Jemnosti procesu vnitřního obložení domu s imitací baru

Jemnosti procesu vnitřního obložení domu s imitací baru
 1. Zvláštnosti
 2. Design
 3. Montáž
 4. Dokončovací technologie
 5. Rada
 6. Krásné příklady

Materiály, ze kterých je dům postaven, nejsou pro jeho vizuální přitažlivost až tak důležité. Výzdoba interiéru dodává místnostem útulnost a krásu. Imitace baru je velmi oblíbená, protože umožňuje realizovat nejrůznější designová řešení, navíc dodává místnostem originální a jedinečný vzhled. Také s pomocí tohoto materiálu můžete vyrovnat stěny, které potřebují opravy, bez zbytečného úsilí a vynaložených peněz.

Zvláštnosti

Imitace tyče je vyrobena z přírodního dřeva různých druhů. To znamená, že barva a struktura materiálů jsou různé. Je třeba poznamenat, že tento materiál splňuje všechny ekologické požadavky. Vzhledem k maximální přirozenosti v designu pokojů je pobyt v takových místnostech velmi pohodlný.

Vzhledem k tomu, že je na bázi dřeva, je třeba vyzdvihnout odolnost a pevnost imitace tyče, její výborné zvukově izolační a tepelné izolační vlastnosti. Vytváření komfortního mikroklimatu v místnosti je usnadněno nízkou tepelnou vodivostí výrobků. Navíc při výběru stromu určitého druhu se objeví jeho léčivé vlastnosti.

Mezi výhody je třeba poznamenat také snadnou instalaci. Všechny části konstrukce mají spojovací hroty a drážky a prakticky nezatěžují povrch, čímž jej chrání před deformací.

Pokud je dům postaven z přírodního dřeva, cena se může výrazně zvýšit a při čekání na proces smršťování se ztratí značné množství času.

Jako každé přírodní dřevo má však i imitace své nevýhody. Předně nepříznivé mikroklima a vysoká vlhkost mohou výrazně snížit životnost výrobků. Materiál musí být pravidelně potažen antiseptickými sloučeninami a také lakován nebo natřen. Také impregnace ohnivzdornými směsmi nebude zbytečná, aby se eliminovalo riziko požáru.

Desky nedostatečné kvality nemusí být dostatečně pevné, mohou se časem deformovat a vysychat a také podléhají rozkladným procesům. Tomu se lze vyhnout pouze s podmínkou nákupu kvalitního produktu od důvěryhodných výrobců.

Design

Povrchová úprava imitace dřeva může být dvou typů: monolitická a kombinovaná. Záleží na nápadu designu.

 • Monolitické provedení je kompletní opláštění místnosti imitací baru. V tomto případě mohou pokrývat stěny, podlahy a stropy. Panely do sebe velmi těsně zapadají a tvoří jedinou kompozici.
 • Kombinovaný stejná povrchová úprava zahrnuje různé materiály. Základem je imitace dřeva a určité plochy místnosti lze obložit například obklady nebo tapetami. Hlavní věc je ujistit se, že povrchová úprava je provedena ve stejném stylu a stejném barevném schématu. Originální designová řešení oživíte také kombinací různých druhů dřeva.

Bez ohledu na typ povrchové úpravy, spolu s imitací dřeva, musíte zakoupit další dekorativní prvky. Mohou to být rohy, lišty, které dávají individualitu a úplnost. Lze je vyrobit nejen v barvě dřeva, ale i v jakémkoli jiném odstínu: bílá, černá, chrom a další. Na stavebním trhu jsou tyto díly prezentovány v široké škále.

Montáž

Než budete pokračovat v instalaci imitace tyče, musíte vypracovat jasný pracovní plán.Nejprve byste si měli prostudovat technologii instalace panelů a provést přípravné práce. Podklad musí být vyrovnán a samotné materiály musí být impregnovány antiseptickým roztokem. Poté se přepravka namontuje, vypočtou se míry a vybere se materiál.

Instalace by měla být provedena přesně podle pokynů. Poté jsou panely pokryty ochrannými prostředky.

Příprava

Místnost můžete opláštit vlastními rukama, k tomu musíte znát obecná pravidla a přesně dodržovat technologii. Za prvé, dokončovací práce nelze provádět, dokud se chata, chalupa nebo venkovský dům nezmenší. Pokud je dům rámový, lze dokončení provést ihned po výstavbě.

 • Před zahájením instalace je nutné povrch důkladně očistit a vyrovnat.
 • Hydroizolace se provádí pomocí tmelu. U parozábrany se fólie překryje, řádně připevní a upevní páskou.
 • Poté je rám vyroben. Přepravka vyrobená ze dřeva musí být ošetřena antiseptikem.
 • K vytvoření tepelné izolace místnosti můžete použít speciální materiály, například minerální vlnu nebo pěnový polystyren. Vrstva se zafixuje, uzavře polyethylenem a zpracuje montážní páskou.

Je třeba si uvědomit, že u domů z přírodního dřeva není zateplení nutností a u betonových staveb se bez něj neobejdete.

Výběr materiálu

Imitace lišty se vybírá především v závislosti na druhu dřeva, jeho třídě a velikosti panelů.

Existuje několik druhů materiálů. Nejkvalitnější odrůdy jsou považovány za "Extra" a "Premium", ale liší se i nejvyšší cenou. Nejlevnější třídy jsou A, B a C.

Při výběru panelů je třeba vzít v úvahu homogenitu textury dřeva a jeho barvy, nepřítomnost vad na materiálu, přítomnost uzlů na povrchu, z nichž některé jsou přípustné na panelech rozpočtové úrovně.

Při nákupu je třeba vzít v úvahu nejen cenovou kategorii a kvalitu materiálu, ale také potřeby spotřebitele. Například je nepraktické kupovat panely třídy "Extra" pro dokončení vany nebo balkonu. Ale v místnostech, kde se plánuje vytvořit luxusní design, bude jejich použití docela vhodné.

Co se týče velikosti, škála nabídky na trhu je velmi široká. Odborníci na to dávají několik rad. Například velká velikost panelů může vizuálně snížit výšku a velikost místnosti. Nejlepší možností mohou být prvky o šířce 100-150 milimetrů. Menší budou připomínat levnou podšívku.

Při výběru délky je nutné vzít v úvahu povrch a dekor místnosti.

Imitace tyče může mít velikost od 3 do 6 metrů. Tloušťka by neměla přesáhnout 12 milimetrů.

Stěny zakončené panely menší délky a tloušťky budou nejen vypadat ziskověji, ale také vyžadují méně peněz. Záměrná a úspěšná kombinace vytvoří jedinečný a jedinečný interiér místnosti.

Při výběru druhu dřeva je třeba prostudovat jeho vlastnosti a vlastnosti.

 • Jako příklad lze uvést nejoblíbenější materiály, jedním z nich je modřín... Toto dřevo má vysokou požární odolnost, je velmi odolné a má také velmi příjemný odstín. Modřín lze použít k dekoraci uvnitř i vně areálu, odolá i nepříznivým provozním podmínkám, navíc má léčivé vlastnosti. Dokončení imitací tyče z tohoto stromu lze provést i v místnostech s vysokou vlhkostí a teplotními extrémy, jako jsou lázně a sauna.
 • Pomocí panelů lípa můžete provádět práce na výzdobě stropů a stěn. Má dokonce krásnou barvu, která má tendenci přetrvávat i při změnách teploty a vlhkosti.
 • Pokud jde o dub - tento strom je jedním z nejodolnějších. Je odolný proti hnilobě a hmyzu, má velké množství odstínů, ale je velmi obtížně zpracovatelný. Dubové materiály jsou navíc dražší než jiné.
 • Osika naopak se snadno zpracovává, odolává vysoké vlhkosti. Zároveň není nijak zvlášť odolný. Pokud je dřevo správně zpracováno a vysušeno, bude po čase vykazovat dobrou hustotu a odolnost vůči vysokým teplotám. Zároveň má materiál obrovskou nevýhodu, a to, že uvnitř může mít shnilá vlákna. Tuto nuanci nelze zjistit včas, odhalí se pouze během provozu. Jediným východiskem je výměna nekvalitního prvku za nový.
 • Panely cedr mají vysokou cenu, ale zároveň mají vynikající kvalitu. Jsou odolné a snadno odolají jakýmkoli nepříznivým vlivům. Důležitým bodem je uvolňování léčivých přírodních pryskyřic během doby provozu. Je však třeba říci, že cedr je poměrně často padělaný a imitace tyče na jeho základě je vyrobena z nekvalitního dřeva, takže se vyplatí nakupovat materiál od důvěryhodných dodavatelů a zkontrolovat potřebné certifikáty.
 • Konečně poměrně oblíbeným materiálem díky velmi příznivé ceně je Borovice... Lze jej použít v jakékoli místnosti. Jedinou výhradou je schopnost uvolnit pryskyřici při prudkém zvýšení teploty.

V případě kompletní bytové dekorace s imitací lišty lze uvažovat o kombinaci dřevin v závislosti na preferencích ceny, kvality, ale i podle vlastností a vlastností materiálu.

Spojovací materiál

Imitaci tyče je vhodnější upevnit pomocí svorek. Jsou vhodné pro skryté spojovací prvky a nekazí vizuální vzhled povrchu otvory. Navíc je tato možnost docela ekonomická kvůli nízké spotřebě prvků.

Také upevnění závisí na základním materiálu. Například na dřevěné povrchy je vhodné použít samořezné šrouby nebo hřebíky. Na betonových, cihlových nebo blokových základech se vyplatí použít hmoždinky a samořezné šrouby.

Je třeba poznamenat, že poloha všech pevných částí by měla být kontrolována pomocí úrovně budovy: v tomto případě bude povrch hladký a rovný.

Dokončovací technologie

Instalace imitací tyče je poměrně jednoduchá a nemá významné rozdíly jak pro vnější, tak pro vnitřní výzdobu domu. Pokud dodržíte technologii, instalace proběhne rychle a výsledek vás potěší svou kvalitou.

Před dokončením v interiéru je třeba materiály přinést dovnitř, otevřít obal a nechat několik dní ležet. Během této doby si panely zvyknou na nové mikroklima. Desky by měly být upevněny výhradně ve vodorovné poloze. Nezáleží na tom, zda instalaci spustíte shora nebo zespodu. Hlavní věcí je ponechat odsazení asi 50 milimetrů od požadovaného okraje, aby byla zajištěna cirkulace proudů vzduchu a zabránilo se hromadění vlhkosti pod materiálem.

Panely by měly být umístěny vzhůru nohama s trny - to umožní vyloučit vnikání vody do drážek. Rohy a otvory pro dveře a okna by měly být zpracovány zvláště pečlivě, přičemž je třeba dodržovat svislost a jasnost řezů.

Dekorativní nátěr by měl také skrýt všechny zavedené komunikace. Na přechodech je třeba nainstalovat soklové lišty - dodají povrchové úpravě úplný a úhledný vzhled.

Rada

 • Místnost může být dokončena jak samostatně, tak s pomocí specialistů.
 • Pro větší konzistenci stylu místnosti byste měli pečlivě zvážit výběr dekorativních prvků. Měly by být zakoupeny s malou marží. Je však třeba mít na paměti, že jejich nadměrné množství může působit odpudivě.
 • Na materiálech je lepší nešetřit.Vysoce kvalitní imitace pod tyčí bude vypadat skvěle a nebude při provozu po dlouhou dobu způsobovat problémy a také nevyžaduje další údržbu.
 • Před instalací panelů musí být základna ošetřena antiseptikem a speciálními impregnacemi.

Lakování výrobků lze provádět v jakoukoli vhodnou dobu, bez ohledu na dokončovací práce, s přihlédnutím k vlastnostem materiálu. Například ve vytápěných místnostech se doporučuje odložit tento proces o několik měsíců po instalaci.

Krásné příklady

Zvažme některá designová řešení a příklady interiérů.

Informace o tom, jak provést opláštění s imitací tyče uvnitř domu, naleznete v dalším videu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek