Bambusové přikrývky

Obsah
 1. Co?
 2. Výhody a nevýhody bambusového vlákna
 3. Odrůdy látek
 4. Rozměry (upravit)
 5. Barvy a potisky
 6. Výrobci
 7. Jak se umýt?

Dnes spotřebitelé oceňují vše, co je přirozené a šetrné k životnímu prostředí, takže není nic divného na tom, že stylový a módní bytový textil vyrobený z bambusu se aktivně používá v mnoha moderních domácnostech. Dnes si povíme něco o bambusových dekách.

Co?

Bambus roste v mnoha částech světa a aktivně se používá k výrobě krásných a odolných kusů nábytku, vysoce kvalitních podlah, k výrobě vysoce kvalitních textilních výrobků. Nejneobvyklejšími typy výrobků z tohoto materiálu jsou dnes lehké přikrývky, které v chladném období hřejí a v horku poskytují chlad.

Deky vyrobené z takového materiálu lze také použít jako přehoz, protože mohou kvalitativně přeměnit nebo doplnit jakýkoli interiér.

Výhody a nevýhody bambusového vlákna

Cenné vlastnosti této suroviny dávají bambusovým přikrývkám zvláštní výhody. Sběr těchto rostlin se provádí v ekologicky čistých lesích, tato rostlina není ovlivněna hnojivy z chemie, které většinou způsobují rychlý růst, protože ne nadarmo je bambus nejrychleji rostoucím druhem.

Profesionálové:

 • Úžasná rostlina, která je symbolem dlouhého života, nepotřebuje chemické ošetření, protože od přírody dostala schopnost sebeobrany a očisty.
 • Pokud jde o pevnost, bambus není horší ani než ocelové výrobky. Tato vlastnost vysvětluje dlouhou životnost a odolnost produktů vyrobených z této rostliny.
 • Schopnost rostlinných vláken působit depresivně na mikroorganismy požírající částečky odumřelé lidské kůže – což zajišťuje hypoalergennost přikrývek.
 • Vlákna rostliny výborně absorbují vlhkost.
 • Bambusová vlákna neshromažďují elektrostatiku ani jiskry. Proto je bambus označován za nejlepší materiál pro výrobu dětských přikrývek.
 • Díky mléčným proteinům mohou produkty působit na pleť omlazujícím způsobem. Napomáhají tvorbě kolagenu a činí pokožku pružnější.
 • Takové přikrývky jsou dobré na uklidnění a mají silný antistresový účinek.
 • Nadýchaná bambusová deka vám poskytne pocit pohodlí domova, kterému se žádná jiná vlněná deka nevyrovná. Samotná látka má hladký hedvábný povrch a malý průměr, proto jsou přikrývky z ní tak příjemné na dotek.
 • Navíc taková vláknina působí jako skutečný deodorant, pohlcuje veškeré pachy a také obnovuje imunitní systém;

A pro takové výrobky je pouze jedno mínus - jejich vysoké náklady ve srovnání s podobnými výrobky vyrobenými z jiných materiálů.

Odrůdy látek

Při nákupu se určitě podívejte na složení výrobku, musí se jednat o 100% bambusové vlákno. Někdy výrobci přidávají bavlnu (až 60%) a mikrovlákno, což výrazně snižuje cenu přikrývky, ale také snižuje její jedinečné vlastnosti. Podívejme se blíže na kvalitu použité látky:

 • Mikrovlákno Jsou vlákna, která jsou uměle štěpena. Dříve byly pouze umělé, dnes se vyrábějí i na bázi celulózy samotného bambusu. Mikrovlákno je sada mikrovláken s porézní strukturou, která zaručuje vynikající hygroskopičnost a prodyšnost látky. Přikrývky vyrobené z tohoto mikrovlákna se stanou měkkými a teplými, velmi odolnými, snadno se udržují a používají.
 • Bambusová vikoza - "bambusové hedvábí" nebo bambusové hedvábí - "bambusový region" - klasické způsoby zpracování vláken, nejjednodušší a nejlevnější - včetně zpracování surovin pomocí alkálie nebo sirouhlíku. Výsledkem je, že měkké a nadýchané nitě mají vynikající vlastnosti. Pokud se první vlákno vyrábí na mechanických strojích bez použití chemikálií, jedná se o velmi pracný a nákladný proces.

Výrobky z tohoto materiálu lze označit jako bambusové prádlo - "bambusové prádlo", jsou opravdu ekologické a vyrábí se z nich výrobky s dlouhým vlasem.

 • Ekologický bambus. Takové výrobky musí být vždy certifikovány. Pokud má výrobek ekologický certifikát GOTS nebo Oeko-tex, Eco-label nebo Ecocert, pak to znamená, že se při výrobě vláken používá uzavřený cyklus a různé látky v něm použité jsou zcela bezpečné.

Rozměry (upravit)

Velikostní škála přikrývek je velmi rozmanitá a proto nebude těžké vybrat tu správnou velikost:

 • Výrobky pro novorozence mají rozměry 80x100 cm nebo 75x100 cm, na standardní posteli budou vypadat skvěle a miminko v prvním roce jeho života dobře zahřejí.
 • Dětské deky mají rozměry 110x100 cm nebo 100x150 cm.Pod těmito útulnými přikrývkami budou miminka v teple usínat, dají se občas proměnit v pohodlnou hrací podložku.
 • Jedna a půl deky na spaní - 150x200 cm nebo 160x210 cm, přičemž samotná postel pro jednu osobu má obvyklý rozměr 180x120 cm.
 • Dvojitá velikost produktu je 180x210 cm, ale pokud potřebujete, aby visel z okrajů postele o 15-20 cm, pak volte raději velikost euro.
 • Velikost eura. V evropských zemích je obvyklý parametr postele 180x200 cm a na takové místo na spaní je pak vhodná přikrývka s parametry 200 x 220 cm.
 • Maximální velikost v eurech nebo královská velikost. Takové výrobky mají rozměr 220x240 nebo 240x260 cm.

Barvy a potisky

Barevná škála přírodních dek současných výrobců je rozmanitá a díky použití přírodních barviv jsou přírodní i barvy. Jsou to všechny barvy hnědé, béžové, šedé, světle zelené a zelené tóny, jemné růžové a tlumené lila barvy. Najdete zde také kresby pro každý náročný vkus: od jasných květinových a geometrických motivů po barevná srdce a polní chrpy. Potisky se také často nacházejí v modelech pro mladé plédy.

Výrobky pro pohovky a křesla jsou ideální pro design jakéhokoli obytného prostoru - od zdrženlivého obchodního stylu až po dekorace ve venkovském stylu a dokonce i ve směru světlé a vzdušné Provence.

Výrobci

Bambusové deky jsou nejčastěji vyráběny z kvalitních surovin z Číny. V obchodech si můžete koupit produkty tureckých a čínských společností, portugalských a ruských firem. Rozdíl zde bude pouze v ceně produktů:

 • čínština deky renomovaných firem jsou kvalitou velmi podobné tureckým a evropským výrobkům. Co se týče složení, turecké a ruské deky jsou obvykle vyrobeny ze 100% bambusového vlákna, portugalské výrobky - s 10% bavlny, výrobky z Číny - jak 100% bambus, tak 50% bavlna.
 • Turecká společnost Arya nabízí výběr vysoce kvalitních tureckých textilií, včetně vysoce kvalitních přikrývek z bambusového vlákna.
 • ruská značka Luxberry všechny její textilní výrobky jsou vyráběny v továrnách v Portugalsku. V průběhu let společnost vylepšuje svůj sortiment a s láskou vybírá každý prvek produktu: barvu, látku, dekor.
 • čínská společnost Tango známý jako výrobce bytového textilu. Tato značka má svou vlastní technologii, která pomáhá vyrábět bambusové výrobky obzvláště měkké a extrémně odolné.
 • Šicí továrna Eleanor z Ivanova vyrábí vysoce kvalitní bytový textil již 10 let a za tuto dobu si vydobyl pověst odpovědného výrobce a dodavatele.Bambusové deky tohoto výrobce vás překvapí svou kvalitou a příznivou cenou.

Jak se umýt?

Bambus je přírodní vlákno jako bavlna nebo len. Bambusové deky jsou extrémně spolehlivý provoz a snadná údržba:

 • Pokud vaše bambusová přikrývka není výrazně znečištěná, použijte běžnou vodu a jemné praní, abyste o oděv dobře pečovali. Pokud se na povrchu přikrývky objeví viditelné skvrny, použijte teplou vodu a před praním produkt na několik minut namočte, abyste skvrny snadno odstranili.
 • K praní oděvu byste nikdy neměli používat příliš horkou vodu, přikrývka se tím srazí.
 • Všechny druhy skvrn na výrobcích jednoduše vyperete mýdlem při nízké teplotě (30 C). Chcete-li je vyprat, mimochodem, můžete také použít pračku, ale zvolte nejšetrnější režim v plátěné tašce.
 • Bambusová vlákna lze bělit chlórem. Pro velké skvrny nebo pro kvalitní bělení je nejlepší použít produkt na bázi kyslíku. Pokud potřebujete dezinfikovat deku, seberte fenolickou látku nebo přípravek, který obsahuje borovicový olej.
 • Chcete-li se zbavit odolných skvrn, dodržujte doporučení pro praní pro každou konkrétní skvrnu.
 • Bambusové přikrývky s různou délkou vlasu je třeba sušit na dokonale rovném povrchu a pouze v domě a vodorovně. Takový povrch je nezbytný, aby se zabránilo roztažení produktu.
 • Bambusovou přikrývku lze pro praní chemicky čistit.

Bambusové přikrývky jsou skvělou koupí pro každou hospodyňku. Jedná se o stylovou příležitost, jak rychle proměnit interiér a zpříjemnit a zahřát si večerní relax.

Informace o tom, jak správně prát bambusovou deku, naleznete v dalším videu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek