Závěs na postel

Obsah
 1. Zvláštnosti
 2. Historie vzhledu
 3. Modely a barvy
 4. Jak zdobit?
 5. Pravidla výběru

Volant je jedinečný nález pro hostesku. Nejen, že zušlechtí vzhled ložnice, ale také dodá atmosféru místnosti. Vlastnosti tohoto vybavení budou diskutovány v našem článku.

Zvláštnosti

Pro začátek si ujasněme, co je to „závazek“. Tento termín se nazývá dekorativní materiál, kterým je rámován spodní okraj postele na spaní. A nejsou to jen věci. Může být vyrobena z látky šité do záhybů nebo nařasení. Když je postel odstraněna, drapérie visí dolů a zakrývá spodní část nábytku na spaní.

Stojí za to zdůraznit některé z pozitivních aspektů použití záclonky na spací posteli:

 • Při pořizování velké postele lidé často nemyslí na to, že ze staré staré postele mají jen drobné doplňky na spaní. Například přehoz, který ladil se starým nábytkem, bude nyní na novou postel příliš malý. Tento problém řeší dohled.
 • Pohled do ložnice se mění s postelí.
 • Volant s kapsami umožní, aby byly vaše oblíbené věci vždy nablízku a v dětském pokojíčku poslouží k uložení nezbytných kojeneckých doplňků, jako jsou plenky, lahvička s mlékem nebo jiné důležité drobnosti.

Historie vzhledu

V dávných dobách byla postel na spaní vyrobena mnohem vyšší - to je pochopitelné: čím blíže ke stropu, tím teplejší vzduch. Tak se pod ním objevil neobsazený prostor pro různé domácí potřeby. Babičky tam například neustále schovávaly truhly nebo nepotřebné kuchyňské náčiní. Tento přístup samozřejmě není estetický a snažili se ho něčím zakrýt, například dekorativním závěsem. Tak se objevila záclona, ​​nebo jinak se taková záclona nazývá "sukně".

Také se věřilo, že dohled chrání rodinu před zlými duchy pomocí vzoru, který je na ni aplikován.

Proto byla tato dekorace ložnice v dávných dobách nalezena v každém domě. Postupem času se tento přístup stal minulostí, protože výška postelí se zmenšila a tělo začalo vypadat moderněji a uhlazeněji. Vintage minulost pro ženy však nikam neodešla, zůstala jako tradice, a tak se nesměla úplně vytratit. A nyní se taková dekorace stala opět módou.

Modely a barvy

Existuje jen několik druhů takových atributů postele, které se liší stylem a designem. Podle stylu lze záclonu rozdělit do následujících kategorií:

 • Přísná varianta. Vhodné do klasických i moderních ložnic. Střih drapérie je takový, že hladká látka má protilehlé záhyby jak v rozích, tak i uprostřed materiálu.
 • Zakrytá varianta. Tento styl má velmi rád ženské pohlaví, kvůli jeho jednoduchosti a ženskosti. Látka se plní hmotou záhybů pomocí mačkání látky.
 • Plisovaný typ. Používá se hlavně v ložnici klasického stylu. Záhyby tohoto modelu řasení jsou jednostranné nebo protilehlé: vypadají vyhlazené a složené.

Podle designu lze postelový záclonka rozdělit do následujících variant:

 • Jednodílný přehoz. Dá se položit na postel nebo pod matraci. Lze jej nalézt na postelích, kde jsou cary relativně nízké. V opačném případě je nejlepší použít lemovaný drapák.
 • Elastická sukně. Místo toho může také vyčnívat stuha, lano nebo nějaký lepivý materiál.Instalace je následující: spodnička se navléká na korpus postele (můžete na matraci), až když je postel vyčištěná.

Ve většině případů je záclonka zakoupena do dívčích ložnic. Nejběžnějšími odstíny tohoto příslušenství jsou proto světlé a krémové tóny. Z masivního nábytku jsou schopni vyrobit vzdušnou postel na spaní. A v případě oddělení nábytku od ostatních interiérových předmětů se hodí i jasnější odstíny.

Jak zdobit?

Nejoblíbenější oceňovací materiály jsou následující:

 • Žinylka.
 • Samet.
 • Umělý semiš.

Jakkoli je použitá látka krásná, v ložnici bude mít pocit, že jí stále něco chybí. Tato okolnost může být korigována transformací záclonky.

Pomocí krajky, stuh nebo jiné látky můžete tento atribut ozdobit jasnými barvami. Vaše ložnice tak získá nejen ucelený obraz, ale také zářit živými tóny.

Pravidla výběru

Existuje několik pravidel, která pomohou esteticky a harmonicky navrhnout postel na spaní pomocí záclonky:

 • Lůžko a záclonka by měly mít společnou texturu a barevné schéma.
 • Valentýn se může stát nejen dekorací v ložnici, ale také úložištěm některých doplňků, které budou vždy po ruce. Stačí například udělat malé elegantní kapsičky na volánu, aby byla vaše oblíbená věc v případě potřeby vždy v rukou majitele místnosti.
 • Dávejte pozor na velikost sukně. Abyste mohli správně zakoupit takové vybavení, musíte znát velikost postele a matrace. V případě nesouladu velikosti se nemusí na posteli natahovat nebo na ní špatně sedět.
 • Dalším z hlavních kritérií výběru před nákupem je výše sestupu. Sestup je vzdálenost od podlahy k vrcholu základny. U hotových drapérií je tato vzdálenost standardní - 38 centimetrů.
 • Výběr barevného schématu. Světlé barvy dodají něhu a harmonii a světlé zvýrazní krásnou postel.
 • Volbou drapérie s originálním vzorem tak ozdobíte místo na spaní a dodáte prostoru místnosti vzdušné barvy.
 • Vyberte si volán vyrobený pouze z husté tkaniny. Faktem je, že takový materiál je odolný při používání. Na praní jej budete muset sundávat jen s určitou frekvencí.

Informace o tom, jak si ušít záclonu do postele, naleznete v dalším videu.

1 komentář

Velmi zajímavé! Dík!

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek