Zahradní paletový nábytek: co lze vyrobit z dřevěných palet?

Obsah
 1. Interiérová dekorace s paletami ve stylu podkroví
 2. Manipulace s paletami
 3. Co lze vyrobit?

Každý z nás je připraven investovat mnoho úsilí a peněz do uspořádání svého domova, do krásně navrženého interiéru, který by vytvořil komfort na mnoho let bydlení. A pravděpodobně málokdo slyšel, že takového výsledku lze dosáhnout pomocí improvizovaných materiálů bez velkých finančních nákladů. Jednou z těchto možností je použití obyčejných dřevěných palet v designu vašeho domova, protože z nich můžete s minimem úsilí samostatně vytvořit téměř veškerý potřebný nábytek pro vybavení pokoje a zahrady.

Interiérová dekorace s paletami ve stylu podkroví

Při zdobení prostor je stále oblíbenější půdní styl. Přítomnost tohoto stylu v domácnosti je vyjádřena v hrubých cihlových zdech a rezavých podlahových trámech. Je vybavena malým počtem potřebných kusů nábytku, které nebude těžké sestavit z dostupných materiálů po ruce. A dřevěné palety se k takovému designu interiéru nejlépe hodí.

Manipulace s paletami

Při výrobě nábytku z dřevěných palet existuje mnoho způsobů, jak je kombinovat s jinými předměty, ukotvit, rozebrat, natřít nebo ozdobit látkou. Ale protože tento materiál byl již dříve v určitých podmínkách použit, je kontaminován. Proto musí být pečlivě zpracován a připraven k dalšímu použití.

Níže je uvedena sekvence kroků pro zpracování takového materiálu.

 • Prvním krokem je co nejlépe očistit materiál od nečistot. Nejlepší možností je opláchnout horkou vodou se saponátem a osušit.
 • Z dříve vysušeného povrchu jsou odstraněny všechny otřepy a nerovnosti, protože takový nábytek bude muset být v kontaktu každý den, takže jeho povrch by měl být dokonale hladký. Pro vysoce kvalitní proces je lepší použít brusku, při které musíte nosit masku. Broušení se nejlépe provádí v dobře větraném prostoru.
 • Palety lze stáhnout z kůže ne úplně, ale pouze na té straně, se kterou člověk přijde do přímého kontaktu. Ale pokud mají plány vytvořit velkou strukturu, pak by nejlepší možností bylo je rozebrat a zpracovat každý prvek zvlášť na každé straně.
 • Pokud hodláte budoucí vyrobený nábytek umístit do míst s vysokým obsahem vlhkosti, pak je třeba myslet na jeho ochranu. K tomu musí být dřevěné výrobky ošetřeny prostředkem na ochranu proti vlhkosti pro venkovní použití. Pokud je vyrobený nábytek umístěn venku, pak jej takový nátěr ochrání před mokrým a vlhkým počasím a nepokryje se modří, plísní nebo hnilobou.

Co lze vyrobit?

Výroba stolů, podložek, konferenčních stolků

Výroba stolů z prezentovaného materiálu nevyžaduje speciální dovednosti a zkušenosti - jsou poměrně jednoduché na provedení, a proto jsou široce používány v domácnosti. Středně velký stůl lze postavit se dvěma nebo třemi paletami.

Existuje mnoho způsobů a možností, jak si takový stůl vyrobit svépomocí. Lze jej brousit na hladký povrch a lakovat, aby získal teplý tón. Tento nátěr bude sloužit jako ochrana proti pronikání vlhkosti do dřeva. Povrch navrženého stolu je rovněž lakován a v kombinaci s interiérem jsou aplikovány různé vzory.

Doporučuje se ozdobit povrch takového stolu sklem ve formě stolní desky, vyříznuté ve formě listu - takový dekor odliší produkt s jedinečnou originalitou, dodá nábytku nádherný vzhled a snadnou údržbu povrchu.

Rozkládání postelí

Tyto použité produkty dobře fungují jako základ postele. Pokud chcete mít ve svém interiéru nízkou postel, zdobenou v asijském stylu, mělo by být na místě její základny umístěno několik palet za sebou. Můžete také použít jinou možnost: postavit dvě nebo tři řady palet a připevnit je dřevěnými podpěrami - tímto způsobem můžete získat kotviště v klasickém stylu. Výhodou takového lůžka je, že má vynikající ventilaci, a nevýhodou je, že nelze vyvinout velké zatížení, protože existuje velké nebezpečí zničení konstrukce: desky nevydrží a mohou se zlomit.

Pokud interiérový design obsahuje prvky loftového nebo venkovského stylu, taková vlastnoručně vyrobená postel velmi harmonicky zapadne do atmosféry vládnoucí v místnosti. Místo čela postele lze upravit palety a na přání vyrobit malou polici na knihy nebo lampu.

Výroba křesel a sedacích souprav

Ve většině případů se palety používají k vytvoření křesel a pohovek v domácí venkovní rekreační oblasti. Ale s trochou fantazie a přidáním nových prvků se takové výrobky dobře hodí pro bytové zařízení a polštáře na pohovku budou vynikající náhradou za opěradla a sedadla.

Výhodou takto vyrobených předmětů je, že je možné měnit jejich parametry: výšku a šířku a na přání lze připevnit područky.

S velkým množstvím palet snadno navrhnete a zrealizujete sestavu nábytku, jehož součástí bude pohovka, dvě křesla a stolek na časopisy. Při výrobě je důležité zachovat základní styl a integritu konstrukce.

Výroba dekorativních prvků

Při stavbě dekorativních předmětů z palet pro zdobení místnosti můžete zapnout neomezenou představivost, například vytvořit vynikající panel s aplikovaným zvláštním vzorem nebo vyrobit tak potřebné police pro různé maličkosti.

Vrchní plocha palety s deskami poskládanými blízko u sebe může posloužit jako nevšední tác - stačí na něj vymyslet a připevnit originální úchyty a podstavec pro zrcadlo vyrobený z různých odřezků různých tvarů být skvělou dekorací do koupelny.

Originální odpočívadlo pro domácí mazlíčky

K tomu je třeba upevnit dvě palety kolmo na sebe a vybavit je měkkou podestýlkou, v případě potřeby můžete vyříznout otvory pro misky s vodou a jídlem - vaši mazlíčci takové útulné místo ocení.

Výroba selského a venkovního nábytku

Dřevěné palety mají nekonečný zdroj, který můžete použít na venkově nebo na území vedle vašeho domova. Venku s výhledem do přírody se předměty sestavené z palet skvěle kombinují i ​​bez vnějšího zpracování. Jsou velmi organicky vhodné pro zdobení krajiny nádvoří nebo zahrady a desky se nejlépe hodí pro stavbu grilu.

Dobrá houpačka může být postavena z palet, které jsou vhodné pro lidi různého věku, a pro pohodlí mohou být pokryty jakýmkoli měkkým materiálem.

Je také reálné vybavit vynikající rekreační oblast díky rohovým pohovkám sestaveným z těchto výrobků, postavit malý konstruovaný stůl, kde můžete strávit dobrý večer s rodinou nebo přáteli.Takové prostředí bude vhodné i pro obědy a snídaně na čerstvém vzduchu.

  Kromě krajinářského designu je vhodné vyrobit různé květináče a stojany na květiny. Lze je nejen umístit, ale i zavěsit na různá vertikální zařízení.

  Informace o tom, jak vyrobit zahradní lavičku z palet, naleznete v dalším videu.

  bez komentáře

  Komentář byl úspěšně odeslán.

  Kuchyně

  Ložnice

  Nábytek