Jak vybrat skříň na tiskárnu?

Obsah
 1. Pohledy
 2. Materiály (upravit)
 3. Velikosti a tvary
 4. Tipy pro výběr

Pro mnoho uživatelů není pracoviště omezeno pouze na plochu notebooku. Počítač dnes doprovází velké množství věcí, které vyžadují kompaktní umístění na malém prostoru. Klávesnice, myš, sluchátka, tiskárna, gamepady a různá paměťová média potřebují určité místo. Z uvedených položek je samozřejmě tiskárna velká. Nábytkářský průmysl vyrábí obrubníky zaměřené speciálně na něj.... Své místo v ní ale najde i zbytek drobných pracovních doplňků. Takový nábytek dokáže proměnit chaos v dobře organizovaný pracovní prostor.

Pohledy

Tiskárny pro kanceláře a domácnosti jsou nekonečně rozmanité otevřeno a Zavřeno... Vyznačují se tím stavby, materiál, umístění, velikost, další účel. Konstrukční vlastnosti obrubníku závisí na tom, co v nich bude umístěno kromě tiskárny: dokumentace, zbytek kancelářského vybavení, doprovodné předměty pro tiskové zařízení (papír, sady pro doplňování inkoustu).

Podle umístění

Vzhled skříně závisí také na umístění skříně. Například stolní stojan je kompaktní a téměř neviditelný. Některé jejich typy jsou vybaveny pohodlnými úložnými prostory v podobě zásuvek a polic. Někdy se stolní konstrukce zvednou až o tři úrovně nad desku stolu.

Stojan na podlahu často jde o samostatný modul kancelářského nebo domácího headsetu, je kombinován se stolem, skříňkami, policemi.

Zvažuje se pohodlná možnost model podstavce, který je zabudován do počítačového stolu, je doslova jeho rozšířením. V tomto případě má majitel nábytku během pracovního procesu vše po ruce, nepotřebuje se pohybovat po místnosti, aby si udělal výtisk.

Existují další způsoby, jak přiblížit skříň k pracovišti - zamaskovat to ve stole. Takový nábytek se vyrábí na kolečkách (roll-out), pro jeho použití stačí část s tiskárnou vyrolovat zpod stolu.

Podle návrhu

Návrháři nábytku se snažili vytvořit velkou rozmanitost v konstrukčních prvcích skříní pro tiskařská zařízení. Hlavním cílem modelování je snadnost použití, takže mnoho projektů je spojeno s kombinací tiskové sekce s tabulkou. Například, zavádění obrubník opustí stůl, ale neopustí ho úplně, jako ve výše uvažované možnosti.

Volně stojící podstavce se také liší svým výkonem. Tiskárna je na nich umístěna jak ve veřejné doméně, tak ve verzi skryté z pohledu. Může to být zásuvka nebo police.

Pro malé byty průmysl nabízí tento typ nábytku, jako je kupř transformátory... Ve složeném stavu představují malou, volně stojící skříňku, ale když přijde čas na práci, model se začne proměňovat a odhaluje skryté kancelářské vybavení.

Mezi nejjednodušší možnosti patří skříně s tiskárnou instalovanou na horní rovině nábytku.... Toto uspořádání zařízení se vyznačuje možností rychlého přístupu k němu a pohodlnou výškou. Nevýhodou trvalé přítomnosti tiskového zařízení na dohled je hromadění prachu, který je nutné periodicky odstraňovat.

Spodní skříně tiskárny extrémně nepohodlné, pro tisk se musíte sehnout k podlaze.

Existují možnosti, kdy se přístup ke kancelářskému vybavení provádí nejen otevřenými dveřmi, ale také nadzvednutí horního krytu obrubníku.

Někdy návrháři nábytku dají průchod své fantazii a ona vytváří úžasné věci. Některé z nich vám dáváme do pozornosti.

 • Obrubník-matrjoška, sestavený z různých modulů, zabírá v místnosti málo místa. Během práce můžete použít potřebný stojan pro kancelářské vybavení jednoduchým vysunutím z obecné konstrukce.
 • Obrubník je originální design, poskytuje rychlý a snadný přístup k jakémukoli typu zařízení, které se na něm nachází. Pohodlné umístění zajišťuje vertikální potrubí, na kterém jsou připevněny police.

Pro další účel

Nábytek určený pro instalaci tiskárny může být vybaven dalšími úložnými místy a v závislosti na jejich obsahu skříň získává svůj zamýšlený účel:

 • pro tiskárny, kopírky a další kancelářské vybavení;
 • s policemi na tiskařské potřeby;
 • vícevrstvé struktury pro dokumenty;
 • univerzální nebo multifunkční, určený pro ukládání nejrůznějších věcí.

Rozmanitost typů pomáhá nejen vybrat si pohodlný design pro sebe, ale také najít kus nábytku, který odpovídá barvě a stylu prostředí.

Materiály (upravit)

Můžete najít skříně vyrobené z homogenní materiál, popř kombinovanýkombinace kovu a plastu, dřeva a skla. Často fasádní, rámové a okrajové prvky jsou vyrobeny z výrobků různé struktury. Obecně se může jednat o vytvoření obrubníku různé druhy materiálů.

Dřevotřískové desky, dřevovláknité desky

Dřevotřískové desky jsou nejběžnějším materiálem v nábytkářském průmyslu.... Díky nízkonákladové výrobě jsou obchody plné spousty levného nábytku. Dřevotřísková deska se používá na fasády, rámy a vnitřní výplně ve formě krabic a polic. Vlastní materiál se vyrábí lisováním hrubých hoblin. Lepicí základ používaný k výrobě desek může při zahřátí prostředí uvolňovat toxické výpary.

MDF

Při výrobě MDF desek se jedná o menší třísky. Spojovací základna tohoto materiálu není nebezpečná. Přířezy pro následnou výrobu nábytku jsou pokryty dýhou, imitující různé druhy dřeva, jejich vzor a barva se mohou opakovat i u těch nejexotičtějších druhů. Kromě toho se desky propůjčují krásnému zpracování a ražbě, ze které se získává elegantní nábytek s reliéfními ornamenty. Náklady na MDF jsou řádově vyšší než výrobky z dřevotřískových desek, ale také vypadají lépe.

Dřevo

Přírodní dřevo je krásné, pevné, reprezentativní, je to drahý, teplý a ekologický materiál, ale kvůli vysokým nákladům není dostupná pro každého. Styly jako klasický, všechny typy venkova, historické a etnické trendy potřebují dřevo. Než se stane nábytkem, je materiál pečlivě ošetřen protiplísňovými impregnacemi a nátěry barev a laků jej učiní vodotěsným a chrání jej před zničením.

Při dobré péči může dřevěný nábytek trvat déle než jedno století.

Kov

Kovové skříně získat pro moderní městské prostředí. Ony doplňují interiéry ve stylu loft, hi-tech, minimalismus, techno. Můžete si objednat kované výrobky nebo koupit hotové modely s krásnými lesklými fasádami. Kov je organicky spojen s moderní technologií. Před výrobou nábytku je materiál ošetřen antikorozními sloučeninami a dalšími ochrannými nátěry. Kov patří k pevným, odolným, ale těžkým materiálům, proto se konstrukce z něj často instalují na válečky.

Plastický

Plastové skříně jsou nejlevnější ze všech popsaných. Nemohou se pochlubit pevností a odolností. Stabilita takových produktů často trpí.Plastový nábytek je vhodnější pro letní chaty nebo jako dočasná varianta, dokud si nekoupíte pevnější produkt.

Velikosti a tvary

Poté, co jste se seznámili s velkým počtem typů podstavců, můžete pochopit, jak různorodé jsou ve velikosti a tvaru. Jakékoli normy jsou v tomto případě podmíněné. Současně lze k nejoblíbenějšímu produktu přiřadit modely s následujícími parametry:

 • výška - 60 -110 cm;
 • šířka - 40-70 cm;
 • hloubka - 40-55 cm.

Tiskárnu lze nainstalovat na povrch skříně nebo umístit na jednu z polic. V závislosti na rozměrech zařízení zabírá přidělený prostor celý nebo 2/3 plochy police.

Ve většině případů se vyrábí podstavce náměstí nebo obdélníkový formuláře. Ale někdy designéři ztělesňují své nejneočekávanější nápady v tomto kusu nábytku:

 • obrubník má hladké linie těla;
 • rohová konstrukce pro kancelářské vybavení;
 • rohový půlkruhový podstavec;
 • kombinovaný produkt s policemi různých formátů.

Je důležité, aby vzhled skříně odpovídal celkové atmosféře místnosti a nezpůsoboval disharmonii s jejími okázalými formami.

Tipy pro výběr

Skříň na tiskárnu jsou voleny jako doplněk ke stávajícímu počítačovému nábytku nebo společně s náhlavní soupravou. Pokud je místnost dlouhodobě obývána a potřebuje pouze skříň, je třeba i před její koupí určit pro ni místo a pečlivě ji změřit.

Dále přemýšlejí o zamýšleném účelu, to je důležité vědět předem, co bude na skříni kromě tiskárny umístěno, jeho konstrukční vlastnosti budou záviset na tom. Nebude zbytečné zmiňovat a o shodě stylů nového kusu nábytku s převládajícím prostředím. Při nákupu byste měli zkontrolovat kvalitu, certifikát a záruku.

Obrubník je vynikající nákup, poskytne nejen prostor pro kancelářské vybavení, ale také systematizuje spoustu maličkostí, které dříve vytvořily nepořádek na ploše.

Informace o tom, jak si vyrobit skříň na tiskárnu svépomocí, naleznete v následujícím videu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek