Nábytek ve stylu Provence

Nábytek ve stylu Provence
 1. Zvláštnosti
 2. Přehled druhů
 3. Z čeho se skládá provensálský interiér?
 4. Populární značky
 5. Nuance volby
 6. Možnosti uspořádání a designu
 7. Stylové příklady v interiéru

Provence je styl, který mají rády různé generace, který si zamilují jak mladé dívky a dámy v letech, tak muži, kteří se rádi vracejí domů z kanceláře ne do studeného high-tech, ale do teplého a obepínajícího pohodlí Provence. Pokud znovu vytvoříte styl ve svém domě, budete muset vzít v úvahu všechny jeho požadavky. Vybírejte zejména správný nábytek. Pokud se na území provensálského stylu ukáže, že je cizí, obecná myšlenka selže. Ale zákony stylu jsou pochopitelné a výběr nábytku pro vytvoření útulného provensálského hnízda je zajímavá činnost.

Zvláštnosti

Tento styl vychází z francouzských tradic zdobení venkovského domu a přírodních motivů, které pokračují i ​​uvnitř areálu a vytvářejí tu správnou náladu. Nábytek ve stylu Provence je nutně barvy, které opakují historické přírodní krajiny domoviny stylu. Sluncem zalitá louka nebo levandulové pole, azurová voda, bílé něžné obláčky, zelená mladá tráva se mohou sbíhat v jednom interiéru.

To platí i pro nábytek. Měl by zprostředkovat atmosféru klidu a pohody a přitom nábytek v provensálském stylu je selským způsobem funkční. Kombinuje praktičnost a propracovanost, které jsou velmi přátelské a vzájemně se neruší. Kudrlinky a monogramy na skříních, komodách, stolech dělají tento nábytek vintage. Zdá se, že si s sebou nese stejnou vintage náladu: a čas v tomto prostoru neutíká tak rychle a nestačí na vychytávky, ale na příjemné čtení o samotě, dlouhé večerní rozhovory s domácnostmi a hosty.

Rozpoznatelné vlastnosti provensálského nábytku:

 • pastelové odstíny, přepálené tóny;
 • staré povrchy, které lze dosáhnout vlastními rukama;
 • kované předměty v nábytku;
 • proutěné výrobky;
 • použití masivního dřeva nebo jeho imitace;
 • odmítnutí nepřirozených materiálů (plast).

Provence je výrazná a pestrá. Interiér můžete udělat v bílé barvě a bude to provensálské. Můžete udělat tmavý, dokonce i trochu drsný prostor, ale v něm bude hádat Provence.

Takže každý, kdo se pustil do oprav a redesignu v bytě nebo domě, si určitě najde svou verzi proměny.

Přehled druhů

Nábytek by měl být v ideálním případě pevný, neměl by působit křehce. Mělo by to vytvořit pocit, že jde o věc na mnoho desetiletí a ne o dočasnou možnost. Může to být modulární sestava nebo jednotlivě vybrané kusy nábytku.

Z čeho se skládá provensálský interiér?

 • Tabulky. Velká část domu. Stůl by měl být velký, prostorný, protože se u něj scházejí domácnosti. Stůl je sémantickým středem jídelního prostoru. Dnes jsou žádané zejména bílé stoly, které jsou podvědomě vnímány jako něco světlého, čistého, nesoucího alespoň dobrou náladu. Ale starý stůl se všemi stopami jeho dlouhé životnosti není řešením o nic horší než ten nový a světlý.

Může to být ručně vyrobený nábytek.

 • Židle. Preferovány jsou židle s čalouněním, textilie ladící s interiérem - útulné a pohodlné. Zadní část židle by měla být pohodlná.

Barevně by se měly překrývat s něčím v interiéru, ne nutně se stolem.

 • Pohovky. Měkké, útulné, krásné a pevné. Zajímavým řešením by byla pohovka s dřevěnou bočnicí, která bude reagovat rustikální jednoduchostí v interiéru a vintage šarmem.Barvy jsou buď jednobarevné nebo květinové. Přijatelné jsou klec, motivy klecí s ptáky, zvířecí řešení.
 • Křesla. Mohou být ve stejném souboru s pohovkou, ale není to striktní pravidlo. Dokonce i pruhované křeslo bude kombinováno s květinovou pohovkou - to je možné v Provence. A také, pokud jsou po stranách stěny s televizí umístěna krásná, útulná křesla s příjemným potiskem, odpoutá to pozornost od druhé. Koneckonců, samotný televizor (zejména moderní) není příliš organický k vintage rustikálnímu stylu.
 • Skříně a komody. Měly by harmonicky zapadnout do prostoru, aniž by v něm vyčnívaly. Šatní skříně mohou být navrženy pro knihy, nádobí, oblečení - pro každý úkol je skříň. Klasickou možností je dvojitá šatní skříň.

Kovové kování je buď neviditelné, nebo spolehlivě skryté.

 • Postele. V provensálské ložnici je středem a smyslem místnosti. Tento nábytek může obsahovat kované prvky, tmavé barvy nebo lakované sladící bílou.

Postel je baštou útulnosti, pohodlí a bezpečí.

Není nutné hledat tuto variantu nábytku, když vše, co je potřeba v obývacím pokoji nebo řekněme v ložnici, bude spojeno v jedné náhlavní soupravě nebo soupravě. Interiér se dá poskládat a bude unikátnější, jak se říká, s vlastní tváří.

Něco se koupí ve značkovém obchodě a něco se najde na stránkách blešího trhu.

Populární značky

Nábytek z Francie bude samozřejmě co nejblíže modelu stylu. Pokud se však dům nachází v Rusku nebo v jiné zemi (nikoli na jihu Francie), pak čínský, běloruský a ruský nábytek nebude méně vhodný než francouzské výrobky. Například jedna z nejkonkurenceschopnějších značek v tomto segmentu bude Běloruská značka "Pinskdrev" - elegantní řešení za optimální cenu, stylově přesné. Nebo např. ruská firma "Silva" s širokým zastoupením po celé republice. Zajímavé možnosti najdete po kontaktování značky Pragmatika, internetový obchod dává ucelený obrázek o možnostech a jak může nábytek v interiéru vypadat.

Pokud firma částečně spolupracuje s Čínou, není třeba se bát – přední světové značky dnes důvěřují čínským specialistům při montáži jejich produktů. Při výběru nábytku je potřeba zhodnotit, z čeho je vyroben (od borovice po dub), jaká je kvalita jeho kování (abyste nemuseli narychlo měnit úchytky nábytku), jaké barvy zastupuje značka (pouze bílé nebo mnohem zajímavější barevné rozšíření)... Můžete si objednat nábytek jako sadu - od standardního až po balkon, nebo se pokusit udělat eklektiku v interiéru sami. Což může být také velmi zajímavé a ekonomické.

Nuance volby

Výběr nábytku je založen na několika designových „velrybách“. Pokud nebudou ignorovány, volba bude pravděpodobně úspěšná. A můžete to udělat bez konzultace s odborníkem.

Jak vybrat nábytek v provensálském stylu:

 • věnujte pozornost uspořádání místnosti a její velikosti;
 • snažte se věnovat pozornost předmětům se starými povrchy;
 • přírodní materiály jsou ideálním parametrem, o který je třeba usilovat;
 • upřednostňuje se světlá a teplá barevná paleta;
 • pohodlné nebo ne - to je hlavní požadavek na nábytek, který nelze přehrát estetikou, okázalostí;
 • hromadění nábytku v místnosti je zakázaný tah, pokud v místnosti není místo, vzduch, situaci lze jen stěží nazvat úspěšnou.

Někteří majitelé domů pochybují, zda stojí za to koupit proutěný nábytek v domácí realitě, zda to nebude nevhodné. Dnes už nikdo nebude majitelům vyčítat, že v bytě, kde venku v žádném případě nejsou levandulová pole, je proutěná židle nebo proutěná knihovna. Naopak takový nábytek propůjčuje interiéru lehkost. Dá se považovat za stylotvorný a dodá atmosféře prvek svěžesti.

Pokud nemůžete interiér zaplnit nábytkem hned, nevadí.Progresivní akce vám umožní více promyslet výběr nábytku, některým unáhleným krokům se lze dokonce vyhnout.

Možná budete chtít udělat chybějící prvky vlastníma rukama - zejména proto, že se současným sortimentem materiálů, nástrojů a video návodů to není tak obtížné.

Možnosti uspořádání a designu

Každý pokoj má svou vlastní atmosféru, ale společně vytvářejí ducha domova, prostoru, který se řídí stejnými zákony.

V hale

V této místnosti není vždy dostatek místa na umístění šatní skříně, botníku a lavice. Musíte si vybrat, co bude v daném místě obydlí důležitější. Pokud se jedná o světlou malou chodbu nebo malou chodbu, můžete se omezit na pohovku, věšák a věšák na boty. Namísto, umístit skříň a udělat prostor velmi stísněným, je lepší vzdát hold světlu a vzduchu v této místnosti.

I když najdete sovětskou komodu, přemalujete ji, vyměníte kování, je docela možné, že tento nábytek zapadne do provensálského stylu.

V prostorách, jako je chodba, jsou takové úspory rozumné a pochopitelné.

V obývacím pokoji

V této místnosti jsou sémantická centra, ale vizuálně by neměla být odříznuta od ostatních zón. Může to být hotová sada, modulární sekce, která nevyžaduje speciální doplňky. Majitelé budou muset najít pouze vhodný čalouněný nábytek a autentickou výzdobu.

Nákres nábytku musí být nejprve postaven v hlavě - představit si, jak bude vypadat v konkrétní konfiguraci místnosti. Pokud je dlouhý a úzký, dostatečně kulatý a široký nábytek nebude pohodlný, opticky může prostor ještě zúžit.

Stůl je obvykle středem místnosti. Může být ozdoben umělým stárnutím povrchu, ručně malovaným a dokonce i speciálními samolepkami. Pokud ještě není rozhodnuto, co s tím dělat, musíte vyzvednout krásný ubrus a jen skrýt povrch.

Skříně a skříně s nohami jsou výhodnější než stát na podlaze s celou základnou konstrukce. Proutěné knihovny a police s kovanými prvky budou také dobrým nálezem pro zdobení obývacího pokoje.

V ložnici

Toto je nejintimnější místnost v domě a nálada jemnosti, klidu a bezpečí by měla být viděna ve výběru nábytku. Postel je nutně luxusní, pohodlná a stojí uprostřed místnosti. Skříňky jsou uspořádány tak, aby nebránily přístupu světla. Pokud je v ložnici psací stůl (společná historie), je lepší ho mít přímo u okna.

Noční stolky by měly být co nejlehčí: proutěné nebo malé s vysokými nohami. Pokud je v místnosti toaletní stolek, měl by být také blízko okna.

Nepořádek nábytkem je vyloučen, prostor by měl být lehký, prodyšný.

V dětském pokoji

Pokud se jedná o dívčí pokoj, bude v něm dominovat růžová, fialová a levandulová. Kompromisní možností by byly mátové odstíny. Rodiče častěji dávají přednost tomu, aby si vzali jednu náhlavní soupravu, která okamžitě tvoří místnost: všechny předměty v ní zapadají do sebe a vizuální rozpory v interiéru jsou vyloučeny.

Spousta nábytku v dětském pokoji je vzácné řešení. Nejčastěji se jedná o postel (místo na spaní), pracovní kout (pracovní kout) a šatní skříň (šatnu). Způsob uložení hraček závisí na velikosti místnosti. Mohou to být police a dokonce i skříně, police a proutěné skříně.

Nábytek musí splňovat bezpečnostní požadavky.

V kuchyni

Kuchyňský nábytek v provensálském stylu zahrnuje police, balkony, příborníky a příborníky, prostorné náhlavní soupravy. Funkčnost je především, zde by nemělo být nic nadbytečného. Ale nemůže tam být pocit prázdného prostoru, to zabíjí romantiku a pohodlí Provence. Pokud se hlavní stůl vynese do obývacího pokoje (jídelny), v kuchyni si vystačíte s malým stolkem, u kterého si 1-2 lidé mohou ráno dát kávu.

V koupelně

Malé police a skříňky, noční stolky a umyvadla - vše je útulné, podobné. Je tam hodně keramiky, nechromovaného kovu a dřeva. Pokud to oblast dovolí, mohou být květináče s bylinkami. Obvykle se jedná o kombinovanou koupelnu. Je skvělé, když je v takovém prostoru okno.

Pro Provence jsou typické poměrně prostorné koupelny.

Stylové příklady v interiéru

Učí se z příkladů a fotografií, obrázků úspěšných designových projektů skutečně inspirují ke změně a vodí při výběru.

10 úspěšných příkladů provensálského nábytku.

 • Příborník, který může být ozdobou kuchyně, jídelny nebo kombinovaného prostoru kuchyně s obývacím pokojem. V jeho spodní části je vhodné skladovat obiloviny, sypké, sešívané atd.
 • Příklad jednoduché kutilské skříně. Bude vypadat dobře na chodbě nebo na chodbě (pokud to záběry dovolí). To vytváří atmosféru pravé rustikální Provence, její atraktivní jednoduchost a hmotnost.
 • Zaoblený "hrncový" nábytek se starými povrchy dokonale zapadne do prostoru čtvercového tvaru. Ale v úzké místnosti je takový nábytek nevhodný. Skříň může stát v rohu a tvořit požadovaný vzor místnosti. Bílá barva opticky rozšíří prostor.
 • Taková vintage nábytková sestava bude v koupelně vypadat skvěle, pokud to velikost této místnosti dovolí. Taková řešení zdůrazňují styl a nastavují náladu, která vám umožní vychutnat si atmosféru, krásný výhled z okna a pomalu provádět procedury péče o pleť.
 • Skromné ​​kouzlo provensálské školky – pokud chce dítě byť jen trochu jasu, je třeba dělat kompromisy. Design stěn je kompromisem a nábytek zachovává požadavky provensálského stylu. Vše je přitom vcelku kompaktní.
 • Elegantní knihovna, kterou lze umístit pod široké okno. Zde můžete ukládat dokumenty v krabicích, skutečné knihy a sešity, rakve a košíky s různými drobnostmi, které nebude těžké najít.
 • Kuchyně je nepravidelného tvaru, velmi útulná, plná kompaktního a lehkého nábytku. Dekor pouze zdůrazňuje eleganci bílé a celkový světelný pocit z prostoru.
 • Příklad hotového obývacího pokoje, sady nábytku, pro kterou je dnes snadné koupit v obchodě. Jedná se o modernější verzi, vypadá stylově i přesvědčivě a v městském bytě není cizí.
 • Moderní ložnice ve stylu Provence a moderní nábytek. Noty starověku zde nejsou vidět, ale obecné stylistické rysy jsou uhodnuty a zachovány.
 • Tou lze ozdobit kancelář nebo část velké místnosti vyhrazené pro pracovní kout. Velmi pěkný psací stůl, knihovna, komoda. Veškerý nábytek z jedné sestavy působí svěže, ale retro nálada ve správné „dávce“ je v tomto provedení zachována.

Další podrobnosti naleznete níže.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek