Výběr sady závěsů a přehozů do ložnice

Obsah
 1. Výhody
 2. Odrůdy
 3. Styly
 4. Tkaniny
 5. Barvy a vzory
 6. Co je lepší: hotová stavebnice nebo na míru?
 7. Výrobci

Ložnice je místo, kde byste se měli cítit pohodlně a klidně. Důležitou roli v tom hraje design osobního prostoru, hlavní věcí zde nejsou pouze barvy tapety a ložnice, ale také správně vybrané textilie, to znamená záclony a přehozy na nábytek.

Výhody

Vkusně vybrané látky dokážou zcela proměnit vaši plochu. Výrobci nabízejí spoustu možností pro zdobení ložnice - klasické látkové závěsy, otevřené a zavřené rolety, žaluzie. V tomto článku však zvážíme textilní možnost, která je klasická a vždy nenahraditelná. Díky zvláštnostem látky můžete vizuálně rozšířit místnost nebo naopak udělat obrovskou místnost útulnou a smyslnou s tmavými, bohatými tóny.

Sady závěsů a přehozů se k sobě perfektně hodí díky tomu, že jsou vyrobeny ze stejného materiálu a ladí se stylem ložnice. Takové soupravy vám umožní zdůraznit vynikající styl vašeho pokoje, a proto nemusíte vůbec provádět drahé opravy.

Odrůdy

Existuje mnoho možností pro sady záclon a přehozů v ložnici - vše závisí na vaší touze a stylu dekorace ložnice. Můžete si vybrat závěsy a přehozy stejné barvy, někdy se přehozy nahrazují jednou dekou a místo běžných textilních závěsů se volí fotozávěsy. Někteří volí pevné závěsy s lambrequiny, ladí se k nim povlaky na polštáře a dekorační polštáře.

Některé sady obsahují přidržovače nebo prsteny a povlaky na polštáře, které doplní váš pokoj. Výběr designu je přísně individuální, nemůžete se stydět za své fantazie, protože rady zkušených designérů vám jistě pomohou dosáhnout požadovaného výsledku.

Protože sada sady se může lišit, musíte pečlivě zvážit všechny nuance a správně uspořádat díly. Proto je jednou z vítězných možností klasika (obyčejné látky stejné textury) a navíc může existovat lehká organza, která vydává hlavní tón.

Záclony s fototiskem, nebo fotozáclony přišel do módy relativně nedávno, ale již získal velké množství obdivovatelů.

Hlavním rozdílem mezi fotografickým závěsem je světlý výkres, který si můžete vybrat individuálně na objednávku. V ložnici se však fotozáclonům doporučuje zvolit pastelové barvy, aby se vytvořil efekt klidu a harmonie. Tón přehozů může zdůraznit odstín potištěných záclon nebo mít kontrastní barvu. Fotozáclony se vyrábí z různých materiálů, nejčastěji blackout, satén a gabardén. Není vůbec nutné, aby ve vaší sadě byly záclony a přehozy přesně stejné barvy, naopak experimentujte s barvou, nebojte se novinek!

Pár tipů od designérů:

 • Nevybírejte sady záclon a přehozů, které opakují vzory na tapetě. Ať se liší v tónu.
 • Pokud jsou vaše stěny v ložnici bílé, vyberte si klidně textilie jakéhokoli odstínu a vzoru.
 • Pokud je vaše ložnice špatně osvětlená, zvolte „teplé“ látky. Pokud je váš pokoj na slunné straně, pak jej „zchlaďte“ modrou, šedou nebo fialovou.

Styly

Se správnou sadou závěsů a přehozů můžete vylepšit styl vaší ložnice:

 • Klasický styl - zdrženlivé, světlé barvy. V takové místnosti budou francouzské závěsy a přehozy vypadat skvěle.Lambrequins, husté, těžké závěsy doplní interiér místnosti. Klasika znamená přítomnost posuvných a tylových závěsů. Na první můžete použít neobvyklý, velký vzor a na druhý jednobarevný v barvě hlavní látky.
 • římský styl - pro ložnice s minimální sadou nábytku. Takové závěsy dokonale zvýrazňují osvětlení místnosti, umožňují vám vychutnat si nezapomenutelné barvy časného rána. Přehozy, sladěné s tónem přehozených závěsů a lehkých tylových závěsů, vytvářejí nepopsatelnou atmosféru.
 • anglický styl - v tomto případě musí být sladěné všechny interiérové ​​prvky, závěsy a přehozy. Pestré a jasné barvy jsou vyloučeny, ale různé monogramy, heraldické vzory jsou pouze vítány.
 • Země - v tomto případě můžete kombinovat barvy všech odstínů bez obav, že to přeženete. Ručně vyšívané háčkované přehozy, které opakují odstín závěsů, vytvoří ve vaší ložnici sváteční náladu. Při výběru tohoto stylu se často používají kované postele, takže v designu přehozu můžete použít krajku nebo guipure.
 • Art Deco - styl luxusu. V takové ložnici by měly být drahé jak záclony, tak ložní prádlo. V některých případech se místo drahé přikrývky používá kůže nějakého exotického zvířete. Materiálem na závěsy je organza s prvky zlaté nebo hedvábné výšivky.
 • Špičková technologie: používejte textilie s velkými geometrickými potisky, záclony mohou být hladké, ale s obratným závěsem. Fleecové přehozy zahřejí. Materiál je odolný a lehký, nevybledne a "dýchá".

Tkaniny

Při výběru souprav pro svou ložnici se mnozí potýkají s problémem výběru látky, protože každá může být vhodná pro záclony, ale přehozy by kromě estetického potěšení měly být také praktické. Jaká by měla být sestava v ložnici, to vymyslíme společně.

Žakárové závěsy jsou velmi oblíbené. Žakár je tkanina s velkým vzorem, která se získává tkaním nití z přírodních materiálů – bavlny, lnu, hedvábí nebo vlny. Žakárové výrobky jsou bohaté, luxusní, mohou být vícebarevné a monochromatické. Záclony a přehozy vyrobené z takové látky nevyžadují speciální údržbu. V zásadě se ani nejedná o látku, ale o obratné proplétání nití - až 24 kusů, které dodává výrobkům pevnost.

Žakárová souprava se nevytahuje, neztrácí svůj vzhled a je výborně omyvatelná.

Žakárové závěsy nepropustí sluneční světlo a pokud rádi spíte v absolutní tmě, pak je tento set právě pro vás. Výrobci záclon a přehozů nabízejí mnoho barev žakáru:

 • Geometrické, liniové nebo orientální vzory. Pokud zvolíte světlé nebo vícebarevné závěsy, ujistěte se, že stěny vaší ložnice jsou pevné a světlé, jinak bude vzhled vaší ložnice přesycen barevnými kontrasty.
 • Vzor květin. Takové soupravy jsou velmi oblíbené a nevycházejí z módy po mnoho let. Hodí se na jakoukoliv tapetu v neutrální barvě.
 • Obyčejná tkanina. Klasická volba pro klasické interiéry. Vypadá skvěle v jiných stylech: country, loft, japonský a africký.
 • Kontrastní závěsy budou vypadat skvěle v různých možnostech interiéru, je důležité pouze harmonicky zvolit hlavní a stínící tón.

Pokud se rozhodnete zakoupit sadu stejné žakárové látky, pak pamatujte, že žakárové přehozy jsou vynikající volbou.

Mezi další tkaniny patří:

 • Samet nebo velur. Dokonale chrání před denním světlem. Jsou vhodné pro jakoukoli velikost okna, ale tyto látky nejsou úplně vhodné na přehozy. Pokud jste však příznivci sametových záhybů, pak hadry z této látky můžete použít na ušití přehozu.
 • Moderní zatemňovací látka - vysoce kvalitní, odolný, nepropouští sluneční světlo, protože má na své základně vrstvu nepropouštějící světlo.Tato látka se používá pro jakýkoli interiér ložnice, na slunci prakticky nevybledne.
 • Len, hedvábí nebo bavlna - přírodní tkaniny... Ideální do každé ložnice. Vybrat k nim přehozy na postel je velmi snadné – jak barevně, tak strukturou. Takové sady mohou být zdobeny krajkou, různými doplňky. Záclony vyrobené z takového materiálu nebudou přetěžovat prostor ložnice. Materiál je hygroskopický a nezpůsobuje alergie.

Lékaři prokázali, že lněné výrobky odrážejí záření z domácích spotřebičů, v místnostech s lněnými závěsy se mnohem snadněji dýchá. Hedvábné výrobky nemají rádi roztoče, protože látka obsahuje sericin (hedvábné lepidlo). Hedvábí působí blahodárně na pokožku a dokonce zlepšuje krevní oběh.

 • Software - speciální tkanina na závěsy a nábytek. Měkké, vyrobené převážně z polyesteru, ale s obligátními příměsemi bavlny nebo viskózy. Záclony a přehozy vyrobené z takové tkaniny jsou velmi odolné, snadno se zavěšují, zachovávají si svůj tvar a nevyblednou pod paprsky slunce. Látka se nešpiní, ale na povrchu se může usazovat prach, který je nejlepší odstranit vysavačem a vyprat nasucho.
 • Saténové soupravy vždy chytré, odolné proti opotřebení, ale vyžadují pečlivou údržbu.

Barvy a vzory

Sada záclon a přehozů do ložnice by měla být vybrána s ohledem na barvu okolního interiéru. Pamatujte na několik tipů:

 • Pokud jsou vaše stěny vymalovány modrou nebo zelenou barvou, pak je nejlogičtější zvolit přehoz a závěsy stejného odstínu, nebo naopak dát přednost fialové. Tato kombinace je perfektním řešením pro moderní ložnici.
 • Neváhejte kombinovat produkty z bílé a různých odstínů hnědé.
 • Má vaše ložnice dvoubarevné tapety? Barvu některých určitě zopakujte v barevném odstínu přehozů a závěsů.
 • Pokud je vaše tapeta v malém vzoru, záclony a přehozy lze vybrat s velkým vzorem a naopak.
 • Barevné schéma vaší stavebnice se může řídit barvou nábytku nebo různých světlých doplňků v ložnici.
 • Bílé a modré ložnice mohou být zdobeny výběrem přehozu jakéhokoli mořského odstínu, tyrkysové nebo smaragdové, ale v tomto případě necháme záclony bílé.
 • Pokud jsou vaše záclony monochromatické, mohou prvky přehozu opakovat svou barvu nebo její odstín, například třešňové závěsy a přehoz z vložek této bohaté barvy.
 • Jasné odstíny zelené vás vždy rozveselí – použijte tuto barvu k usínání bez obav.
 • Stříbrné a zlaté nitě vetkané do látky vašich závěsů vytvoří sváteční atmosféru – hra světla vám v tomto případě bude hrát do karet.
 • Nepoužívejte sady textilií diametrálně opačných barev - v takové místnosti budete nepohodlní.
 • Oranžová je v dokonalé harmonii s lila a bílou, ale kategoricky se nehodí do růžové nebo vínové.

Co je lepší: hotová stavebnice nebo na míru?

Pokud jste kreativní člověk a nemáte dost peněz na nákup hotové sady, pak si klidně připomeňte lekce vyšívání.

Nejprve musíte znát rozměry budoucích produktů - proveďte měření z postele a změřte okno. Pokud má vaše matrace zaoblené hrany, pak se budete muset potit, abyste neudělali chybu. Pak zvažte ozdoby a volánky. Totéž platí pro šití záclon - barva, styl, možnosti dekoru.

Alternativou může být sada na míru - budete se muset rozhodnout podle svých přání, vybrat si barvu, látku, vyzvednout doplňky. Mnoho šicích firem vezme při objednávce v úvahu velikost vašeho pokoje, osvětlení, vlastnosti pokoje a vaše preference. Takové závěsy a přehozy, povlaky na polštáře a peleríny dokonale zapadnou do vašeho interiéru. V tomto případě si můžete být naprosto jisti, že druhou takovou sadu, vyrobenou na zakázku, pro vás nikdo jiný mít nebude.

Chcete-li okamžitý výsledek, vyberte si hotový kit, naštěstí jsou výrobci textilu připraveni nabídnout spoustu úžasných nových produktů a možností. Jednou z výhod hotové stavebnice je její cena – ušití na míru na individuální zakázku bude jistě dražší. Výhodou je také úspora času – nemusíte čekat, ale vše si vyberete z katalogu.

Výrobci

Dnes jsou výrobci hotových sad záclon a přehozů připraveni nabídnout zákazníkům vysokou kvalitu a přijatelné ceny:

 • Mezi nejznámější patří dodavatelé z Běloruska. Obrovský výběr modelů, vysoce kvalitní textilie a krásné barvy běloruských výrobců si našly mnoho příznivců kvalitního spodního prádla. Drahé a sofistikované soupravy z Itálie jsou mezi ruskými spotřebiteli dlouhodobě velmi žádané. Nádherné královské soupravy Italů nenechají lhostejným žádného z milovníků krásy.
 • Textilie z Turecka jsou bouří barev, beztíže a fantazie. Soupravy z Turecka zaručují příjemné prostředí ve vaší ložnici. Elitní textilie od společnosti Togas, která vyrábí stavebnice pro váš domov již téměř 100 let, jsou nápadné. Ve snaze získat kupujícího nabízejí lídři společnosti mnoho možností pro výběr sad do ložnice za různé ceny - produkty ekonomické třídy, prémiové a elitní modely. Hotové sestavy vynikají svou propracovaností, luxusem a praktičností a hodí se do každého stylu ložnice.

V dalším videu můžete vidět ještě další možnosti sady.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek