Vše o dubovém nábytku

Vše o dubovém nábytku
 1. Zvláštnosti
 2. Pohledy
 3. Design
 4. Výrobci
 5. Jak si vybrat?
 6. Jak se starat?
 7. Krásné příklady

Nábytek vyrobený z přírodního dřeva zůstane vždy nejkvalitnější, šetrný k životnímu prostředí a reprezentativní. V továrnách na nábytek se používají různé druhy dřeva. Jednou z nejvyhledávanějších a nejproslulejších variant je dub. Článek se zaměří na nábytek vyrobený z tohoto druhu dřeva.

Zvláštnosti

Nábytek z přírodního dřeva byl vždy velmi oblíbený. Takové výrobky si vybírají lidé, kteří chtějí přeměnit svůj domov, efektivně a nákladně ho zdobit. Kromě toho bude dřevěný nábytek vždy přitahovat lidi svou šetrností k životnímu prostředí - v jeho složení nejsou žádné škodlivé chemické složky, které mohou poškodit zdraví domácností. Jednou z nejžádanějších jsou masivní dubové konstrukce nábytku.

Dubový nábytek se nejčastěji vyskytuje v nákladně zařízených příbytcích. Takové kusy nábytku se snadno vejdou do jakéhokoli prostředí, díky čemuž jsou reprezentativnější, solidnější a dokonce aristokratické.

Nábytek z masivního dubu je snem mnoha lidí, kteří si chtějí důstojně vybavit svůj domov.

Dubový nábytek, stejně jako konstrukce z jakýchkoli jiných materiálů, má své silné a slabé stránky. Spotřebitel je na tom lépe, když vezme v úvahu obojí. Nejprve zjistíme, jaké jsou hlavní výhody takových produktů.

 • Dubové nábytkové konstrukce se mohou pochlubit nepřekonatelnými pevnostními charakteristikami. Není tak snadné je poškodit nebo zkazit, což se o nábytku vyrobeném z levné dřevotřísky a MDF říci nedá.
 • Dubový nábytek má dlouhou životnost. Kvalitní výrobek může vydržet mnoho let. Často se takové věci v rodinách dědí z generace na generaci.
 • Dotyčné produkty jsou maximálně spolehlivé a praktické. Například při použití kvalitní sedačky z dubového masivu člověka možná nenapadne, že se pod ní v určité chvíli složí nábytek jako domeček z karet.
 • Dubové výrobky jsou šetrné k životnímu prostředí. Dub neobsahuje žíravé a chemické látky, které mohou negativně ovlivnit lidské zdraví.

Tento přírodní materiál také nevydává silné nepříjemné pachy.

 • Dub je přírodní materiál, který vyzařuje velmi příjemnou nevtíravou vůni. Mnoho lidí ho má rádo, protože nezpůsobuje podráždění ani bolesti hlavy.
 • Nábytek z masivního dubu je v interiéru vždy okamžitě vidět. Takové produkty vypadají obzvláště reprezentativně a bohatě. Toto plemeno se vyznačuje zvláštním přirozeným potiskem a strukturou, kterou nelze ignorovat. Často v interiérech používají dubový nábytek zdobený vyřezávaným povrchem nebo jinými krásnými dekoracemi.
 • Dubový nábytek je prezentován v různých odstínech. To naznačuje, že majitelé mohou najít perfektní vzorek pro téměř jakýkoli interiér.
 • Masivní dub obsahuje speciální silice, které chrání strom před útoky stromových škůdců. Dotyčný materiál je také odolný proti vlhkosti, takže vysoká úroveň vlhkosti pro něj není hrozná. Ostré teplotní skoky také nemohou dubovému nábytku ublížit.

Ne každý druh dřeva se může pochlubit takovými výkonnostními charakteristikami.

 • Dubové výrobky lze obnovitpokud se na nich objevily nějaké vady nebo poškození.

Dubový nábytek má spoustu výhod. Ale ne bez nevýhod.

 • Jednou z největších nevýhod je poměrně vysoká cena. Často kupující odmítají dubový nábytek pouze kvůli vysoké ceně.
 • Nábytkové konstrukce z masivního dubu se vyznačují působivou hmotností. Těžko se přemisťují z místa na místo a tam, kde takový nábytek stojí, často zůstávají promáčkliny nebo škrábance.
 • Nábytkové konstrukce vyrobené z dubu, které vypadají zdravě a drahé, se špatně hodí pro uspořádání malých bytů. V takových podmínkách vypadají tyto produkty příliš rušivě a těžce.
 • Navzdory své praktičnosti a odolnosti potřebuje dub, stejně jako jakýkoli jiný druh dřeva, další ochranné úpravy. Díky tomu může přírodní materiál vydržet mnohem déle a zůstat tak atraktivní jako na začátku používání.

Pohledy

Z krásného dubu se vyrábí různé druhy nábytku. Kupující si mohou vybrat téměř jakoukoli možnost pro své domovy. Podívejme se na ty nejoblíbenější a nejžádanější.

Police a skříňky

Pokud chcete proměnit svůj obývací pokoj nebo ložnici, můžete si vybrat krásné regály a skříně z masivního dubu. I ta nejjednodušší TV skříňka nebo kompaktní příborník z přírodního materiálu budou vypadat úžasně.

Velmi pohodlné a prostorné police a stěny jsou vyrobeny z dubu. Takové výrobky vyžadují poměrně hodně volného prostoru v místnosti. Může to být předsíň, obývací pokoj nebo elegantní domácí knihovna. Dotyčný nábytek lze dobře doplnit výklopnou policí ve stejném stylu.

Výsledkem jsou pevné soubory.

Příborníky a komody

Přírodní materiál je ideální pro výrobu krásných nočních stolků nebo komod. Obrubníky mohou být noční, určené speciálně pro TV. Často se takové výrobky nacházejí v koupelnách, kde jsou vystaveny pod umyvadlem.

Také kuchyňské skříňky mohou být vyrobeny z masivního dřeva. Výsledkem jsou velmi praktické produkty, které netrpí pobytem v místnosti, kde je často vysoká vlhkost spojená se změnami teplot.

Dubové komody vypadají obzvlášť bohatě a elegantně. Tento druh nábytku je často instalován v luxusních ložnicích. Může to být celá sada, ve které jsou komoda, postel i noční stolky vyrobeny ve stejném klíči.

Takové soubory vypadají skvěle, ale také podle toho stojí.

Stoličky a židle

Jídelní kouty mohou vyniknout s masivními dubovými výrobky. U takového nábytku začne atmosféra hrát úplně jinými barvami. Interiér se okamžitě prodraží a zpevní.

I ten nejjednodušší taburet nebo dětská rostoucí stolička z dubu působí zvláštně.

Postele

Snem mnoha lidí je elegantní dubová postel. Nejčastěji v takových výrobcích přitahuje velkou pozornost krásné čelo postele. Může být doplněn řezbami nebo tvarovaným dekorem podél okrajů - existuje mnoho možností designu. Plně sestavené náhlavní soupravy vypadají nejpůsobivěji v ložnicích, ve kterých je k dispozici několik položek navržených ve stejném stylu.

Nejčastěji v ložnicích bývá masivní manželská postel z masivu. Do školky lze dodat vysoce kvalitní dvoupatrový model.

Pohovky

Pohovka nebo křesla z dubového masivu úspěšně zapadnou do mnoha zařízení. V takových produktech jsou často další mechanismy, například akordeon. Dotyčný nábytek se nejčastěji vyrábí jako stojací. Někdy můžete najít modulární kopie v prodeji.

Z dubu se vyrábí nejen rovné, ale i rohové sedací soupravy. Druhé možnosti jsou často umístěny nejen v obývacím pokoji, ale také v kuchyni. Rohové konstrukce zabírají méně místa a vypadají neméně působivě.

Tabulky

Z dotyčného plemene se získávají nádherné tabulky. Řeč je nejen o kuchyňských výrobcích, ale také o konstrukcích určených do tříd nebo školních koutů. Takové vzorky se získávají co nejstabilnější a nejspolehlivější. Mohou být zdobeny ručním vyřezáváním.

zahradní nábytek

Jelikož je masiv velmi praktický a odolný materiál, vyrábí se z něj kvalitní a krásné stavby na zahradu. Pokud si chcete vyzdobit svou letní chatu co nejbohatším vybavením, pak bude dubový zahradní nábytek oboustranně výhodným řešením. Takové výrobky okamžitě upoutají pozornost a způsobí obdiv přátel / příbuzných, kteří se rozhodnou zůstat ve vaší dacha.

Design

Dubový nábytek vypadá dobře v interiérech navržených v různých stylech. Zvažme několik populárních možností.

 • Dubový nábytek vypadá skvěle v moderních interiérech. Například obrovská celostěnná (nebo polopřístěnná) šatní skříň ze světlého dubu bude vypadat nádherně v minimalistickém interiéru s převahou bílé. Kolem můžete uspořádat lehká křesla s chromovými rámy, položit pohovku nebo postel ze stejného světlého dřeva.
 • Nábytek z dotyčného plemene dokonale zapadne do interiéru ve starožitném stylu. Může to být masivní kuchyňská sada, vyrobená v tmavých odstínech s převahou nerovných linií a hrubých tvarů.
 • V obývacím pokoji ve skandinávském stylu můžete umístit sněhově bílou rohovou pohovku, a před něj postavit konferenční stolky z lehkého materiálu. A také noční stolek světlý dub najde své místo poblíž područky čalouněného nábytku. Takové dřevěné detaily harmonicky zapadnou do stávajícího souboru.
 • Dubový nábytek může zdobit interiéry ve stylu podkroví. Například v prostorné kuchyni s cihlovými zdmi, sněhově bílým stropem a dřevěnou podlahou bude barový pult, kuchyňská sestava a ostrůvek z masivního dubu vypadat nádherně.

Dubové návrhy nábytku se mohou hodit do interiérů mnoha dalších oblastí. Mnozí si jsou jisti, že dubové výrobky jsou vhodné pouze pro klasiku, ale s kompetentním přístupem mohou doplnit téměř jakýkoli interiér a styl.

Výrobci

Uveďme některé známé výrobce, kteří vyrábějí nejlepší nábytek z přírodního dřeva.

"Orimex"

Továrna na nábytek nabízí nádherný dubový nábytek. Společnost Saransk funguje od roku 1990. Dnes jsou produkty Orimex nabízeny v obrovském sortimentu.

Dubové výrobky tohoto ruského výrobce jsou velmi kvalitní, krásné a praktické.

"Pokrok"

Nábytkářská společnost, která vyrábí vysoce kvalitní nábytkové konstrukce z přírodního dřeva. V sortimentu moskevského výrobce najdete mnoho drahých, ale velmi krásných výrobků z masivního dubu. "Progress" nabízí nábytek do ložnic, obývacích pokojů, pracoven a předsíní.

"Leader Array"

Společnost, která již více než 10 let vyrábí exkluzivní nábytek z masivu různých modelů a za různé ceny. Nabízeny jsou jak stacionární, tak transformovatelné konstrukce.

Samozřejmě to nejsou všechny firmy, které vyrábějí dubový nábytek. Velmi dobré produkty nabízejí běloruské továrny. Nábytek z Běloruska byl vždy známý svou dokonalou kvalitou a adekvátní cenovou politikou.

Jak si vybrat?

Zvažte, na co se zaměřit, abyste si vybrali ten správný nábytek z masivu.

 • Vše závisí na tom, kde přesně si produkt vyberete - v koupelně, ložnici, obývacím pokoji, kuchyni a tak dále. Před zakoupením produktu správné velikosti změřte prostor, který jste si vybrali.
 • Dbejte na designové sladění nábytku a interiéru. Dubová struktura by měla ladit jak barvou, tak stylem. Takže v moderních interiérech budou výrobky ve starožitném stylu vypadat zvláštně, takže byste neměli zapomínat na design.
 • Přesvědčte se o kvalitě vybraného nábytku. Požádejte prodejce o všechny potřebné certifikáty, abyste se ušetřili nákupu výrobku z imitace dubu. Zkontrolujte výrobek.Na nábytku by neměla být jediná vada v podobě oděrek, oděrek nebo škrábanců. Materiál by měl být silný a hustý, neměl by vydávat silné chemické pachy.
 • Dubový nábytek nakupujte a objednávejte pouze ve značkových showroomech nábytku. Nemá smysl hledat takové věci na trhu nebo v malých obchodech. Ne vždy se zde často prodávají kvalitní napodobeniny, které jsou několikanásobně levnější než pravý dubový nábytek.

Pamatujte, že nábytek z masivu nebude překvapivě levný. Příliš nízké náklady by měly způsobit, že kupující pochybuje o přirozenosti produktu.

Jak se starat?

Pojďme zjistit, jak správně pečovat o masivní dubový nábytek.

 • Dub se sice tolik nebojí teplotních výkyvů a vody než jiné druhy, ale přesto se nevyplatí ho takovým vlivům vystavovat. Dubový nábytek je žádoucí najít v optimálních klimatických podmínkách (teplota vzduchu +20 stupňů Celsia, relativní vlhkost 70 %).
 • Na nábytek z masivu bez speciálního žáruvzdorného ubrousku se nedoporučuje pokládat příliš horké předměty.
 • Někdy byste měli dotáhnout kování, to znamená dotáhnout šrouby a matice.
 • Nábytek pravidelně utírejte suchým hadříkem. Postačí plyšový nebo flanelový hadr.
 • Fasády by měly být stírány ve směru kresby dřeva.
 • K čištění nepoužívejte abrazivní prostředky, alkohol nebo podobné prostředky.

Krásné příklady

V ložnici se stěnami v barvě jemné broskve bude sestava z běleného dubu vypadat nádherně. Z dekoru jsou vhodné obrazy nad čelem postele, jemně růžové závěsy na oknech a čerstvé květiny.

V luxusním interiéru s kamenným krbem a vysokými stropy budou dubové povrchové úpravy vypadat úžasně, stejně jako dubové skříně, stoly a skříně.

Ložnici ve stylu podkroví s cihlovými zdmi a dřevěnými trámovými stropy doplňuje manželská postel z bílého dubu.

bez komentáře

Komentář byl úspěšně odeslán.

Kuchyně

Ložnice

Nábytek