Skříně ve stylu podkroví

Obsah
  1. Zvláštnosti
  2. Materiály (upravit)
  3. Typy a modely
  4. Příklady v interiéru

Nábytek v loftovém stylu se hodí spíše pro průmyslové a městské uspořádání domova. Střídmost v dekoru je zde vítána, interiér obsahuje neskrývané prvky v podobě trámů, sloupů, ventilace a vodovodního potrubí. Nábytek bývá dřevěný a hodí se k neomítnutým betonovým nebo cihlovým stěnám. Zásuvky různých tvarů a velikostí pomohou zdůraznit zvolený styl. Kromě své funkčnosti se takové výrobky dokonale hodí do interiéru a dodávají potřebné akcenty.

Zvláštnosti

Loft je přeloženo z angličtiny jako "podkroví". Charakteristickými rysy tohoto stylu jsou hrubá hranatost, jednoduchost provedení. Tento směr vznikl ve 40. letech minulého století, kdy se newyorské budovy manufaktur, továren a půd začaly přestavovat na byty. Tento styl se vyznačuje určitou nedbalostí, přítomností starého nábytku.

Obvykle jsou pro realizaci půdního stylu vybrány prostorné pokoje, protože přítomnost objemného a hrubého nábytku bude v malé místnosti vypadat nevhodně. Tento styl nepřijímá různé požitky. Tvar nábytku bývá nejjednodušší.

Pro vytvoření jedinečného designu loftové skříně je nábytek záměrně stárnut ve formě škrábanců, oděrek nebo patiny na kovaných konstrukcích.

Charakteristickým rysem nábytku vyrobeného ve stylu loft je, že je velmi funkční a velmi praktický. Výrobky často obsahují další rohy a nýty pro posílení rámu.

Police a různé police jsou klíčovými kusy nábytku pro takové interiéry. Podkrovní regál je obvykle kovový rám s pevnými dřevěnými policemi. Kromě dřeva, plechů z nerezové oceli nebo mosazi se na police často používá měď. Noční stolky, stejně jako konzoly nebo stolky pro půdní styl, se montují stejnou technologií.

Komody vyrobené ze dřeva jsou velmi oblíbené, přičemž textura a vzor jsou zachovány. Často jsou takové modely uměle stárnou a ztmaveny. Fasády v takových výrobcích jsou často tónovány jasnějšími, ale tlumenými odstíny. Pro každou zásuvku lze použít jiný design s originální povrchovou úpravou.

Charakteristickým znakem nábytku vyrobeného v podobném stylu jsou nápisy. Pokud dříve uváděli použití recyklovaného průmyslového dřeva, nyní jsou takové nápisy vytvořeny záměrně.

Tradičně je černá považována za loftovou barvu. V interiéru lze použít i jiné odstíny. Tradiční barvy jsou tedy šedá, cihlová a hnědá. Jasné barevné skvrny se nejlépe používají v dekoraci.

Pokoj zařízený v tomto stylu by neměl být přeplněný a připomínat zapomenutou garáž nebo půdu se starými nepotřebnými věcmi. Úmyslná nedbalost není synonymem svinství.

Materiály (upravit)

Noční stolky ve stylu Loft jsou obvykle vyrobeny ze dřeva. Tento materiál upřednostňuje mnoho výrobců, protože takové suroviny mají vynikající texturu, což je pro zvolený styl velmi důležité.

Krásné dřevěné police budou vypadat skvěle v interiéru a příznivě jej zvýrazní. Velmi zajímavě vypadají také modely s kovanými kovovými částmi, kudrnatými nohami nebo válečky. Neméně populární zůstávají modely dřevotřískových desek a MDF. Takové výrobky mají vysokou pevnost a trvanlivost. Poměrně často jsou skříně vyrobené z těchto materiálů zdobeny koženým čalouněním.Takový nábytek bude vypadat obzvláště harmonicky v kombinaci s postelí, křesly vyrobenými v podobném stylu, v jedné barevné schéma.

Typy a modely

Loftové noční stolky v ložnici lze rozdělit do dvou typů: podlahové modely a zavěšené konstrukce.

V malých místnostech se častěji používají závěsné police nebo skříňky. Takové struktury jsou obvykle menší, ale zároveň jsou pohodlnější pro uložení věcí, které potřebujete. Závěsná skříňka dodá místnosti zvláštní lehkost, díky čemuž bude interiér zajímavější a elegantnější.

Podlahové modely mají různé interpretace, které určují polohu pracovní části a její účel. Takže pro umístění malé lampy, hodin nebo tabletu je vhodnější jednoduchý podlahový stojan bez dveří nebo zásuvek. Podobný design je vhodný i pro instalaci akvária.

Pro uložení různých maličkostí je lepší zvolit model s přihrádkami, hodí se i pro uložení bot, proto je vhodné dát ho do chodby.

Noční modely se obvykle snadno implementují, ale mají dobrou funkčnost. Podobných produktů, které se v různých detailech liší v provedení v podobě propracovaných zásuvek, neobvyklých dvířek nebo prostorných výklenků, najdete velké množství. V případě, že se konstrukce skládá pouze z boxů, instaluje se na podpěru pláten po stranách nebo na nožičkách, čímž je zajištěno nerušené otevírání spodních boxů.

Takové výrobky se mohou lišit svým tvarem.

  • Nejtradičnějšími možnostmi jsou čtvercové a obdélníkové modely. Skvěle zapadnou do každého interiéru a přitom jsou obzvláště praktické.
  • Kulaté a oválné vzory jsou vzácnější, ale budou vypadat skvěle v neobvyklém interiéru.
  • Rohové skříňky se hodí spíše do malých místností, kde je v rohu volný prostor.
  • Kombinované modely. Patří sem lichoběžníkové tvary výrobků i modely s držáky a vložkami.

Originálním řešením do každé místnosti může být otočný stolek zvyšující funkčnost nočního stolku. Lze jej použít jako stojan a pro uložení nádobí, podnosu, knihy nebo tabletu.

Příklady v interiéru

V široké škále nábytku budou skříně a police ve stylu podkroví vypadat dobře v každé místnosti. Takové výrobky můžete umístit do velké společenské místnosti, na chodbu nebo do ložnice. Mohou pojmout vše, co potřebujete.

Je důležité, aby byl veškerý nábytek vzájemně kombinován, aniž by se dostal z konceptu designu. Úspěšné fotografie podstavců ve stylu loft vám pomohou udělat správnou volbu a najít nejvhodnější místo pro umístění takových výrobků.

Instalací do chodby nebo obývacího pokoje můžete výrobek kombinovat s originálním zrcadlem libovolného tvaru nebo s kovacími prvky.

Ideální variantou, jak na ni umístit moderní televizi, může být světlá mírně zatmavená „starobylá“ skříň. Chcete-li mu dát starý stav, může být nábytek "procházán" brusným papírem nebo natřen.

Při výběru vhodného loftového nočního stolku do ložnice byste měli zvážit design pokoje a samotné postele. Konstrukce musí být vhodná pro výšku postele. Je žádoucí, aby hlava postele a noční stolek byly vzájemně kombinovány. V tomto případě bude celá místnost vypadat velmi harmonicky. V ložnici můžete po stranách postele nainstalovat noční stolky. Je žádoucí, aby měly podobný design. Není vůbec nutné dodržovat obecné parametry. Jako protiváhu k takovým modelům můžete poblíž zavěsit lampy, plakáty nebo obrazy.

V chodbě je místo pro původní noční stolek. Určitá nedbalost v liniích a hranatosti výrobků dodá nábytku zvláštní náladu.

Při výběru nábytku pro sanitární zařízení je třeba poznamenat, že musí být vyroben z materiálů odolných proti vlhkosti.

Následující video vám ukáže, jak si vyrobit noční stolek ve stylu loft s vlastními rukama.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek