nebo to může být doplňkové zařízení pro vytápění místností, zejména pokud reprodukujete staré uspořádání ruské chaty instalací kamen na křižovatce dvou místností. Trouba může mít moderní technickou náplň a pak se v ní bude pohodlně vařit jídlo.

Starobylý duch ruského stylu je v rozporu s náladou evropských uspořádání. Při výběru lakonického domu z profilovaných nebo lepených trámů s otevřeným plánem a jednoduchou pravoúhlou geometrií prostoru musíte dát přednost jednomu z moderních stylů, například skandinávskému. Skandinávci navíc oceňují přírodní dřevo v nábytku a dekoracích.Krásně bude vypadat prkenná podlaha, parkety.

Ulehčit skandinávský styl dát prostor a nedostatek přebytku ve výzdobě a dekoraci. Malováním stěn a výběrem pohodlného nábytku a minima doplňků tedy bude možné uzavřít otázku vnitřní výplně domu v tomto stylu. I když má dům panoramatické zasklení, záclony pravděpodobně nebudou užitečné ve skandinávském interiéru, pokud jsou pouze nenápadné, lehké, průsvitné, mělo by zde být hodně přirozeného světla.

Stěny by měly být vymalovány ve světlých pastelových barvách, teplých nebo studených, a měla by k nim ladit místní barva čalounění nábytku, moderní a pohodlná.

Akcenty musí být umístěny úhledně: házejte na pohovku příjemnou deku pomocí techniky patchwork, zavěste na zeď velkou fotografii a to bude stačit pro barevné akcenty. Funkčního nábytku by mělo být tolik, kolik je potřeba, ale neměl by zaneřádit místnost. Lehké police a otevřené police se budou hodit, abyste měli vše potřebné po ruce, perfektně se připevňují k dřevěným stěnám.

Taková extrémní verze stylu pro dřevěný dům, jako podkroví je zcela nevhodné pro srubové domy, a ještě více pro srubové stavby. Jeho průmyslový design s obrovskými plochami, otevřenými komunikacemi, kovem, betonem nebo plastem ve výzdobě a nábytku je v rozporu se samotnou myšlenkou dřevěného domu - blízkost přírody, rodinné tradice a pohodlí. A finský interiér v domě ze dřeva mu naopak plně odpovídá.

Finský styl interiéru je druh skandinávského stylu. Zde je stejná funkčnost kusů moderního nábytku, světlé povrchy interiérové ​​dekorace, minimum dekorů a barev.

K vysoké vyrobitelnosti domu se přidala hrubá povrchová úprava velkého kamenného krbu, který může být i biokrbem (neškodí přírodě), multifunkčnost nábytku, kdy pro úsporu místa lze postavit i v posteli - v zásuvkách. Snad jeho hlavní myšlenkou je klid a pohodlí lidí žijících v takovém domě.

Interiérové ​​styly se spoustou dřeva v povrchových úpravách a vybavení jako např chata, země, grunge dokonale zapadne i do designu dřevěného domu. Spolu s ruským stylem to budou nejorganičtější řešení pro domy z kulatiny a trámů. Ale nejen oni předávají teplo krbu a dodržování rodinných tradic. Interiér v anglickém stylu schopen jim v těchto parametrech konkurovat.

Ne každý má rád spoustu volného prostoru, hrubé stropní trámy nebo jednoduchý dřevěný nábytek. V anglickém interiéru je celý prostor zaplněn nábytkem a to je přesně to, co někdo potřebuje.

Kožené pohovky a křesla „s ušima“ čalouněnými drahými látkami nebo kůží budou vhodné v domě vyrobeném ze dřeva, pokud budou stát u skutečného krbu v klasickém stylu. Je lepší malovat stěny ve světlých odstínech, a ne v nasycených, jako v původním anglickém stylu. Pak drahý tmavý nábytek z elitních dřevin nezatemní prostor.

Mnoho doplňků přijatých v anglickém stylu na světle šedém pozadí, například stěny, bude vypadat harmonicky. A abyste v anglickém interiéru dodrželi zásady proporcionality a zdrženlivosti, musíte věnovat pozornost designu stropu: je namalován v jedné světlé barvě se stěnami nebo je zcela zašit a omítnut.

Velmi výhodnou možností by byl strop s dřevěnými lištami..

Velké množství správně uspořádaného nábytku (podle zásad klasické proporcionality) vytvoří rovnováhu situace a poskytne místnosti domácí pohodlí.

Pro anglický styl je vhodné uzavřené uspořádání, to znamená, že pokud bylo původně otevřeno v domě z baru, bude nutné postavit stěny a poskytnout krásné dřevěné dveře také v elegantním klasickém stylu.

Moderní bude stát na stejné úrovni jako styly používané v interiérech domů z baru.V něm jsou všechny nápady převzaty z přírody - špatná geometrie nábytku hovoří o přírodních formách, rostlinné motivy lze vysledovat všude. To bude nejvíce dekorativní interiér ze všech uvedených pro dřevěné domy.... Vzhledem k tomu, že stěny by měly být pouze skromným pozadím pro neobvyklé předměty v tomto interiéru, měly by být vymalovány v decentních barvách, aby na sebe neupozorňovaly a nepotlačovaly je svou přirozenou texturní dekorativností. Květinové závěsy jsou docela vhodné.

Jak vidíte, nápadů na interiérovou výzdobu prostor v domech ze dřeva a srubech je mnoho, je z čeho vybírat.

Příklady interiérů

Podívejme se na různé stylové možnosti řešení interiéru v dřevěných domech:

 • Finský styl tohoto interiéru postrádá dekorativnost a je atraktivní díky použití 1-2 světlých barev v nábytku, doplňcích a dekoracích. Vše dýchá klidem a domácím teplem.
 • Studovna v anglickém stylu v dřevěném domě se světlými stěnami, tmavě hnědými stropními trámy a závěsy stejné barvy a koženým čalouněným nábytkem.
 • Černobílý interiér s tmavou podlahou v komplexní struktuře otevřeného zaobleného kulatiny.

Pro ještě zajímavější interiéry pro domy z baru se podívejte na další video.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek