Originální možnosti pro interiérový design dřevěného domu

Originální možnosti pro interiérový design dřevěného domu
 1. Zvláštnosti
 2. Co potřebuješ?
 3. Co je nepřijatelné?
 4. Materiály (upravit)
 5. Design
 6. Nábytek a instalatérství
 7. Styl
 8. tipy a triky
 9. Krásné příklady v interiéru

Dřevostavby byly vždy spojeny s něčím originálním a původně ruským. To dalo určitý otisk na vnitřní výzdobu a design celého obydlí jako celku. Každý má však jiný temperament. To se odráží v každém prvku designu dřevěné konstrukce, ať už je to interiér letního domu, venkovského domu nebo soukromé chaty.

Zvláštnosti

Každá masivní dřevěná konstrukce vyžaduje pečlivý výběr materiálů. Pokud je situace s cihlou jednodušší, je třeba vzít v úvahu řadu faktorů. Například kvůli šetrnosti k životnímu prostředí je materiál žádaný. Je to však ona, kdo je důvodem potřeby dalších ošetření, včetně antiseptické impregnace. Strom se zmenšuje, přitahuje pozornost hlodavců a mravenců, což může narušit jeho celistvost.

Taková struktura má menší tlak na základ. Z tohoto důvodu je možné vybudovat druhé a třetí podlaží. Horní prostor lze využít jako podkroví. To vám umožní racionálně vybavit vnitřní prostor a uvolnit místo ve spodní části, když to nestačí. Vzhledem k nízké hmotnosti dřeva by materiály použité na podlahy měly být lehké.

To vylučuje pokládání základů po celém obvodu stěn s masivními deskami. Materiály jsou vybírány tak, aby nevytvářely dodatečné zatížení nosičů. Je chybou používat k dekoraci interiéru výhradně dřevěné suroviny.

Jedním z rysů pole je ztráta expresivity textury s množstvím stejného materiálu uvnitř místnosti.

Pokud je hodně dřeva, dům bude vypadat jako dřevěná bedna s přepážkami nebo jako polotovar a neobydlený lázeňský dům. Pro každou podlahu je důležité vybrat správný dokončovací materiál. Lze vytvořit jakoukoli atmosféru, ale měla by být harmonická a esteticky příjemná. Výběr materiálu můžete zvážit ve fázi výstavby.

Jakýkoli druh dekorace (uvnitř i venku) dřevěného domu se provádí po smrštění konstrukce. Obvykle to může trvat až 5 let. Pokud bylo při stavbě použito lepené lamelové dřevo, budete muset počkat minimálně rok. Pokud je obklad proveden dříve, dojde k jeho deformaci. Tapeta se může roztrhnout, pokud dům vede. Popraská omítka, odpadnou dlaždice, ostatní nátěry budou zkosené.

Vnitřní dekorace dřevěného domu by měla odpovídat obecné koncepci stylistiky. Volí stejný designový směr, aby byla zachována stejná atmosféra ve všech místnostech. Integritu lze zachovat pomocí související barevné palety povrchových úprav stěn, stropů a podlah. V některých místech je nutné zmírnit těžký efekt, který vytváří dřevěná úprava podlah.

Co potřebuješ?

Dokončovací práce se zpravidla provádějí po provedení komunikačních a elektroinstalačních systémů. Při dokončování je důležitá předběžná příprava podlah. V prvním roce po výstavbě je nutné dosáhnout těsnosti spojů. Musíte se postarat o pokládku hydroizolace.

Těsnění se provádí mezi kládami jutou, koudelí nebo mechem.

Před zdobením stěn, stropu a podlahy se musíte postarat o izolaci domu. Tím se sníží tepelné ztráty, které budou patrné zejména v chladném období. Je důležité používat materiály zpomalující hoření a udržitelné materiály. V zavřeném stavu zabrání šíření otevřeného plamene. Nepřítomnost škodlivých složek v kompozici vyloučí uvolňování toxinů během operace povrchové úpravy.

Pokud povrchová úprava zajišťuje rámový systém, musí být použity lehké materiály.

Díky nim můžete vyrovnat výšku podlah, skrýt přívod elektřiny a vody uvnitř. Umožní vám také položit izolaci. Teprve po dokončení okenních a dveřních otvorů stojí za to začít s výzdobou interiéru.

Vzhledem k tomu, že dřevo je schopné trvalého spalování, jsou světelné zdroje vybírány bezpečné. Je důležité vybrat správný dokončovací materiál, aby se neroztavil z ohřevu lamp a jiného osvětlení. Pro stropy a stěny se snaží zakoupit možnosti s minimální mezerou mezi rámovým systémem a obvodovým stropem. Ušetříte tak cenné centimetry užitné plochy.

V interiéru je nutné:

 • správně naplánovat každý kout prostoru;
 • vyberte různé povrchové úpravy s ohledem na požadovaný styl;
 • připravte každou základnu pro dokončení;
 • zónovat prostor každé místnosti do samostatných funkčních zón;
 • použít techniku ​​kontrastu ve výzdobě;
 • vyberte požadovanou barvu pozadí;
 • vnést do interiéru světlé skvrny;
 • vyberte povrchovou úpravu, která je kompatibilní s jakýmkoli typem osvětlení;
 • vyberte povlaky s různými texturami;
 • používat odolné materiály;
 • zvolte povrchovou úpravu se snadnou údržbou.

  Je nutné myslet na ventilační systém, jinak se materiály použité pro výzdobu interiéru zhroutí dvojnásobnou rychlostí. Na jejich povrchu se přitom může tvořit kondenzát nebo dokonce plíseň.

  Co je nepřijatelné?

  Existuje několik chyb, které vizuálně zhoršují vzhled interiéru:

  • provedení nástěnné, podlahové a stropní dekorace ve stejném tónu je vyloučeno;
  • neopakujte vnější design výběrem stejného dokončovacího materiálu;
  • je iracionální ponechat pod schody velkou plochu s nedostatkem záběrů;
  • pro podlahu je nežádoucí používat protiskluzový materiál;
  • není možné vybavit mokré prostory koupelny závěsnými lampami;
  • je nepřijatelné používat toxické suroviny, které při zahřátí uvolňují do vzduchu výpary formaldehydu.

  Materiály (upravit)

  Materiály pro výzdobu interiéru dřevěného domu jsou různé. Trh s dokončovacími surovinami dnes nabízí kupujícímu mnoho možností. Ze široké škály nátěrů je několik nejžádanějších mezi designéry a běžnými kupujícími.

  Dřevo

  Výběr takových surovin musí být důkladný. Ne každý druh masivního dřeva je vhodný k dekoraci. Je schopen se stát ozdobou stropů pouze s důkladným přístupem k výběru. Například je to nejlepší a nejpřirozenější materiál pro trámy podkrovních stropů. Takové prvky jsou dnes středem zájmu interiérového designu. S jejich pomocí můžete vytvořit jedinečný design.

  Dobré použití jsou dekorativní stropní desky nebo kazety pro zvýraznění plochy stropu.

  Plastický

   Tento materiál je lehčí. Používá se všude díky rozmanitosti textur a schopnosti napodobit jakýkoli přírodní materiál. Používá se jako vnitřní dekorace na stropy a stěny. Jedná se o nástěnné a stropní lišty, stropní obklady a stěnové panely. Lakované lamely připomínající dřevo interiér zjemňují. Zděné panely umožňují zónovat prostor.

   Textura může být matná, lesklá, reliéfní, hladká. Plast je schopen napodobit dřevo, kámen, korek, mramor, oblázky, cihly.

   Sádrokarton

   Takovým materiálem je plášť se sádrovým jádrem, oboustranně zabalený do stavební desky.Má svou gradaci a různé účely. To se odráží v tloušťce a ohebnosti.

   Používá se k uspořádání výklenků, oblouků, příček, obkladů stěn a stropů. Pro každé patro použijte vlastní typ sádrokartonu. Nejlepší možností pro dekoraci interiéru je vytvoření zavěšených nebo napínacích stropů. Sádrokarton lze natřít, přelepit tapetou, potáhnout omítkou, doplnit polyvinylchloridovým filmem.

   Napínací tkanina

   Do této kategorie patří materiály ve formě PVC fólií různých šířek. Jsou to matné a lesklé, stejně jako saténové nátěry pro oblast stropu, které se lepí na strop nebo připevňují k rámu po zahřátí místnosti horkovzdušnou pistolí. Fólie je lehká, odolná vůči deformaci a stabilní v sytosti barev. Schopný zadržet vodu v případě úniku z horního patra. Nevýhodou dokončovacího materiálu je nestabilita vůči propíchnutí.

   Díky moderním technologiím lze takový materiál použít pro tisk fotografií, zdobení interiéru místnosti neobvyklým vzorem.

   Laminát

   Použití laminátu pro vnitřní výzdobu interiéru soukromého domu je obvykle částečné. Materiál je lehký ve srovnání s keramickými dlaždicemi. Jsou jím opláštěny stěny a podlaha. To je dobrý způsob, jak uspořádat kuchyňskou zástěru, zvýraznit akcentní oblast v obývacím pokoji, ložnici. Pokud se však dům nachází v oblasti s vysokou vlhkostí a neustálou kondenzací, zadní strana se časem odlaminuje.

   Linoleum

   Tento materiál pro hotovou podlahu má svou vlastní klasifikaci. Vyznačuje se snadnou instalací a absencí potřeby fixace lepidlem s malou podlahovou plochou konkrétních prostor. Potřebuje předběžné vyrovnání základny a položení podkladu. Textura může připomínat parkety, desku, laminát. Pěnový podklad dodá podlaze teplo.

   Omítka

   Tento materiál je vhodný pro částečnou dekoraci interiéru. To je způsobeno tím, že dům může vést. Pokud to však klima regionu a umístění dovolí, takový materiál ozdobí stěny a příčky. To může být částečný přízvuk ve formě basreliéfu nebo štuku. V ostatních případech je možné provést benátskou, versailleskou omítku, texturu pod kamenem nebo kůrovcem. Druhá možnost dokonale napodobuje pole zaostřené brouky. Tato textura vypadá stylově, dnes je poptávka po dekoraci interiéru.

   Tapeta na zeď

   Materiál tapety se dělí na 2 typy podle formy uvolnění: role a povlak. První řada zahrnuje povlaky různé tloušťky, složení a textury. S jejich pomocí můžete do interiéru přidat originální design pozadí. Dnes je kladen důraz na příjem kontrastu, proto se často kupují doprovodné tapety, které zvýrazní potřebné funkční oblasti (kuchyň, ložnice, odpočinek, arkýř).

   Pozoruhodné jsou tekuté tapety. Tento materiál je ve formě hotové směsi a prášku, který vyžaduje ředění vodou. Tato povrchová úprava vypadá draho, vytváří neobvyklý efekt, ale je použitelná pouze v suchých místnostech.

   Keramika

   Dlaždice v dekoraci jsou tradiční materiály. Vzhledem k nízké hmotnosti pole se však musí použít v dávkování. Může to být obložení kuchyně, obložení koupelnového panelu nebo obložení sprchového koutu. Někdy jsou stěny zdobeny mozaikami. Tento materiál přitahuje odrůdy na pletivu, které nemusí upravovat mezery. Materiál je lehký, umožňuje diverzifikovat interiér koupelny. Kromě hladké textury může mít reliéf, drsnost a trojrozměrný efekt.

   Na schody

   Dřevěný dům je často vybaven schodištěm. K tomu se používá dřevo, kov, vyztužené sklo, méně často kámen a dlaždice, stejně jako plast. Dřevo pomáhá zachovat identitu, takové sloupky vypadají masivně. Kování z kovu přináší lehkost povrchové úpravě schodů, dodává jim originální vzhled a pomáhá zajistit bezpečnost. Tváří v tvář schodům se vzorovanými dlaždicemi vám umožní označit příslušnost k určitému nápadu designu.

   Na kamna nebo krb

   Při výzdobě prostoru krbu se používají různé materiály. To vám umožní diverzifikovat design s ohledem na zvolený styl. Dobrým materiálem bude slínek s různými tloušťkami matrice. Modulární dlaždice můžete použít k pokrytí římsy krbu nebo lávky.

   Zajímavé jsou lehké možnosti s texturou kamene. Imitace cihel je lehčí, nevytváří kolosální zatížení základů. Materiál se vyznačuje realistickými odstíny, což vnáší do interiéru požadovanou náladu.

   Design

   Designová řešení pro výzdobu interiéru dřevěného domu ze zaoblených trámů nebo kulatiny (odkorněná nebo s kulatým průřezem) jsou rozmanitá. U stěn je dnes požadováno územní řešení. Zároveň je možné částečně zachovat strukturální rysy stromu. Může být tónován s ohledem na obecný koncept zvoleného stylu. Předpokládá se, že to dává místnosti zvláštní charakter. Bere na venkovskou notu, technika připomíná dům na vesnici.

   Olejová úprava pomůže chránit a zachovat texturu dřeva.

   Dokončení s panelovým domem je ošemetný trik. Jedná se o návrh obkladu pro obložení stěn uvnitř domu. Zajímavým řešením je nátěr stěn nebo stropních desek. Zvýrazněním trámů v jiné barvě je možné stropní prostor vymezit, zdůraznit jeho jedinečnost. To vám umožní učinit texturu povrchové úpravy dřeva expresivní.

   Módní textura obkladů stěn je imitací staré klády. Tento efekt je oblíbený u vintage designů. Aby však design vypadal stylově, je lepší ozdobit jednu ze stěn jiným materiálem (například ve formě cihel, pomocí imitace dlaždic nebo obkladů). Možnosti designu jsou různé. Lakonický design stropu můžete zdůraznit lampami neobvyklých tvarů.

   Jedna úprava by měla zjemnit druhou. Totéž platí pro příslušenství. Například stěny by neměly být přetíženy množstvím kresby. Je lepší, když na nich bude umístěn obrázek nebo malý panel. Současně je kladen důraz na neobvyklou texturu povlaků. Pokud existují výklenky, můžete je zvýraznit vestavěným osvětlením.

   Pro koupelnu je lepší použít nápady na použití odstínů přirozené barevné palety. V módě jsou béžové, olivové, bělené korálové tóny v kombinaci s bílou. Bílá je oblíbená, zředěná světle šedou, stejně jako slonová kost. Designové nápady jsou různé. Nemůžete však vyplnit vše kolem jedinou texturou a barvou.

   Nábytek a instalatérství

   Nábytek má v dnešní době mimořádný význam. Je to přízvuk interiéru každé místnosti v soukromém domě. Právě tyto prvky vnitřního uspořádání naznačují požadovaný styl a naznačují pohodu majitelů domu. Prioritou je důraz na funkčnost. Jakákoli položka v interiéru každé místnosti ve srubu by měla být co nejužitečnější.

   To je vyjádřeno v přítomnosti transformačních systémů, kompaktnosti. Výrobci poskytují různé modely s ohledem na konstrukční vlastnosti prostor. Například pro římsy arkýřových oken si můžete objednat speciální pohovky, které mohou co nejtěsněji obsadit zaoblenou stěnu.

   Pokud je prostor omezený, lze do něj instalovat kompaktní modely, které ponechají prostor pro svobodu pohybu.

   Noční stolky byly vyvinuty pro ložnice a obývací pokoje. Vyznačují se dobrou funkčností při minimální velikosti. I pro koupelnu si můžete vybrat produkty s ohledem na zvláštnosti uspořádání. V prodeji jsou rohové a rovné vany, varianty pro jednoho, dva uživatele, sedací výrobky s různými tvary mís. Zjednodušený tvar umožňuje bezpečný provoz areálu.

   Dřezy pro soukromé domy vyrobené ze dřeva jsou vybírány lehké. Kamenné desky jsou zde nežádoucí: budou vytvářet velké zatížení základů. Záchodové mísy mohou být s mikrozdvihem nebo vyhřívané. Přítomnost instalace rámu přispěje ke spolehlivosti upevňovacích produktů. Kovový vyhřívaný věšák na ručníky bude užitečným nákupem. Trochu váží, ale přináší do místnosti organizaci.

   Styl

   Styl výzdoby interiéru je podřízen temperamentu majitelů domu. Pokud se jedná o rodinu několika lidí, snaží se vybrat možnost, která vyhovuje všem. V opačném případě může být pobyt v domě nepohodlný. Projekt může představovat jedno z odvětví designu, ať už jde o moderní, klasický, vintage, etnický nebo kreativní směr interiéru.

   Na přání můžete interiér vytvořit jako lovecký zámeček. Někdo preferuje styl Provence s jeho touhou po světlých barvách a texturou malovaného dřeva. Takové řešení vydává lehkost, je příjemné, styl francouzského vnitrozemí vyzařuje nádech vintage. Jiní mají rádi boho styl s jeho snahou o pestrost. V tomto případě dekorace na pozadí stěn a stropu obvykle změkčuje množství světlých bodů a textilií charakteristických pro design.

   Prvky palácové slavnosti jsou vlastní klasickému řešení venkovské chalupy. Dům je udržován ve stejném stylu, aby byla zachována požadovaná atmosféra. Ve výzdobě stropu mohou použít imitaci sádrových lišt, lišt, stěny jsou zdobeny malbami nebo panely. Pro podlahu volí povrchovou úpravu jako parkety nebo ji pokrývají drahými koberci.

   Na schody se používají koberce, které zdobí sloupky lampami ve tvaru koule.

   Pro různé místnosti

   Design každé místnosti má své vlastní vlastnosti.

   • Světlé tóny interiérové ​​dekorace jsou vhodné do obývacího pokoje. Prostor pro hosty můžete zvýraznit samostatnou skladbou stropu a samostatným osvětlením.
   • V ložnici je vítán klidný rozsah a lehkost textury. Typy povlaků mohou být různé. Jedná se o tapety, sádrokartonové panely, stretch fólie na strop.
   • Ve výzdobě druhého patra nebo podkroví se používají lehké materiály. Zde se hodí sádrokarton, dobře vypadá přírodní střecha nebo imitace prkna.
   • Do kuchyně jsou dobré panely v kombinaci s omyvatelnými tapetami. Můžete použít lamelové materiály, stropní desky. Zajímavým řešením by bylo přidělení varných a jídelních prostor.
   • Pro školku jsou vybrány světelné panely. Často je zdobena tapetami ve stylu patchwork. Stěny mohou být zdobeny vinylovými nálepkami přes tapety nebo panely.
   • Pro koupelnu by bylo nejlepším řešením použití panelů nebo obkladů. Vlhké plochy lze obkládat dlaždicemi nebo mozaikou. Pokud to prostor dovolí, umístí se do něj nábytek. Pokud není dostatek místa, vybaví výklenky ze sádrokartonu odolného proti vlhkosti.

   tipy a triky

   V zásadě lze všechny práce provádět ručně bez zapojení externích specialistů. Ale musíte dodržovat pořadí dokončovacích prací. Opláštění svislých, nakloněných a vodorovných rovin má své vlastní charakteristiky. Všude však bude vysoce kvalitní pouze s řádnou předběžnou přípravou základu.

   Dekor ze dřeva je vhodný pro dekoraci podkroví. Na dně bude takový povlak vypadat drsně a vnese určitý otisk do celé atmosféry. Mělo by se však dávkovat také nahoře. Například, pokud jsou všechny stěny vyzdobeny tímto způsobem, bude výzdoba obtížná. Můžete se samozřejmě spolehnout na styl loveckého zámečku ve stylu horské chaty. Tam, kde jsou děti, však toto rozhodnutí není vždy vhodné.

   Je důležité přinést lehkost. Pokud všechny předměty pro domácnost odrážejí povrch dřeva, včetně masivnosti nábytku, drsnosti povrchové úpravy, interiér bude zničen. Nezáleží na tom, jaký styl je brán jako základ. Dům by měl být útulný, zatímco může být vyzdoben ve stylu grunge, loft, moderní, neoklasicistní.Můžete vsadit na použití světlých odstínů pro pozadí a nábytek. Jednoduché formy interiérových prvků zjemňují vjem.

   Krásné příklady v interiéru

   Ukázky fotogalerií vám pomohou zhodnotit možnosti stylového designu dřevěného domu.

   • Používání laminátových podlah, lakování dřeva. Nábytek protahuje interiér, lustr dělá strop elegantní.
   • Stylové řešení do půdního prostoru. Kombinace textur, zvýraznění prostoru krbu.
   • Neméně úspěšná technika pro kombinování textur pomocí řeziva a desek. Míchání textur uvolňuje nudu v otevřeném interiéru.
   • Příklad provedení podkroví ve skandinávském stylu. Použití bílé pro strop vizuálně vymaže hranice horní desky.
   • Zajímavé řešení pro zdobení domácí knihovny. Použití materiálů různých textur pro strop, stěny a podlahu.
   • Neobvyklá technika pro výrobu dveří ve formě oblouku. Stylové a úspěšné řešení pro prostornou budovu.

   Informace o tom, jak správně vytvořit interiérovou výzdobu dřevěného domu, naleznete v dalším videu.

   bez komentáře

   Komentář byl úspěšně odeslán.

   Kuchyně

   Ložnice

   Nábytek